מבקשת המלצה לגבי רכישת HD חיצוני - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקשת המלצה לגבי רכישת HD חיצוני

LAKOTA

Recommended Posts

המטרה של הHD החיצוני הינו לגיבוי.

יש סרטים, שירים, פרקים ותמונות שתופסים מקום נכנד.

היתי רוצה דיסק שגודלו יהיה בין 320-500 ג'יגה. וכאן אתם יקיריי נכנסים

לעזור לי למצוא את הHD המתאים גם לכיסי וגם שלא "יתפרק" אחרי

כמה חודשים.

התקציב עומד על כ400 ש"ח

ראיתי בKSP את הנייד הזה "‏FreeAgent Desk 500GB 3.5'' External HDD 2.0‎" מחירו 350

וגם את זה ‏My Passport Essential 320GB 2.5 Inch External Portable HDD 2.0‎ מחירו 365

האם הם טובים? או שיש לכם המלצות אחרות?

שאלות שיש לי

1. נתקלתי בהודעות שנט שאפשר לחבר את הHD הנייד

לנגן דיוידי, יש לי פיוניר 470 האם זה אפשרי?

2. מה זה לעזאזל סאטה, שכולם מדברים עליו?

מצטערת על החוצפה אך אני צריכה תשובה עד 9.6.09

תודה רבה על עזרתכם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל השימושים שלך רוב הקשיחים החיצוניים יענו על המענה מבחינת מהירות/אמינות ולכן נותר העניין של מחיר/נפח.

משהו שעוד לא סיימתי לכתוב אבל יענה על הרבה שאלות: (את מוזמנת לשאול שאלות נוספות)

מה יש לדעת כאשר קונים דיסק קשיח חיצוני?

ראשית למען הסר הספק, הבהרה: בתוך "כונן קשיח חיצוני" ישנו כונן קשיח לכל דבר שניתן להסרה מהמארז/קופסא ולמקם במארז המחשב. אין שום הבדל בין הכונן הקשיח שנמצא במערכת לבין כונן קשיח שנמצא בתוך מארז חיצוני.

גודל תקן

ישנם שני גדלים פיזיים של כוננים קשיחים שמשמשים גם כתקנים לזיהוי כוננים. שני הגדלים הם 2.5 אינץ' ו-3.5 אינץ' והם בעצם מתארים את קוטר הפלטות שמסתובבות בכוננים (בערך, המספרים לא מדויקים). דוגמאות לכונני 2.5 הם סדרת ה-My Passport של WD וסדרת ה-FreeAgent Go של Seagate, ודוגמאות לכונני 3.5 הם סדרת ה-My Book של WD וסדרת ה-FreeAgent Desktop/Extreme/X של Seagate. מלבד כוננים חיצוניים, כונני ה-2.5 משמשים בעיקר למחשבים ניידים וכונני 3.5 משמשים בעיקר למחשבים שולחניים.

א. ההבדל הראשון והבסיסי ביותר שבין התקנים הוא הגודל הפיזי שלהם. כונן קשיח חיצוני 2.5 הוא קטן יותר ולכן קל יותר לשמש אותו ככונן נייד (משקל נמוך ומימדיים קטנים), לעומתו כונן 3.5 הוא גדול יותר וחלק מהמשתמשים לא יעדיפו אותו משום נוחות נשיאה בין מחשבים שונים.

ב. בידיוק כמו בתחום המעבדים, לוחות אם ושאר הרכיבים שבמערכת, ככל שכונן קשיח יהיה גדול יותר הוא יהיה חזק יותר (מזעור של רכיבים אינו פשוט). בהקשר הזה ההבדל הוא בעיקר בנפח הכונן ובמהירות הסיבוב שלו. רוב כונני ה-2.5 מסתובבים במהירות של 5400RPM לעומת 7200RPM בכונני 3.5. משמעות הדבר היא ביצועים, אם רמת הביצועים חשובה לכם מאוד אז יתכן שכונן 2.5 לא יתאים לכם (אך יש מקרים יוצאי דופן, תמשיכו לקרוא). באשר לנפח, כונני 2.5 מגיעים עד לנפח של 500GB בעוד שכונני 3.5 מגיעים עד לנפח של 2000GB. כמובן שיש גם אפקט על המחיר, אם כונן 3.5 בנפח 500GB עולה 300 שקלים אז כונן 2.5 באותו נפח יעלה 500 שקלים. (משלמים יותר בשביל רכיב קטן יותר)

ג. כונן גדול יותר צורך יותר חשמל ולכן כונני 3.5 מגיעים עם שנאי לחיבור חשמל בקיר, כלומר שיש לחבר כבל בשביל העברת המידע וכבל (+שנאי) בשביל אספקת החשמל. זוהי סיבה נוספת לכך שכונני 3.5 הם פחות נוחים לנשיאה ממקום למקום. כונני 2.5 לעומתם מתחברים רק עם חיבור USB ומשם הם גם מקבלים את אספקת החשמל שלהם. למרות זאת יש לציין כי לפעמים חיבור USB לא יספק את המתח הדרוש ולכן חלק מכונני ה-2.5 מגיעים עם שני יציאות USB.

באותו עניין יש לציין כי השנאי הוא ערך מוסף קטן לאורך חייו של כונן 3.5. משום שהוא אינו מקבל את החשמל שלו מספק הכח, אז במידה והמערכת תקרוס משום ספק הכח אז הדבר לא ישפיע על הכונן. במידה וזה היה כונן 2.5 שמקבל את המתח שלו מחיבור USB אז יתכן והתוצאה הייתה שונה. (אי אפשר לנחש מה גרם לבעיה ולכן אי אפשר לנחש מה יקרה לכונן ה-2.5, אם בכלל.) אני מדגיש, זו ממש לא סיבה להעדיף 3.5 אבל זה משהו שכדאי לדעת.

מהירות/ממשק

ברור לנו שכונני 3.5 הם מהירים יותר מ-2.5 אך זהו אינו סוף הפסוק. ישנן מספר דרכים לחבר כונן קשיח אל המחשב, מספר חיבורים אשר משפיע על המחיר ועל הביצועים של הכונן. החיבורים הנפוצים ביותר הם להלן.

א. USB2.0- החיבור הנפוץ ביותר, תאורטית מסוגל להעביר תכנים בקצב של 60MB לשנייה אך בפועל זה הרבה פחות. אם מהירות ההעברה אינה חשובה לכם או שהשימוש בכונן החיצוני אינו אינטנסיבי ותובעני אז בהחלט תוכלו להסתפק בחיבור הזה. היתרונות של חיבור זה הם: 1. שכיח מאוד ונמצא כמעט בכל מערכת כך שניתן לחברו כמעט ולכל מחשב; 2. כוננים חיצוניים בעלי הממשק הזה (בלבד) הם הזולים ביותר (נוגע גם ל-2.5 וגם ל-3.5); 3. כוננים שמחוברים בממשק זה אינם דורשים הגדרה כלשהי או התקנה של תוכנה מסוג כלשהו, ממש כמו Plug N Play;.

ב. eSATA- ממשק זה הוא הגרסה החיצונית לממשק ה-SATA הידוע שאיתו משתמשים בחיבור כונן קשיח ללוח האם. חיבור זה שונה פיזית מחיבור SATA כך שלא ניתן להתאים את שני החיבורים יחדיו. חיבור זה מתפקד בידיוק כפי שמתפקד חיבור ה-SATA, הוא מציג את אותם יתרונות וחסרונות ולמען האמת אין שום הבדל בין שני הממשקים (מלבד ההבדל הפיזי, החיבור עצמו.)

חיבור שכזה מסוגל לקצב העברת קבצים של עד 300MB לשנייה. בעיקרון הוא מפורסם כ-375MB לשנייה אך משום המרה/קידוד המידע של הממשק, ישנו הפסד של 20 אחוזים מרוחב הפס. משמעות מהירות זו היא שהוא לא יגביל שום כונן קשיח כיום שכן שום כונן לא מגיע למהירויות אלו.

לרוב כאשר נצפה בכונן חיצוני שמכיל את החיבור הזה, הכונן יציע גם חיבורים נוספים או לפחות את חיבור USB2.0. משום המהירות והחיבורים הנוספים, כוננים אלו הם יקרים יותר ולפעמים ההבדל במחיר הוא מאוד משמעותי. היתרון של חיבור זה הוא המהירות והחיסרון הוא עניין AHCI. על AHCI ניתן לקרוא בהודעות נבחרות (FAQ) (אם לא תקראו, לא תבינו) והחיסרון הוא שלא ניתן לחבר כונן בממשק eSATA בזמן שהמערכת פועלת כאשר AHCI אינו מופעל ב-BIOS או מן הסתם במידה והלוח שלכם כלל אינו תומך בפוקנציה. כלומר, תצטרכו לכבות את המחשב בכל פעם שתנתקו או תחברו את הכונן החיצוני בממשק זה. החיסרון כלל אינו קיים בשביל אלו שמתכוונים לחבר אותו ולשכוח מקיומו או לאלו ש-AHCI פועל אצלם ב-BIOS, אך בהחלט יפריע לאלו שמחברים ומנתקים בתכיפות את הכונן הקשיח שלהם או לאלו שפוקנציית AHCI אינה פועלת ב-BIOS / הלוח אינו תומך בפוקנצייה.

ג. Firewire400

אין טעם לספר סיפורים על ממשק זה משום שהוא מקביל ברמת הביצועים שלו לחיבור USB2.0 והוא פחות נפוץ ממנו.

על עניין רמת הביצועים ניתן לקרוא בקטע של "שאלות ותקלות נפוצות" בסטיקי כוננים קשיחים.

נפח/מחיר

אם עוד לא ידעתם, ניתן לקנות מארז חיצוני וכונן קשיח בנפרד ולפעמים שילוב זה יכול להיות עדיף על קניה של כונן חיצוני יעודי.

במקרה של כונני 2.5 זה לרוב לא יהיה עדיף משום ששילוב כונן ומארז יעלה מחיר דומה כמו כונן חיצוני יעודי. למשל כונן חיצוני בעל חיבור eSATA בנפח 250GB יעלה 450 שקלים, ניתן לקנות מארז עם USB2.0 ו-eSATA ב-115 שקלים ובנוסף לזה כונן 250GB יעלה 330 שקלים, או אם ארצה 320GB אז יעלה 390 שקלים. במקרה של 320GB, אקבל נפח גדול יותר ואשלם רק 50 שקלים מעבר למחיר של כונן חיצוני יעודי. מארזים לדוגמא:

http://www.meganet-pc.co.il/Product.aspx?productid=931

http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productID=3311

http://profi.co.il/catalog/product_info.php/products_id/7981/language/en?osCsid=ea951c452ae5468dbefcbbe35878a160

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=24512

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?products_id=10214

במקרה של כונני 3.5 זה הרבה יותר משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט להוריד את הכובע. תודה רבה ! כעת אני יודעת יותר מאשר ידעתי

לפני כמה דקות :)

לפי מה שרשמת כאן אולי באמת כדאי ללכת על ה3.5, מסורבל אך "אמין"

יותר מה2.5. אך ה2.5 קטן יותר שכך הוא יותר מתאים לשטח עבודתי.

חחח אני חצויה :)

אך מצד שני זה לא אמור להיות כריטי עבורי אם זה 3.5 או 2.5. כיוון שניסחת זאת היטב לגבי השימוש שלי.

הנפח שאני מעוניינת בו בין 350 עד 500 (אם הבנתי נכון את עניין הנפח=ג'יגה?).

שאלה, למה אני צריכה מארז? לנטרל חשמל סטטי?

עדיין אין לי מושג על מה ללכת מה כדאי. שכן נושא זה הרבה יותר מסובך

מלדוג' בחירת צג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמינות של ה-3.5 לא כ"כ רצינית כי אם הבעיה היא לא בספק כח של המחשב אלא למשל הפסקת חשמל אז הוא יפגע באותה מידה, אולי אפילו יותר מאשר כונן קשיח שנמצא בתוך המארז. לכן הדגשתי שזה לא פרמטר וציינתי זאת רק בשביל ידע כללי.

אם את הולכת לנייד את הכונן הרבה אז כדאי לך לקנות 2.5 שכן הוא יותר קטן (אלא אם כן לא מזיז לך שיש לחבר 2 כבלים [אחד עם שנאי] ושהכונן 3.5 הוא מעט יותר גדול ומעט יותר כבד.)

לא הבנתי את השאלה על המארז. אם התכוונת לרכישה של מארז בנפרד וכונן בנפרד אז זה תלוי אם תרצי 2.5 או 3.5.

מבחינת מחירים, ראית בעצמך את הפרש המחירים עם שני הכוננים שהבאת מ-KSP. הראשון 3.5 בנפח 500GB והשני 2.5 בנפח 320GB, שניהם נמכרים במחיר דומה. כלומר שעם ה-3.5 את מרוויחה עוד 180GB.

שאלה שלי בשביל שאוכל להמשיך לעזור בצורה יעילה יותר:

לאן את תחברי אותו לרוב? למחשב שלך ולנגן ה-DVD?

כי במקרה בו המחשב לא רחוק מנגן ה- אז אין חיסרון ל-3.5. אם הם רחוקים אז זה גם לא כ"כ נורא, לדעתי לפחות.

אם לא, אז תפרטי, ואם את לא רוצה לפרט אז תאמרי באופן כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב הוא יהיה מחובר למחשב. עכשיו שאני חושבת על זה

אין זה רלוונטי אם הוא יתמוך בנגן הדיוידי או לא, גם ככה אני צופה

בצג של המחשב... לאחי יש את הפופקורן, וחשבתי שזה יהיה זול יותר, אך

הנגן שלי אינו תומך בלו ריי אז ככה אין כל כך רלוונטיות.

לגבי המארז, קראתי שכדאי לקנות מארז לחיצוני, לא מבינה בדיוק מדוע צריך,

כי בשבילי זה רק להוריד ו/או לעלות חומר מהמחשב.

אתה צודק בקשר ל180 ג'גה, אך אחד מקבל "מחיאות כפיים" (320) והשני ככה ככה.

לשניהם יש אחריות "יפה" שכך אולי זה אמור להקל על הבחירה? עדיין מתלבטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם לקנות דיסק קשיח חיצוני בחלקים (כלומר קופסה+קשיח)

היה זול יותר ,כיום דווקא לקנות אחד שלם יוצא זול יותר

אני יסכם את מה שכבר נאמר :

2.5

----

הרבה פחות כבדים וקטנים יותר

מקבלים חשמל רק דרך חיבור הUSB

יקרים יותר ביחס לנפח לעומת 3.5

מוגבלים לגודל מקסימלי של 500GB

3.5

----

יותר כבדים וגדולים

מקבלים חשמל דרך כבל שצריך לחבר לשקע בקיר

מוגבלים לגודל מקסימלי של 2TB

זולים יותר ביחס לנפח לעומת 2.5 (ב3.5 תמיד יש

יותר נפח באותו מחיר)

יש לך את כל הנתונים,תחליטי לפי זה אם את מעדיפה 2.5 או 3.5

ונמשיך משמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיר (או שזה מחיר?), זה תלוי באיזה מארז אתה קונה. אם אתה מחפש eSATA אז אתה יכול לחסוך הרבה כסף בקנייה של מארז וכונן בנפרד.

רק רציתי להעיר, 2.5 לאו דווקא מקבל חשמל רק דרך חיבור USB כי לפעמים החיבור לא מספק מספיק מתח.

LAKOTA

אין דבר כזה תמיכה בנגן בקשר לגודל התקן של הכונן. על גודל התקן השפעה אחת ויחידה והיא במקרה של 2.5, אם הוא יקבל מהנגן פחות מתח ממה שהוא דורש אז זו תהיה בעיה. עם כונן 3.5 לעולם לא תקרה בעיה כזו. מבחינה לוגית ולא מבחינת הכונן עצמו, בשביל שנגן ה- יוכל לגשת לקבצים יש להשתמש במערכת קבצים FAT32, נגן לא יקרא מידע ממערכת קבצים NTFS.

לגבי המארז, אמרת "קראתי שכדאי לקנות מארז לחיצוני" ונראה לי שלא הבנת את המשמעות של כונן ומארז בנפרד. ב"כונן קשיח חיצוני" כמו אלו שהתייחסת אליהם בהודעה הראשונה שלך יש בפנים כונן קשיח רגיל לכל דבר (כמו במחשב), מלבדו יש את המארז שעוטף אותו ובעצם השילוב הזה יוצר כונן קשיח חיצוני.

לא ניתן לדעת איזו אופציה תהיה יותר משתלמת עד שלא תחליטי איזה גודל תקן (Form Factor) את מעדיפה.

ולמה אחד מקבל מחיאות כפיים? יש לו יותר חסרונות מיתרונות, הוא רק נייד יותר (בין אם בגלל הגודל, המשקל או הצורך בחיבור בודד) ולא שום דבר מעבר לכך. ה-3.5 זול יותר, מהיר יותר (אלא אם כן מדובר בחיבור , אכן זה המקרה שלך ולכן אין כאן חשיבות למהירות) ובא בנפחים גדולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיר (או שזה מחיר?), זה תלוי באיזה מארז אתה קונה. אם אתה מחפש eSATA אז אתה יכול לחסוך הרבה כסף בקנייה של מארז וכונן בנפרד.

רק רציתי להעיר, 2.5 לאו דווקא מקבל חשמל רק דרך חיבור כי לפעמים החיבור לא מספק מספיק מתח.

חח אהבתי תחרוז :xyxthumbs: ,לא הזכרתי אבל התכוונתי לכאלה אם חיבור USB

אתה כנראה צודק בקשר ל ESATA ,באשר לעניין של 2.5 וחשמל,בשביל זה יש

שני חיבורי לא? או שדבר כזה לא קיים בכל כונן/מארז 2.5 חיצוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, לא הבנתי אותך, חשבתי שצריך עוד מארז לHD חחח

הסברת את זה מעולה :) תודה רבה!

אוקיי אהיה החלטית בואו נלך על 2.5 נוחות זה שם המשחק, ולא צריך את

כל "הבלגן" שמסביב- כבלים גם ככה פינת המחשב שלי דומה לקורי עכביש חח.

איך יודעים אם צריך 2 כבלים USB? נאמר לך בחנות או על גב האריזה?

או שזה בנוי בHD? אם זה בנוי אז צריך שהכבלים יהיו טיפה ארוכים שהHD

יוכל לנוח על השולחן מאשר להיות "תלוי" באוויר, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כונן 2.5 שידרוש יותר מתח מהרגיל יגיע עם יותר מחיבור אחד של USB.

הבעיה היא שלא כל רכיב יכול לאפשר זאת, למשל ניתן לחבר למחשב שני חיבורים כאלו אבל לא לכל נגן ישנם שני חיבורי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין גודל תקן שכזה 2.0. 2.5 הוא גודל התקן של הכונן.

ולא, את לא צריכה לבקש מהחנות כי רוב הסיכויים מצביעים על כך שלא יהיה להם מושג על מה את מדברת.

ה-My Passport Essential שבחרת מ-KSP הוא כונן שיתאים לך, 320GB בתקן 2.5 אינץ' כמעט והכי זול שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...