אבטיח וודקה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבטיח וודקה

Avi Levin

Recommended Posts

אהלן חבר'ה

אני מארגן מסיבה לקיץ, וחשבתי שחלק מה"כיבוד" יהיה בסטייל קייצי - אבטיחי וודקה.

יש לצידי 300 ש"ח רק על אבטיחי הוודקה, הקטע שהאנשים במסיבה יהיו כ-20, מתוכם 15 שתיינים כבדים -

עליי לגרום לאנשים להשתכר באופן בינוני + מהאבטיחים, כי כל שאר הכסף הולך לשתייה ואוכל רגילים, וכלים - כוסות צלחות וכו', ואולי בקבוק אחד או 2 של וודקה יקרה בצד בשביל כאלה שרוצים להרים כוסית.

חשבתי של-15 (נניח ו-15 אנשים ישתו\יאכלו תקראו לזה איך שבא לכם) איש יספיקו 7.8 ליטר של וודקה, מתוכם 6.8 ליטרים בתוך האבטיחים-

אני לא כל כך מודע למחיר של אבטיח אבל אני משער שזה לא יותר מ-15 ש"ח:

8 אבטיחים - 120 ש"ח

4 פרפקט 1.7L - (אל תרצחו אותי על זה! גם ככה לא מרגישים בטעם של הוודקה כשהיא בתוך האבטיח, למה לאזעזל להשקיע בוודקה יקרה?) - 150 ש"ח

יוצא סה"כ 270 ש"ח.

השאלה היא האם זה יספיק, והאם יש אפשרויות יותר זולות אחרות?

אי אפשר וודקה זולה בלי האבטיחים כי אף אחד לא ישתה אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על אבטיח שלם ילך לך אולי בקבוק וודקה (של 750 מ"ל), ובשביל 15 איש ממש לא צריך 8 אבטיחים. אף אחד לא יוכל יותר משליש~ רבע אבטיח...

אבטיח לא יעלה יותר מ-10 ש"ח, ויספיק ולך 6 אבטיחים ו5 בקבוקי וודקה.

והוודקה כן מורגשת- עדיף שתקח משהו טיפה יותר נורמאלי מהאצטון שאתה רוצה... לפחות חורטיצה (45~50 ש"ח לבקבוק...)

את שאר הכסף תשקיע בשתייה נורמאלית בלי האבטיח... איזה בקבוק גרנטס נחמד שמסדר ת'ראש הרבה יותר טוב מוודקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על אבטיח שלם ילך לך אולי בקבוק וודקה (של 750 מ"ל), ובשביל 15 איש ממש לא צריך 8 אבטיחים. אף אחד לא יוכל יותר משליש~ רבע אבטיח...

אבטיח לא יעלה יותר מ-10 ש"ח, ויספיק ולך 6 אבטיחים ו5 בקבוקי וודקה.

והוודקה כן מורגשת- עדיף שתקח משהו טיפה יותר נורמאלי מהאצטון שאתה רוצה... לפחות חורטיצה (45~50 ש"ח לבקבוק...)

את שאר הכסף תשקיע בשתייה נורמאלית בלי האבטיח... איזה בקבוק גרנטס נחמד שמסדר ת'ראש הרבה יותר טוב מוודקה...

בצד יהיו 2 סטולי גולד אז אני לא דואג (אחלה וודקה), והאם הוודקה הזולה מורגשת באופן ממש חזק?

חשבתי שאין טעם להשקיע כסף בוודקה יותר יקרה, כי אם כבר אז אקנה אותה בנפרד - אבל רציתי לעשות משהו מיוחד.

ואני אחראי רק על הוודקה, יש לנו את איש הוויסקי שמסדר לנו ג'וני ווקר ירוק ב-350 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וויסקי ב350 ש"ח זה קצת overkill לארוע כזה... זה יותר מתאים לישיבה מסודרת בפאב, לא למסיבה (חברל על הכסף- עדיף לקנות 2 בקבוקים של גלנפידיך באיזה 200 ומשהו ש"ח או איזה בלנדד סביר במחיר דומה וזהו... באמת שאף אחד לא יבחין באיכות של הג'וני ירוק...)

בכול אופן- כן, כשהוודקה מסריחה שמים לב לזה גם באבטיח... עדיך להשקיע עוד כמה שקלים ולא לחטוף קילקול קיבה... אגב, אתה מודע לזה שהאבטיח צריך להיות מושרה בוודקה כמה ימים (במקרר) לפני ה"שימוש"?

והוודקה הכי משתלמת שאני מכיר זה הרוסקי סטאנדרט... הוודקה הראשונה שאשכרה נהנתי לשתות (שונא וודקה עם תוספות, והרוב מזכירות לי חומר ניקוי כששותים "נקי"...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וויסקי ב350 ש"ח זה קצת overkill לארוע כזה... זה יותר מתאים לישיבה מסודרת בפאב, לא למסיבה (חברל על הכסף- עדיף לקנות 2 בקבוקים של גלנפידיך באיזה 200 ומשהו ש"ח או איזה בלנדד סביר במחיר דומה וזהו... באמת שאף אחד לא יבחין באיכות של הג'וני ירוק...)

בכול אופן- כן, כשהוודקה מסריחה שמים לב לזה גם באבטיח... עדיך להשקיע עוד כמה שקלים ולא לחטוף קילקול קיבה... אגב, אתה מודע לזה שהאבטיח צריך להיות מושרה בוודקה כמה ימים (במקרר) לפני ה"שימוש"?

והוודקה הכי משתלמת שאני מכיר זה הרוסקי סטאנדרט... הוודקה הראשונה שאשכרה נהנתי לשתות (שונא וודקה עם תוספות, והרוב מזכירות לי חומר ניקוי כששותים "נקי"...)

לגבי הזמן - אנחנו מתכננים להשאיר את זה מינימום שבוע - שבוע וחצי לפני, כל הוודקה תספג היטב.

והג'וני מגיע בהנחה ענקית, המחיר המקורי שלו הוא כ-500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין- זה לא ערב שתייה של אנשי עסקים שמבחינתם 500 ש"ח זה לא יקר מידי גם בשביל כוסית.... כשאתם מערבבים וודקה, שתיה קלה וכול מיני סלטים מוכנים באמת שלא תרגישו בהבדל בין הג'וני ירוק לגראנטס (בהגזמה, אבל לא מופרך מידי...)

זה כמו שתשמע מישהו מנגן בכינור של סטראדיוואריוס באמצע כביש מהיר... כמו שתביא למסיבה הזו כלים מקריסטאל וכסף... זה פשוט לא מתחבר ומבוזבז.

אגב, שלא תבין אותי לא נכון- אותי יותר מטרידה העובדה שתבזבזו וויסקי טוב בלי להעריך אותו כפי שמגיע לו ולא הבזבוז של הכסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם זה לא העיקר כאן,אבל נכון לעכשיו אבטיח יעלה לך יותר מ10 ואפילו יותר מ15 שקל..נכון לעכשיו המחירים(לאבטיח טעים באמת) נעים בסביבות ה4 שקל לקילו,ואבטיח מגיע בקלות ל7-8 קילו..קח את זה בחשבון.

עוד הצעה לגבי איכות הוודקה היא פשוט להשתמש בבקבוקי 500 מ"ל במקום 750..ככה תוכל להשתמש בסמירנוף או חורטיצה(יצא לך 35-45 לבקבוק),וממילא 750 לאבטיח זה קצת אוברקיל(כל העניין הוא שלא ממש תרגיש את הוודקה ולכן תשתכר בטירוף).

בכל מקרה אני הייתי ממליץ על סמירנוף, במידה ואתה יכול לקנות ממקום שבו אתה בטוח שלא תקבל זיוף(להזכירך בסמירנוף אין "אמצעי זהירות" כמו בפינלנדיה או אבסולוט וחבריהם..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם זה לא העיקר כאן,אבל נכון לעכשיו אבטיח יעלה לך יותר מ10 ואפילו יותר מ15 שקל..נכון לעכשיו המחירים(לאבטיח טעים באמת) נעים בסביבות ה4 שקל לקילו,ואבטיח מגיע בקלות ל7-8 קילו..קח את זה בחשבון.

עוד הצעה לגבי איכות הוודקה היא פשוט להשתמש בבקבוקי 500 מ"ל במקום 750..ככה תוכל להשתמש בסמירנוף או חורטיצה(יצא לך 35-45 לבקבוק),וממילא 750 לאבטיח זה קצת אוברקיל(כל העניין הוא שלא ממש תרגיש את הוודקה ולכן תשתכר בטירוף).

בכל מקרה אני הייתי ממליץ על סמירנוף, במידה ואתה יכול לקנות ממקום שבו אתה בטוח שלא תקבל זיוף(להזכירך בסמירנוף אין "אמצעי זהירות" כמו בפינלנדיה או אבסולוט וחבריהם..)

את הכל אני קונה מסופר גדול (מחסני השוק) ככה שאני לא דואג לגבי זיופים.

בכל אופן, למישהו יש מושג כמה עולה אבטיח ממוצא (6-8 ק"ג) בימינו? אין לי כל כך גישה לסופר כיום, אני לא בארץ כרגע

וכנראה שאתה צודק לגבי הג'וני, אני אדבר עם כולם ונקבע משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם יש את זה בכול הארץ, אבל אצלנו עוברים רכבים בשכונות ומוכרים אבטיחים... האבטיחים די טובים ועולים 10 ש"ח לשני אבטיחים

אני די בטוח שאם תקנה 5~6 אבטיחיםן בשוק הקרוב לביתך תוכל להשיג הנחה ויצא לך הרבה פחות מ-4 ש"ח לקילו...

אא, ו5~7 ימים יספיקו להשרייה עד כמה שידוע לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

השאלה היא מה יהיה הטעם שלהם..מדובר פה על עניין מאוד חשוב כי אם האבטיח לא יהיה מספיק מתוק זה יהיה מגעיל לחלוטין עם כל הוודקה..ואלה מהסופר,לפחות מנסיוני האישי הדל,טעימים ובשלים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...