רובה הסער הטוב בעולם - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רובה הסער הטוב בעולם

approx

Recommended Posts

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אויי נו מה אתה מאלץ אותי לחפש עדויות מצולמות ברשת ?

אתה עושה צחוק?

אומרים לך פה ש7.62 עושה חור נקי וישר(יחסית) ו5.56 הופך לרימון רסס קטן כמה סנטימטרים אחרי שהוא נכנס לגוף.

חכה שתגיע לצבא וייתנו לך לירות בברוס עם מיים ותראה איזה חור יציאה יהיה לך עם 5.56.

והעובדה שכמה חיילים אמרו משהו ממש לא הופכת את זה לנכון, הרבה יותר הגיוני שהם פיספסו או שהם ראו נתז פוגע בבן אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל7.62 יש כוח עצירה הרבה יותר גבוהה, גם אם ה5.56 מסוגל תחת תנאים מסויימים לעשות יותר נזק, הוא מעביר הרבה יותר אנרגיה קינטית למטרה, גם בגלל הגודל שלו וגם בגלל שהוא פשוט מגיע עם הרבה יותר א"ק אליה. ההבדל הגדול בינהם זה המהירות שבה הקליע מגיע למטרה, והזמן עד שהוא מתחיל ליפול, הקשת הבליסטית שלו הרבה יותר קצרה מזאת של ה5.56, והתיקונים שצריך לעשות הרבה יותר רציניים.

יש הרבה קליעים מתחרים, כמו הרמינגטון 6.8, בסופו של דבר יעברו לקליע גדול יותר אבל שעדיין יהיה מהיר מספיק ועם קשת בליסטית רחבה מספיק בשביל להיות יעיל לכל המרחקים.

אתה יכול להסביר לי אולי למה באמת 5.56 משתולל מתי שהוא נכנס לגוף?

כי הוא מגיע במהירות הרבה יותר גבוהה מה7.62, וההפרש במהירויות בין האוויר לפנים הגוף נותן לו זווית סטיה מטורפת, ה7.62 בגלל התנע שהוא מגיע איתו יוצא בכמעט אותו מקום שהוא נכנס, בעוד שה-5.56 יכול להכנס בחזה ולצאת מהתחת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא גורם להרבה נזק, המסלול שלו בגוף גדול יותר ויש לו סיכוי גבוהה יותר לפגוע במשהו חיוני, מצד שני כוח העצירה שלו הרבה יותר נמוך מזה של ה7.62, בוא נגיד ככה שאם 5.56 פוגע לך בכף ויוצא חוץ מכאב לא קטן זה לא ישפיע על כלום, ברגע ש7.62 פוגע לך בכתף אתה תיהיה על הרצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא גורם להרבה נזק' date=' המסלול שלו בגוף גדול יותר ויש לו סיכוי גבוהה יותר לפגוע במשהו חיוני, מצד שני כוח העצירה שלו הרבה יותר נמוך מזה של ה7.62, בוא נגיד ככה שאם 5.56 פוגע לך בכף ויוצא חוץ מכאב לא קטן זה לא ישפיע על כלום, ברגע ש7.62 פוגע לך בכתף אתה תיהיה על הרצפה.

[/quote']

זה שיש לו יותר אנרגיה קינטית לא משנה את העובדה שהוא נשאר בחתיכה אחת ויוצא פחות או יותר בקו ישר (גם ה-7.62 וגם ה-5.45). ה-5.56 בין אם M193 או M855 פשוט מתפוצץ לרסיסים אחרי 10-15 ס"מ. כך שהאנרגיה שהכדור מעביר למטרה הרבה יותר גדולה עם ה-5.56. היתרון של 7.62 יהיה נגד מטרות עם שריון גוף ועדין כנראה שנגדם ה-6.8 יהיה עדיף.

USAssaultRifleWP.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחמושת "ירוקה" לא מתנפצת, וזה מה שגם הצבא האמריקאי משתמש בו בצורה כמעט בלעדית בשנים האחרונות.

ה7.62 מעביר יותר אנרגיה קינטית למטרה, כלומר אתה חוטף מכה גדולה יותר, והמכה מספיק חזקה בשביל להוריד אותך(גם אם לא נגרם שום נזק רציני לגוף, דקירה יכולה לעשות המון נזק מצד שני היא יכולה גם לא לעשות כלום מעבר לסריטה עם דימום גדול יותר במקצת, אבל מכה מאלת בייסבול מורידה אותך לרצפה יפה מאוד גם אם הסיכוי לנזק ממשי הוא מזערי), לעומת זאת 5.56 שלא פוגע בשום דבר חיוני בגוף לא משפיע על המטרה באותה הצורה, במיוחד אם זאת מטרה בעלת נטיות אובדניות כמו מחבל.

יש סיבה למה האמריקאים מחפשים תחליף ל5.56, ליבות הפלדה לא מתנפצות כמו אחיהם מלאי העופרת, קליע הפלדה קל יותר וגורם נזק מופחת למטרה לא משוריינת.

מצד שני תחמושת ירוקה הרבה יותר אפקטיבית נגד מטרות מאחורי מכסה, כלי כלים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחמושת הירוקה היא ה-M855, עכשיו תסתכל שוב...

אתה לא תאמין כמה אנשים טענו ועדיין טוענים כך (כולל בפורום זה).

כל רובה סער "משתולל" בירי אוטומטי, קשה מאוד לפגוע בירי כזה. ד"א, מהניסיון המאוד שלי, דווקא כבד (כמו הגליל) יותר ניתן לשליטה בירי אוטומטי מאשר קל משקל היורה תחמושת דומה (M16 מקוצר לצורך העניין).

יצא לי לירות מחסנית וקצת באוטומט גם עם גלילון וגם עם M16 קצר (לא מנוסר), אפילו מ-25 מטר ה-M16 בלתי ניתן לשליטה, אולי אם יורים מהמותן. עם הגלילון, אין בעיה. בכל אופן ירי אוטומטי נועד לשתי מטרות בלבד, אש חיפוי (הדיוק לא חשוב) וטיהור חדרים (הטווח הוא 5מ' מקס').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שבטירונות שלי היו כמה חברה שנתנו להם מנוסרים והיו להם קתות כמו של הארוכים :nixweiss:

זה בלתי אפשרי. אי אפשר פשוט לפרק קת של M16 ארוך ולהרכיב במקומה קת של מקוצר, בגלל מבנה מנגנון הקפיץ בקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד יש חיילים שמשעמם להם אז הם דופקים את הקת של האמ 16 בריצפה וזה עושה רעש של קפיץ באמת, מה זה עושה? דורך?

שאתה יורה המכלול עף אחורה ואתה לא רוצה שהוא יפגע לך בכתף בכל הכוח, הקפיץ משכך את הפגיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בלתי אפשרי. אי אפשר פשוט לפרק קת של M16 ארוך ולהרכיב במקומה קת של מקוצר, בגלל מבנה מנגנון הקפיץ בקת.

זה מה שכתבתי... פשוט אנשים לפני זה כתבו לי שלמנוסרים יש קתות כמו של הקצרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...