בעיה קשה במחשב - המחשב קופא ולא מגיב! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה קשה במחשב - המחשב קופא ולא מגיב!

or_cohen

Recommended Posts

שלום !

שמי אור ויש לי בעיה במחשב של אחי.

לאחי יש מחברת IBM

thinkpad t30 זהו הדגם.

בזמן האחרון כל פעם שהיינו מדליקים את המחשב, הייתה בעיה, בפתיחת החלונות ועליית שולחן העבודה הייתה הודעה שאומרת שצריך לכוון את השעון והתאריך.

תמיד צריך לכוון מחדש.

בעליית המחשב רוב הפעמים היו מוצגות שגיאות של מסך שחור ואירור למעלה שאומר שצריך לכוון גם את התאריך והזמן.

הייתי נכנס לפעמים להגדרות המחשב ומכוון מחדש אבל כל פעם זה היה משתנה למרות ששמרתי.

חיפשתי את הבעיה באינטרנט והבנתי שזה סימן שהבטריה של משהו או ביוס\מעבד חלשים וזמנם תם.

הייתי שמח לקבל עוד מידע על הדבר ומה אפשר לעשות בנידון.

עוד כמה נקודות לציון:

*המחשב היה דולק רוב השעות ביממה, ובקושי הוא היה כבוי.

*הוא 90% מהזמן גם שהוא מכובה בטעינה עם הסוללה.

*בדקתי את הסוללה והוצאתי אותה ואין קשר זה עדין קורה.

*חייב לציין שבמנהל התקנים בבקר מסך רשום שאין VGA משהו כזה, כאילו אין דרייבר למסך, אבל לא מבין איך הדרייב יכול להסיר את עצמו ומה זה קשור לזה.

*לא ניסתי לעלות מצב בטוח , לא מצליח להגיע למצב הזה בכלל, וגם אם כן אני חושב שזה יקרה גם שם כי זה כנראה בעיה בחומרה.

הבעיה עצמה:

כל פעם בהדלקת המחשב הוא ופא ונתקע, לא זז הכפתורים שמדליקים את האורות גם לא מגיבים, והוא בכלל לא מגיב ואפשר לעשות דבר אחד וזה לכבות ידנית .

ברגע שמדליקים אותו בדרך כלל הוא עולה והוכל ואז פתאום נתקע, לפעמים בשולחן עבודה, לפעמים בטעינה, ולפעמים אפילו על ההתחלה שמופיע היצרן וגם במסכים שחורים בין הטעינה לבין

הפרסום יצרן והדגם בהתחלה.

יש לציין שלא הותקן שום דבר חדש בזמן האחרון וגם לא הוסרה שום תוכנה, ככה ש99% זאת בעיה בחומרה.

אחי חושב שהתקנתי משהו ואני לא מבין גם במידה והתקנתצי למרות שלא התקנתי, איך זה קשור בין התקנה למצב כזה של מחשב, אפילו וירוס לא גורם למחשב להגיע למצב שכזה.

מה עוד שגם לאחותי היו קורים העליות של השינוי זמן והתאריך פעם, כאילו גם לא לפעמים המחשב לא היה עולה ישר והיו שגיאות.

*המחשב ישן, יש לאחי אותו משהו כ5-6 שנים לפי מה שהוא אומר, למרות שהוא ישן אין לו שום כוונה להחליף אותו, אחי משתמש בו רק באייסיקיו מסנג'ר ואינטרנט לא מעבר לזה.

נשמח לפיתרון!

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...