כסף זה הכול בחיים? - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כסף זה הכול בחיים?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

• תגובות 175
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בוא נסכם את הדיון:

א. אף אחד כאן לא יהיה מיליונר. צאו מהסרט.

ב. 90% יהיו, במקרה הטוב, שכירים בשכר הממוצע במשק. אולי קצת יותר.

ג. אתם טוענים שבלי כמויות אדירות של כסף לא ניתן להיות מאושר.

לכן מאחר ולא תהיו עשירים אף פעם לא תהיו מאושרים. אם אין אושר אין טעם לחיים שלכם. אני מציע שתכנסו למכונית, תצאו לכביש המהיר, תאיצו ל-150 - 170 קמ"ש ותכנסו בעמוד תאורה/גדר הפרדה.

א. אתה לא יודע

ב. אתה לא יודע

ג. אם זה מה שהבנת שאנחנו טוענים ( מי זה אנחנו ? ) , נו ...

אני מציע שלא תציע

עכביש, אתה פטיש, בחיי. אני יודע למה אתה מחייך ( תסביר לחברה פה איזה כיף בהוואי בלי כסף )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: ;D

ואם כבר בחינם ושיזוף עסקינן, סיפור קצר :

מיליארדר מגיע לחופשה לאי בתולי באמצע שום מקום איי שם. שמש. ים. מים כחולים. ציצים מטיילים. גן עדן.

מסתכל סביב והדולרים מתגלגלים לו בעיניים. פתאום הוא קולט סטלן בטלן חצי ערום על ערסל מתנדנד בזולא, מגרבץ ומרביץ שאחטות ...

מתקרב אל הסטלן ושואל : " אדון נכבד, למה אתה מתבטל לך בערסל ? למה אתה לא בים, דג דגים "

הסטלן, בעיניים עצומות אחרי מחשבה מעמיקה, שואל : " למה ? "

המיליארדר מסתכל סביב וחושב שהסטלן אידיוט : " מ'זתומרת למה ?! אם תדוג דגים, תוכל למכור אותם בשוק "

הסטלן, אחרי גירוד בתחת וסידור כובע הקש שוב שואל : " למה ? "

המיליארדר חצי בשוק, רואה שנפל על בול עץ אהבל ומחליט ללמד אותו כלכלה גלובלית ומסחר :

" אם תדוג דגים בים ותמכור אותם בשוק, תוכל להרוויח, אם תרוויח, תוכל לקנות סירה קטנה ולדוג יותר. אם תדוג יותר, תמכור יותר ותרוויח יותר.

אם תרוויח יותר, תוכל לקנות כמה סירות קטנות ויהיה לך צי דיג קטן. בנוסף תוכל לקנות יותר טובות ושוב לדוג יותר ולהרוויח יותר.

אם תמשיך להרוויח יותר, תוכל לקנות ספינת דיג ולדוג במים עמוקים יותר ושוב לדוג יותר מבחר ויותר דגים ולעשות יותר כסף.

ככה, תמשיך ויהיה לך צי ספינות דיג ולאט לאט תוכל להתפתח ולמכור גם בשווקים בין לאומיים. בנוסף, תוכל לקנות ספינות הובלה ויהיה לך יותר כסף.

ואז תוכל גם לקנות כמה ולהתפתח לשווקים אחרים ובעוד 20 30 שנה, ותהיה מיליארדר ... כמוני "

הסטלן, פוקח עין אחת, ממצמץ מול השמש מתחת לאקליפטוס, מגרש זבוב טורדני ושואל : " בשביל מה ? "

המיליארדר, לא מאמין למשמע אוזניו וכמעט קופץ מרוב זעם על המטומטם, צועק :

" כדי שתוכל לצאת לגימלאות בעוד 30 שנה בלי דאגות כלכליות ולהתנדנד על ערסל בזולא באי בשמש !! "

הסטלן, מסתובב בערסל כדי למקם טוב יותר את התחת, פוקח שתי עיניים, מסתכל על המיליארדר, לוקח שאחטא עמוקה ושואל :

" דאגות כלכליות ? למה ? יש לי כאלה עכשיו ? "

ואז עוצם עיניים, מסתובב, משחרר נפיחה קולנית וממשיך להתנדנד בערסל לאור השמש השוקעת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סע לאפריקה תראה אנשים מאושרים בלי שום קשר לאוכל ולא כסף גם בהודו אותו דבר

האושר זה תהליך שנוצר אצלנו בראש

אם אתה נותן לסביבה להתשפיע עליך יותר מדי אז כן כסף זה הכל

אם לא אז כמובן שלא יש מספיק דברים שאפשר להשיג גם אם אין לך כסף

באפריקה אנשים מאושרים??? איפה? אתה מתכוון שאולי הם נהנים מה"אקשן" של לנסות לא למות בטבח הבא? או לאושר הרגעי כשהם משיגים טיפונת של אוכל?

המאושרים באפריקה הם העשירים (מדינות עולם שלישי=הרבה עניים מאוד וקצת עשירים מאוד מאוד)

ובקשר לזה שרק אם אני אדם חומרי אז כסף זה הדרך לאושר

ממש לא נכון,כי כסף גם קונה תרופות ורופאים מהדרגה הראשונה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה השטויות האלה?

יגידו לך ניתן לך 30 מיליון דולר אם תהרוג את ההורים שלך, או ש..לא יודע, כל דבר שדומה, אתה תעשה את זה?

או אפילו עזוב להרוג, פשוט משהו שידפוק חזק את ההורים שלך,או אנשים שטיפלו בך מאז שאתה קטן או סתם אנשים שאתה מאוד אוהב , אתה תעשה את זה להם תמורות כסף?

אני מקווה שלא, ואני חושב שכך גם רוב האנשים פה....אני מקווה..

ואם האדם ש"מעדיף" את האנשים הקרובים לו בוגד בהם תמורת כסף, אז הוא כבר לא אדם ש"מעדיף" את האנשים הקרובים לו. הוא מתייחס כבר לקטגוריה הראשונה שציינתי, שלא יעצרו בעד שום דבר על מנת להגיע למטרה שלהם ,במקרה הזה כסף.

ושוב אני מגיע לכבר מה שאמרתי , יש אנשים כאלה ויש כאלה. אין באמצע... ובגלל זה אי אפשר לענות על השאלה האם כסף זה הכל,לכל אדם זה שונה.

הסיטואציה הזו היא ה"סכין" שדקרה הכי עמוק את אדיאלוגיית ה"כסף זה הכל בחיים" (אפילו הרגה)

חוץ מזה מי שאומר שכסף זה הכל בדיון הזה משווה את שיאי העוני בעולם לעומת מילאדירים.

ומי שאומר שכסף זה לא הכל בחיים משווה בין מעמד ממוצע לבין עושר חסר פרופורציות.

ותכלס מי שטוען שכסף זה הכל היה רוצח מיד את הוריו בלי להניד עפעף ע"פ הסיטואציה של eliil

וגם אם הוא היה רוצח אותם הכסף יאבד כל ערך ריגשי ושום הנאה חומרית או לא חומרית לא תמלא את החור שמלא באשמה

ומה שיקרה רוב הסיכוי זה שאותו אדם יסיים את חייו.

מה לעשות אנו חיים החברה שאדם פוחד לשנות את דעתו למרות שהוא טועה, יכול להיות שבלא מודע הוא יודע שהוא טועה.

אבל אנשים מתכחשים שהם טועים על מנת להגן על האגו וממשיכים לטעון שהם צודקים.

וגם כסף אולי ישנה את "מה שיש לי"

אבל לא ממש ישנה את "מה שאני"

ומי שטוען "שמה שיש לי הוא מה שאני" (I am what I own) הוא רדוד, בור וחסר כל מחשבה היגיונית, מוסרית ועקרונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שגם אם היו אומרים לי:ניתן לך מילאירד שקל בתנאי שנפתם אותך באוכל עד שתשקול 150 קילו לא הייתי מסכים (נכון אפשר לעשות שאיבת שומן,אבל זה ממש לא בריא ומסוכן).אז כן במקרים כאלו של אם תעשה X ניתן לך מילאירד דולר אפשר להגיד שהכסף מפסיד (וגם תלוי מה הוא הX אם זה להזיק לאנשים חשובים לך או לעצמך אז הכסף מפסיד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

משמע...

שכסף זה לא הכל בחיים.

כסף לא שווה הפרה של קוד מוסרי אישי או חברתי.

כסף לא שווה פגיעה בלתי הפיכה באנשים שאתה אוהב.

אז בניגוד לת'רד האמונה (שאני לא נכנס לשם אבל אני יודע ואף אחד לא ישנה את דעתו)

כאן יש תשובה חד משמעית בכל היבט אם זה פילוסופיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה.

האדם האנושי מורכב לא רק לפי הנכסים שלו. (גם בחברה המערבית)

כסף זה לא הכל בחיים. (קראו לי נאיבי, אני לא מכריח את עצמי להיות אנטי קונפורמיסט ולהיות נגד כל דעת פופולרית [למרות שהיא צודקת])

אבל, עוד משהו שנכון הוא שכל קשור לנקודת המבט הסובייקטיבית שלנו. (מישהו אמר זה כאן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף זה חפץ,אמצעי. אי אפשר להשיג ממנו משהו יותר ממשי מחפץ או אמצעי אחר.

אנשים נמשכים לעשירים כי הם רוצים להיות כאלה גם .

ממון רב עושה כביכול טוב על הלב , אבל יש כל כך הרבה דברים שלא קשורים לכסף ושווים יותר ממנו.

מה שכן, הרבה כסף=פחות דאגה לצרכים בסיסיים (בריאות,,מים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...