לא מצליח לשלוט במהירות המאוורר של המעבד - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לשלוט במהירות המאוורר של המעבד

ron-d

Recommended Posts

החלטתי לבדוק בחוברת שקיבלתי עם הלוח אם על ה CPU Smart FAN Control

ראיתי שב CPU Smart FAN Mode יש שלושה מצבים (Auto ,Voltage ,PWM)

1. Auto

2. Voltage - For 3pin CPU fan

3. PWM - For 4pin CPU fan

עכשיו במצבים Auto+PWM המאוורר עובד בפול מהירות

ובמצב Voltage הוא עובד על

1600-2300RPM אבל בדקתי עם EASY TUNE 5 PRO והוא גם יכול להגיד ל 2700RPM ..

כניראה שמצב Auto שייך אותו ל PWM :\

היה לי את אותו בעיה .. ,תנסה ב CPU Smart FAN Mode (בביוס) את כל המצבים שיש לך שם ותיראה אם זה סידר את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מאווררי הBOX של סדרת הC2D ופנטיום ("החדש") למיניהם מגיעים עם חיבור 4 פינים שמעניק שליטה דרך לוח האם !

המאוורר הוא לא הבעיה כאן..כמו שציינתי כבר נסה אולי לעדכן ביוס..

גירסת הבאיוס של לוח האם שלי היא הגרסה המעודכנת (גרסת F3) -

אז האם היית מציע בכל זאת לבצע עדכון שיהיה ממילא לגרסה שכבר מותקנת ?

הלינק - ללוח שיש לי - http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2954

[br]פורסם בתאריך: 30.05.2009 בשעה 01:10:16

היה לי את אותו בעיה .. ,תנסה ב CPU Smart FAN Mode (בביוס) את כל המצבים שיש לך שם ותיראה אם זה סידר את הבעיה.

[br]פורסם בתאריך: 30.05.2009 בשעה 01:02:27

אצלי יש רק אופציה אחת שנמצאת תחת - haelth status :

cpu smart fan control

והאפשרויות הם : enable או disable

ואין משהו נוסף !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלי (אני לא פותח ה thread) נפתרה.

באופן מפתיע, תוך כדי התקנה של דרייברים לכרטיס המסך (???!!!) ירדה פתאום מהירות המאוורר ל 20%

איזו בשם vTune של nvida נכנסה לפעולה וסידרה את המצב.

מקווה שזה עוזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לחבר לחיבור שנמצא מימין לצ'יפסט הדרומי ותראה אם יש שנוי .

כמו כן בטח את אזהרת הארור פאן בכדי שלא תצטרך ללחוץ F1 כל פעם .

אתה מתכוון לחיבור של ה- system fan ? כי יש חיבור כזה והוא פנוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איך בדיוק האפליקציה של כרטיס המסך עזרה בלהוריד RPM במעבד ? שכן היא משפיעה רק על המאוורר של כרטיס המסך.

vTune זו לא של כרטיס המסך, זו שבאה יחד עם הדרייברים לכרטיס המסך, וכנראה שלא קשורה אך ורק אליו, אלא נותנת אפשרות לשלוט בכל מיני קונפיגורציות של המערכת.

מה שמעניין פה, זה שגם אני וגם פותח הת'רד נתקלנו בבעה דומה מאוד של אותו וונדור. שלי נפתרה ע"י תכנה !!! נראה לי ששוה גם לו להשקיע בכיוון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק לזה :)

לוח האם שלי תומך רק בשליטה על המאוורר של המעבד ולא של המערכת.

חושב שבכל זאת כדאי לנסות?

זה גם פתרון קצת מקורי ולא לפי המתוכנן ע"י לוח האם ! [br]פורסם בתאריך: 31.05.2009 בשעה 00:42:37

vTune זו לא של כרטיס המסך, זו שבאה יחד עם הדרייברים לכרטיס המסך, וכנראה שלא קשורה אך ורק אליו, אלא נותנת אפשרות לשלוט בכל מיני קונפיגורציות של המערכת.

מה שמעניין פה, זה שגם אני וגם פותח הת'רד נתקלנו בבעה דומה מאוד של אותו וונדור. שלי נפתרה ע"י תכנה !!! נראה לי ששוה גם לו להשקיע בכיוון הזה.

אצלי בלוח כרטיס המסך הוא מובנה ואין לי כרטיס חיצוני.

[br]פורסם בתאריך: 31.05.2009 בשעה 00:43:57

אני חוזר פעם נוספת למאוורר עצמו.

כשקיבלתי את המחשב (לפני כשבוע בערך ) בחנות התקינו מאוורר של glactech למרות שהזמנתי מעבד (E5200) באריזת box .

לאחר ויכוח עם החנות (הם טענו שככה זה מגיע ושזה מאוור של אינטל) - הם מבלי להודות ב"טעות" הסכימו להחליף למאוורר של שלטענתם הם הזמינו. בחנות ראיתי שיש להם הרבה מאווררים משומשים או כאלה שהוחלפו והתחלתי לחשוב שאולי ולכאורה התקינו לי מאוורר משומש מתוך אלה שהיו להם.

האם יתכן שהמאוורר שהם שמו הוא בכלל לא זה של ה- box ולכן כאן הבעיה.

אני יכול לצלם את המאוורר ולצרף תמונה במידה וזה רלבנטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשם vTune יש כמה קישורים..החל מתוכנת ניתוח ביצועים של ..ועד לתוכנת שליטה וכו לכרטיסי מסך (של יצרניות שונות)..

ולגבי השאלה על הקירור..תצלם ותעלה לכאן..ככה תוכל לדעת ב100 אחוזים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...