P190 ב-1200 שקל, שווה ? או עדיין ללכת על ה-P182 ? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

P190 ב-1200 שקל, שווה ? או עדיין ללכת על ה-P182 ?

KoM

Recommended Posts

ראיתי ברחבי הרשת את המארז ב-1200 שקל כולל זוג הספקים שמביאים אותו ל-1200 וואט, האם המארז כדאי או שעדיין כדאי ללכת על ה-P182.

מחפש שקט מקסימאלי ואיוורור איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי גם כן לראות את המארז במחיר הזה, ואני לא יכול שלא לתהות האם זו אינה טעות.

בהתחשב בזה ש-P182 עולה בסביבות 800 שקל, וה-Neo550 עולה יותר מ-500, זה מוזר שהמארז הזה, שהוא גדול יותר ומגיע עם NeoLink550+650 עולה כ"כ מעט.

מצאתי הרבה ביקורות שמהללות את המארז מין הסתם, אבל דוקא אחת שציינה בו לא מעט חסרונות משכה את תשומת ליבי:

http://techgage.com/article/antec_p190_1200_mid-tower/

ראשית כל, מצוין שם פרט חשוב - המאוורר הגדול שבצד המארז מפריע לשים קירורים רציניים על המעבדים. הכותב טוען שלא מצא אף קירור פופולרי למעט הפריזר 7 שמתאים למארז הזה ללא הסרת מאוור הצד. מצוין שם בנוסף - וחייבים להסכים - כי חלוקת העבודה בין הספקים מעט תמוהה. ספק ה-650 מיועד להחזיק את כל המערכת (לוח אם, מעבד, זכרונות וכרטיס מסך) כמעט, ואילו השני מיועד לדיסקים הקשיחים, כוננים ומאווררים. אם מישהו באמת משתמש ב-1200W, אני בספק שהיחס הוא לא יותר לכיוון ה-900-300 או למעלה מזה.

יש מספר נקודות הנוגעות למארז הזה שכדאי לשים לב (ובתקווה יתייחסו אליהן אנשים המכירים את המארז):

ספקים - האם ניתן לעבוד עם אחד מהספקים בלבד? לא לכולם יש צורך בכזו עוצמה, והשאלה רלוונטית משתי סיבות. הראשונה היא אם ניתן לקחת אחד מהם למערכת אחרת, ולהרוויח ספק, כי לרובנו ממש ממש אין צורך ב-1200W. השניה היא מה קורה במידה ואחד מהם הולך - האם חייבים להחליף או שאפשר להסתפק בשני.

גודל ומשקל - המארז בגובה 51 ס"מ ובאורך של כמעט 60, וכיוצא מכך משקלו כ-20 קילו!! אני מסתכל על ה-P150 שלי, כבד בפני עצמו, ולא ברור לי איך אמורים לסחוב מארז ששוקל כמעט פי 2, כשממש קשה לתפוס אותו...

שקט - לא ברור לי איך מארז עם כ"כ הרבה מאווררים יכול להיות כ"כ שקט... בטח שהמאווררים שבאים עם המארז לא נחשבים שקטים במיוחד (23db במהירות מינימלית), בטח בהשוואה למאווררים שקטים מנקסוס או sycthe. מישהו יודע להשוות אותו ביחס ל-P182?

ביקורת על מידת השקט אפשר למצוא כאן: http://www.hardwareinreview.com/tower_cases/antec_p190_chassis_review.html.

In terms of noise, the system is whisper-quiet on its lowest fan settings. When you turn the fan settings up to medium, the system gets noticeably louder; on high, the P190 is almost as loud as a traditional sheet metal workstation chassis from a few years ago. I don't see any reason to crank the fans up to the highest level -- in fact, I doubt most people will see a need to have them on anything other than low.

את הביקורת המקיפה ביותר אפשר למצוא כאן:

http://www.ultimatepc-reviews.co.uk/PDF%20REVIEWS/AntecP190Case-UltimatePCReviews.pdf

אני לא יודע כמה האתר הזה נחשב, אבל הביקורת די טובה. חבל ש-SPCR לא סוקרים את המארז הזה, שנדע כמ ההוא שקט באמת.

אני מקווה לשמוע איזשהי חוות דעת מהמומחיפם בפורום בנוגע למארז הזה. נראה כמו הבטחה עם סיכונים לצידה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק של ההארדיסקים כולל רק חיבורי מולקס ולא חיבור ללוח אם וכדומה, לכן לא יהיה ניתן להחליף או לעשות קומבינות. ואכן 500W רק להארדיסקים ומאוררים נראה תמוהה לחלוטין. גם הגודל והמשקל קצת מרתיעים אותי, אבל בכל זאת מדובר במארז שהיה מתומחר קרוב ל-2000 שקל ופתאם 1200...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש P190 בבית אני מאוד מרוצה.

האמירה שהמאוורר צד מפריע לקירורים איננה נכונה, כל יכנס שם, המארז גם רחב יותר ממארזים אחרים אל תשכח.

בקשר לספקים אומנם הספק השני מגיע רק עם חיבורים לכוננים אבל הוא מודולרי ותיאורטית אפשר להשיג לו איזה חיבורים שרוצים.

מה שבטוח רועש הוא לא (על מהירות נמוכה) והאיוורור שלו הוא מעולה!!!+++

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז נהדר שקט יחסית (כשהמאוררים איטיים) וכבד ואחלה איכות הרכבה ......

אבל הספק מיותר ובזבזני (בחשמל במבנה בחלוקה ועוד)

העובדה לכך היא שאתם יכולים לראות שמלא ספקים מחוברים כאלו של 1200W מסתובבים באינטרנט בלוחות היד שניה אנשים הבינו שהוא מיותר וקנו לעצמם איזה Enermax נורמלי.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה1200W מיותרים אבל חוץ מרמת יעילות ניצולת שתהיה נמוכה במקצת הרי לא משלמים ממש יותר מהחשמל שהמחשב צורך.

אין צורך אבל לא מפריע שיהיה.

המארז עצמו גם עם ספק 650 שווה את המחיר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לספקים אומנם הספק השני מגיע רק עם חיבורים לכוננים אבל הוא מודולרי ותיאורטית אפשר להשיג לו איזה חיבורים שרוצים.

איך בדיוק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק ?

לא יודע איך בדיוק.

כל מה שאני יודע זה שהוא מודולרי (חצי מודולרי, יש בו גם יציאות שאינם מודולרים) ואפשר לחבר לו חיבורים שונים ממה שהגיע איתו, אם רק משיגים אותם.

מכיוון שהכניסות המודולריות הם כנראה בתקן מסוים שתואם ספקים אחרים (לפחות של אותה חברה) אז אולי פשוט אפשר להשיג אותם אצל יבואן או משווק של ספקי אותה חברה.

אולי אפשר להזמין מחול במחיר לא גבוה.

האפשרות תיאורטית קיימת, אם זה חשוב לך אז תבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art tatum- איזה מותקן אצלך על המעבד?

אני לא טענתי שיש בעיה, הבאתי את זה מהביקורת.

בנוגע לספקים - השאלה היא לא רק האם ניתן להשתמש ב-550W לצרכים אחרים, אלא האם ניתן לחבר את הדיסקים הקשיחים והמאוררים ל-650W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...