אהלן, שאלה לגבי מה שהולך היום, תקציב 6000-700. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אהלן, שאלה לגבי מה שהולך היום, תקציב 6000-700.

diablo4u

Recommended Posts

היי, סורי אם הנושא לא מובן....

ברצוני לקנות מחשב נייד אך יש כמה בעיות

1. אף פעם לא קניתי נייד אז הידע שלי בנושא שואף לאפס.

2. המחשב האחרון שבניתי היה מלפני 4 שנים (לפני הצבא) ובהתאם לכך הידע שלי בנושא מה שהולך היום.

כך שאין לי מושג מה בגדול צריך להיות התקציב למחשב נייד.

המטרה שלי היא שהוא יהיה מחשב נייד שיחליף בעצם את הנייח שלי, כלומר שכן ישמש למשחקים, ולהצגה של סרטים בHD על הטלוויזיה עם חיבור .

אני יודע שזה גוזר שהוא יהיה יקר יותר כבד יותר ועם פחות זמן סוללה (נדמה לי).

יש לי הנחה בחברת וממה שהצלחתי להבין הדגם שאני רוצה הוא הסדרה פביליון שלהם? הם נחשבים טובים?

אשמח לקבל קצת תשובות או הפניה לקצת ידע כללי לגבי מה שהולך היום בזירה של הניידים.

נוסף על כך, ממה שראיתי במחירים, כנראה שהתקציב שלי יהיה משהו בסגנון ה6000-7000, כך שאם יש לכם פה מחשב חלומות שיענה על כל הצרכים שלי והוא המושלם בתקציב הזה אשמח לשמוע..

תודה רבה ומצטער על הנוסח הלא תכליתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום diablo4u,

נא להכניס את התקציב לכותרת בהתאם לחוקי הפורום.

מה אתה הולך לשחק על המחשב הזה? באיזו רמה אתה מצפה לשחק? כמה אתה מנייד אותו? על איזה גודל חשבת? על כמה הנחה מדובר?

יש מספר סטיקים בראש הפורום שיתנו לך מידע כללי על "מה שהולך" שכדאי לך לקרוא אבל, כן הבנת נכון. מחשבים עם יכולת גיימינג טובה בדר"כ נותנים רמת ניידות נמוכה עד רמת ניידות כמעט בלתי קיימת וכדאי לשקול מה חשוב יותר ועד כמה אתה מוכן להתפשר (גיימינג על יהיה פשרה בכל מקרה). אם המחשב מגיע לגודל ומשקל של גיימינג רציני הוא כבר באמת לא וכדאי לשקול דסקטופ. הכל שאלה של כמה אתה מוכן לסחוב, לאן ובאיזו תדירות אתה סוחב אותו ומהן הציפיות שלך בתחום המשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום diablo4u,

נא להכניס את התקציב לכותרת בהתאם לחוקי הפורום.

מה אתה הולך לשחק על המחשב הזה? באיזו רמה אתה מצפה לשחק? כמה אתה מנייד אותו? על איזה גודל חשבת? על כמה הנחה מדובר?

יש מספר סטיקים בראש הפורום שיתנו לך מידע כללי על "מה שהולך" שכדאי לך לקרוא אבל, כן הבנת נכון. מחשבים עם יכולת גיימינג טובה בדר"כ נותנים רמת ניידות נמוכה עד רמת ניידות כמעט בלתי קיימת וכדאי לשקול מה חשוב יותר ועד כמה אתה מוכן להתפשר (גיימינג על יהיה פשרה בכל מקרה). אם המחשב מגיע לגודל ומשקל של גיימינג רציני הוא כבר באמת לא וכדאי לשקול דסקטופ. הכל שאלה של כמה אתה מוכן לסחוב, לאן ובאיזו תדירות אתה סוחב אותו ומהן הציפיות שלך בתחום המשחקים.

הוספתי

אני מניח שהמשחקים שבשבילם צריך את החומרה הכבדה זה FPS. את השאר כנראה המחשב יסחוב (ספורט או אסטרטגיה).

הייתי רוצה להיות מסוגל לשחק עליו את הFPS של היום כגון COD4 ודומיו ברמה גבוהה אבל לא הכי גבוהה, שכן יהיה אפשר לחבר אותו לטלוויזיה (פלזמה או LCD) ולשחק ברזולוציה נורמאלית.

גודל? אין לי מושג, יש הבדלים כל כך גדולים?

מה זה אומר לא נייד? יש באמת כזה הבדל בין 2 קילו ל3 קילו...?

סוחב את ז הבתיק גב, זה לא נראה לי ככ רלוונטי את האמת..

מה זה אומר עד כמה אני רוצה לנייד את המחשב?

מחשב ב7000 שקל לא משתווה למחשב נייח ב5000 שקל היום ברמת הביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל? אין לי מושג, יש הבדלים כל כך גדולים?

כן, מחשבים ניידים נעים בין 7"-20" בדר"כ. ניידים שיתאימו למשחקים ברמה שנראה לי שלה אתה מצפה מתחילים בסביבות 15.4" כאשר יש מעטים מאד ב-14.1" שאולי יתאימו. כמובן שהגודל גורר איתו משקל/ הבדלים ברזולוציות אפשריות/ הבדלים בצריכת החשמל - חיי הסוללה וכו'. אפילו מחשב 15.4" אינו ממש נייד לדעתי והוא כבר באמת על הגבול של מה שניתן לנייד על בסיס קבוע, זוהי התנגשות בין צרכי ניידות (שלשמם מיועד הנייד אחרי הכל) לביצועים במשחקים שכרגע אין לה פתרון. תחשוב מה חשוב לך יותר - ביצועים או ניידות - ועם איזה גודל של נייד אתה יכול להסתדר. האם אתה מעדיף להתפשר על רמת המשחק או על הניידות.

מה זה אומר לא נייד? יש באמת כזה הבדל בין 2 קילו ל3 קילו...?

סוחב את ז הבתיק גב, זה לא נראה לי ככ רלוונטי את האמת..

כן, יש הבדל משמעותי. זה אולי נשמע מעט אבל בשביל רוב האנשים שאני מכירה להסתובב באופן קבוע עם מחשב של 3 קילו זה הרבה הרבה פחות נוח מלעשות את זה עם מחשב של 2 קילו. זה כמובן תלוי בכמה אתה מתנייד (להלן השאלה הבאה ששאלתי על כמה אתה מנייד אותו) ובכמה אתה רגיש.

מחשב נייד ב7000 שקל לא משתווה למחשב נייח ב5000 שקל היום ברמת הביצועים?

לא, ברוב המקרים זה אפילו לא קרוב.

בתקציב כזה ניתן למצוא ניידים שנותנים כרטיסי מסך ברמה של ה-9600m GT ברוב המקרים. הם כוללים מחשבים כמו ה-HP dv5 או ה-Toshiba A300 .

ניתן למצוא גם כמה מחשבים, בעיקר ביבוא מקביל, שנותנים כרטיסי מסך חזקים יותר. מדובר בדר"כ במחשבים ייעודיים לגיימינג והם נוטים להיות מסורבלים ומגושמים יותר ממחשבים אחרים בקטגוריית הגודל שלהם.

לדוגמא:

http://www.zol.co.il/Product.aspx?ProductID=274

ה-Asus N81 ב-14.1" הוא אחד המחשבים היחידים ב-14.1" עם כרטיס מסך ברמה טובה (יחסית לניידים). זה מתבטא אמנם בגודל ומשקל שלו שמגיעים כמעט לאלו של מחשב 15.4" קל אבל הוא עדיין אחד מהמחשבים הניידים ביותר עם מפרט ברמה כזו כך ששווה לבדוק אותו כאופציית ביניים סבירה בין ניידות לגיימינג:

http://www.qsys.co.il/Product.asp?Pid=N81VP-C1&Cat2Cat1ID=12&Cat2ID=42&aff=Zap〈=HE

כאן הוא חורג מהתקציב אבל מדובר בגרסא עם מפרט מאד חזק, ניתן בהחלט לברר אם הוא זמין עם מעבד יותר חלש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי 8000 שקל נראה לי יקר מידי

ממה שהסתכלתי על מרבית המפרטים נראה לי שאני סגור על +\- מה אני רוצה. אני אכתוב כאן ואשמח אם תוכל לענות לי על כמה שאלות לאורך הדרך.

1. מעבד 2.2 ומעלה, אגב מה המקביל של בנושא? הם בכלל בעניינים? שווים?

2. זכרון 4 ג'יגה. (יש כזה הבדל מה2 למשחקים, אני לא עוסק בעריכה גרפית או משהו בסגנון...?)

3. דיסק קשיח 250 או 300 לא אכפת לי.

4. כרטיס מסך, כאן ההתלבטות הגדולה:

ראיתי כמה דגמים במחשבי הגיימינג

ATI Radeon HD4650

nvidia 8600

nvidia 9500

נדמה לי לפחות.

הם כולם פחות או יותר אותו דבר?

השאר נראה לי די דומה בין כל המחשבים. מסך 15.4 נראה לי סביר בהחלט, יותר מזה זה טיפשי.

מה שגם הכוונה היא שהמחשב יהיה מחובר למסך אחר בחדר שלי, או לטלוויזיה במקרים אחרים.

לפעמים אקח אותו לבסיס.

כך שבהיבט המסך עדיף לי כמה שיותר קטן בשביל לחסוך במשקל ובמקום פיזית.

אם אני אראה עליו סרטים זה או יהיה לבד ואז 15.4 זה מספיק, או שהוא יהיה מחובר למקרן או משהו בסגנון.

ניידות לא ככ חשובה לי כי קשה לי להאמין כמו שאני מכיר את עצמי שיפריע לי 2 או 3 קילו. בסוף זה נכנס בתיק גב או מונח על השולחן ואז כבר ברור שלא אכפת כמה הוא נייד.

אתה יכול לתאר לי סיטואציות שבהם הניידות חשובה? חוץ מהסחיבה של המחשב בתיק גב...

תודה רבה,[br]פורסם בתאריך: 22.05.2009 בשעה 18:36:00

אוקי מה שיש לי בhp

זה בגדול לקבל איזה מחשב שאני רוצה במחיר מצחיק. דרך הייבואן הכי גדול שלהם בארץ.

עכשיו 2 שאלות:

1. המחשבים הם המסכים הגדולים יותר ההבדל היחידי הוא במסך היותר גדול או שזה מאפשר עוד דברים?

אם ההבדל היחיד הוא המסך אני מעדיף ניידות בנושא הזה ולהסתפק ב15.4. אבל אם הגודל גם נותן אופציה לכרטיס יותר טוב הייתי רוצה לדעת...

2. אני מניח שגם פה ההבדל בין הטופ של הטופ שיצא היום ולבין רמה אחת פחות הוא די עצום. ולכן אני למרות ההנחה מעוניין ברמה אחת מתחת.

הבחור ההוא הוא גם יבואן של . הייתי רוצה לדעת מה המחשבים הכי חזקים של שתי החברות הללו (בהתחשב במה שאמרתי לגבי מסך כמובן...)

תודה רבה[br]פורסם בתאריך: 22.05.2009 בשעה 18:54:23

עוד שאלה קטנה

לגבי המחשבים שאני צריך להסתכל עליהם זה סדרת הפביליון? או העלית בוק?

וגם, מה זה כל הנושא של הtouch, זה שווה משהו? קשור למה שאינ צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DELL Studio XPS 13 XP-RD09-2915 Intel Core 2 Duo P8600 2.4Ghz 4Gb 320Gb 13.3 Led VistaP

nVidia 9500m graphics card 256mb

1.79KG משקל

DELL Studio XPS 16 XP-RD09-2918 Intel Core 2 Duo T9400 2.53Ghz 4Gb 320Gb 16 Led VistaP

ATI Radeon HD 3670 graphics card 512mb

2.91Kg משקל

DELL XPS M1530 15.4 Core 2 Duo T9300 2.5GHz 2GB 250GB XP-RD33-2571 Red

NVIDIA GeForceTM GT 8600M 256mb

2.7kg משקל

HP Pavilion dv5-1190 T9400 2.53Ghz 4Gb 320Gb 15.4 FZ513EA

NVIDIA® GeForce 9600M GT 512mb

2.65 ק"ג משקל

במחשב הזה המהירות של הכונן היא 5400 ולא 7200, ממה שזכור לי זה די קריטי, נכון?

אשמח לשמוע חוות דעת של המומחים פה לגבי המפרטים...

בעיקר מה ההבדלים בכרטיסי מסך.

ואיפה נכנסים בכל עניין המעבדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהם השימושים במחשב?

שיחליף את המחשב הנייח שלי. כלומר הוא ישב על השולחן ויהיה מחובר למסך מחשב רגיל וגם מסך .

משחקים וצפיה בסרטים - ביצועים טובים.

הגודל של המסך לא ככ חשוב לי ולכן אני לא צריך 17 אינץ של הגיימרים כי המחשב יהיה מחובר למסך כמו שאמרתי וזה גם אומר שהוא יהיה קל יותר אם אני מסתפק במסך קטן יותר, כנל לגבי אורך חיי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאחדת לך את הת'ראדים. דאבל פוסט אסור על פי חוקי הפורום, רכז בבקשה את הדיון בקניה הזו בת'ראד אחד (כפי שאתה רואה לא שמתי לב שמדובר באותו נושא וסתם נוצרו כפילויות ללא צורך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאחדת לך את הת'ראדים. דאבל פוסט אסור על פי חוקי הפורום, רכז בבקשה את הדיון בקניה הזו בת'ראד אחד (כפי שאתה רואה לא שמתי לב שמדובר באותו נושא וסתם נוצרו כפילויות ללא צורך).

אחלה, מקובל, סורי על הדאבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4. כרטיס מסך, כאן ההתלבטות הגדולה:

ראיתי כמה דגמים במחשבי הגיימינג

ATI Radeon HD4650

nvidia 8600

nvidia 9500

נדמה לי לפחות.

הם כולם פחות או יותר אותו דבר?

לא, הם לא שווים. אני מניחה שאתה מתכוון ל-8600m GT. בכל מקרה, מדובר בכרטיס מסך משני דורות אחורה והוא לא מומלץ ספציפית שכן הוא סבל מבעיית חימום יתר.

ה-9500 חלש באופן מורגש מה-4650.

אתה יכול לתאר לי סיטואציות שבהם הניידות חשובה? חוץ מהסחיבה של המחשב בתיק גב...

לא, אין כאלו. מן הסתם ניידות מתייחסת לניוד, הזזה של המחשב.

הגודל הפיסי של המחשב יכול להיות חשוב כאשר אתה מוגבל במקום, הן בתרמיל ובעיקר בסיטואציות של לימודים בהן יש שטח שולחן מוגבל (כמו בחלק נכבד מחדרי הלימוד באוניברסיטאות).

עכשיו 2 שאלות:

1. המחשבים הם המסכים הגדולים יותר ההבדל היחידי הוא במסך היותר גדול או שזה מאפשר עוד דברים?

אם ההבדל היחיד הוא המסך אני מעדיף ניידות בנושא הזה ולהסתפק ב15.4. אבל אם הגודל גם נותן אופציה לכרטיס יותר טוב הייתי רוצה לדעת...

הגודל הגדול עשוי לתת אופציה לכרטיס מסך חזק יותר אבל זה לא כלכך רלוונטי כאן ממילא. לא ולא דל מייצרים כרגע ניידים עם כרטיסי מסך של גיימינג (כלומר מעבר ל-Mid-Range) מלבד ה-XPS m1730 ב-17.1" של דל שזמין עם כרטיסי מסך מאד חזקים אבל יקר להחריד. בסדרות העסקיות אכן ישנם מחשבים עם כרטיסי מסך חזקים יותר (ל- ב-17" ולדל גם ב-15.4") אבל בשביל לרכוש אותם בתקציב שלך תצטרך לקבל חתיכת הנחה ענקית. כך שאין לך יתרון דווקא בקנייה של נייד גדול יותר אצל או דל. לדל אין כרגע מחשב מתאים ב-15.4" בסדרות הצרכניות, רק ב-16" (XPS 16).

אם אתה הולך לחברות אחרות כמו או תוכל בהחלט למצוא מחשבים עם חזקים יותר ב-17.1" לעומת ב-15.4" אבל העלות עשוייה להיות גבוהה משמעותית מהתקציב שלך.

וגם, מה זה כל הנושא של הtouch, זה שווה משהו? קשור למה שאינ צריך?

זה לא רלוונטי למחשבים שמתאימים לדרישות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התשובות.

אפשר לקבל דוגמא למחשבים של dell או hp שכן חזקים, למרות המחיר..?

וגם של אסוס וטושיבה שעונים על הדרישות?

ולגבי הxps16 ראיתי שיש סטודיו או לא סטודיו, מה ההבדל?

להלן צמצום הדגמים

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/laptop-studio-xps-16?c=il&cs=ildhs1&l=he&s=dhs

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=60_479_3121&products_id=25041

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=60_2067_3065&products_id=23849

מה ההבדל בין הכרטיסים הנ"ל:

NVIDIA® GeForce® 9700M GTS

NVIDIA 9600M GT

ATI HD 3670 graphics card

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע תגדיר איזה רמת גרפיקה אתה רוצה, לי יש נייד של לנובו T400 עם כרטיס מסך Ati Mobility HD 3470w שהוא חלש להפליא מכל הכרטיסים שנתת ואני מחשק עליו L4D TF2 WOW ועוד כמה, בהגדרות נמוכות המחשב מסתדר עם המחשקים ללא בעיות מיוחדות. אז אולי אם לא אכפת לך מגרפיקה כמו שלי לא ממש משנה האיכות של הגרפיקה אלה החוויה של המשחקיות אז לא תהיה לך בעייה עם הכרטיסים שנתת.

*אני לא ממש מבין בניידים ואני מדבר מניסיון בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...