רזלוציה מינמלית ב LCD - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רזלוציה מינמלית ב LCD

mzlbat

Recommended Posts

היי

אני חושב לקנות את המסך הזה ‏W2353V 23'' (23 אינץ )

ורציתי לדעת מה היא הרזלוציה המינמלית שאני יכול לעבוד עליה ?

וגם מה היאשל ה 22 אינץ' ?

( אני עובד עכשיו על CRT על רזלוציה קטנה ורציתי לדעת איזה רזלוציה שמים ב LCD כדי לשנות אצלי ולבדוק איך הבצועים או עד כמה הפריימים ירדו במשחקים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרזולוציה של המסך הזה היא fullHD אאל"ט - 1920X1080.

וזה לא כמו CRT, ל-LCD יש רזולוציה אחת - הוא יכול לקבל בכניסה רזולוציה שונה אבל הוא יהפוך את זה לרזולוציה הטבעית שלו.

זה לא נורא אבל זה יכול לעשות lag נגיד, ובאופן כללי לא מומלץ לעבוד ברזולוציה שונה.

אם זה הרבה מדי בשבילך בלי ספק כדאי לך לקנות מסך אחר.

בגדול תנסה מה המקסימום שעובד לך טוב עם המפרט במשחקים ותחפש מסך בגודל מתאים, לא הפוך...

עריכה - פספסתי את השאלה על ה-22 - בגדול זה תלוי כי יש דגמים שונים עם רזולוציות שונות, אבל בד"כ זה יהיה 1680X1050.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אני חושב לקנות את המסך הזה ‏W2353V 23'' (23 אינץ )

ורציתי לדעת מה היא הרזלוציה המינמלית שאני יכול לעבוד עליה ?

וגם מה היאשל ה 22 אינץ' ?

( אני עובד עכשיו על CRT על רזלוציה קטנה ורציתי לדעת איזה רזלוציה שמים ב LCD כדי לשנות אצלי ולבדוק איך הבצועים או עד כמה הפריימים ירדו במשחקים )

אתה יכול תמיד לשחק משחקים ברזולוציה יותר נמוכה מהטבעית של המסך אם זה מכביד על הכרטיס מסך שלך. אתה יכול למשל להוריד ל 1280X720 או 1440X900 וזה יראה בסדר (מקסימום תוסיף AA, אבל כמובן שזה שוב יכביד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול - בוודאי, אבל למה? אם הוא בוחר עכשיו מסך לקנות משהו שגדול על המפרט זה חבל, אלא אם כן מתוכנן שדרוג מחשב/כ. מסך מתישהו בקרוב.

22 יתאים הרבה יותר כנראה, וההבדל ממש לא גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול - בוודאי, אבל למה? אם הוא בוחר עכשיו מסך לקנות משהו שגדול על המפרט זה חבל, אלא אם כן מתוכנן שדרוג מחשב/כ. מסך מתישהו בקרוב.

22 יתאים הרבה יותר כנראה, וההבדל ממש לא גדול.

זאת הבעיה

את המפרט שבחתימה עלה לי כמעט 4000 שקל לפני איזה חודש

עכשיו אם יקנה מסך LCD אני יצטרך לשדרג תהכרטיס למסך ( לפי דבריך ) ואת זה לא יכול להרשות לעצמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות אתם מדברים. :screwy:

יש לו GTX260, לא איזה פאקינג 9500GS. :kopfpatsch: הכרטיס הזה ייתן ביצועים מספקים והרבה מעבר לכך מכל משחק נורמלי גם ב-1920X1200 (ולא, Crysis זה לא משחק נורמלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו בדקתי עם FRAPS על 4

וכמעטאין הבדל בין 1920X1200 ל 1024- 768 ...........?

או שהכרטיס שלי חזק ורזלוציות גבוהות לא מזיזיות לו או שהמשחק הזה 4 מעפן

( בכל אופן רק המשחק הזה שמעניין אותי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות אתם מדברים. :screwy:

יש לו GTX260, לא איזה פאקינג 9500GS. :kopfpatsch: הכרטיס הזה ייתן ביצועים מספקים והרבה מעבר לכך מכל משחק נורמלי גם ב-1920X1200 (ולא, Crysis זה לא משחק נורמלי).

לא טרחתי להסתכל על המפרט שלו, הבחור טען שהכרטיס שלו בקושי סוחב על רזולוציות נמוכות אז עניתי בהתאם... הטענה שלי עדיין נכונה, לקנות מסך שגדול על המפרט זה טפשי. אבל כנראה שהמסך הזה לא גדול על המפרט הזה, זה הכל, אז בהחלט אפשר לקנות.

פעם הבאה אני אתעלם מהפוסט עצמו ואסתכל רק על המפרט :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות מסך שגדול על המפרט זה טפשי.

אין כזה דבר מסך שגדול על המפרט. עצם ההגדרה הזו היא מפגרת בעליל. אלא אם כן המפרט קיים רק כדי להריץ משחקי מחשב חדישים ביותר.

אני יודע שלמי שחי בבועה שבה השימוש היחיד שנעשה במחשב זה משחקים, קשה להבין את זה - אבל מסך גדול זה לא רק למשחקים. ואני גם יודע שלמי שחי בבועה הזאת קשה להבין את זה - אבל עולם המשחקים לא מתסכם רק בכותרים שיצאו ב-6 החודשים האחרונים. יש מלא משחקים ישנים ונפלאים שדרישותיהם הגרפיות צנועות בהרבה. אז מה עדיף - לקנות מסך גדול ברזולוציה גבוהה ולהנות מכל המשחקים ברזולוציה גבוהה, וב-Crysis להוריד רזולוציה כדי שהכרטיס יסחוב, או להישאר תקוע עם מסך 19" ולשחק הכל ב-1280X1024, רק כי Crysis מקרטע ברזולוציות גבוהות יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד לראות שאחראי פורום קורא להגדרות שלי מפגרות, מאד מעודד :xyxthumbs:

אני לא חי בבועה, אני עובד על גרפיקה, מתכנת, לומד הנדסה, רואה המון סדרות וסרטים במחשב וכן, גם משחק.

ומעבר לדעה סובייקטיבית, יש לכ. מסך, בעיקר ישנים, הגבלת רזולוציה, אז כן, גם אם זה נדיר יכול להיות, אובייקטיבית, מסך LCD שהרזולוציה הטבעית שלו גדולה ממה שכרטיס המסך יכול לספק.

כלומר, מסך שגדול על המפרט (אמרתי את זה שוב, כנראה שאני ממש, אבל ממש מפגר).

ובכל מקרה, כשמישהו שואל על רזולוציה של מסך מתוך דאגה לקצב פריימים שהוא יקבל איתה, אני מרשה לעצמי לנחש שהוא רוצה לשחק. כן, אני יודע, טירוף הא?

אין טעם לקנות את המסך הכי גדול שאפשר גם אם יש כסף. מסך גדול מרחיק את מרחק הצפיה, ותופס שלושת-רבעי משולחן העבודה. אם בנוסף הוא משחק משחקים חדשים (זה מה שהוא טען) שיכבידו על הכרטיס אז כן, רכישת מסך 23 מיותרת. נכון שבמקרה שלו עם הכרטיס שלו זה לא יקרה, אבל באופן כללי זה אופציה.

והכי חשוב - אם אתם רוצים שאנשים ימשיכו לבקר בפורומים ובאתר באופן כללי, יעזור לו לקרוא להם מפגרים - אני מהשרשור הזה יצאתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד למישהו שהוא אמר דבר מפגר - בכלל לא אומר שהוא עצמו מפגר. אין צורך לקחת זאת אישית ולהיעלב. :)

לגבי ה"בועה"... אתה אולי לא חי בבועה הזאת, וזה מצוין, אבל רבים מהחבר'ה בפורום - כן, וזה יוצר את ההגדרות האבסורדיות (אולי יותר טוב לקרוא להם ככה, נשמע פחות מעליב ממפגרות ;)) של "התאמת מסך לכרטיס מסך".

הגבלת רזולוציה מתחת ל-2048X1536 קיימת רק בכרטיסי מסך מימי הביניים (משהו כמו אמצע שנות ה-90) ואולי בכרטיסי מסך מובנים בני 5 שנים לפחות. מה שכן, לפעמים בעייתיים יכולים למנוע ממך להציג רזולוציות מסוימות (ופה זה לאו דווקא תלוי בכמה הרזולוציה גבוהה, אלא בקונצים של הדרייבר). למשל יש כאלה שלא יודעים לזהות מסכים רחבים בכלל, אז הם יציגו לך 1600X1200 בכיף, אבל לא ירצו להציג 1440X900, או כל רזולוציה אחרת, שנחשבה באותה תקופה ל"לא סטנדרטית".

וכמו שאמרתי, גם כשמשחקים הם מטרה מרכזית, עדיין זה טיפשי לבחור רזולוציה מקסימלית של מסך על-פי המשחקים הכי כבדים שיש. להוריד רזולוציה במשחק ספציפי תמיד אפשרי, אז למה לחסוך לעצמך את ההנאה מלהעלות רזולוציה במשחקים שבהם זה כן מתאפשר? בחרת להתעלם מהשאלה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שאנשים שקונים מחשבים - מסכים - הם חיים בבועה אז תרשה לומר לך שאתה אהבל

אני כמעט במחשב רק למשחקים וגלישה באינטרנט -( והורודות ווארז כמובן )

ולפי התאוריה שלך גם מי שקונה פלי סטישן חייב בבועה - ומי שכל החיים שלו זה טיסנים ורכבים ממנועים גם חיי בבועה וגם מי שמשחק שחמט או סודוקו גם חייב בבועה

?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מעדיף להוריד את רמת הפירוט\אפקטים של הגרפיקה במקום להוריד את הרזולוציה.

אני לא יודע איך אתם יכולים לסבול את זה אבל שאני משחק במשחק שעובד על פחות מהרזולוציה הטבעית של המסך אני פשוט נגעל מהתמונה שאני רואה,ממש מפריע לי בריכוז. (לא יודע אולי אני כבד)

אם היה לי כרטיס מסך כמו 260GTX הייתי קונה מסך 22 או 24 רוב המשחקים רצים חלק על הגדרות גרפיקה הכי גבוהות עם רזולוציה טבעית וגם אפשר לפעמים לשים פילטרים ועדיין המשחקים יעבדו מעל 45FPS רוב הזמן..

בקשר ל-CRYSIS או הייתי משאיר הכל מקרה את הרזולוציה הטבעית ומוריד מהגרפיקה עד שזה יעבור 25FPS והכל יסתדר.

וגם אני לא ממש הבנתי את הקטע הזה של ''החי בבועה'' מה המשמעות של זה?

מי שכל החיים שלו משחק במחשב או מתעסק רק במשהו אחד זה אומר שהוא חי בבועה? :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מעדיף להוריד את רמת הפירוט\אפקטים של הגרפיקה במקום להוריד את הרזולוציה.

אני לא יודע איך אתם יכולים לסבול את זה אבל שאני משחק במשחק שעובד על פחות מהרזולוציה הטבעית של המסך אני פשוט נגעל מהתמונה שאני רואה,ממש מפריע לי בריכוז. (לא יודע אולי אני כבד)

אתה כנראה רגיש יתר על המידה לטשטוש שנוצר ע"י האינטרפולציה.

מסכים איתך שבמרבית המקרים, כולל המקרים שפירטת כאן, עדיף להוריד איכויות גרפיות לפני שמורידים רזולוציה. אבל אם אין ברירה, וצריך להוריד רזולוציה במשחק, לרוב האנשים זה לא יהיה כל-כך נורא.

מה גם שאני אוהב לשחק משחקים ישנים, שחלק לא תומכים בכלל מעבר לרזולוציה מסוימת (Starcraft, נגיד, שרץ רק ב-640x480). כן, זה לא נראה משהו, אבל זה מה יש. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...