שאלות לפני רכישת כונן 1TB - עלות, ביצועים, סכנות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לפני רכישת כונן 1TB - עלות, ביצועים, סכנות

Demagh

Recommended Posts

החלטתי שהמחשב שלי זקוק נואשות לעוד TB אחד.

עכשיו, כמה שאלות:

* מה בדיוק ההבדל בין באפר של 32 מגה לבין 16?

לפי מה שקראתי, יש הבדל זעום בזמן כתיבה\קראיה של קבצים קטנים, וזהו.

* קראתי איפשהו שהכוננים הדחוסים יותר (כלומר, 640GB ומעלה) מתקרבים לביצועים שלהם לכונני ראפטור למיניהם. כמה אמת יש בדבר?

* אם אני אקנה כונן מהסדרה הפגומה של (משיקולים תקציביים) ואעדכן את הקושחה - עדיין יש סיכון?

אולי עדיף להשיע עוד 50-60 שקלים ולקנות כונן מחברה אחרת?

תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין הבדל.

2. ה-500GB החדשים של סיגייט הם דחוסים יותר מ-640GB, ולא, הם לא מציגים אותם ביצועים כמו רפטורים למיניהם.

3. אתה לא צריך לעדכן את הקושחה כי אפשר כבר לקנות כוננים תקינים עם קושחה טובה.

קושחות תקינות: CC, SD1B, SD2B

כונני 1TB מומלצים:

HD103UJ או ST31000333AS - שניהם בעלי שלוש פלטות, שניהם שקטים להפליא, מהירים עד מאוד והמחיר שלהם מגוחך. הכונן הראשון הוא של חברת מסדרת Spinpoint F1 ואילו הכונן השני הוא מסדרת Barracuda 7200.11 מבית . משום שהכונן של עלול להיות נגוע בקושחה תקולה - יש לבדוק שהוא מגיע עם קושחת CC, SD1B או SD2B, אחרת יש לבדוק את המספר הסריאלי שלו באתר של . מחיר- כ-475 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שחשבתי, KSP מוכרים דיסקים דפוקים (קושחה SD15 אאל"ט).

אני אלך כנראה על ה מפנדה :)

ד"א, אתה מבין גם ב DOKים?

P.S.

עוד שאלה

הרבה אנשים טוענים שלא כדאי לחלק למחיצות כוננים גדולים כי זה פוגע בביצועי הכונן בגלל זמן החיפוש הארוך יותר. גם מיתוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מיתוס אבל אפשר לומר שזאת הגזמה.

ש: האם שימוש במחיצה קטנה עשוי לשפר את ביצועי הכונן?

ת: זה נקרא Short Stroking, להלן כמה דוגמאות:

http://www.tomshardware.com/reviews/short-stroking-hdd,2157.html

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=371499.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שחשבתי, KSP מוכרים דיסקים דפוקים (קושחה SD15 אאל"ט).

אני אלך כנראה על ה מפנדה :)

חכה עם זה עד למחר, אני מנסה לגרום ליאיר להוריד את המחיר של ה7200.12 1TB לכ500 שקלים, מחיר הגיוני יותר, והוא אמור להיות קצת יותר טוב מאשר הסמסונג, וכמובן לא שייך לסדרה הבעייתית.

ד"א, אתה מבין גם ב DOKים?

תשאל את שאלותיך, ובכל מקרה יש גם סטיקי עם מהירויות אם אתה צריך :silly:

עריכה:

לפטר את דניאל, הוא אומר במסנג'ר דברים ללא הוכחות ואז מגלה הוכחות שאומרות אחרת :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באופן אישי לא לקוח מרוצה של הסמסונג הנ"ל. אבל אולי זה רק אני שנפלתי על כונן דפוק.

הכונן הזה מייצר לי איזה תדר נמוך כזה כשהוא עובד (כמו ויבראציות מוזרות כאלו שבאות בגלים) שאפשר לשמוע אותם רק עם ציוד מיוחד או עם אוזניים סופר רגישות כמו שלי.. (ואז לא נרדמים בלילה כשהמחשב עובד.. :'( )

לבסוף פתרתי חלקית את הבעיה בכך שהעברתי את המארז למקום מרוחק יותר מהמיטה וגם בכך שהפעלתי את אופציית כיבוי הכוננים כאשר הם לא בשימוש..

למה מראש לא חזרתי לחנות להחליף ??

שאלה טובה.

עצלנות אולי ?

אהה וגם בגלל ששמתי לב לזה יום רק איזה יום יומיים אחרי שהוא היה מותקן. עד אז כבר העברתי אליו איזה 400GB של דברים שלא היה לא כוח להתחיל לעתיק שוב ולמיין מחדש..

*בקיצור - לא מרמז על שום דבר סדרתי לכוננים האלו. פשוט ציינתי את החוויה שלי ממנו. (הוא נקנה אגב ב TMS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...