תקלה מעצבנת במחשב-מצליח לכבות את המחשב אך המארז נישאר דלוק! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה מעצבנת במחשב-מצליח לכבות את המחשב אך המארז נישאר דלוק!

HWgeek

Recommended Posts

אנשים צריך עזרה!

בעיה מוזרה שהתחילה מאתמול:

לאחר שעשיתי כיבוי דרך הווינדוס המחשב ניכבה (המחשב= מעבד+ הרדיסקים+כרטיס מסך) כמו שבצריך אבל!

המארז עם כל המאווררים והמנורות נישאר דלוק ! וכפתורי הריסט או הכיבוי לא פעילים!

הדרך היחידה לכבות את המארז הוא ע"י ניתוק מהחשמל או דרך הכפתור שעל הספק.

ובמידה ואני מחבר את המחשב שוב לחשמל אז אוטומטית המארז נידלק בלי שלחצתי על הדלקה- ואם אני רוצה להדליק את המחשב אז אני לוחץ על כפתור ההדלקה במארז ואחרי כמה שניות המחשב נידלק וניכנס לווינדוס!

משהו מאוד מוזר:

האם הבעיה היא בלוח אם או בספק או בכפתורים של המארז??

חובה לציין שלא נעשה שום דבר למחשב לפני שזה התחיל ליקרות.

מיפרט:

מעבד Q6600 ללא OC

לוח אסוס P5N-E

זיכרון: 4X1024GB GSKIIL 800

הרדיסקים: 3X250GB RAID0 סיגייט

500GB 32MB סיגייט

כרטיס מסך GF 6200

ספק אכותי של TT 450~500W לא זוכר בדיוק

ומארז של RAIDMAX SMILODON

מה אתם חושבים הבעיה??

יש אחריות אבל אני הרכבתי עברו שנתיים והאם אני צריך להביא להם רק את החלק הדפוק?? קניתי מKSP ממש אין לי כוח לפרק את הלוח!

יש עליו נינג'ה שבקושי הורכב

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא בעיה של המארז, זה בטוח. המארז הוא לא זה שמפעיל את המאווררים, הם מחוברים או ללוח האם או ישירות לספק. לדעתי מדובר בבעיה בלוח האם, שכן בחיים לא שמעתי על ספק שעושה בעיות כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן שהמחשב דולק, מה קורה אם אתה לוחץ על כפתור הכיבוי לפרק זמן של מעל 4 שניות?

למה הכוונה שהמחשב דולק?? שהוא נימצא בווינדוס?? אז הוא יכבה אבל שוב המארז ישאר דלוק

כל המאווררים מחוברים ללוח אם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל המאווררים מחוברים ללוח אם אז כמעט בטוח שזה אכן הלוח (אם לא בטוח...).

יאללה שלך לחנות. אין מה לעשות...

ד"א - איך אתה מעז לקרא לעצמך HWgeek כשהאימרה שלך היא - "הOC טוב לחיים ולא למחשבים!"... תתבייש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל המאווררים מחוברים ללוח אם אז כמעט בטוח שזה אכן הלוח (אם לא בטוח...).

יאללה שלך לחנות. אין מה לעשות...

ד"א - איך אתה מעז לקרא לעצמך HWgeek כשהאימרה שלך היא - "הOC טוב לחיים ולא למחשבים!"... תתבייש לך.

העניין הוא שלא איכפת לי מהלוח וכלום אין בעיה ליקנות חדש

אני פשוט חושש מה יהיה עם ההרדיסקים?

עם אני מחליף לוח ואני מתקין עליו את ההרדיסקים של הרייד

אני רק צריך להפעיל את אופציית הרייד בביוס ואז הלוח יזהה את הרייד??

ואם כן רוב הסיכויים שהווינדוס ינעל ואז צריך ליצור קשר עם מיקרוסופט? או אם הלוח ממש יהיה שונה אז יכול ליהות שהווינדוס ביכלל לא יעלה ויהיה צריך לעשות פורמט?

הווינדוס זה PRO 32BIT חוקי!

זה מחשב לעבודה ואם לי שום רצון לשחק איתו כי המידע עליו מאוד חשוב!! הרוב מגובה אבל מדברים פה על כ800GB של מידע!

ובקשר לOC- אכן כן הOC טוב בישבילנו ובישביל ההנאה אבל בישביל המחשב - הוא מזיעה עוד קצת חחח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש אבל ממש לא מבין אותך!? איך ולמה אתה שם ראייד עם דיסקים של מידע חשוב!?... יש לך בכלל מושג כמה האחוזים לאיבוד מידע עולים?....

כמה דברים: כן אתה תהייה חייב להתקין WIN חדש אבל לא חייב לפרמט. רק אולי את קשיח שמחזיק את המערכת הפעלה - ובמידה ויש לך על הקשיח לא רק את המערכת הפעלה, אתה יכול פשוט לא לפרמט אותו ואחרי שתתקין WIN חדש פשוט תמחק ידנית את התיקייה של ה-WIN הישן.

אני כמעט בטוח שאחרי לוח חדש כל המידע על הכוננים של הראייד הולכים כפוט! תתחיל לגבות ורק אז תשלח את הלוח. אין מה לעשות אתה עשית טעות עוד כשהחלט לעשות ראייד על מחשב בעל מידע מסוג כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש אבל ממש לא מבין אותך!? איך ולמה אתה שם ראייד עם דיסקים של מידע חשוב!?... יש לך בכלל מושג כמה האחוזים לאיבוד מידע עולים?....

כמה דברים: כן אתה תהייה חייב להתקין WIN חדש אבל לא חייב לפרמט. רק אולי את קשיח שמחזיק את המערכת הפעלה - ובמידה ויש לך על הקשיח לא רק את המערכת הפעלה, אתה יכול פשוט לא לפרמט אותו ואחרי שתתקין WIN חדש פשוט תמחק ידנית את התיקייה של ה-WIN הישן.

אני כמעט בטוח שאחרי לוח חדש כל המידע על הכוננים של הראייד הולכים כפוט! תתחיל לגבות ורק אז תשלח את הלוח. אין מה לעשות אתה עשית טעות עוד כשהחלט לעשות ראייד על מחשב בעל מידע מסוג כזה.

קודם כל תודה על העזרה

המידע החשוב מגובה כל סוף שבוע בדיסקים חיצוניים וזה אין בעיה

זה למה כי אין היום דיסקים מהירים מספיק בישביל מחשב לפוטושופ שעובד על קבצים של כ20 גיגה!!

זה פשוט סיוט ולא היה לי ברירה

עם בכל מיקרה יש בעיה של איבוד מידה

אין אשרות של לשכפל את כל המידה שיש בהרדיסקים של הרייד להרדיסק אחר של 1T??

האם יש דרך כזאת שממש להעתיק את כל מה שיש על הרייד להרדיסק אחר וממש ליצור שיכפול??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות משהו שקשור להגדרות צריכת חשמל בביוס - נסה להחזיר אותן להגדרות ברירת המחדל לפי הספר של הלוח (הייתי אומר לך לאפס את הביוס, אך אין לי מושג איך זה ישפיע אם בכלל על מערך raid)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העתק הדבק? :nixweiss:

לא ממש עוזר

אני רוצה ממש לשכפל את כל המידע שיש ברייד (כולל גם את מערכת ההפעלה והכל)

אין תוכנה שעושה את זה??

כי בהעתקה רגילה יש קבצים שהוא יתן ארור ולא יעתיק ואז יפסיק וצריך לחפש באופן ידני מה העתיק ומה לא וזה כאב ראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי, מערכת ההפעלה אתה פשוט לא יכול לגבות (לדוגמה שבהוספה והסרה של תוכנויות ישארו אותן תוכנות מלפני). אתה חייב להתקין WIN חדש כדי שהביוס בלוח אם יתעדכן וכאילו יקבל את הפרטים החדשים (הכוונה בפרטים חדשים - יקבל אישור שמותכנת ואת השם שלה ואיפה היא ממוקמת בדיסק קשיח). העדכון הזה מתקבל רק בעת התקנת WIN חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי, מערכת ההפעלה אתה פשוט לא יכול לגבות (לדוגמה שבהוספה והסרה של תוכנויות ישארו אותן תוכנות מלפני). אתה חייב להתקין WIN חדש כדי שהביוס בלוח אם יתעדכן וכאילו יקבל את הפרטים החדשים (הכוונה בפרטים חדשים - יקבל אישור שמותכנת ואת השם שלה ואיפה היא ממוקמת בדיסק קשיח). העדכון הזה מתקבל רק בעת התקנת WIN חדש.

כן הבנתי את זה

פשוט אני רוצה להעתיק גם אותו לא בישביל שיפעל אותו הווינדוס אבל ביגלל כל התיקיות והתת תיקיות שיש למערכת הפעלה כמו המיסמכים שלי, דסקטופ וכו,

פשוט אני רוצה להיפטר מהרייד ואני רוצה ליקנות כונןו 1T ופשוט לעשות שיכפול של כל המידע שקיים ברייד לכונן החדש

ובהרדיסק אחר אני יתקין וינדוס חדש ואז בסוף אני כבר ימחק את התיקיות של הוינדוס שאני לא צריך .

פשוט בימקום לעשות ידני ולקוות שלא יתן לי ארורים אין תוכנה או דרך מקצועית לעשות את זה?? פשוט לשפוך את כל מה שקיים בדיסקים של הרייד לדיסק החדש?

ובנוגם לבעיה שלי כניראה יש לי רעיון מה הישתבש:

נכון שביכדי להפעיל את הספק של המחשב מבלי שהוא מחובר למחשב אז צריך לקצר בין שתי פינים בחיבור הגדול שכאילו שהספק יחשוב שהמחשב נידלק?? אז כניראה שזה מה שנידפק בלוח או בספק, זה כל הזמן מקוצר והספק חושב שהמחשב דלוק והוא ממשיך ליפעול ולהזרים חשמל במערכת

תדוה בכל זאת לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

C:\Users\YOUR USER NAME

פה אתה כבר יכול להמשיך... יש לך את MY DOCUMENTS ואני משאר את כמה מה שאתה צריך... יש לך גם את ה-DESKTOP שם... תמשיך לבד.

זה ענה על השאלה שלך? פשוט תעתיק את זה ותדביק בWIN החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...