מעבד+לוח אם+זיכרונות לOC בלי שינוי מתח - תקצי&#1489 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד+לוח אם+זיכרונות לOC בלי שינוי מתח - תקצי&#1489

pergola

Recommended Posts

ההורים שלי החליטו לפנק את אח שלי הקטן במחשב חדש..

הם רוצים להשקיע במחשב כמה שפחות כנראה משהו ב1700 שקל.

לי כרגע יש מחשב סבבה -

E6300

2GB

8800GT

ENERMAX LIBERTY 400W

וחשבתי לעצמי - במקום לקנות E7400 ולוח אם רגיל, להוסיף קצת כסף מעצמי - ולקנות מעבד ולוח אם טובים לOC

ולהביא לאח שלי במקומם את הE6300 + הלוח אם שלי (שאינו מתאים לOC)

בעבר פחדתי לעשות OC. אבל אני יודע שבלי שינוי מתח זה אמור להיות ממש פשוט.. וכיום אני מעוניין לעשות זאת..

השימוש הוא למשחקים כבדים!

התקציב - אני מוכן להשקיע בדבר שהכי שווה ביחס ביצועים/מחיר.

אז איזה מעבד אתם ממליצים לי, איזה , ואיזה זיכרונות? ואם צריך איזה מאוורר למעבד?

המטרה להגיע לOC כמה שיותר גבוה.. בלי שינוי מתח, ובלי סיכון למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המטרה היא לנצל ב-100% את התקציב הרי שהמפרט הבא מומלץ:

E7400 בעלות של כ-660 ש"ח

EP45-DS3L בעלות של כ-555 ש"ח

OCZ 4GB (2x2GB) DDRII 800 בעלות של כ-280 ש"ח

Scythe Mugen II בעלות של כ-200 ש"ח

סה"כ 1695 ש"ח (מחירי KSP).

אם המטרה היא להשתפשף ב OC ולהתנסות, גם E5200 ולוח P43 מספיקים למשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש, קירור למעבד בפורום וקירור, לא כאן.

לעניין- E5200 הרבה עדיף לאוברקלוקינג מ-E7400 מאחר ושהפרש הביצועים גם ככה אינו דרמטי, שניהם אוברקלוקרים מעולים ועם טוב ה-E5200 יגיע לרמה של ה-E7400 (כשהוא גם כן באוברקלוק).

ה-P43-DS3L אינו משתלם בכלל כי ה-P45TS-R של srock, נמכר בכ-480 שקלים. הוא אוברלוקר טוב יותר, הוא זול יותר והוא מגיע עם הרבה יותר חיבורים ומאפיינים.

אבל בשביל E5200 לא צריך P45, לדעתי P43 או אפילו G31 יעשו את העבודה כאן במחיר הרבה יותר זול.

זיכרון- אין הרבה מה להוסיף, מה שוודו3 אמר, רק שאני מציע לחפש זול יותר, זה סתם בזבוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין יותר מדי גמישות ב KSP. אם יש אפשרות לקחת את המוצר הכי זול בכל חנות זאת כמובן אפשרות, אבל לא כולם מעדיפים את זה.

הפוטנציאל הקיים במעבדי E5200 הנוכחיים נמוך מקודמיו.

אם בעבר לא הייתה בעיה להגיע ל 4.0Ghz על מתח סביר ומקובל, הרי שבסדרות הנוכחיות 3.6Ghz נחשב לגבולי.

E7400 ייאפשר להגיע ל 3.8Ghz ואף למעלה מזה במתחים שפויים, ולכן זו ההמלצה שלי ל-OC.

אם השאלה היא מה המעבד והלוח המשתלמים ביותר מבחינת עלות/תועלת, תשובתי תהיה E5200+P43.

מחירי הזכרונות היו נמוכים יותר בעבר. בחודש האחרון חלה עלייה משמעותית במחירם, ולכן זהו דיל די טוב על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הE5200 בלי OC פחות טוב מE6300? מה הGhz של כל אחד אגב?

2. לאיזה Ghz ניראה לכם אני יגיע בלי שינוי מתח, עם המעבד הזה.. והלוח P43?

3. יש צורך להשקיע כסף במרובע ליבה? או שזה יהיה סתם ביזבוז?

4. זיכרון - למה 4GB? אני ישים לב לתוספת במהירות על פני 2GB? עד היום כל פעם שבדקתי בכמה המחשב שלי משתמש הוא לעולם לא עבר את ה1.5..

אז האם באמת המהירות תושפע מאוד 2GB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. E6300 = 1.86GHz/1066MHz FSB, E5200= 2.50GHz/800MHz FSB

ה E5200 קצת יותר מהיר מה E6300. ה-OC הופך את ההפרש הזה לממשי וכדאי.

2. אל תחשוש משינוי מתח בתוך הגבולות הנכונים. זה רק ייעזור ל-OC גבוה יותר ויציב יותר.

P43 ייאפשר טיפוס לבאס מספיק גבוה בשביל ה E5200 שהמכפלה שלו היא x12.5

3. לשימושים רגילים - לא כדאי.

4. ברור שהוא אף פעם לא עבר, כי לא היה לך יותר ;)

הויסטה לא תגדיר למערכת וליישומים שרצים עליה לקחת יותר ממה שיש.

כאשר הזיכרון מתרחב, מערכת ההפעלה מאפשרת ליותר תוכניות לעלות לזיכרון והופכת ליותר זריזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.ראיתי אחד פה בפורום שהעלה עם הלוח P43 את המעבד הזה ל 3750MHZ.. במתח 1.4 .

העלאת מתח זה לא דבר מסובך? זה רק לשנות בביוס אפשרות? או שצריך להתעסק ממש עם המעבד?

2.לגבי המאוורר, זה מסובך להתקין אותו על המעבד? צריך למרוח עליו משחה מסויימת? או שפשוט להרכיב אותו ישר על המעבד?

3.ולגבי הזיכרון - אבל הוא אפעם לא ניצל לי את מלוא ה2GB.. יש לי ואני משחק במשחקים כבדיםץץ האם אני באמת ירגיש בהבדל?

יש מישהו פה עם 4GB , ושהמחשב שלו מנצל יותר מ2GB מהם? בזמן משחק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה לא מסובך, זה חלק מתהליך אוברקלוקינג - אתה לא צריך לפחד מזה. תקרא מדריך או שניים בתחום + תפתח דיון בפורום המתאים ואתה תגיע למקומות טובים.

2. זה תלוי באיזה קירור מדובר. אם אתה מדבר על הקירור שמגיע עם המעבד, קירור של אינטל, אז כבר יש עליו משחה וכל שאתה צריך זה רק להתקין אותו על המעבד.

3. ההמלצה לויסטה לשימושים של משחקים כבדים היא 4GB, אם אתה רוצה אתה יכול לקנות מודול בודד של 2GB ואם תצטרך מאוחר יותר אז תקנה מודול נוסף של 2GB.

הפוטנציאל הקיים במעבדי E5200 הנוכחיים נמוך מקודמיו.

אם בעבר לא הייתה בעיה להגיע ל 4.0Ghz על מתח סביר ומקובל, הרי שבסדרות הנוכחיות 3.6Ghz נחשב לגבולי.

E7400 ייאפשר להגיע ל 3.8Ghz ואף למעלה מזה במתחים שפויים, ולכן זו ההמלצה שלי ל-OC.

אם השאלה היא מה המעבד והלוח המשתלמים ביותר מבחינת עלות/תועלת, תשובתי תהיה E5200+P43.

אני לא מסכים, E5200 עם G31 יכול להיות מספיק לבן אדם שאינו מנוסה ורוצה אוברקלוק בינוני:

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=802785

E7400 זה בזבוז בשביל השימושים שלו כשיש את ה-E5200 שעם יגיע לאותם ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.למה לדעתך דווקא G31 ולא P43? מה בעצם ההבדל ביניהם?

2.אבל עם הקירור המקורי של , אני לא יוכל להגיע לOC גבוה ויציב לא?

3.בהנחה שאני מוסיף למעבד - ההרכבה פשוטה? או שצריך להתחיל למרוח משחות וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. G31 זול יותר ומספיק למקרים בהם לא מתוכנן אוברקלוק רציני, הבאתי מקודם קישור בו ניתן לראות עד לאן הוא מסוגל לקחת (בערך) מעבד E5200. יש לציין שב-G31 יש פחות חיבורים ומאפיינים אז כדאי שתבדוק לוח כלשהו (למשל P5KPL-CM) ותראה אם זה מתאים לך.

2. אין שום קשר לאוברקלוק יציב, אבל כן - אתה לא תגיע רחוק עם הקירור של אינטל. תחליט, איזה אתה מתכנן?

3. חלק מהקירורים מגיעים עם המשחה שלהם, במקרה הזה אתה רק מתקין. במידה ולא, אתה מורח משחה ולאחר מכן מתקין את הקירור. כך או כך זה לא קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נייק, הדוגמה שהבאת נלקחה לפני כמעט חצי שנה (והמעבדים היום לא יגיעו לרמה הזו), ובנוסף הוא משתמש במתח גבוה מדי למשתמש מתחיל.

לא אמרתי שה E7400 הוא המשתלם ביותר, אבל אם המטרה היא להגיע לתדר גבוה - המעבד הזה הוא התשובה.

E5200 יעצור ב 3.2, ועם תוספת מתח נכבדת - 1.47V יגיע ל 3.6. לא מעבר.

1. מחיר. יכולות הבאס של G31 נמוכות יותר, אך מכיוון שהמכפלה של המעבד כ"כ גבוהה, אין צורך ביותר.

2. אם המטרה היא 3.2 תוכל לעמוד בזה. אם אתה רוצה מעבר, תצטרך להוסיף .

3. משחה זה הכרחי, ולעיתים יהיה צורך בפירוק לוח האם לשם הרכבת התושבת האחורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעיקרון המטרה שלי להגיע לאוברקלוק כמה שיותר גבוה כאשר המערכת יציבה במאמץ! עם העדפה לא לעבור את ה1.4V.

2. אני מחפש לוח אם כמה שיותר זול - אבל אני לא רוצה שהוא יעצור אותי בOC, אני מעדיף להשקיע עוד 100 שקל אם זה יוביל אותי רחוק יותר בOC.

אני לא מאמין שאני יצליח לעבור את ה3700.. האם G31 מספיק לOC שכזה? (יש כבר אחד באתר שהגיע עם 1.4V ל3750MHZ עם המעבד הזה)

3. מה לגבי הלוח אם מחברת שהצעת לי? אני יודע שההורים שלי יעדיפו חברת .. הוא מוסיף משהו מיוחד? גם טוב בOC?

4. יש קירורים טובים שמגיעים עם משחה? או שהקירורים הטובים באמת, רק בלי משחה? אני מעוניין לקנות - אבל בלי להסתבך עם מריחת המשחה, פשוט להרכיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הסעיפים מתחילים להתבלבל, בקיצור- אתה רוצה מקסימלי, זה מה שאתה אומר.

לדעתי קח E5200 עם P43 של Biostar שנמכר בכ-360 שקלים, הוא יספק באס של 400Mhz בקלות.

לגבי הקירור- תבקש המלצה בפורום וקירור, כדאי שיהיה טוב ב-150-200 שקלים.

VooDoo3, נכון שה-E7400 יגיע לתדר גבוה יותר אבל גם ה-E5200 יגיע לתדר גבוה ואם תשווה את שני התדרים הללו אז ההבדל לא שווה את ההפרש של 300 שקלים (אם אני זוכר נכון). ולגבי הדוגמא שהבאתי- אני מכיר עוד דוגמאות אישיות (כך שאין הוכחה), אבל מנסיון אני יודע ש-4.0Ghz עדיין אפשרי עם ה-E5200. ולמי אכפת מהמתח? כל עוד האוברקלוק יציב לאורך זמן אז שיהיה גם 1.5 מצידינו. (אם התכוונת להצהרה של פותח הת'רד "בלי שינוי מתח" אז אני חושב שהוא התגבר על זה כבר.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת מספיק לי באס של 300-320Mhz.. הG31 יגיע לזה?

באס של 400MHz זה המון זה 5000MHz מהירות - ואני לעולם לא יגיע לזה.

וכן התגברתי על הקטע של השינוי מתח, אם זה רק שינוי רגיל דרך הביוס זה לא אמור להיות כזה מסובך.

טוב, אז על המעבד אני כבר סגור - E5200.. אני לא מחפש לשבור שיאים. וסתם חבל על ה300 שקל הפרש לE7400..

לוח אם אני עדיין לא סגור אם G31 P43 או בכלל הASUS שהצעת? אני רק יודע שהההורים שלי יעדיפו חברה מוכרת + שיגיע בOC לבאס 300-320MHZ

אז מה מומלץ משלושתם? למטרה שלי..

זיכרונות יש העדפה לחברה מסויימת? למהירות מסויימת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזיכרון אין העדפה, שיהיה הכי זול שתמצא. רק במידה ואתה קונה G31 אז יש רק שני סלוטים- לכן תדאג לקנות מודול של 2GB כך שתוכל להוסיף בעתיד.

G31 יתן באס של 300, מעבר לזה קשה לומר. לדעתי באס של 300 יספיק לך ואתה לא צריך להשקיע יותר מידי על קירור, קירור ב-100-130 שקלים יספיק, זה לא שבירת שיאים כאן.

ה- הוא לוח G31 מהמומלצים שבסטיקי החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...