קטע שמצאתי במלחמת גוג ומגוג - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קטע שמצאתי במלחמת גוג ומגוג

אור כהן

Recommended Posts

אני מכיר את היהדות. תלמד קצת עליה ותדבר איתי. ובבקשה אל תבוא לי עם סיפור "איזה לומד בישיבה הטריד.."

כי בכל מגזר יש חלאות, גם אצל החילוניים.

אם אתה באמת דתי, ומכיר את היהדות, אתה לא מסוגל לעשות מעשים נפשעים.

לא חסרות דוגמאות ומצוות בתנ"ך הקוראות להשמדת עם, אפליית זרים ונשים וכד'. לדוג' - סיפור על סקילה באבנים של מישהו שקושש עצים בשבת - חתיכת מוסר.

בגלל אנשים כמוך שאומרים דברים כאלה ומרגישים ככה, אז אנחנו מקבלים את ה"אזהרות" האלה. אני מודה לשם שאלה רק אזהרות ולא ענישות חמורות.

מעניין אותי אם כל האתאיסטים ששונאים את הדת ומגדפים את ה"אל" של הדתיים, חשבו אי פעם לבחון את זה.

מה אם הם קצת יאמינו בו, טיפה התפללו אליו, אולי ישמרו שבת. ואז יראו אם זה משפר עניינים או לא.

אבל נו, איך אמרת מקודם? לאטום ראש?

את כל הקשקשת שלך ניתן לבסס באותה צורה על האסטרולוגיה, האיסלאם, קריאה בקפה ושאר בולשיט. אחרי השואה לא מגיעה לאף אחד מהם תפילה.

יכול להיות שאתה טועה, כי אם כשהיית ילד אימא שלך לא הייתה מלמדת אותך את "אל תרצח" וזה היה נשאר לך בראש כמשהו נפשע,

וכך לשאר הילדים שגדלים איתך, רוב הילדים היו יוצאים פושעים.

אתה ממעט בערך החינוך כשאתה ילד. זה מעצב את כל מה שתהיה כשתתבגר.

אתה לא רוצח רק בגלל שכתוב כך בתנ"ך? או רק בגלל שיש חוק נגד זה? אם כך הדבר, כנראה שיש לך בעיה רצינית בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יכול להיות שאתה טועה, כי אם כשהיית ילד אימא שלך לא הייתה מלמדת אותך את "אל תרצח" וזה היה נשאר לך בראש כמשהו נפשע,

וכך לשאר הילדים שגדלים איתך, רוב הילדים היו יוצאים פושעים.

אתה ממעט בערך החינוך כשאתה ילד. זה מעצב את כל מה שתהיה כשתתבגר.

אין שום קשר למה שכתבתי, כנראה שבכלל לא הבנת אותי.

אני טוען ש"לא תרצח" הוא עקרון שלא היה חייב לצמוח מהדת. אמא שלי היתה מלמדת אותי "לא תרצח" גם בעולם ללא דת ואמונה בישויות נשגבות. היא היתה נולדת בחברה שבה "לא תרצח" הוא עקרון מוסרי ומושתת גם בחוק. אותה חברה היתה צומחת בתוך תרבות בה "לא תרצח" הוא אחד מקוי ההתנהגות המנחים אותה.

התרבות הזו היתה מגיעה לעקרון של "לא תרצח" מתוך השאיפה ליצור חברה אנושית עם אורח חיים שנוח לחיות בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר למה שכתבתי, כנראה שבכלל לא הבנת אותי.

אני טוען ש"לא תרצח" הוא עקרון שלא היה חייב לצמוח מהדת. אמא שלי היתה מלמדת אותי "לא תרצח" גם בעולם ללא דת ואמונה בישויות נשגבות. היא היתה נולדת בחברה שבה "לא תרצח" הוא עקרון מוסרי ומושתת גם בחוק. אותה חברה היתה צומחת בתוך תרבות בה "לא תרצח" הוא אחד מקוי ההתנהגות המנחים אותה.

התרבות הזו היתה מגיעה לעקרון של "לא תרצח" מתוך השאיפה ליצור חברה אנושית עם אורח חיים שנוח לחיות בו.

אבל בגלל שלא כך המצב, אתה לא יכול לדעת את זה בוודאות. באותה מידה יכולנו להיכחד כי היינו אוכלים אחד את השני.

לא היה בכלל שיפוט, שיטור, פיקוח שום דבר.

Qwerty אתה מגזים, תראה את מה שכתבתי עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאני לא יכול לדעת זאת בוודאות, אני משער מן הסתם. אבל מה שתומך בהשערה הזאת היא העובדה שרעיונות גדולים שתרמו לקידמת החברה האנושית הגיעו ממקומות שאין להם כל זיקה לדת (בין אם מדובר במאתיים שנה האחרונות או אלף שנה אחורנית), או אפילו מתרבויות פגאניות בהן עקרונות המוסר מעוותים יחסית לחברה מערבית מודרנית של היום (כמו סין של תחילת האלף הראשון, או יוון ורומי למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי יראת אלוהים אנחנו לא יותר מחיות הא?

מעניין שיש תיעודים מסין של האלף הראשון לפני הספירה לגבי השתתת עקרונות כאלו, כמו עקרונות של חמלה, כבוד האדם, כבוד ההורים והמשפחה, ענווה ונתינה ללא תמורה.

אבל מידות אלו כלל לא יוחסו לגורמים נשגבים, אלא דווקא לגורמים אנושיים - קדושת ערכים אלו נבעה מהאמונה שהאבות עולים השמיימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אכן כולנו מעתיקים דברים מאתרים שונים וממך. מי יתן וכולנו נוכל לתת קישור למאמר ארוך ומטומטם, לטעון שכל התשובות נמצאות שם ומי שירצה יקרא, ובעקבות זאת רק להשתכנע יותר בצדקת דרכינו הפאנטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי יראת אלוהים אנחנו לא יותר מחיות הא?

מעניין שיש תיעודים מסין של האלף הראשון לפני הספירה לגבי השתתת עקרונות כאלו, כמו עקרונות של חמלה, כבוד האדם, כבוד ההורים והמשפחה, ענווה ונתינה ללא תמורה.

אבל מידות אלו כלל לא יוחסו לגורמים נשגבים, אלא דווקא לגורמים אנושיים - קדושת ערכים אלו נבעה מהאמונה שהאבות עולים השמיימה.

גם הסינים האמינו שיש להם יוצר, ושהמתים הטובים עולים לשמים, והמתים הרעים סובלים.

תרבות אתאיסטית -כמו מתקופה מסויימת בגרמניה הנאצית, ורוסיה הקומוניסטית.

^ אכן כולנו מעתיקים דברים מאתרים שונים וממך. מי יתן וכולנו נוכל לתת קישור למאמר ארוך ומטומטם, לטעון שכל התשובות נמצאות שם ומי שירצה יקרא, ובעקבות זאת רק להשתכנע יותר בצדקת דרכינו הפאנטית.

מדוע להכניס את ה"אף" לכל מקום?

הקישור היה מופנה [לאדם שבאמת התייחס אליו]

ולאנשים כמוך למה לטרוח?

תדבק באתרים שליבך חפץ -ותעשה חיים.... :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמבין שיש כח עליון שיצר אותו, גם מבין ש"ערכי המוסר האנושיים" נטבעו על ידי הבורא באדם - ומכאן שהם מקודשים.

גם אדם לא דתי שמאמין באלוקים יחשוב פעמים לפני שהוא ירצח או יגנוב - כי הוא מבין שאת "ערכי המוסר" שלו יצר הבורא, הבורא קבע אותם בנפשו, והבורא נותן לו את הבחירה בין טוב ורע. אם המוסר האנושי ניתן מהבורא - אז הוא כמובן מקודש.

אתאיסט לעומת זאת מאמין שערכי המוסר לא ניתנו מהבורא בנפש האדם, אלא נוצרו מעצמם - ולכן אפשר גם לרמוס אותם בלי חשש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...