"במקום לפרגן על אזרחות טובה, תפרו לו תיק" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"במקום לפרגן על אזרחות טובה, תפרו לו תיק"

ORrrr

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3712773,00.html

חברים, אני לא יודע כבר מה לעשות.... אי אפשר לחיות כבר במצב הזה.

אתה רואה מישהו במצוקה ולא עושה כלום, יוצאים עליך(בצדק), אבל כשאתה כן עושה משהו טוב אז באים ותוקעים לך סכין בגב?

אני כבר ממש קרוב ליאוש ולעזוב את הארץ, הארץ שאני כל כך אוהב וגאה בדרך כלל(אני פטריוט) ואעשה הכל בשבילה,

אבל המצב כבר הופך להיות בלתי נסבל!

אין, פשוט... אין לי מה לאמר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר מאוד ....

יש לי תחושה ש YNET החסירו פרטים מהכתבה

כי על מה ולמה גם לקחו לו את האקדח וגם החרימו לו את הרשיון ? בגלל עיכוב קצר של חשודים עם סיבה טובה מאוד לכך ?

נראה לי היה יותר מסתם עיכוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שדווקא אתה פספסת פרט קטן בכתבה. השוטרים שטפלו בארוע הם ממשטרת טייבה. מספיק מובן עכשיו?

לחשוב ששירתתי שם שנתיים וחצי....

ומשטרת טייבה הם באמת חלאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צומת ניצני עוז נמצא קרוב לקלנסוואה, טייבה ויש מעבר פועלים מהרשות לישראל באזור, ולכן לא חסר שם ערבים שמסתובבים.

בנוסף יש אזור מסחרי סמוך לצומת שכמה עסקים שם בבעלות של ערבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשור. תסביר לי את הדבר הבא-

כמה גברים ערבים עוצרים ליד חייל ישראלי, זה 1. (למה דווקא ליד חייל? למה לא כל אחד אחר?)

2- אותם אנשים מדברים ערבית, לא עברית.

3- אם רק רצו לשאול משהו, מה הסיבה שלא פשוט פתחו את אחד החלונות וזהו, כמו שכל אדם עושה שהוא שואל משהו מתוך הרכב שלו?

4- הם יצאו מהרכב, הדלת האחורית נשארה פתוחה. למה?

5- זו כבר טענה של המואשם, לא עובדה- הם ניסו לתקוף אדם שהזדהה כמתנדב משמר אזרחי, עם תעודה בתוקף עליו, לפני ששלף את נשקו. למה?

לפי מה שרשום בכתבה (בהתבסס עליה בלבד, כי נכון לרגע זה, מן הסתם אין לי מקור אחר) הם הראו בערך כל פעולה חשודה אפשרית שאפשר לחשוב עליה בנסיבות המקרה. האדם ששלף את האקדח סה"כ עיכב אותם עד לבוא המשטרע. בכתבה לא מצוין אם אותם אנשים גם כן נלקחו לחקירה, לדעתי הם פשוט נכנסו לרכב ונסעו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר מאוד ....

יש לי תחושה ש YNET החסירו פרטים מהכתבה

כי על מה ולמה גם לקחו לו את האקדח וגם החרימו לו את הרשיון ? בגלל עיכוב קצר של חשודים עם סיבה טובה מאוד לכך ?

נראה לי היה יותר מסתם עיכוב .

כתוב שם: הוא איים עליהם בנשק, לטענת השוטרים ללא צידוק ותוך התחזות לשוטר.[br]פורסם בתאריך: 10.05.2009 בשעה 11:15:32

אכן חסרים בכתבה פרטים ובראשיתם הסיבה לעצירתם של אותם ערבים ליד החיילת.

גם כתוב שם: החיילת עמדה בתחנה, הערבים עצרו שם כדי להוריד אחד מהחברים שלהם מהרכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב שם: הוא איים עליהם בנשק, לטענת השוטרים ללא צידוק ותוך התחזות לשוטר.[br]פורסם בתאריך: 10.05.2009 בשעה 11:15:32

גם כתוב שם: החיילת עמדה בתחנה, הערבים עצרו שם כדי להוריד אחד מהחברים שלהם מהרכב.

ודיברו איתה ערבית סתם ככה לספר לה בדיחה

מאוד אופייני, וניסו להתקיף אזרח מתנדב

אכן חפים מפשע לחלוטין

לא פשוט , מאוד קל לראות שהאזרח, בן 49, היה לו משעמם, שמע מבטא ערבי, החליט לשלוף "ולהבהיל" את החשודים המסכנים

מאוד מאוד הגיוני

מבחינתי הוא לא פחות ולא יותר מאזרח שהלוואי והיו הרבה כמותו, היה הרבה יותר בטוח ברחובות

אבל אבא שלי לפני 4-5 שנים אחרי שיחרורו מקבע של 30 שנה, החזיר את הנשק למשטרה ואמר בעצב, "לא תודה"

אי אפשר להחזיק בארץ מרצון טוב ליהיות בטוח ולעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארצות הברית זה לא היה קורה.

מספיק שרכב היה נעצר והיו יורדים ממנו אנשים שמדברים ערבית ומיד 10 אנשי ביטחון היו קופצים עליהם,

לא משנה מה היו התוצאות הם גם היו מקבלים הוקרה על זה שהם עשו את העבודה כמו שצריך.

אבל פה? נותנים לחתול לשפוט את השמנת...

במילים אחרות, איך נותנים לשוטרים מטייבה לטפל באירוע כזה? אני לא אתפלא אם השוטרים מהתחנה שם הכירו את החברה מהמכונית. ניגוד אינטרסים למופת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודיברו איתה ערבית סתם ככה לספר לה בדיחה

מאוד אופייני, וניסו להתקיף אזרח מתנדב

אכן חפים מפשע לחלוטין

לא פשוט , מאוד קל לראות שהאזרח, בן 49, היה לו משעמם, שמע מבטא ערבי, החליט לשלוף "ולהבהיל" את החשודים המסכנים

זה שיש צדיק בסיפור לא אומר שחייבים להיות נבלים. אין ספק שהמתנדב הוא אזרח למופת ובהחלט היתה לו סיבה לחשוד, אבל גם לערבים יש הסבר לא רע להתנהגות שלהם.

אני לא חושב שהיה מקום לעצור אותו.

מבחינתי הוא לא פחות ולא יותר מאזרח שהלוואי והיו הרבה כמותו, היה הרבה יותר בטוח ברחובות

מסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיש צדיק בסיפור לא אומר שחייבים להיות נבלים.

חייבים להיות נבלים - רק שכאן אלה לא האנשים אותם הוא חשב בטעות(?) למחבלים, אלא השוטרים מ"משטרת" טייבה שטיפלו בעניין אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, ראשית אדגיש שאני בעד אותו אזרח טוב, כן ירבו כמוהו וכן שאני חושב שלא מגיע לו היחס הזה.

עם זאת חייבים להבין גם את העניין - במדינת (ובפרט במשטרה) נהוג טוהר הנשק - אדם לא יאיים ולא ישתמש באקדח אלא אם נשקפת סכנה (מיידית) לשלמות גופו או לחייו - מה שלפי המתואר לא קרה.

לא בדיוק הבנתי אם הוא התחזה לשוטר או לא, בכל אופן זה החוק היבש (והסיבה לו ברורה - שלא כל אחד שקצת מפחד ישלוף אקדח ומרוב פחד יירה). נניח והמקרה היה קצת שונה - נניח ומתנדב היה באמת סתם שולף אקדח - עד שלא מבררים לחלוטין שהיתה לו סיבה מוצדקת - הגיוני לקחת לו את האקדח והרשיון - והרי - זה המקרה המדובר.

אתם הולכים כאן בגישה של "מי התחיל" וזו לא הגישה של החוק (וגם לא אמורה להיות).

אגב - אל תשכחו שבכתבות מסוג זה תמיד יש מגמתיות מסויימת בהצגת הדברים, אני מניח שזה לא בדיוק איך שזה תואר כאן (עם כי הייתי מפחד לא פחות מאותה חיילת במקרה המדובר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...