בעיה רצינית ומוזרה בקליטת אות אלחוטי מהסלון. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה רצינית ומוזרה בקליטת אות אלחוטי מהסלון.

Crossair

Recommended Posts

היי חבר'ה,

לפני מספר ימים רכשתי HTPC לסלון, הזמנתי בשבילו מחו"ל מתאם רשת אלחוטי USB בתקן N (צ'יפסט של Ralink).

בחדר שלי (מרחק בין 8 ל 10 מטר ישיר מהסלון) יש ראוטר אלחוטי של NetGear דגם WGR614.

הבעיה היא - שלא משנה מה אני עושה, האות לא נקלטת כמו שצריך, כולל התנתקויות וגם כאשר הוא קולט, אז הוא מצליח לקבל רק "חלש מאוד" ואז כמובן שהאינטרנט לא זז.

בעבודה יש לי ראוטר Edimax 6524 המפורסם בעל 3 אנטנות, תקן N וMIMO - הבאתי אותו לבית, חיברתי אותו ושוב, המצב לא השתנה - למרות הכל.

חשבתי שהבעיה אולי טמונה במתאם אלחוטי שהזמנתי, אז הבאתי מהעבודה גם מתאם אלחוטי של Edimax (שגם לו יש צ'יפסט של Ralink אגב, ואחרי בדיקה מסתבר שזה צ'יפסט נפוץ מאוד) ושוב, המצב לא השתנה - אפילו החמיר.

אפילו צילמתי לכם את המרחק מהמחשב לחדר שלי שתראו כמה שזה מגוכח, אני מכיר אנשים שעם ראוטר רגיל כמו שלי מצליחים לגלוש מקומה ראשונה לקומה שניה.

http://img25.imageshack.us/img25/5623/93176047.jpg

מה הפתרון הזול ביותר למצב? מה ניתן בכלל לעשות? חשבתי על Access Point אבל אין לי מושג אם גם זה יעזור בכלל...

יש לי עד 200 ש"ח להשקיע בזה, גם ככה השקעתי מעל ומעבר על המחשב החדש ;\

אודה לכם אם תוכלו לעזור לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון לחבר באופן הוא לא מומלץ. בכל מקרה ובשלב ראשון הייתי בודק אם אין בסביבה עוד רשתות אלחוטיות שאולי משדרות על אותו ערוץ וגורמות להתנגשויות. עוד אלמנט שיכול להפריע הוא קרבה של טלפון העומד ליד הנתב או המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון לחבר באופן הוא לא מומלץ. בכל מקרה ובשלב ראשון הייתי בודק אם אין בסביבה עוד רשתות אלחוטיות שאולי משדרות על אותו ערוץ וגורמות להתנגשויות. עוד אלמנט שיכול להפריע הוא קרבה של טלפון העומד ליד הנתב או המחשב.

כוונתי היא בחיבור רשת אלחוטית היא רק בשביל העברת סרטים מהמחשב שלי היישר לשם, זה לא על-מנת לעשות שאני יודע שעל רשת אלחוטית זה לא מומלץ.

ואכן, בסביבה יש 2 טלפונים אלחוטיים, בקשר לערוץ שהרשת משדרת עליו - כל הרשתות בסביבה משדרות על Channel 6 ושלי על 3... ניסיתי כל מיני ערוצים וכלום לא עזר.

האם לדעתך לקנות אקסס פוינט או פשוט לקנות DOK של 16ג'יגה להעברת וזהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון סטרימינג עד 720P עובד ברשת אלחוטית בלי בעיות. יש לי מחשב בסלון שמאחסן את המדיה ומחובר בחוט לנתב סימנס (דרעק) של בזק ובחדר שינה בקומה שניה של הדירה יש את הפופקורן A110 עם כרטיס והזרמת המדיה עובדת מעולה במצב הזה. לא ניסיתי 1080P ואני בטוח גם שזה לא יעבוד אבל קבצי MKV של 720P עוברים יופי על הרשת האלחוטית.

אם יש בעיות קליטה ברחק קצר, כנראה שבאמת מדובר בהפרעות כלשהן, הגדרה לא נכונה כלשהי בנתב של עוצמת השידור (יש נתבים שיש בהם שליטה על זה).. כדאי גם לנסות לשנות את הערוץ בנתב ולבדוק שהכל מוגדר על האיזור הנכון (ישראל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון סטרימינג עד 720P עובד ברשת אלחוטית בלי בעיות. יש לי מחשב בסלון שמאחסן את המדיה ומחובר בחוט לנתב סימנס (דרעק) של בזק ובחדר שינה בקומה שניה של הדירה יש את הפופקורן A110 עם כרטיס אלחוטי והזרמת המדיה עובדת מעולה במצב הזה. לא ניסיתי 1080P ואני בטוח גם שזה לא יעבוד אבל קבצי MKV של 720P עוברים יופי על הרשת האלחוטית.

אם יש בעיות קליטה ברחק קצר, כנראה שבאמת מדובר בהפרעות כלשהן, הגדרה לא נכונה כלשהי בנתב של עוצמת השידור (יש נתבים שיש בהם שליטה על זה).. כדאי גם לנסות לשנות את הערוץ בנתב ולבדוק שהכל מוגדר על האיזור הנכון (ישראל).

כמובן ש720P יעבוד, אני רכשתי על מנהת לראות 1080P.

האמת היא שמה שיותר מוזר שמהעמדה של הדלפק (שים לב לתמונה שצרפתי ותראה שהדלק ממש ליד) יש באיכות מצוינת, אבל בHTPC כלום.

אני ארכוש DOK וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...