תודה לך, אלי ישי. תודה רבה לך מכל הלב. - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תודה לך, אלי ישי. תודה רבה לך מכל הלב.

Milford Cubicle

Recommended Posts

אני לא אומר שצריך להעניש אותם, אני אומר שלא הגיוני, ששוב, רוב הנטל יפול על מעמד הביניים שהוא זה אשר מחזיק בפועל את המדינה.

שוב, האחוזון העליון משלם 25% מהמס. זה שיעור הרבה יותר גבוה מאשר, נאמר, העשירון התשיעי. מה לעשות שהעובדות לא תומכות בתיזה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

צריך לתת לשוק לקבוע את הפיקוח

כלומר נכון להיום הציבור הוא זה שמשלם עבור הרגולציה והפיקוח , בדיעבד מה שקורה שהרגולטור נהפך לבילתי יעיל .

לעניות דעתי מי שאמור לשלם עבור הפיקוח הוא בעל העסק שפיקוח כזה יפנה אליו את הלקוחות שמעונינים לשלם את האקסטרה שקל עבור הפיקוח כך יהיה הבדל בין העסקים ובין המוצרים שהם משלמים , אני מכיר את הנושא מהעסקים של החרדים ( דתיים ) העסק עצמו ( בעיקר אלו שמוכרים מוכן ) משלם עבור ה"הכשר" המיוחד וכך לקוחות שמוענינים בכשרות מסוג מסויים , אכן מצביעים ברגליים ובכיס .

כך אני חושב שצריך לעשות בשוק הציבורי , יהיה פיקוח כללי שיתבסס על "הלשנות" ויאכוף את החוק בצורה פסיבית ויהיו עסקים אשר יבקשו את הפיקוח הצמוד יותר וישלמו עליו ובכך יקבלו על עצמם לעמוד בתנאים חמורים יותר והם יוכלו לשקלל את המחיר הזה בעלות המוצר עצמו , כמובן השאלה אם יש שוק לזה - אני חושב שכן - דבר זה עובד בשוק הביטוח בו עסקים מבטחים את עצמם בפוליסה שמעל למה שמוחייב דבר זה עובד עם תו תקן שעסקים אינם מחויבים ( אלא אם הם עובדים עם גופים ציבוריים וכו' ) כמו כן בכל עסק שמכתיב את רמת השירות שלו כלפי הלקוח ומשקלל את זה במחיר , לשאלתך מר מעתיקן ומדביקן התשובה היא לתת לשוק לקבוע כמה פיקוח !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

רוני יודע שגנבת את הפטנט שלו? כל מילה שאני כותב (ושלא מסומנת בבירור כציטוט) היא שלי בלבד. תרגיש חופשי להראות לי מאיפה העתקתי.

בנוגע לפיקוח, בחלום שלך זה יעבוד. כשבעל העסק הוא זה שמשלם לך, אתה לא הולך לעצבן אותו. הרי אם חברת הפיקוח תטען שהמוצר שלך פחות איכותי, אתה תפסיק להעסיק אותה!

בנוגע לכשרות, רק לפני כמה שבועות היתה כתבה באחד ממוספי סוף השבוע (של מעריב, אם אני לא מתבלבל) על רמאויות בהכשרים המהודרים. קם אדם, קורא לעצמו רב, ממציא בד"צ בפיקוחו של רב גדול (שמעולם לא שמעעל אותו רמאי) ונותן למסעדות תעודות הכשר מהודר בזיל הזול, בלי לפקח עליהן בכלל. הרי הלקוח התמים לא יכול לדעת שמאחורי התעודה של הבד"צ נמצא עסק בו מגישים חזיר שבושל בחלב אימו ביום כיפור בלי שום פיקוח.

משפט שמסכם לדעתי את הכל מהכתבה שעכביש הבאי

ואומר הרבה דברים (לא טובים לצערי) על המדיניות הכלכלית של ביבי

יופי של קריאה סלקטיבית.

ומה לגבי בעלי המשכורות הנמוכות? הפחתת נטל המס ברמות שכר אלה היתה קטנה יותר ובכך הפכה מערכת המס בישראל לפחות פרוגרסיבית (מסייעת לשיוויוניות בחלוקת ההכנסה הפנויה) מאשר בעבר - כלומר נטל המס עולה פחות מבעבר, כל שעולה ההכנסה של העובד. עם זאת, מערכת המס הישראלית עדיין יותר פרוגרסיבית מאשר במדינות המפותחות.

כלומר אנחנו אמנם דופקים את העשירים פחות מפעם, אבל עדיין יותר מהממוצע במדינות המפותחות. במילים אחרות כדי להגיע למצב המקובל ב- OECD, אנחנו צריכים להמשיך להוריד את המס על העשירים.

נציין כי ארבעת העשירונים התחתונים בישראל אינם מגיעים כלל לרמת הכנסה הניתנת למסוי, כ-4,400 שקלים לחודש. לפיכך הנתונים מתייחסים בעיקר לעשירונים 7-5, שנהנו פחות מהורדת נטל מס, לעומת העשירונים ה-10-8.

וזה מובן מאליו. מי שלא משלם מס, לא מרוויח כלום כשמורידים את המס. מי שמשלם רק קצת מרוויח רק קצת. איך בדיוק מי שמשלם רק 100 ש"ח מס הכנסה בחודש יכול לקבל יותר מ- 100 ש"ח בקיצוצי מס?

מבנה זה מגדיל את העוני בקרב משפחות שבהן מפרנס יחיד אך מעודד כניסה לעבודה של צעירים ונשים - בעיקר אמהות, ששיעורי המס שלהם נמוכים במיוחד בהשוואה לעולם.

כלומר מבנה מערכת המס מעודד את הנשים לצאת לעבודה כמפרנסות שניות במשפחה וכך להוציא את המשפחה ממעגל העוני. איום ונורא! עדיף לעודד אותן להישאר בבית ולתת לבעלים שלהם עוד כסף שנגבה מהעשירים! :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקצב' date=' למשל, יכול להעלות את הטמפ' במקרר שלו בשתי מעלות. אז הבשר יחזיק קצת פחות, אבל זה יחסוך לו כסף ויאפשר לו למכור בזול יותר. הרי כל עוד אין עובש על הבשר, לא תוכל לדעת את זה. ואולי אפשר גם לקנות בשר מאיכות נמוכה יותר, מה רע. הרי אתה לא יכול להבדיל בין פרה לרעותה. רגע, למה פרה בכלל? אם יגישו לך בשר חמור, אתה תדע? וכך הלאה.

צריך גם פיקוח. השאלה היא כמה.

[/quote']

אין הגדרה מוחלטת לליברטיאניות. אבל אם נניח שפיקוח תברואתי לא צריך להיות חלק מתפקיד הממשלה (אני לא בהכרח תומך בזה) אפשר להגן על הטיעון עם הנימוקים הבאים:

א. כרגע החוק לא מאפשר לקצב למכור לי בשר שקורר בטמפרטורה הגבוהה בשתי מעלות מהקבוע בחוק גם כשידוע לי כל הפרטים בקשר לחסרונות של בשר שנשמר בטמפרטורה לא מתאימה ולקחת על עצמי את הסיכונים הכרוכים בכך.

ב. חלק מהעלות של הפיקוח הווטרי והתברואתי של מוצרי הבשר שאני רוכש מוטלות עליך, למרות שאתה לא צד בעניין.

ג. אם אפקח בעצמי או ע"י גורם פרטי חויצוני על המוצר (שיכול להיות יעיל יותר או זול יותר), עדיין אני ואתה נצטרך לשאת בעול הפיקוח הממשלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

לא הבנתי את הנקודה שלך, מצטער.

וזה לא חייב להיגמר בתברואה. אתה רוצה לקחת מונית, איך אתה יודע שבעל המוניתץ השקיע בתחזוקה שוטפת? כשהוא ינסה לבצע בלימת חירום, לא יצליח ויכנס במכונית ממול, אתה תדע שהוא הזניח את הטיפול בבלמים כדי לחסוך כמה שקלים. אבל אז יכול להיות מאוחר מידי... כרגע המדינה מחייבת את כל העלי הרכב לגשת לבדיקה פעם בשנה ואם הרכב לא עומד בסטנדרטים, הוא לא יקבל רישיון.

רואה? פיקוח מנם מעלה את המחיר ומוריד את אפשרויות הבחירה, אבל הוא לא בהכרח דבר רע. יש מקום בטווח שבין אף אחד לא מפקח על כלום (ליברטריאניזם טהור) לבין המדינה מפקחת על הכל (קומוניזם). אתה צריך להחליט רק על כמה חופש אתה מוכן לאבד תמורת הביטחון.

ועדיין רמת החיים שם היא אחת הגבוהות בעולם למרות שהמיסוי שלהם מורידה את רמת החיים (כפי שאתה אמרת)!!

הבעיה אצל השוודים היא כזאות: האוכלוסיה שם נעשית זקנה יותר ויותר ועם קצב ילודה שלילי המצב נהיה עוד יותר רע כי בעצם אין מי שיתמוך בהם

תודה רבה. כלומר בשלב מסוים הם יגיעו למצב בו הם לא יוכלו לממן את רמת החיים שלהם. ומה אז?

רשת ביטחון זה לא רק אוכל

זה עבודה וכו..

לכל האוכלוסיה בארץ יש ביטוח . ומי שלא עובד? רובם לא באמת רוצים לעבוד. גם אלו שרוצים, לא יקבלו את העבודה הזו כי היא רחוקה וצריך שני אוטובוסים ולא את זו כי השעות לא מתאימות ולא את זו כי היא קשה מידי ולא את זו כי השכר נמוך מידי...

סתם לדוגמה : אוכלוסיה מבוגרת שעבדה כל החיים ועכשיו מתקימת בקושי או עובדי כפיים

ובאוכלוסיה הבוגרת מטפלים בשתי דרכים: ראשית מגדילים את קיצבאות הזיקנה ומנסים להגדיל אותן עוד יותר ע"י העברת חלק מהקיצבה למי שיש לו הכנסה נוספת למי שאין לו הכנסה נוספת (למרות התנגדות נמרצת של הביטוח הלאומי וכל "החברתיים"), שנית מכריחים את העובדים לחסוך לפנסיה.

מה אתה רוצה מעובדי הכפיים? לא ברור לך שמנהל המחלקה בבית החולים צריך לקבל שכר גבוה יותר מהמנקה במחלקה שלו? תנסה להעלות בצורה מלאכותית את השכר של הפועל הפשות ותקבל כמה דברים: אבטלה גבוהה, שתפגע בראש ובראשונה בחלשים ואינפלציה גבוהה, שתפגע בכולם אבל בעיקר בחלשים. כמו בשח, גם בכלכלה צריך לחשוב יותר מצעד אחד קדימה.

"ה- Newspeak שחוגג בארץ מדהים לפעמים. הממשלה לוקחת פחות מהעשירים וכולם צועקים שהממשלה נותנת להם. הרי זה בדיוק הפוך.

""

והם צודקים

במדינה שבה שני שליש מורוויחה פחות מ - 8000 ברוטו

עם הם לוקחים פחות אזס שגם לשני שליש האחרים יקחו פחות וגם צריך לראות את הערך שיש לכסף - שזה לא הרבה אז מי שנפגע שוב פעם זה השני שליש

אם נותנים לי תוספת של מאה שקל ולך נותנים עשרה שקלים, איך בדיוק אתה נפגע? מזה שקיבלת פחות? תפסיק לקנא. בכל מקרה יש לך עשרה שקלים יותר ממה שהיה לך קודם.

אבל זה אפילו לא זה. המדינה לא "נותנת" לעשירים כסף. זה הכסף שהם, בדיוק כפי שהכסף שאתה מקבל תמורת העבודה שלך הוא הכסף שלך. המדינה לוקחת מאיתנו כסף. בשלב מסויים היא החליטה לקחת קצת פחות, זה הכל. אם עד עכשיו לקחו ממך 10 שקלים בכל חודש, זה המקסימום שאפשר לא לקחת ממך: 10 שקלים. אין מצב בוא יורידו לך מהמס 11 שקלים או יותר. לעומת זאת, אם עד עכשיו לקחו ממך 10,000 ש"ח, אפשר לא לקחת ממך הרבה יותר מעשרה שקלים.

ובכל מקרה כחצי מהעובדים במדינה לא יראו גרוש משום רפורמה במס כיוון שהם בכלל לא משלמים מס. אז יש לי רעיון גדול: בוא נגבה מהעניים 100% מס הכנסה ואז נחזיר להם 95%! הם אמנם ישארו עם נטו נמוך יותר, אבל ירגישו טוב כיוון שההמדינה "נותנת"להם יותר מכפי ש"מקבלים" רוב העובדים בעשירון העליון. ::) השאלה היא לא כמה פחות לקחו ממך השנה יחסית לשנה שעברה, השאלה היא כמה לוקחים ממך השנה יחסית לכל השאר. והעשירים תמיד משלמים יותר מהעניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי - אתה יכול לפסול או יכול לשאול ( או להעתיק ) ( חח )

לשאול שאלות לא צריך להיות "חכם" גדול , לענות עליהן המממממ .

קישקשתא זה עובד - הפיקוח יהיה של המדינה ולא חברות

הסטנדרטים למוצר יהיו מפורסמים ( בדיוק כמו עכשיו ) תו תקן וכו' - אני לא חייב לקנות מוצר עם תו תקן אבל יש מקומות שמחייבים אותי לשים להם מוצר עם תו תקן בלבד .

אהה כן ואתה מבין בכשרות כמו שאתה מראה ( וזה כלום ) יש כשרות מקומית מה שניקרא "מרא דאתרה " וזו הכשרות של הרב המקומי וזו הכשרות הכי טובה של החרדים , כלומר לא בד"ץ ולא בג"ץ ולא חצץ ואת הכשרות הזו לא ניתן לזייף כי היא של הרב המקומי שאחראי על העסקים באזור שלו / עיר שלו וכו'

לא חשוב , בין כך זה מיותר - אתה חושב שטרחנות היא תחליף לראש גדול - חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרוניצ'יק

להגיד לך לא להיות לוזר - זה לבזבז מילים לריק.

למרות שאני כולי סימפטיה אל הידע שאתה מפגין , הראש הקשה - זו בעיה !

שויין , לצורך הדיון תשלום עבור שרותים מתקדמים של פיקוח הדוק יותר ותחת נהלים ידועים ואכיפה רבה יותר יתן "שקט" לצרכן האיכותי , כמו אישור :" בחנות זאת מוכרים רק מותגים " וכו' , הדבר הזה מתקיים כבר כיום , אך איננו מפורסם ומוצהר , דבר שמאפשר לזיפנים לעבוד , הבעיה בארץ שהרבה דברים מתנהלים מתחת לשולחן , בטפיחה על הכתף ובקריצה .

דבר זה יוציא את המסחר אל מעל לשולחן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה לא חייב להיגמר בתברואה. אתה רוצה לקחת מונית' date=' איך אתה יודע שבעל המוניתץ השקיע בתחזוקה שוטפת? כשהוא ינסה לבצע בלימת חירום, לא יצליח ויכנס במכונית ממול, אתה תדע שהוא הזניח את הטיפול בבלמים כדי לחסוך כמה שקלים. אבל אז יכול להיות מאוחר מידי... כרגע המדינה מחייבת את כל העלי הרכב לגשת לבדיקה פעם בשנה ואם הרכב לא עומד בסטנדרטים, הוא לא יקבל רישיון.

רואה? פיקוח מנם מעלה את המחיר ומוריד את אפשרויות הבחירה, אבל הוא לא בהכרח דבר רע. יש מקום בטווח שבין אף אחד לא מפקח על כלום (ליברטריאניזם טהור) לבין המדינה מפקחת על הכל (קומוניזם). אתה צריך להחליט רק על כמה חופש אתה מוכן לאבד תמורת הביטחון.

[/quote']

זה הגיוני שבעל הכביש (המדינה או או יזם פרטי) לחייב בעל שעולה עליו לעמוד בתנאי בטיחות מוסכמים כחלק מחוזה מחוזה מחייב.

ובקשר למס אתה מתעלם מהאפשרות של "מס הכנסה שלילי" שבישום נכון לעומת מדיניות הרווחה הקיימת היום זה יהיה שיפור אדיר גם למדינה וגם לנזקקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן על השוק לקבוע את איכות המוצר הנדרש ואני טוען שכיום זה נעשה אבל הבעיה שהדבר נעשה בצינעה , כלומר הצרכן הפשוט איננו מבין את ההבדלים באיכות והרגולטור בשם הכלכלה החופשית ( פחחח ) איננו מידע אותו על כך ובכך מכשיל צרכנים רבים , דוגמה נפוצה באינטרנט למשל היא שאתרים שפונים לצרכנים מוסיפים "אישור " של "אמון הציבור " ( אירגון / עמותה של צרכנים ) או אתרים שרוצים לבצע תשלומים באשראי דרך האינטרנט מפרסמים "אתר זה מאובטח וגו'" זה הפיקוח שאני מציע , פיקוח רגיל ( כמו הכשר של הרבנות ) ופיקוח מסיבי יותר ( כמו תו תקן של מכון התקנים וכדומה ) שעליו ישלם בעל העסק שימשוך לקוחות שרוצים ומוכנים לשלם עבור איכות , נכון להיום רק מי שמנוסה ( כלומר כבר ניכשל עם מוצרים מחורבנים ) או בעל ידע יכול להיות צרכן נבון ( צרכן נבון איננו טוב לעסקים לפי הראיה הקלוקלת של הכלכלה החזירית הקפיטלסטית המושלטת כיום במדינה ע"י חבר מרעים פוליטיקאים וחבריהם בעלי ההון ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

שנית, הורדות המס שביבי מדבר עליהם הן על עבודה: מס הכנסה ומס חברות. אף אחד לא מדבר על הורדת מיסי ההון. הוא בכלל העלה את מיסי ההון כשהוא היה שר האוצר.

בתוכנית הנוכחית לא שמעתי מילה על הורדת מיסים כלשהי, שמעתי רק על דברים כמו העלאת שכר לימוד (בינתיים רק במקצועות מסויימים), מס על יום אשפוז ושאר דברים נפלאים.

שלישית, כשאתה מרוויח הרבה, גם אחוז נמוך מסתכם בהרבה כסף. קח למשל את שרי אריסון: לפני כמה שנים היה לה סיכסוך עם אגף המיסוי. רצו לקחת ממנה 60 מיליון כמס על מכירת מניות. בשלב מסויים היא עזבה את הארץ, נראה אותך גובה מס ממנה אז, אפילו שקל לא תקבל. בסופו של דבר הושגה הסכמה, היא שילמה 2 מיליון וחזרה לארץ. אתה יכול לומר "מה, רק שני מיליון", אבל קח בחשבון שללא הנהסכרמה הזו היא לא היתה משלמת גרוש ושני מיליון זה הרבה יותר מאפס, ומצד שני קרוב לוודאי שסך כל המיסים ששילמת מאז שהתחלת לעבוד ועד היום עוד לא התקרב לסכום הזה.

היו צריכים לגבות ממנה את המיסים שהייתה חייבת ולשלוח אותה לכל הרוחות אם היא רצתה בכך. זה שהיא החליטה שהיא תשלם מס גבוה מהממוצע אך נמוך בהרבה מזה שהיא חייבת, לא ממש מקובל. באופן מצטבר, לדעתי, האנשים שעובדים משלמים יחדיו יותר מס מבעלי ההון יחדיו (1000 איש שכל אחד משלם 1000 ש"ח מס => מליון ש"ח בחודש).

אבסולוטית המס שלהם אכן גבוה יותר, אך בוא תסביר לי למה שכיר שמרוויח מעבודתו 20K צריך לשלם 48% מס, לעומת בעל הון שמרוויח מליונים ונדרש לשלם אחוז נמוך בהרבה.

רביעית, בעלי ההון לא סתם יושבים כל היום וסופרים את הכסף: הם לוקחים על עצמם את כל הסיכון. כשאתה שכיר, אתה מקבל את המשכורת שלך בין אם החברה מפסידה ובין אם יש לה רווחים מרקיעי שחקים. כשאתה עצמאי, אתה חוגג שהרווחים שלך גבוהים אבל פושט רגל כשהחברה שלך מפסידה. מי לדעתך מממן את ההפסדים של החברות אם לא הבעלים שלהם?

עם פוטנציאל הרווח יש גם סיכון, איך זה מצדיק מס מופחת?

לא מזמן קיבלתי את הדו"חות השנתיים של הקרנות שלי. הפנסינה שלי הפסידה בערך 15% השנה. אתה חושב שיש עשיר אחד בארץ שלא חולם שהרווחים שלו יסתכמו רק ב- 15%?

אחרון חביב, אתה מדבר על תאוריית הערך של מרקס. הוא טען שערכו של מוצר יחסי אך ורק לכמות העבודה שהושקעה בו ומאחר שבעלי ההון לא משקיעים עבודה במוצרים שמיוצרים במפעלים שלהם אלא רק הון, הם לא תורמים דבר וחיים על חשבונם של הפועלים (וגם על הבורגנים היו לו רק דברים רעים לומר). אבל התאוריה הזו הופרכה רק שנים מעטות אחרי שהוא פירסם אותה. העשיר לא סתם יושב וסופר את הכסף שהעבודה שלך מייצרת: לו הוא לא השקיע אותו במפעל בו אתה עובד, לא היתה לך עבודה ולא היית מקבל משכורת. ושוב, לו המפעל היה כושל, אתה היית מפסיק לקבל משכורת, הוא היה מפסיד את כל ההשקעה שלו. כלומר אתה היית מפסיד אפס, הוא היה מפסיד מיליונים.

לא מבין גדול בתחום, אך במקרה של מפעל או משהו, ההגיון שלי אומר שישנה השקעה ראשונית (הקמה, רכישת מכונות) והשקעה שוטפת(ארנונה, חשמל, תיקון מכונות,משכורות), את ההשקעה השוטפת ניתן לקזז מההכנסות, וכל עוד היתרה חיובית, לאחר זמן מסוים ההשקעה הראשונית תתקזז עם הרווח, ומאותו שלב מדובר על רווח נקי (כל עוד המפעל מרוויח כמובן). בסופו של דבר, רוב מוחלט של העסקים הם כאלו, כי עסק מפסיד לא כלכלי לבעליו והוא פשוט יסגור/ימכור אותו.

[br]פורסם בתאריך: 10.05.2009 בשעה 22:44:53

ואם מישהו הוא בעל בנק ואחרי המשכורות וההוצאות התפעוליות הבנק בהפסד, הוא צריך לכסות את ההפסד הזה או לאבד את הבנק. אם בעלי בנקים לא היו יכולים להפסיד, כולם היו רצים להקים בנקים.

בנק זו דוגמא, ואיך שהבנקים מתנהלים היום מול לקוחות ללא כל פיקוח אמיתי, מי שיש לו כסף וקשרים בהחלט יכול להקים בנק.

שוב, האחוזון העליון משלם 25% מהמס. זה שיעור הרבה יותר גבוה מאשר, נאמר, העשירון התשיעי. מה לעשות שהעובדות לא תומכות בתיזה שלך?

בהנחה והנתון נכון, זה אומר שרוב נטל המס נופל על מעמד הביניים (שלו שמדובר גם בנטל משמעותי הרבה יותר - הרבה מעבר לפלוס מינוס מליון ש"ח בחשבון בנק) , מה שמחזק את טענתי המקורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גועל נפש של ממשלה.

ביטול הפטור על הפירות והירקות - במי אתם חושבים שזה יפגע? באלו שמרויחים 30 אש"ח בחודש ויותר? ממש לא!

העלאת המע"מ ב-1% (למשך שנה וחצי, נחיה ונראה) - במי אתם חושבים שזה יפגע? באלו שמרויחים 30 אש"ח בחודש ויותר? ממש לא!

העלאת מס הבלו (של הדלק) ב-30 אגורות - במי אתם חושבים שזה יפגע? באלו שמרויחים 30 אש"ח בחודש ויותר? ממש לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא הבטיח הורדת מיסים, הוא רק אל אמר שלפני כן הוא יעלה אותם. :)

שלא תבינו אותי לא נכון, זה לא שאני בעד קדימה או משהו. אני רק רוצה לומר שלא הליכוד ולא קדימה הם הבחירה המוצלחת.

הנה, הליכוד הבטיח הורדות מיסים ועושה להיפך.

אני לא מרוצה גם מהעובדה שציפי לבני מיהרה לקיים מסע"ת ולהודיע שנתניהו "מזגזג" ועוד אמירות פוליטיות כאלה ואחרות שרק מורידות את ערכה בעיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...