"הובלת שוק המעבדים לקראת קצה גבול היכולת" - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"הובלת שוק המעבדים לקראת קצה גבול היכולת"

eranmor

Recommended Posts

לפי PC מאגזין אז זה הולך ככה:

בעוד חצי שנה עד שנה אינטל עובדרת לליטוגרפיה של 90 נאנו מטר ב 2006 או 2007 היא תעבור לליטוגרפיה של 45 נאנו מטר (מה המהירות שנגיע הליטוגרפיה הזאת 7 GHZ ? לא יודע זה סתם הימור , רק הזמן יגיד :-[ )

אח"כ כשיגיו לגבולות החום והגודל יתחילו לחפש אחר מקור אור יותר אולטרא מ UV

זה מה שאני יודע (קחו הכול בערבון מוגבל במיוחד )

לגבי אני ממש לא יודע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה שנים אמרו שלא יצליחו לדחוס יותר מ-10 מיליון רכיבים בשבב אחד, ואילו כיום מעבד 4 מכיל ~50 מיליון רכיבים, ושלא נדבר על GFFX, שמכיל איזה 115 אם אני לא טועה. לדעתי תהליכי היצור יתפרו, ויוכלו להגיע רחוק יותר ממה שאומרים עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לזלזל במומחיות של ודומיה, שלבטח ידחקו את גבולות הטכנולוגיה קדימה, עדיין יגיע היום (ולא כל כך רחוק, לא עשרות שנים, לדעתי הלא מקצועית), שבו הטכנולוגיה פשוט תמצה את עצמה ושיפורים לא יהיו משמעותיים או קיימים בכלל.

אבל לא לדאוג, עד אז בטח או שנשמיד את עצמנו במלחמה גרעינית או שנמצא חדשה, מה שיבוא קודם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לזלזל במומחיות של ודומיה, שלבטח ידחקו את גבולות הטכנולוגיה קדימה, עדיין יגיע היום (ולא כל כך רחוק, לא עשרות שנים, לדעתי הלא מקצועית), שבו הטכנולוגיה פשוט תמצה את עצמה ושיפורים לא יהיו משמעותיים או קיימים בכלל.

אבל לא לדאוג, עד אז בטח או שנשמיד את עצמנו במלחמה גרעינית או שנמצא חדשה, מה שיבוא קודם ;)

לכל יש זמן שימוש מסויים ומוגבל שלאחריו היא תוחלף באחת יותר חדשה מתקדמת ואפקטיבית.

למשל הדרכים בהם מאחסנים מידע דיגיטלי: פעם אלה היו הדיסקטים הגדולים, עברנו לדיסקטים קטנים יותר בעלי נחפד גדול יותר, דיסקים, , ולכן תדעו עוד לאן נגיע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק שדברים משתנים, אבל מה יקרה כשנגיע למקסימום שימוש? כשנריץ משחק עם גראפיקה תלת מימד מקסימלית (להציל את נימו, רק לא) והם ירוצו בצורה חלקה, תוכנות עריכת יעבדו בצורה מיידית וכו'... איזה מעבד חדש נצטרך אז? מי יודע מתי זה יקרה ואם בכלל יווצר מצב כזה אבל לכל דבר יש מצב של מיצוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים....אולי לכל דבר יש מיצוי אבל לא בעיניין הזה....ואולי הטכנולוגיה תתקע קצת בעתיד הקרוב יותר אבל לא יהיה סוף לשינויים...

אתם רואים סרטי בדיוני? ככה יהיה פה גם מתישהו...

אגב נראה לי שעד אז אנחנו כבר לא ניהיה פה הגזע השולט....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגבלות שאנחנו חושבים שקיימות ומסתבר שטעינו (מחסום הקול מישהו?) ויש מגבלות אמיתיות.

לא ניתן לייצר טרנזיסטור עם פחות מ 3 אטומים או מוליך ברוחב של פחות מאטום, ולא ניתן להתווכח עם זה בכלל.

מוליך בתהליך ייצור 0.13 למשל הוא ברוחב של כ 100 אטומים למשל, ככה שאנחנו לא ממש רחוקים מהמגבלות הפיזיות של ייצור שבבים.

יש גם את נושא החום וההספק, החום הנפלט מכל יחידת שטח של צ'יפ עולה בהתמדה למרות ההקטנה של תהליך הייצור.

יש גם פונקציה של מחיר, לא כל דבר שניתן לבצע גם משתלם לבצע.

מפעל לייצור שבבים היום עולה פי כמה ממפעל לפני 10 שנים, פתרונות הקירור מתחילים להיות שיקול משמעותי שלא לדבר על חשבון החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגבלה שהזכרתי לגבי מספר האטומים קיימת ולא ניתן לעקוף אותה, הפתרון היחידי הוא למצוא משהו שהוא לא סיליקון שאו מסוגל לפעול בתדרים גבוהים בהרבה או בלל שאינו פיזי אלא מבוסס על אור או פתרון קוואנטי אחר.

לסיליקון יש מגבלות פיזיקליות ברורות מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שמנסים להכניס לעיניין ביולוגיה וכימיה...

הרי ישנם תוכניות עתידניות לטרנסיסטורים שהיו בעצם מתאים...והרי המון מחקרים מנסים חומרים חדשים במקום

רק לפני חודש בערך קרעתי כתבה על ניסויים שנערכים סיליקון...(תקנו אותי אם אני טועה)

העיניין לא בלתי אפשרי...ועוד ימצאו לזה פתרון בעתיד הלא רחוק....

מקסימום 50 שנה למרות שגם 10 זה סביר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגבלה שהזכרתי לגבי מספר האטומים קיימת ולא ניתן לעקוף אותה, הפתרון היחידי הוא למצוא משהו שהוא לא סיליקון שאו מסוגל לפעול בתדרים גבוהים בהרבה או בלל שאינו פיזי אלא מבוסס על אור או פתרון קוואנטי אחר

לסיליקון יש מגבלות פיזיקליות ברורות מאוד.

קלעת בומבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין לא פותר את המגבלות של הסיליקון, ואין שום הבטחה שימצאו משהו אחר לפני שיגיעו לגבול היכולת שלנו לנצל סיליקון.

יכול להווצר מצב שהשוק יגיע לגבול היכולת שלו ובמשך זמן מסויים לא תהיה שום התקדמות עד שימצאו פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...