דעה וסיפור אישי שלי לגבי מפרטי מחשבים - בבקשה תקראו - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה וסיפור אישי שלי לגבי מפרטי מחשבים - בבקשה תקראו

EAD

Recommended Posts

תחשוב אחרת,

אם פחות אנשים יקנו HIGH END, אולי החברות יורידו מחירים ??

בסופו של דבר, זה כמו "תצוגת תכלית", מודעת לכך שאם תוציא מעבד שיעלה נניח 10 אלף, כמעט אף אחד לא יקנה אותו, אבל היא מוציאה "כי היא יכולה"

בדיוק כמו שיש רכבים שלא מגיעים לייצור סדרתי ועולים 5 מליון שקל לדוגמא.

אין הבדלים גדולים בכלל בין I7 920 ל בין ה 965 מבחינת איך שבנוי או ביצועים.

אבל במחיר - 1500 שקל לעומת 5500 שקל, קצת הבדל, לא?!

רק שתד לידע אישי, לאינטל עולה ליצר מעבד 5 דולר, לא כולל השכרת המחיר של המפעל וכדו', כולל עובדים.

יש להם על המעבד הכי זול של I7 רווח של 2990%!,

(ואני יודע את זה כי אבא שלי פעם עבד במחלקת הייצור, בתקופת ה 311,386 למי שזוכר, וזה לא השתנה הרבה במחיר).

אז הם קורעים לנו תצורה במחירים.

ולדיון, לפי דעתי ומארז צריכים להיכלל בציוד ההייקפי, כי לא מחליפים בכל מחשב אותם, אם קונים איכותיים, כי זה פשוט לא שוות את המחיר.

ומניסיון אישי, אם אתה בעל תקציב מוגבל ורוצה משהוא טוב, תחכה ותאסוף כסף, כי מניסיון אישי, אני קניתי באוקטובר מחשב ב1700ש"ח,

משהו מאוד בסיסי, עכשיו אני שם עוד בערך 2800+- ש"ח כדי שהוא יהיה ברמה שאני רוצה,ואני מעיף החוצה מחשב שלם כמעט ללא מעבד והרדיסק :o.

אז פעם הבאה אני אחכה(אם תיהיה אני משדרג מחשב פעם ב 3 שנים, ואני כבר בכיתה י').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק שתד לידע אישי, לאינטל עולה ליצר מעבד 5 דולר, לא כולל השכרת המחיר של המפעל וכדו', כולל עובדים.

(ואני יודע את זה כי אבא שלי פעם עבד במחלקת הייצור, בתקופת ה 311,386 למי שזוכר, וזה לא השתנה הרבה במחיר).

אתה צודק, הם לא באמת צריכים החזר על מיליארדי הדולרים שהם משקיעים בפיתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5 דולר על היצור

אבל מי משלם לאותם אלפי מהנדסים שיושבים ומתכננים את המעבדים האלה ?

אבא שלי ? (לא , הוא מת ! )

ומה כל הקטע ? נשמע כאילו מפריע לך שאינטל מרויחה

אני שמח שאינטל חייה טוב ושאני נהנה מהמעבדים שלה!

כנ''ל לגבי כל החברות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב להכנס ל"כיס של אף חברה"

שכל חברה תדרוש כרצונה

תראו מה קרה הרי ל NVIDIA

דרשו מחירי הון תועפות על הכרטיסים שלהם, ואז הגיעה ATI עם כרטיס ה 4870 ו 4850 ו "טרפה את הקלפים" מבחינת כך שאפשרי היה להשיג כרטיס מסך מאוד חזק ובמחיר שפוי (ולא איזה 3-4 כמו ש הייתה דורשת).

בכל מקרה, מה שבאמת חשוב - שתהיה תחרות !!!

ברגע שיש תחרות, יהיה גם ירידת מחירים ואנחנו כלקוחות נרויח, אם לאינטל לא תהיה תחרות, היא לא תוציא חזקים יותר ובטח ובטח שלא תוריד מחירים לעיתים קרובות כמו עכשו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לקנות משהו טוב, לא משהו מדהים.

כפי שאמרתי, הכל עניין של האם אתה מוכן לשלם עוד 200% מחיר עבור 10% שיפור ביצועים

בדיוק כמו ההבדל בין I7 920 ל I7 965

ככה אנשים צריכים לשאול עצמם.

והכי חשוב, גם אם תקנה את היקר יותר, גם ככה עוד שנתיים כל מעבד, גם ב 700 שקל, יהיה חזק ומהיר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מנקודת המבט שלי.

אני לא רואה טעם להשקיע על מחשב יותר מ2.5K מעבר לזה לדעתי זה בזבוז(אני בא ממקום שאין בו כל כך הרבה כסף אז אני מעריך כל 10 ש'ח אפילו)

אני מכרתי את המחשב P4 הקודם שהיה לי ב850.

קניתי מחשב חדש מFOXPC ב1300 בא נגיד שזה המיפרט

cpu:Intel Pentium Doul Core E5200 2.5GHZ

MB:Abit I-N73V

RAM:PATRIOT 2X1Gb DDR2 800 PC6400

GPU:O/B

HD:Samsung 640GB HD642JJ

POWER SUPLY:CM THERMEL MASTER 420W/12V-16A

CASSE:Cooler Master Elite 334

זה היה בעיקרון התכנון שלי שדרוגים שדרוגים עקב התקציב הדל.

קניתי בהתחלה כרטיס מסך וספק

את הכרטיס X1950 PRO

ואת הספק EG425 Noisetaker II

שהם לא היו הוצאה כבדה סך הכל 260.

אחרי זה מכרתי תכרטיס ב300.

קניתי 9800GT של ג'גהבייט ממישהו מהפורום.

קניתי עוד 2GB זיכרון חדשים מפנדה של Transcend

בכלליות המחשב עלה לי 1.7K והוא מחשב מצוין להיום ומריץ לי הכל המעבד כמובן עבר OC ל3.5 מיפרט מלא

cpu:Intel Pentium Doul Core E5200 2.5GHZ@3.4GHZ

MB:Abit I-N73V

RAM:Transcend 2Gb DDR2 800 PC6400

GPU:Gigabyte 9800GT Zalman Cooling

HD:Samsung 640GB HD642JJ

POWER SUPLY:EG425 Noisetaker II ~29A

CASSE:Cooler Master Elite 334

לדעתי לא חייב לשלם על מחשב ו5K לדעתי המקסימום זה כבר 3K ומעל זה כבר זה בזבוז גמור לדעתי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחשב לאינטרנט, נכון

אם אתה לא משחק אז מעל 2000 ש"ח זה בהחלט מיותר

הבעיה שמי שמשחק צריך משהו יותר טוב ויקר

למזלנו בגלל ירידות המחירים כבר לא צריך להוציא הרבה בשביל לקבל ציוד מהשורה הראשונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) אתה מדבר שטויות, גם אם לייצר מעבד בשנת 1988 היה עולה לייצר 5 דולר, היום זה הכפיל את עצמו כמה פעמים, אינפלציה, תהליכים מתקדמים יותר שגם עולים יותר כסף וכו' וכו'.

ב) אתה לא צודק רק מהסיבה שלא עולה לייצר מעבד 5 דולר, עולה לייצר את המעבד השני 5 דולר, המעבד הראשון עלה 5 מילארד דולר ו5 שנות .. ומישהו צריך לכסות את העלויות האלה, וזה אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחח עוז מה יהיה איתך, סתם לא בא לי להגיד "אמרתי לך" בהתכתבות הארוכה שהלכה בינינו לפני הקנייה של המפלצת שלך.

ולאחרים, אני תומך במאה אחוז במה שהוא (בדיעבד) אומר.

זו המכירה שלי מלפני שנתיים. לאחר הצבא פוצצתי סכום אגדי של 14 אלף שקל על מחשב שהיה אז פאר היצירה:

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php?product=655

אני התפכחתי אחרי חודשיים ומכרתי אותו ב10 אלף. כן, הפסדתי 4 אלף אבל הרווחתי 9 ואז קניתי ב6 אלף מחשב נורמלי.

הפיצוץ שהיה אצלי בתודעה שאין צורך במחשב כזה פלצני היכה בי קשות אבל למדתי על בשרי את משמעות ה "גם אני רוצה מפלצת".

זה לא משנה, כל אחד יהיה חייב להגיע לשלב הזה בחיים שלו כי אנשים לא באמת לומדים מטעויות של אחרים.

הם לומדים מאותם טעויות אמנם, אבל כשהם אלו ששכפלו ועשו אותם.

סופ"ש מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחח עוז מה יהיה איתך, סתם לא בא לי להגיד "אמרתי לך" בהתכתבות הארוכה שהלכה בינינו לפני הקנייה של המפלצת שלך.

ולאחרים, אני תומך במאה אחוז במה שהוא (בדיעבד) אומר.

זו המכירה שלי מלפני שנתיים. לאחר הצבא פוצצתי סכום אגדי של 14 אלף שקל על מחשב שהיה אז פאר היצירה:

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php?product=655

אני התפכחתי אחרי חודשיים ומכרתי אותו ב10 אלף. כן, הפסדתי 4 אלף אבל הרווחתי 9 ואז קניתי ב6 אלף מחשב נורמלי.

הפיצוץ שהיה אצלי בתודעה שאין צורך במחשב כזה פלצני היכה בי קשות אבל למדתי על בשרי את משמעות ה "גם אני רוצה מפלצת".

זה לא משנה, כל אחד יהיה חייב להגיע לשלב הזה בחיים שלו כי אנשים לא באמת לומדים מטעויות של אחרים.

הם לומדים מאותם טעויות אמנם, אבל כשהם אלו ששכפלו ועשו אותם.

סופ"ש מדהים.

אני לא מאמין! זה אתה שמכרת את המחשב הזה?

פשששששש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...