דעה וסיפור אישי שלי לגבי מפרטי מחשבים - בבקשה תקראו - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה וסיפור אישי שלי לגבי מפרטי מחשבים - בבקשה תקראו

EAD

Recommended Posts

אוקיי כמה דברים

דבר ראשון אני חושב שזה כן קשור לפורום הזה ספיציפית ואני כן חושב שאנשים פה - במיוחד מי שהולך להרכיב מחשב צריך לקרוא את זה !!!

אז בבקשה מן המנהלים, אל תעבירו.

(כמובן שגם אשמח לתגובות)

אז זה הסיפור שלי (עם מסר בסוף)

לפני כשנה רציתי מחשב חדש, והיה לי כסף שעבדתי עבורו (ההורים לא נתנו, ולא מתנת בר מצווה ולא בטיח), אז אמרתי לעצמי "יאללה נגשים חלום" ונקנה מחשב BEAST הכי טוב בשוק, כל דבר שיש הכי טוב, נשים בתוכו.

לדוגמא

מעבד QX9770 שאז עלה קרוב ל 8 (רק מעבד!, אני קניתי באיזה 6 או 6 וקצת בסופו של דבר).

או זוג כוננים קשיחים של ראפטור שכל אחד עולה 1500 (גם היום עולים כזה מחיר)

או DDR3 שאז עלה כמה אלפי שקלים לכל 4 ג'גה.

וכך הלאה

את המחשב קניתי בפנדה שנמצאים ליד מקום מגוריי (איזור הדרום).

ומה קרה אתם שואלים?!

כן בהתחלה הייתה התלהבות

והאמת, אני עדיין מתלהב ונהנה ממנו

אבל

אני כמעט ולא משחק כבר (מה לעשות יש עבודה, לימודים, ושאר עיסוקים)

אני יותר שומע מוסיקה במחשב (עבור זה גם מחשב ב 2000 יעשה את העבודה) או רואה סרטים.

הדבר היחידי שעוד איך שהוא הצדיק את ההשקעה זה ציוד היקפי (מסך וכדומה)

מה אני רוצה להגיד בכל הסיפור?

שאני רואה פה אנשים שרוצים מחשב ללא ציוד היקפי ב 8 אלף או 10 אלף או אפילו 15 אלף לפעמים!!

וזה פשוט בזבוז.

אני גם ככה בטוח שעוד כשנתיים המחשב שלי יהיה לכל היותר "בסדר", ואז ארצה לשדרג ולהחליף המון דברים (יצא SSD זול, מעבדים חזקים, DIRECTX11 או 12 וכך הלאה)

אז אני רוצה להגיד לכולם, עזבו אותכם מסתם "לזרוק כסף" כדי להגיד או להרגיש "ואוו איזה מחשב חזק ומגניב יש לי"

עדיף להשקיע יותר בציוד היקפי (רמקולים, מסך וכו')

ובמחשב עצמו תשקיעו עבור משהו שיספיק לבצע את העבודה בצורה נחמדה ויספק אותכם לכשנתיים, לאחר מכן תחליפו את המחשב או משהו.

במחיר שאני קניתי את שלי, יכולתי להחליף כל שנתיים מחשב גם ב 6 אלף ורק אחרי איזה 6 שנים לפחות (3 החלפות) הייתי מגיע בערך לסכום שהשקעתי לפני כ 8 חודש במחשב שלי.

אז כן, אנשים שאני רואה שרוצים כרטיס מסך כמו GTX295 ולשלם עליו איזה 2700 שקל, שגם ככה יש את ה 4890 שמגיע כמעט בביצועים אליו (עם OC הוא כבר ממש ממש קרוב, אבל לא נשאיר את זה מחוץ לדיון, רק דוגמא), ועולה חצי מן המחיר.

אז סתם להוציא פי שתיים

חבל!

וכנל למעבדים, שיש לכם E8400 שעולה כ 750 שקל ולוחות אם זולים ו (עם מחירי רצפה), לעומת I7 שעולה פי כמה וכמה - חבל!

בסופו של דבר,

אפילו אם יש לכם טון כסף (לי אין בעיה גם היום לקנות מחשב ב 20 אלף), חבל סתם "לזרוק" אותו על משהו שהוא שלא תנצלו (לדוגמא המסך קטן מידי לרזולציות כאלו) או שכן תנצלו, אבל גם ככה תשקיעו מחיר פי כמה וכמה גבוה שיכולתם לחסוך ועוד זמן מה לקנות משהו הרבה יותר טוב.

מקווה שאנשים ילמדו מן הסיפור האישי שלי ולא יחזרו על הטעות שלי.

אני יכול להגיד לגבי עצמי, שבדיעבד, הייתי שם כסף על ציוד היקפי (מה שקרה כיום, יש לי לדוגמא AUDIOENGINE A5 פלוס DAC חיצוני איכותי ומסך גדול וטוב וכו'), ועל המחשב עצמו הייתי משקיע לא יותר מ 5-7 אלף עבור משהו שכבר ממש טוב ושקט (כן גילתי שעם הזמן שאתה יושב וגולש ברשת, לא נעים שיש לך חור בראש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

EAD היקר.

אני מזדהה עם סיפורך העצוב.

הנושא אמנם לא בדיוק שייך לפורום הזה, אבל מה שאתה אומר נכון מאוד.

שים לב שכל פעם שמישהו מבקש מפרט ביותר מ 7000 ש"ח באים אנשים טובים ומנסים להוריד אותו מהעץ.

אבל מה לעשות, לא כולם מקשיבים, ויש כאלה שרצים בכל זאת לקנות מחשב ב 10K ומה שיותר עצוב, שחלקם עוד עושים את זה על חשבון ההורים המסכנים שלהם שלא מבינים בתחום ולא יודעים שאפשר היה לסדר לילד מכונת גיימינג גם ב והוא יהיה מרוצה עד הגג.

אך גם להם אנו מאחלים שיהנו ויתפנקו עם המחשב שלהם כי אין מה לבכות על חלב שנשפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EAD :hizuk:

ולסטיקי אפילו, הבעיה היא ש90% מהאנשים שרושמים שהם רוצים לקנות מחשב בתקציב הזה הם טרולים, ורוב מי שכן חשב לקנות בתקציב הזה בהתחלה רק ירד מהרעיון.

לדוגמא, OMRY מהפורום, התחיל עם מחשב ב20K, בסוף קנה מחשב מטורף עם I7 וכו', ומרוב טמטומו עם כל הכבוד, עכשיו הוא מנסה למכור אותו ולקנות מחשב פשוט יותר...

ובמציאות של היום, משך החיים של ציוד היקפי הרבה יותר גבוה מאשר של רכיבי מחשב, ולכן באמת עדיף להשקיע יותר כסף בציוד ההיקפי, כי הוא ישאר בדרך כלל גם אחרי שהמחשב יוחלף.

E. Shambuzzi זה סוג של אזהרה, לכן מקומו כן בפורום הזה,אבל רק במידה ויכנס לסטיקי, כי אחרת הוא יקבר ויאבד את כל המשמעות שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EAD אני זוכר לפני שנה-שנה וחצי בערך פתחת דיון שאתה רוצה מפרט באיזה 10 אלף וניסינו להוריד אותך מזה (לפי מה שאני רואה לא ממש הצלחנו :lol: ).

מה שאמרת על ציוד היקפי הוא ממש נכון, אין כל טעם במחשב איכותי אם לא נוח להשתמש בו, אבל מצד שני אין כל צורך להוציא יותר מדי כסף גם עליו. מה שאני מציע בד"כ לאנשים שרוצים גם ציוד היקפי (כמובן למפרט סטנדרטי לשימושים כלליים), זה ללכת לחנות ולבחור מה שנוח להם ולא לבחור בסט מקלדת+עכבר הכי זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לגמרי עם כל מילה, אנשים רצים לקניית מחשב עם כל ההתלהבות כאילו מחשב ב 3.5K לא יריץ להם כל משחק שיש היום בשוק בצורה מכובדת.

התרד הזה יותר מדבר על אנשים בעלי תקציב עצמי שרוצים לפנק את עצמם חיילים משוחררים או לפני גיוס פשוט חבל להם על הכסף .

לאלה שלהורים שלהם יש תקציב בלתי נדלה אין מה לדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאמרתי,

אני לא מצטער, וכסף לא הייתה בעיה ועודנו.

אבל כן זה חבל, כי זה סתם כסף מבוזבז !!!

נניח שאתה קונה רמקולים טובים למחשב (אני מדבר על רמקולים של מערכת סטריאו רצינית) באיזה 5 אלף, אז גם 10 שנים לאחר מכן, עדיין תהנה מהם ואיכות סאונד מעולה וגם המחיר שלהם לא כזה נופל עם הזמן.

לעומת זאתי, מישהי כיום זוכר כרטיס מסך כמו 4600 שהיה פעם?! הוא בכלל יכול להריץ איזה שהוא משחק כיום?

וכמה עלה שרק יצא?

כ 3000 שקל !!!

ואותו הדבר יקרה גם ל 295GTX ואחרים.

אני לא אומר לקנות ממש זול עם איזה ג'נרי שבקושי יחזיק וכו', כי אז באמת תסבלו מחווית השימוש והנוחות.

אז צריך למצוא תקציב שתוכל להנות ולא תרגיש "לא נוח" שתרצה להחליף אותו

עבור חלק מן האנשים פה זה 3 אלף, עבור חלק 5 ועבור חלק זה אפילו 8.

לטעמי כיום מעבר ל 7-8 על מחשב ממש טוב, בלי ציוד היקפי, זה מתחיל כבר להיות בזבוז ואתה סתם משלם "פרמיה" על משהו שלא שווה את זה

לדוגמא

מעבד I7 920 עולה כ 1400

ה 940 שנותן ביצועים שאולי גבוהים באחוזים ספורים בלבד - עולה 3000 שקל!

כבר פי 2

וה 965 עולה כבר 5.5 אלף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לצרף למסקנה המאוד נכונה שלך אחת נוספת: לפעמים מומלץ להקשיב לעצות של אנשים אחרים - בעיקר אם כולם אומרים לך את אותו הדבר. גם אני הייתי שותף לדיון המקורי על המפרט שלך, וגם אם לא תמיד הייתי נחמד במיוחד בסה"כ ניסיתי להניא אותך מהטעות שעכשיו אתה מצטער עליה.

אה, ותודה על תרומתך האדיבה לחתימה (מאותו הדיון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד מגיע להתפכחות הזו בשלב מסויים, זה בדרך כלל גם עניין של בגרות.

כשהייתי בן 13 ולא מבין יותר מדי, קנו מחשב 2 ב4500 ש"ח.

כשהייתי בן 15 ו"הבנתי" הרבה יותר קנו לי שוב מחשב ב9000 ש"ח, 4 עם RDRAM.

כשהייתי בן 17 קנינו 4 בS478 ושם כבר במגמת ירידה המחשב עלה "רק" 6000 ש"ח.

כשקנינו לאחיות שלי מחשב הוצאנו כבר רק3000 ש"ח על 4 בS775.

ולפני שנה וחצי כשקניתי את שלי, לא ראיתי סיבה להוציא עליו מעל ל2900 ש"ח. לצערי נכנעתי ללא מעט שאיפות ושדרגתי בו המון חלקים מאז.

אני חושב ששווה להסתכל על זה ככה: בהתחלה עם האוכל בא התאבון, ולצעירים יש עיניים גדולות. בהמשך... בהמשך אתה מבין שהגיע הזמן לעשות דיאטה:)

ובכל זאת, לכל ילד יש את גיל הבר מצוה שבו הוא חייב לשחק את CRYSIS של תקופתו ב1080X1920 חלק. את התקופה הזו שעד שגדל לך הXXX אתה צריך מכונה שתגרום לך להרגיש מישהו חשוב ובעל כח:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח

כן העניין הוא שקניתי את המחשב עוד הייתי משחק

היום זה בערך 10% מן השימוש שלו, ובשביל ה 10% לשלם כל כך הרבה ?!

די חבל :(

בסופו של דבר רוב הזמן אני מתכנת, קורא דברים, רואה , שומע מוסיקה וכו'

כל הפעולות שגם מחשב ב 2000-3000 שקל יעשה בלי בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על טעויות במפרטים...

במשך שלוש שנים פרסמתי כאן כמה וכמה פעמים בקשות למפרט של מחשב חדש כדי להחליף את הטרנטה שלי

בכל פעם הקניה ירדה מהפרק, בעיקר כי המחשב הישן עדיין סחב את השימושים שלי (אינטרנט וסרטים)

השנה החלטתי שלא משנה מה אני מחליף מחשב, ואחרי הרבה התייעצויות כאן סוף סוף לפני שבוע וחצי קיבלתי את המחשב החדש, בסכום של 2000 ש"ח.

ומה אני מגלה?

אני ביקשתי מחשב לאותם שימושים שהיו לי, מה שנקרא "לשוק הנמוך", וזה גם מה שקניתי (מפרט בצד ימין)

ופתאום עם האוכל... בא התיאבון.

פתאום בא לי לראות איך משחקים של היום נראים, פתאום אני מגלה כמה זה נחמד ופתאום אני מוצא זמן לשחק

ועכשיו אני "תקוע" עם מחשב די חלש (מבחינת משחקים), ועם תיאבון גדול למשחקים.

אז ההמלצה שלי - גם אם אתם לא , מומלץ להשקיע עוד 1000 ש"ח ולקנות מחשב שיתאים גם למשחקים ויישומי גרפיקה כבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

כן בהחלט!

אני אומר שצריך לדעתי להוציא עוד קצת ולקנות נניח לפחות כרטיס מסך ברמה מינמלית, מעבד סביר וכו'

ככה לפחות תוכל להנות קצת ממשחקים מידי פעם אם יבוא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש לא.

כי אני לא אוהב למכור דברים.

פשוט כפי שאמרתי, בדיעבד לא אעשה את זה

סתם למכור נניח בהפסד רציני ואז לקנות, חבל.

מה עוד שעכשו לא אשיג משהו טוב יותר בכלום, ובטח שלא במחירים ראליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בהחלט. העניין הוא שאני קמצן, אז חוות הדעת שלי בעניני כסף לא נחשבת.

בכל מקרה, אין צורך להריץ את CRYSIS על הגדרות מקסימום, ההנאה תהיה דומה גם ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...