הצילו !! עדכון ביוס A7V, העדכון "הצליח" , אבל הלוח מת? מה זה?! - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצילו !! עדכון ביוס A7V, העדכון "הצליח" , אבל הלוח מת? מה זה?!

e.t

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

;D

ולנושא, אינני רואה שום קשר בין מה שקרה לבין העובדה שהוא ביצע את העדכון דרך הווינדוס.

הוא כתב שהתוכנה דיווחה על הצלחה בעדכון ושהוא אתחל את המחשב לאחר מכן, הוא לא ציין שום תופעה של קריסת המערכת ו/או תקיעתה בשום שלב.

נסה לאתחל את הביוס באמצעות ג'מפר שאמור להמצא היכן שהוא על לוח האם (תעזר בחוברת ההוראות שבאה איתו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HELP !!

התקנתי עדכון ביוס ללוח A7V. ביוס 1010beta01.

(באמצעות תוכנה של , תחת ווינדוס)

בדקתי טוב טוב שזה העדכון המתאים ללוח המתאים, וגם התוכנה עושה זאת בעצמה, ואישרה לי להמשיך (אחרת היא לא נותנת):

ההתקנה הייתה בסדר, ללא הפרעות. הודעת "הצלחה" בסוף.

כשאתחלתי את המחשב -יש "טעינה" של ההרד-דיסק ושאר אורות נורמליים, אבל המסך נכבה ולא נדלק... :'(

כיביתי המחשב,ניתקתי מהחשמל, חיברתי, חיכיתי - כלום.

מה עושים !? (אני במחשב לא שלי)

תקשיב לי, אל תשלח את הלוח לתיקון כי הלוח שלך הוא מאה אחוז בסיידר גמור ואין לו שום בעיה. אם תשלח אותו לתיקון אתה תקבל לוח של משהו אחר שחזק מתיקון עם כאבים שבחיים שלך לא ראית ולא שמעת עליהם. את המידע שלי אני שואב מחבר שלי שהוא דילר של ליגד ומתעסק איתם הרבה.

בכל מקרה, תעשה את מה שאני בדיוק אמר לך:

תגדיר את הלוח שלך לא לעבוד במצב JUMPER FREE, כלומר שאת המעבד אתה מגדיר מהג'מפרים. יש לך ג'מפר אחד שבורר בין FREE MODE לJUMPER MODE אז תשים אותו על JUMPER MODE, ואז עם הDIP SWITCHES תגדיר את המעבד שלך באופן ידני, כלומר את מהירות האפיק(100 או 133) ואתה המכפלה. סביר מאוד להניח שהלוח שלך ידלק במצב הזה, אם לא, למרות שבכל מקרה ממולץ, תעשה CLEAR לCMOS בזהירות רבה. עכשיו הלוח שלך ידלק במאה אחוז.

אגב, אחרי ההדלקה הראשונה הJUMPER MODE, אתה יכול לחזור בחזרה לJUMPER FREE MODE ומיד להגדיר את המעבד בBIOS כמו שצריך, והכל יעבוד לך נפלא.

בכל מקרה, תעדכן אותי גם באיציק וגם פה לגבי מה שקורה עם הלוח שלך.

בהצלחה,

athlon.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב לי, אל תשלח את הלוח לתיקון כי הלוח שלך הוא מאה אחוז בסיידר גמור ואין לו שום בעיה. אם תשלח אותו לתיקון אתה תקבל לוח של משהו אחר שחזק מתיקון עם כאבים שבחיים שלך לא ראית ולא שמעת עליהם. את המידע שלי אני שואב מחבר שלי שהוא דילר של ליגד ומתעסק איתם הרבה.

בכל מקרה, תעשה את מה שאני בדיוק אמר לך:

תגדיר את הלוח שלך לא לעבוד במצב JUMPER FREE, כלומר שאת המעבד אתה מגדיר מהג'מפרים. יש לך ג'מפר אחד שבורר בין FREE MODE לJUMPER MODE אז תשים אותו על JUMPER MODE, ואז עם הDIP SWITCHES תגדיר את המעבד שלך באופן ידני, כלומר את מהירות האפיק(100 או 133) ואתה המכפלה. סביר מאוד להניח שהלוח שלך ידלק במצב הזה, אם לא, למרות שבכל מקרה ממולץ, תעשה CLEAR לCMOS בזהירות רבה. עכשיו הלוח שלך ידלק במאה אחוז.

אגב, אחרי ההדלקה הראשונה הJUMPER MODE, אתה יכול לחזור בחזרה לJUMPER FREE MODE ומיד להגדיר את המעבד בBIOS כמו שצריך, והכל יעבוד לך נפלא.

בכל מקרה, תעדכן אותי גם באיציק וגם פה לגבי מה שקורה עם הלוח שלך.

בהצלחה,

athlon.

תודה רבה על התשובה העניינית.

אין לי את החוברת (אבדה),אבל אני אנסה להוריד ברשת, האמת שאני לא מבין כזה גדול בכל הג'נמפרים שעל הלוח.

בטוח שאני אצטרך תמיכה ONLINE...

שלחתי לך ICQ

(עריכה : מצאתי את הקובץ PDF של הלוח, ונראה לי שאסתדר, אבל מה זה לנקות את ה-CMOS? אתה מתכוונן בהגדרות ביוס לכשהמחשב יעלה?)

WIZ - אמרתי וחזרתי, העדכון הצליח ב-100% לא הייתה שום בעיה, עבר חלק לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לאחר שנקת את ה CMOS המחשב לא עולה השידרוג לא הצליח וזאת למרות למרות שהוא הציג לך שהעדכון הצליח.

מסיבה כל שהיא איזה ביט היתבלבל לו בעת השידרוג ולכן הביוס שלך לא עולה.

שדרוג חם של ה- במחשב אחר יכול לפתור לך את הבעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לאחר שנקת את ה CMOS המחשב לא עולה השידרוג לא הצליח וזאת למרות למרות שהוא הציג לך שהעדכון הצליח.

מה זה לנקות את ה-CMOS? אני עושה את זה פיזית על הלוח או שבאמצעות הביוס?

ואיך אני "שדרוג חם" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לנקות את ה-CMOS? אני עושה את זה פיזית על הלוח או שבאמצעות הביוס?

ואיך אני מבצע "שדרוג חם" ?

לנקות את ה-CMOS פירושו למחוק לגמרי את כל ההגדרות ש"תקועות" לך כרגע ב-. עושים את זה ע"י JUMPER שאתה צריך לאתר בהוראות של הלוח (שהבנתי שיש לך אותם בקובץ PDF). אפשר גם לנתק את הבטריה שמחוברת ללוח האם לכמה שניות (או כמה דקות אם אתה לא ממש ממהר) וזה כבר יגרום למחיקה של כל ההגדרות ששמורות כרגע ב-.

את מה שאתלון הציע לך אתמול כבר ניסית ?

גם לי היה פעם לוח של (ASUS (CUSL-2 והיה צורך לאפס את ה- כל פעם ששיחקתי עם הגדרות המהירות של המעבד כדי לנסות קצת . זה היה דרעעעעעעעעעעק רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנקות את ה-CMOS פירושו למחוק לגמרי את כל ההגדרות ש"תקועות" לך כרגע ב-. עושים את זה ע"י JUMPER שאתה צריך לאתר בהוראות של הלוח (שהבנתי שיש לך אותם בקובץ PDF). אפשר גם לנתק את הבטריה שמחוברת ללוח האם לכמה שניות (או כמה דקות אם אתה לא ממש ממהר) וזה כבר יגרום למחיקה של כל ההגדרות ששמורות כרגע ב-.

את מה שאתלון הציע לך אתמול כבר ניסית ?

גם לי היה פעם לוח של (ASUS (CUSL-2 והיה צורך לאפס את ה- כל פעם ששיחקתי עם הגדרות המהירות של המעבד כדי לנסות קצת . זה היה דרעעעעעעעעעעק רציני.

אוקיי.

קודם כל לגבי מה שאתלון הציע : ניסיתי, שיניתי, זה לא עזר.

לגבי ה-CMOS , הוצאתי את הבטרייה (לגמרי) , חיכיתי כמה דקות... החזרתי -כלום... :'(

עכשיו אני אנסה למחוק את ה-CMOS ע"י "קצר" חשמלי, בשתי נקודות שמיועדות לכך (ככה כתוב בהוראות PDF).

בהנחה שגם זה לא יצליח - מה זה Hot Swap? ז"א איך בדיוק אני עושה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בקושי מסתדר עם ג'מפרים, אז אתה לא תצליח לעשות HOT SWAP, כי זה להעלות את המחשב עם כרטיס ISA(מה שהיה בזמנו), וכונן FLOPPY בלבד, ובזמן שאתה בתוך תוכנת צריבת הBIOS בדוס אתה מכניס את הצ'יפ החדש ה"ריק" למקום(אחרי שהוצאת את הישן), וכל זה בזמן שהוא פועל, ואז באמצעות התוכנה לצרוב את הצ'יפ החדש. אני לא מציע לך לעשות את זה.

תקשיב לי רגע, אחרי שאתה מגדיר את הג'מפרים ועושה CLEAR לCMOS תוציא את המחשב מהחשמל לכמה רגעים ותכבה את הספק ואז תדליק אותו, יכול להיות שזה יעזור, כי זה טריק שעובד בלוחות של .

מה שאני חושב עכשיו שאתה עושה לא נכון זה או שלא הגדרת את הג'מפרים נכון למהירות המעבד שלך או שהלוח שלך פשוט "השתתק" זה גם קרה לי עם לוח בדיוק כמו שלך, וכל מה שעשיתי זה להעביר אותו לJUMPER MODE להגדיר את המעבד עם כל הג'מפרים, כולל המטח המיועד לו(תן לו 1.75), אם אני זוכר נכון הג'מפרים שאחראים על החשמל נמצאים ליד המעגלת התוספתי שיש ללוח הזה. תגדיר אפיק ומכפלה בצורה מדוייקת גם, ותבדוק גם שהזזת את הג'מפר ששולת בין JUMPER FREE MODE לJUMPER MODE למצב JUMPER MODE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה ואין ברירה, תיאלץ לקחת את הלוח למעבדה על מנת שימחקו את צ'יפ ה EEPROM ויצרבו עליו את הביוס הרגיל מחדש.

אגב, מחיקת ה CMOS יעילה רק למי שהגדיר ססמא לביוס ושכח אותה. לא יותר מזה...

בתאכלס, לא כדאי לעדכן את הביוס דרך . גם אם משתמשים בתוכנה Live Update של אזוס...

עדכנתי פעם אחת דרכו ובסוף התהליך כשהכל כבר על 100 אחוזים, קפצה הודעת שגיאה ודרשה בכל תוקף לסגור את התוכנית.

למזלי, לא נגרם נזק והביוס עודכן כמו שצריך.

להבא תעדכנו רק דרך דוס. הכי אמין והכי בטוח! גם אם מתחוללת בעיה והגירסה לא מתאימה, ניתן לחזור אחורנית (אם לא עשיתם ריסט...) ולעדכן לגירסה המיושנת יותר או לנסות שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה.....ותבדוק גם שהזזת את הג'מפר ששולת בין JUMPER FREE MODE לJUMPER MODE למצב JUMPER MODE.

יש אלוהים וקוראים לו !!!!

דבר איתי ב-ICQ, הצ'ק בדרך...

;)

תודה רבה!!!

:jump:

ווווווווווווווווווווווייייייייייייייייייייייייייאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאההההההההההההההההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

זהו. נרגעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה.....ותבדוק גם שהזזת את הג'מפר ששולת בין JUMPER FREE MODE לJUMPER MODE למצב JUMPER MODE.

יש אלוהים וקוראים לו !!!!

דבר איתי ב-ICQ, הצ'ק בדרך...

;)

תודה רבה!!!

:jump:

ווווווווווווווווווווווייייייייייייייייייייייייייאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאההההההההההההההההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

זהו. נרגעתי.

אתה יכול בבקשה לפרט איך בדיוק סדרת את הבעיה?

כי לי היית בדיוק אותה בעיה ונסיתי לעשות את כל מה שהציאו לך עד לפני שתי הודעות

ושום דבר לא עזר.

אז בסוף שלחתי את הלוח לחנות...

אז להבא..

אני רוצה תשובה!! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול בבקשה לפרט איך בדיוק סדרת את הבעיה?

כי לי היית בדיוק אותה בעיה ונסיתי לעשות את כל מה שהציאו לך עד לפני שתי הודעות

ושום דבר לא עזר.

אז בסוף שלחתי את הלוח לחנות...

אז להבא..

אני רוצה תשובה!! ;D

בטח...

כל הזכויות שמורות לאתלון כמובן, הוצאתי לו את הנשמה ב-ICQ.

כמו שאתלון אמר (ציטוט :"...ותבדוק גם שהזזת את הג'מפר ששולת בין JUMPER FREE MODE לJUMPER MODE למצב JUMPER MODE"), מה הכוונה?

יש ג'מפר , בצבע כחול (לפחות אצלי), שנמצא ליד ה-LEDים (החוטים שנותנים מתח לנורות השונות בחזית המארז) , שאותו צריך להזיז מקום אחד, ממצב של JUMPER FREE MODE , למצב לJUMPER MODE. איך עושים את זה?

פשוט מעבירים אותו פיזית פין אחד הצידה (זה לא רלוונטי לאיזה צד כי יש רק אופציה אחת, הוא תופס 2 מתוך 3 פינים...)

אח"כ (או לפני) משחקים עם המכפלה וה-BUS כמו שכתוב בהודעות הקודמות פה.

זהו.

מאתחלים המחשב , והחיוך עולה.

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...