רשת ביתית חוטית גדולה, 8-10 פורטים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת ביתית חוטית גדולה, 8-10 פורטים

tepez

Recommended Posts

צהריים טובים,

אני צריך להקים רשת ביתית גדולה - 8-10 פורטים חוטיים. הרשת צריכה גם לאפשר גישהאלחוטית.

חיפשתי גדול כזה ולא מצאתי. יש כאלו נתבים?

אפשרות שנייה שראיתי היא לשרשר מספר נתבים קטנים.

מהי האלטרנטיבה העדיפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האלטרנטיבה היעילה היחידה היא לרכוש נתב אלחוטי ולשרשר אליו מספר (מתגים) SWITCH-ים -- אין נתבים בייתים עם כזו כמו של פורטים ושרשור נתבים זה רעיון רע. העזר במדריך הזה -- http://www.netcheif.com/Articles/HSR/HSR.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף להמנע משימוש ברשת האלחוטית על בסיס קבוע.

לגבי האלטרנטיבה שVooDoo3 הציע:

אם הבנתי נכון הקונפיגורציה תהיה:

1. מודם מחובר לראוטר בפורט הWAN.

2. הראוטר מחובר לswitch (פורט LAN לפורט LAN)

3. המחשבים בבית מחוברים כולם לפורטי הLAN שבswitch, או לפורטי הLAN הנותרים שבראוטר.

4. המחשבים שמחוברים לswitch מגדירים את הראוטר כdefault gateway שלהם

הבנתי נכון?

איך המחשבים שמחוברים לswitch יקבלו כתובות IP (אין DHCP בswitch)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכוונה שלך ב"הקמת רשת" היא חיבור המחשבים לאינטרנט אז הנתב יוכל לאפשר לכולם חיבור, המגבלה התיאורטית שלו היא 253 משתמשים.

אבל:

1. אם יש מצב שהרבה מחשבים יתחברו בו זמנית אתה צריך לדאוג למספיק רוחב פס. אם יש לך חיבור של 1.5 מגה ו5 מחשבים שמנסים לעבוד באינטרנט, במצב הכי טוב כל אחד יקבל מהירות של 300 קילו ביט בשניה (0.3 מגה).

2. גם אם יש לך את רוחב הפס המתאים הנתב שיש לך הוא די ותיק והוא לא יודע להתמודד עם כמות חיבורים גדולה. לכל פעולה שאתה באינטרנט יש חיבור (אתה מתחבר לשרת, שולח ומקבל מידע). לרוב גם פעולות פשוטות כמו להכנס לאתר פותחות כמה חיבורים. אם כל מחשב פותח 10 חיבורים (מספר קטן) ויש לך 10 מחשבים, אתה צריך 100 חיבורים בו זמניים. הנתב שיש לך לא יהיה מסוגל לנתב את הכמות הזאת בצורה טובה, מה שיוביל במקרה הטוב לאיטיות ובמקרה הגרוע לתקיעתו.

לגבי רוחב הפס תעשה את השיקולים שלך, אבל לגבי הנתב, אני הייתי ממליץ לקנות גם חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...