חו"ד על יכולות הOC / קירור למפרט בתהליך בנייה - מעבד E8400, P45 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חו"ד על יכולות הOC / קירור למפרט בתהליך בנייה - מעבד E8400, P45

UncleRico

Recommended Posts

לאחר כמה ימים של התבלבלות עם עצמי, אני חושב שהגעתי להחלטה על מה שאני רוצה... ( תרגישו חופשי לבלבל אותי שוב :) )

המטרה: OC ברמה בינונית +-

רכיבים:

מעבד: Intel 2 Duo E8400 Tray

אוורור למעבד: -Cooling Freezer XTREME Extremely Quiet Twin Tower Solution

לוח אם: GA-EP45-DS3L

זיכרון: G.skill 4096MB 800MHZ PI Black Dual Chanel CL4-4-4-12

מארז: Silverstone TEMJIN SST-TJ05S

ספק: PCP 500W

כרטיס מסך: GAINWARD GTX260 GOLDEN SAMPLE EDITION -RETAIL - 55nm - 216 SP

האם שילוב הרכיבים מבחינת יכולת וOC נראה לכם? או שהייתם מחליפים משהו? (האם המאוורר מתאים ללוח האם ולמארז? זיכרון/כרטיס מסך ראוי לOC, וכד' ?)

תודה :)

עריכה:

מבחינת OC, האם תהיה חשיבות משמעותית להבדל בין:

G.skill 4096MB 800MHZ PI Black Dual Chanel CL4-4-4-12

G.skill 4096MB 900MHZ PI Black Dual Chanel CL4-4-4-12

G.skill 4096MB 1066MHZ PI Black Dual Chanel CL5-5-5-15

אם כן, מה מומלץ? או שפשוט לקחת את הכי זול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל אצלך מצוין ואני חושב שאתה סתם שואל ויודע טוב מאוד שהמפרט הזה בנוי לOC חוץ מהלוח שהוא גרסאת L אבל בכל זאת OC של 33% אתה תוכל לעשות

הזכרון של ה1066 לא יצרוך OC לזכרונות במידה והOC למעבד באמת יהיה בינוני , עדיף 1066 אם יש לך אפשרות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי שרק לפני יומיים-שלושה, התחלתי בכלל ללמוד את עולם החומרה מחדש (לאחר הפסקה של 5 שנים.) קראתי במשך עשרות שעות עד שהרכבתי את המפרט הזה.

אני שמח שאתה אומר שהכל אצלי מצוין, אבל תאמין לי שאני לא סתם שואל... (פעם ראשונה שאני הולך לעשות OC, וזה בטח לא יקרה ברגע הראשון שארכיב את המחשב)

אחת הסיבות שבחרתי דווקא את הלוח הזה היא כי ראיתי הודעה שלך שהיית מעדיף את הP45 על פני הP43 שלך. כנראה שפספסתי את עיניין הL (תסכים איתי שלוקח קצת זמן לפענח את מיליון הוורסיות של ? :) )

* כמה הL מגביל אותי כאן מבחינת הOC ? הבנתי שP45 עדיף מהP43, האם בגלל ה"L" אין כל כך העדפה?

* לפני הOC - מה יהיה יותר מהיר, הCL4 עם 900MHZ (מחיר 300 אצל נועה) או 1066MHZ עם CL5 ? (מחיר 350 אצל נועה), ולאחר OC ?

במידה ואני אכן רוצה 33% שיפור, האם כרטיס המסך יעבור OC גם כן? או שזה לא קשור? אם כן, האם אצטרך לרכוש בשבילו אוורור נוסף?

ואם אני רוצה נניח 50% שיפור, איפה צוואר הבקבוק שלי יהיה?

מכיוון שאין לי ניסיון בכלל עם OC (והייתי שמח להכנס וללמוד את הנושא) אני אשמח להארות לגבי צווארי הבקבוק במפרט הזה. כדי שאוכל לעשות שיקולים לפני שאני מזמין את החלקים.

תודה רבה וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך הוא נפרד לחלוטין מהOC למעבד ולזכרונות , והכרטיס שלך בכלל לא יגביל אותך בשום מקום , גרסאת L תגביל אותך בOC אבל אני לא חושב שבמידה רבה , P45 בהחלט הרבה יותר ידידותי לOC מאשר P43 , אני חושב שהייתי הולך על הגרסא של ה1066 MHZ כדי להיות אם ראש שקט , 50% שיפור , שזאת אומרת 4.5GHZ אני חושב שמה שיגביל אותך

פה זה יהיה הלוח במקום הראשון , לאחר מכן הזכרונות ואולי גם הקירור , חשבתי לקנות גם AC אבל בגלל שאני עוד מעט מחליף לוח וזכרונות למשהו

יותר חזק לOC אני לקחתי את הTRUE 120 כי אני הולך על המקסימום , אני יודע שהEXTREME הוא טוב אני לא יודע אם הטמפרטורות שלו יספקו אותך בOC

של 50 אחוז , אז קודם כל בהצלחה לך ומקווה לראות שתגיע רחוק .

בבקשה , וחג שמח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, ההודעה שלך עוזרת לי מאוד :xyxthumbs:

אני לא רוצה לסכן שום רכיב במחשב הזה, אז נראה לי שאני אלך על ה1066MHZ ו33 אחוז שיפור, ולהיות עם ראש שקט. :)

(אם למישהו יש הערות נוספות בקשר ליכולות הOC של המפרט שהצעתי כאן, אשמח לשמוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מכל הרכיבים, זה בינתיים החלק שיש לי :kopfpatsch: (קיבלתי אותו חצי במתנה, אבל יש לי אפשרות להחליף אותו בKSP).

שווה לנסוע במיוחד לKSP, לחכות שיגיע למלאי, ולהוסיף 25 שקלים? שימו לב שאני לא מתכנן OC רצחני.

השינוי במעלות קריטי? על כמה מדובר? מי מבינהם יותר שקט?

(יש מצב ללינק עם נתונים שאוכל ללמוד את ההשוואה בינהם? לא מצאתי את הMUGEN II באתרים שחיפשתי..)

איפה הכי זול לקנות את הMUGEN II בארץ?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל עוד 25 שקלים..שווה בהחלט..הוא בין הקירורים הטובים בעולם..

ההבדל בטמפ' במאמאץ יהיה מורגש..כמה..אני לא נביא..

שניהם שקטים..וכמו שציינתי הוא זול בKSP אין צורך לחפש חנויות אחרות..

הנה ביקורות שמשווה אותו לקירורים חזקים יותר..וכמה מפתיע הוא סיים מקום שני !

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/core-i7-coolers-roundup.html

וביקורות יחידה..

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/scythe-mugen-2.html

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה :) (אם כי לא בטוח שאחליף, מקסימום נוכל להשוות את הטמפרטורות לקראת הסתו, מעריך שהOC יידחה...)

לגבי לוח האם, חשבתי לרכוש GA-EP45-UD3R במקום ‏EP45-DS3L

האם מבחינת יכולת הOC/קירור, הלוח הזה יהיה טוב יותר, אותו הדבר, או פחות טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תוכל לעשות גם עם קירור סטוק ועם הפריזר אתה תגיע גם ל-4GHZ אם תדע איך ובמידה והלוח יאפשר.

הקירורים היקרים יותר מן הסתם מקררים טוב יותר ולמרות זאת המעבדים של יכולים לעבוד שנים

בטמפ' לא נורמליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה.

( נראה לי שאני הולך על הלוח :GA-EP45-UD3R )

אני שוקל לרכוש זכרונות מבית OCZ במקום הGSKILL. ורציתי לדעת האם יש הבדל משמעותי (אם בכלל) מבחינת יכולת הOC/קירור

בין:

OCZ Reaper HPC 4096MB (2GBx2) DUAL CHANNEL 1066MHZ CL5

לבין:

OCZ PLATINUM 4096MB (2GBx2) DUAL CHANNEL 1066MHZ CL5

?

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי ללכת על הלוח של UD3R

הבעיה היא שממה שקראתי ברחבי העולם, יש לא מעט מקרים של אי תאימות עם הזכרונות, ככה שאני כבר לא יודע על מה ללכת.. יש למישהו כאן את הלוח הזה, או/ו יכול להמליץ לי על שבדוק שהוא מתאים ללוח הנ"ל ?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל שבפועל ימנע ממך להגיע לתדר הרצוי.

גם עם זכרונות 800MHZ ג'נרים אפשר להגיע ל-450X9 במעבדי E8400.

לא בדיוק מעתים הזיכרונות הג'נרים שסוחבים מעל התדר סטוק או 20MHZ יותר..

ולגבי התאימות עם הזיכרון..אין לך מה לדאוג נתקלתי בלא מעט מערכות עם הזיכרונות הנ"ל ולוח מהסדרה שאתה רוכש..

פשוט תגדיר את המתח המתאים בביוס וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...