אובד עצות, מחפש לאפטופ ב-6K (נערך) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אובד עצות, מחפש לאפטופ ב-6K (נערך)

Aner

Recommended Posts

תיכננתי כבר לרכוש את ה-STUDIO 1537 P8400 MHD4500

http://www.notebookclub.co.il/prod-studio-1537-p8400.htm

למרות שהתאכזבתי שהוא בא ללא מקלדת מוארת וללא קורא טביעות אצבעות, ואז נתקלתי בדיון הבא

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=286942

על הבעיה עם הכפתורי מגע-רגישות שנתקעים בפאנל ועושים בעיות, שאין לה פתרון וזה משהו שכן DEAL BREAKER בשבילי

אז אני מחפש מחשב אחר כעת לצערי,

למרות שממש אהבתי בו את השילוב של המסך LED, המפרט ברמה מאוד גבוהה, המראה והפיצ'רים הנוספים שיש בו...

המחשב שאני מחפש:

התקציב הועלה ל-6K

מבחינה "עסקית": ינויד ברחבי הבית, בין בתים, בין בית-אוניברסיטה (מדמ"ח), בין בית-עבודה (להציג עליו ולהריץ עליו הדגמות)

מבחינה "ביתית": מולטימדיה של הרבה סרטים וסדרות, משחקים פה ושם

הוא יהיה המחשב הראשי\היחיד שאני עובד עליו, בעיקר לעבודה של PDFים עם תכנות תוך כדי וגלישה באינטרנט ו-VM של לינוקס,

בזמן המנוחה סרטים פוטושופ וקצת משחקים, כשהMHD4500 מספיק למשחקים שלי עפ"י סרטונים בYOUTUBE

דרישות: מעבד מסדרת P (הבנתי שעדיף מבחינת צריכת חשמל)

מסך: מתלבט בין 14.1 ל-15.4 בקטע של הסרטים, אם אפשר אז מסך LED

זכרון: עדיפות ל-4

כ.אלחוטי: תקן N

הארדיסק: 250 GB

בטריה: כמה שיותר

אחריות: 2-3 שנים לפחות

מראה טוב, לא פלסטיקי ומכוער כמו איזה שראיתי בקרביץ או COMPAQ NC6000 של אבא מהעבודה

פיצ'רים כמו מקלדת מוארת, קורא טביעות אצבעות יתקבלו מאוד מאוד בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה נראה כאילו אתה זועק לדל E6400 (-: רק שתלוי ברמת משחקים שאתה רוצה, אם כל השאר הוא יתמודד בלי בעייה מגיע עם מסך לד עם קורא טביעת אצבע כרטיס מסך יעודי (עסקי אבל) ניתן לקנפג עם כרטיס רשת N סוללה מעולה (לי יש 9 תאים) עם אחריות עסקית לשלוש שנים באתר לקוח (אחריות עיסקית) נראה טוב ואיכו בנייה מעולה.

אתה יכול להסתכל גם על T400

שילוב של הכל יחד עם משחקים ברמה גבוהה בעייתי הרבה יותר למקוצע נחכה למקצוענים האמיתיים עוד מעט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר של אתה יכול אבל זה אם רוצה להביא מחו"ל

אם מהארץ יש מפרטים קבועים אבל אני מאמין שיכול לדבר עם החנות שיביאו לך במיוחד זה יקח קצת יותר זמן רק.

למה דווקא N? כרגע לא ממש פועל בארץ התקן הזה ומספיק G

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, ה-e6400 בכלל נכנס לי בתקציב?

מה לגבי השאלה האחרת שלי? על ה-e5500?

תקן N כי הוא יהיה גם על תקן של טוחן-ביטורנט כאשר הראוטר בקומה 2 בבית ואני בקומה 1...שיעביר מספיק מהר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניח שישלחו אוךת מהר מאוד לקרוא את הדביק על יבוא מחו"ל וזו עצה טובה כי יתן לך כיוון.

דל לא שולחת ישירות לארץ אלא רק דרך ברות שמייבאות ועושות בשבילך את החיביור הזה כמו mustop או usshop אם אני לא טועה.

זה משפיע מבחינת משלוח בערך 150 דולר מיסים רק מע"מ של 15.5 אחוז. ההשלכה היותר משמעותית היא האחריות וחייב לבדוק שהיא תהיה קבילה בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה מחשב ברמה עסקית ב-6000 ש"ח, תתפשר קצת על דברים כמו גודל ההארד דיסק או תקן N. דברים כמו קורא טביעות אצבע/ מקלדת מוארת הם פיצ'רים די שוליים שאני לא ממליצה להתבסס עליהם בבחירה (ותכלס, קורא טביעות אצבע זה אחד הדברים המיותרים ביותר). ה-E6400 שהועלה כבר מתאים מאד. על ה-E5500 אני לא ממליצה לצרכיך כי הוא פשוט כבד (15.4").

אם אתה רוצה לחסוך וגם לקבל קצת יותר יכולת משחק תסתכל על ה-D630 של דל, המחשב שקדם ל-E6400. גם הוא מחשב עסקי איכותי ואם עדיין קיים במלאי של notebookclub, נותן תמורה טובה מאד למחיר עם רזולוציה גבוהה, אחריות של שלוש שנים וכרטיס מסך נפרד.

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-d630-t8100-nvd.htm

החסרון של ה-D630 למול ה-E6400 הוא חיי פחותים. ל-E6400 חיי טובים מהסטנדרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי המקלדת המוארת היא למקלדת האנגלית בלבד מכיוון שהמדבקות בעברית מודבקות על החלק הלא מואר של מקשי המקלדת.

נראה לי רק או שהמחיר של הדגם עלה בחודשיים האחרונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אולי מקדים ב24 שעות את המאוחר, אבל הזמנתי מארה"ב דרך חברת mustop מחשב נייד של דל latitude e6400 מחנות ה-outlet.

מבחינת מחיר מדובר ב678 $ למחשב + 100$ אחריות שתשמש בישראל ( ייתכן שזו אפילו אחריות באתר הלקוח- מחכה לtag service).בנוסף, ישנו מס אמריקאי 8.75% (55$) שלא ניתן לקבל עליו החזר מאחר וזה לא מע"מ ( סמוך עליי -אין החזר, אבל יש מדינות שאם אתה מזמין אליהם אין בכלל מס). המשלוח עצמו עולה כ-80$ ותוסיף מע"מ בישראל בסך של 15.5%. המחשב הוזמן ביום 5.4.09 מאתר דל, הגיע לישראל היום בבוקר, ותואם איסוף מdhl (חברת המשלוחים הבינ"ל) למחר בבוקר. אגב המחיר היה די זול ולכן הוספתי גם תחנת עגינה למחשב. סה"כ, בתוספת 10 שקלים מדבקות באופיס דיפו - 4352 ש"ח.

מפרט-

p8400

2gb 1 dim

win ultimate 32 bit / wx 64bit

1440x900

9 cell

intel 4500

wgn 5300

צורב dvd

וייתכן שעוד כל מיני דברים שלא חשבתי עליהם ולא הגיעו ( לא ממש אפשרי לדעת מה קנית מבחינת תוספות בoutlet)המבחר של המחבשים אדיר ואני לא חושב שיש מה לפחד מלרכוש שם, ישנם מחשבים הרבה יותר מאובזרים תוספת של 100-200 $ ( לי זה הספיק) ואני מקווה שאוכל גם לעדכן שהכל כשורה.

בכל מקרה אני לא חושב שאתה צריך להתלהב יותר מידי ממקלדת מוארת או מרכיבים זניחים כאלו ואחרים, לטעמי במחשב האמינות והנוחות היא מעל הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי אבוד בכל המבחר\מטרות\מגוון אז פירטתי יותר

*מפרט: מעבד מסדרת P, זכרון 4 GB (גם אם זה דגם של 2 שנותן להרחיב ל-4 כמו בערך כל הDELLים)

*מטרות המחשב? - המחשב הראשי שלי. מחשב עבודה ביום (תכנות בסביבות פיתוח מגוונות, שרתים וVIRTUAL MACHINE עם לינוקס), מחשב מולטימדיה אחה"צ-בערב (הרבה הרבה סרטים-לא רואה טלויזיה, מוזיקה, משחקים שגם 4500MHD יריץ, טחינת ביטורנט באלחוט).

*ניידות? - בשנה הקרובה ניוד בעיקר ברחבי הבית או מהבית שלי לבית של החברה פעם-פעמיים בשבוע, לאחר מכן ניוד בית-אוניברסיטה או בית-עבודה יומיומי

* גודל המסך? מתלבט בין 14 ל-15, בגלל עניין הסרטים והפוטושופ\כתיבת קוד (אינץ' הבדל זה משמעותי?) ומצד אחר עניין הסוללה שהבנתי שמה שגוזל זה המסך והכ.מסך. ברזולוציה אין לי מושג כמה זה "מספיק" גבוה. כרגע בבית אני עם CRT 17 אינץ' עם 1024X768 אבל הכל נראה פה גדול מדי. ראיתי גם שאין מחשבים מעל 1280X800...מעדיף מסך LED

* משקל רצוי? - אין לי מושג

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? - כן. סוללה של 9 זה מסורבל\מגושם? כמה כ.מסך לא מובנה גוזל מזמן סוללה? כמה זמן אפשר לצפות מסוללה 6 בעסקיים?

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (DVI, HDMI וכו) - כן, תהיה מתישהו טלויזיה ראויה

* בלוטות? - לא קריטי.

* גודל מינימלי של כונן קשיח? 250

* צורב DVD? - כן

* האם נדרשת אחריות בינלאומית? - כמה שיותר אחריות ו"בית" טוב ככה יותר טוב, למרות שהחוויות פה גם עם האחריות של דל לא מעודדת במיוחד...

דברים נוספים: מצלמת רשת (כי חבל לקנות בנוסף אם יש כבר בלאפטופ), שלטים וקריאות פנים\אצבע יתקבלו בברכה, סאונד טוב (כשמדברים על איכות ספיקרים זה קשור לאיך שישמעו בחיבור רמקולים\אוזניות?)

חשוב שיהיה דגם חדש בשוק כי המחשב הזה יהיה איתי 3-4 שנים מינימום, ואני צריך דרייברים וחלפים שיהיו

מבחינת מחיר, גג 7 אבל אם זה באמת שווה כל שקל, בעקרון מעדיף 6 אלף

ושיראה סבבה. ז"א לא פלסטיק צעצוע כמו ACER, או כמו הCOMPAQ NC6000 של אבא http://piki.org/patrick/nc6000/nc6000.jpg

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? יש כמה

DELL - אהבתי ממש את המפרט והעיצוב של הסטודיו 8400P עם הכ.מסך המובנה, אבל יש לו את הבעיה של הכפתורי מדיה הרגישים, רק בגלל זה חושש לרכוש אותו. ה-E6400 עם המסך LED ברזולוציה גבוהה ובתוספת שדרוג ל-4 ג'יגה מגיע לסכום גבוה של 7 אלף, השאלה אם הוא עונה לצרכים שלי ובאמת שווה את זה. האחריות שלהם זה פלוס גבוה מאוד מבחינתי.

HP - המפרט של הDV5 נראה טוב, העיצוב של הלאפטופ ממש יפה והרמקולים אמורים להיות טובים כי הם של אלטק. אבל איך האחריות? והבטריה?(כי יש כ.מסך לא מובנה). למה בשום מקום באינטרנט אין את הדגמים שמוכרים בישראל?

TOSHIBA - חוץ מהרמקולים של הרמן קארדון והעיצוב והמפרט שיחסית חזק (לפחות ב-A300-1ND) שווים משהו? והאחריות שלהם? הבנתי שהבטריה לא איי איי איי

LENOVO - הבנתי שמכוערים אבל סוסי עבודה. השאלה מה לגבי כל שאר הדרישות? וכן העיצוב חשוב קצת, בכ"ז מולו רוב היום

איפה אפשר להרגיש לפטופים ולהרגיש את המקלדת והטראקפאד שלהם (או לנסות לראות עליהם סרט, כי מסך LED זה לא מסך מאט), חוץ מאשר נוטבוקלאב ואופיס דיפו?

ההתלבטות היא אם להוציא סכום כזה גבוה של כסף (6+) על עסקי, ושהיכולות מולטימדיה שלו יספקו אותי, או לנסות למצוא סוג של שילוב, או לקנות מחשב צרכני (אילו רק לסטודיו לא היה את הפאק של הכפתורים) במחיר הזה עם כ.מסך טוב ומפרט מפוצץ ע"ח סוללה?

יאללה חפרתי רצח, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי אבוד בכל המבחר\מטרות\מגוון אז פירטתי יותר

לא נראה לי שיש לך הרבה מה להיות אבוד כאן, לא הועלו כלכך הרבה אופציות.

*מפרט: מעבד מסדרת P, זכרון 4 GB (גם אם זה דגם של 2 שנותן להרחיב ל-4 כמו בערך כל הDELLים)

כל מחשב נוכחי (מלבד נטבוקים) מאפשר הרחבה ללפחות 4gb.

* גודל המסך? מתלבט בין 14 ל-15, בגלל עניין הסרטים והפוטושופ\כתיבת קוד (אינץ' הבדל זה משמעותי?) ומצד אחר עניין הסוללה שהבנתי שמה שגוזל זה המסך והכ.מסך. ברזולוציה אין לי מושג כמה זה "מספיק" גבוה. כרגע בבית אני עם CRT 17 אינץ' עם 1024X768 אבל הכל נראה פה גדול מדי. ראיתי גם שאין מחשבים מעל 1280X800...מעדיף מסך LED

בהחלט יש מחשבים עם רזולוציה של מעל 1280X800, זו נחשבת כיום הרזולוציה המינימלית בניידים סטנדרטיים (כלומר, לא נטבוקים). רזולוציה היא במידה רבה עניין של העדפה אישית והרגל. אם אתה רגיל לכזו רזולוציה נמוכה תהיה לך תקופת הסתגלות קצרה. סה"כ, אני אישית מעדיפה רזולוציה של WXGA+ למחשבי 14.1". לדעתי האישית LED אינו סיפור מהותי בחשיבותו. זה נחמד ויכול לשפר את המסך אבל לא הייתי פוסלת מחשבים בגלל התכונה הזו. רזולוציה לעומת זאת משפיעה במידה עצומה על יכולת העבודה.

אם אתה מנייד את המחשב לאוניברסיטה אני ממליצה לך בחום שלא לעלות על 14.1", גם זה הרבה. אין שום יתרון משמעותי למחשבי 15.4" לדעתי (אלא אם כן אתה זקוק לרזולוציה של מעל WXGA+ או לכרטיס מסך חזק).

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? - כן. סוללה של 9 זה מסורבל\מגושם? כמה כ.מסך לא מובנה גוזל מזמן סוללה? כמה זמן אפשר לצפות מסוללה 6 בעסקיים?

יכול בהחלט להיות. כמה זמן סוללה זה ארוך לדעתך? עם מחשבים עסקיים של 14.1" אפשר להגיע ל-5-6 שעות על סוללת 6 תאים. תלוי בדגם ובשימוש.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (DVI, HDMI וכו) - כן, תהיה מתישהו טלויזיה ראויה

את זה כדאי היה לציין בהתחלה...מחשבים עסקיים ב-14.1" ומטה לא נותנים ברוב הגדול של המקרים יציאות מסוג זה. ל-E6400 של דל דווקא יש יציאת שזה חריג כך שאם זה חשוב לך הוא יהיה הבחירה ההגיונית. בשאר המחשבים ניתן בדר"כ לקבל יציאת DVI תוך שימוש בתחנת עגינה.

דברים נוספים: מצלמת רשת (כי חבל לקנות בנוסף אם יש כבר בלאפטופ), שלטים וקריאות פנים\אצבע יתקבלו בברכה, סאונד טוב (כשמדברים על איכות ספיקרים זה קשור לאיך שישמעו בחיבור רמקולים\אוזניות?)

אין כמעט אף נייד עם רמקולים טובים, בטח שלא במחשבים עסקיים. איכות השמיעה ברמקולים חיצוניים/אוזניות תהיה הרבה יותר טובה מאשר דרך הספיקרים.

DELL - אהבתי ממש את המפרט והעיצוב של הסטודיו 8400P עם הכ.מסך המובנה, אבל יש לו את הבעיה של הכפתורי מדיה הרגישים, רק בגלל זה חושש לרכוש אותו. ה-E6400 עם המסך LED ברזולוציה גבוהה ובתוספת שדרוג ל-4 ג'יגה זכרון מגיע לסכום גבוה של 7 אלף, השאלה אם הוא עונה לצרכים שלי ובאמת שווה את זה. האחריות שלהם זה פלוס גבוה מאוד מבחינתי.

HP - המפרט של הDV5 נראה טוב, העיצוב של הלאפטופ ממש יפה והרמקולים אמורים להיות טובים כי הם של אלטק. אבל איך האחריות? והבטריה?(כי יש כ.מסך לא מובנה). למה בשום מקום באינטרנט אין את הדגמים שמוכרים בישראל?

TOSHIBA - חוץ מהרמקולים של הרמן קארדון והעיצוב והמפרט שיחסית חזק (לפחות ב-A300-1ND) שווים משהו? והאחריות שלהם? הבנתי שהבטריה לא איי איי איי

LENOVO - הבנתי שמכוערים אבל סוסי עבודה. השאלה מה לגבי כל שאר הדרישות? וכן העיצוב חשוב קצת, בכ"ז מולו רוב היום

מחשבים כמו ה-Studio 1537 או ה-dv5 לא מצדיקים הוצאה של 7000-6000 ש"ח במקרה שלך. אלו מחשבים צרכניים באיכות בינונית שמעוצבים להיות נוצצים ומושכים (לפחות נראה שזה המצב בשביל רוב הקונים, לדעתי כל המבריק הזה מזעזע). הם מותאמים לשימושי מולטימדיה (שלטים/ כפתורי מדיה/ מסכים מבריקים/ יציאות וכו'). מחשבים עסקיים, אותם אמרת שאתה מחפש, הם מחשבים באיכות הרבה יותר טובה ועם חיי יותר טובים בדר"כ. הם כמעט תמיד מציעים מסכי מאט, trackpoint, תמיכה בתחנת עגינה ואופציות לרזולוציה גבוהה כמו גם פונקציות עסקיות יותר כגון הגנה על הדיסק הקשיח. אלו מחשבים שלא כוללים פונקציות של מדיה ומעוצבים בסגנון שחור-כחול מאופק ברוב הגדול של המקרים (ה-E6400 אגב זמין בכחול או אדום בוהק אבל לטעמי זה נראה נורא וזה גם יעלה את המחיר).

אתה צריך להחליט באיזו קטגוריה אתה מתמקד כי אתה בורח כאן לכל הכיוונים. אם מה שאתה מחפש זה עיצוב ותכונות מדיה ולא איכות וחיי אז אין לך סיבה להוציא כלכך הרבה כסף.

ההתלבטות היא אם להוציא סכום כזה גבוה של כסף (6+) על עסקי, ושהיכולות מולטימדיה שלו יספקו אותי, או לנסות למצוא סוג של שילוב, או לקנות מחשב צרכני (אילו רק לסטודיו לא היה את הפאק של הכפתורים) במחיר הזה עם כ.מסך טוב ומפרט מפוצץ ע"ח סוללה?

זו שאלה של מה חשוב לך, אף אחד לא יכול להחליט בשבילך. סה"כ, אני לא רואה שום סיבה למה ה-E6400 לא יכול לספק את "צרכי המדיה" שציינת. שטויות כמו שלטים/ כפתורי מדיה הן פשוט דבר מיותר לחלוטין לדעתי. שוב, רק אתה יודע מה חשוב לך יותר וכמה כסף אתה מוכן להשקיע באיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עפ"י הצרכים שהעליתי פה, מתאים לי מחשב עסקי או מחשב צרכני?

איזה מחשבים צרכניים טובים יש ב-5K+- ?

סוללה של 6 תאים שמחזיקה 5-6 שעות זה הרבה. איך\איפה אני יכול להשיג כזה מצב?

כמה הבדל יש בין מסדרת P ל-T מבחינת הבדל ביצועים נטו? באמת יהיה יותר זמן סוללה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...