מתלבטת איזו שפת תכנות ללמוד - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבטת איזו שפת תכנות ללמוד

lilian

Recommended Posts

הי לכם, יש לי שאלה כללית לגבי לימוד שפת תכנות.

מכיוון שאני רוצה להשתלב בחברה המפתחת מכשור רפואי, אני רוצה להתייעץ אתכם איזו שפה כדאי לי ללמוד שמתאימה למכשור רפואי (לא לבניית אתרים).

קחו בחשבון שאני יודעת לתכנת בשפת C.

מה אתם מייעצים לי ללמוד? בגדול אני מתלבטת בין JAVA ,C#, .NET

ד"א, אני מתכוונת ללמוד מספר, אתם מוזמנים גם להמליץ על ספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, C# היא חלק ממשפחת .NET. קבוצת שפות של .

Java היא המקבילה שלה.

לעבור מתכנות C לתכנות בשפות האלה, דורש לעבור מתכנות פרוצדורלי לתכנות מונחה עצמים

לגבי ספרים.. איני מכיר לצערי אך אני מניח שכל ספר שתשימי את ידך עליו, לרמת מתחיל יהיה מספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, C# זה .NET.

ההבדל בין Java ו-#C לא משמעותי במיוחד. אלו שפות שונות, אבל הרעיונות שלהן דומים (לא מפתיע, בהתחשב בעובדה שמיקרוסופט פחות או יותר ביססו את #C על ג'אווה). אני לא חושב שיהיה הבדל משמעותי אם תלמדי את זו או את זו, כל עוד תלמדי היטב את העקרונות של תכנות מונחה עצמים. המעבר בין השפות צריך להיות קל למדי (מה זה כבר ללמוד קצת תחביר חדש?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להערכתי בחברות שעוסקות ברפואה, את תתקלי בשפות יעודיות /LOW-LEVEL

לכן אולי כדאי להתמקצע ב C++ ו C

אולי כדאי גם להסתכל בהצעות עבודה (אם קיימות כאלה עדין) ולראות מה מחפשים...

מה רמתך ב C?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הנדסה?

כי אם זה הנדסת חשמל אז הרמה לרוב ממש נמוכה.

אני הייתי הולך על C++, גם אם זה לא יהיה השימוש שלך בעתיד, זה דרך טובה ללמוד OOP והמעבר מזה ל-JAVA ו-C# לא אמור להיות קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.

בכל מקרה, ההבדל בין לימוד Java ולימוד #C הוא לא משמעותי. מתכנת טוב יכול ללמוד שפה חדשה בשבוע, במיוחד אם הוא כבר מכיר את העקרונות שלה (כמו תכנות מונחה עצמים). ההבדל היחיד יכול לנבוע מהתמקצעות בתחום, שבכל מקרה מגיעה רק אחרי כמה שנים של נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להעליב, לא הייתי רץ ומכריז על עצמי כ"יודעת לתכנת" בגלל קורס שעשיתי באוניברסיטה

גם אנשים שמסיימים תואר במדעי המחשב (עם מספר קורסים בתכנות) - רובם לא יודעים המון המון עקרונות בסיסיים שחשובים בתעשייה

מה גם שבסופו של דבר מה שלמדת, ולא יעזור כלום - זה בעיה היום עם המקצוע, לומדים גם בתיכון (במסלולים מסוימים אף מרחיבים הרבה יותר)

עוד משהו, לקרוא ספר על JAVA ולהגיד - אני יודע JAVA, לא יתפוס ולא משנה מה

דבר אחרון,

אני לא מסכים שלתוכניתני C# יקח שבוע ללמוד JAVA

אם מדברים על הרמה הבסיסית של איך כותבים IF/FOR אז סבבה, אבל בסופו של דבר, לכל אחת מהן יש השלכות אחרות לגמרי,

ואם מסתכלים על הגרסאות האחרונות (למשל C# 3 ומעלה...) אז בהחלט השפות האלו מבחינתי שונות היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...