מצב המים בישראל - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המים בישראל

IG

Recommended Posts

וכמו שכבר הזכירו פה, השימוש של מי שתייה בניאגרות, ובמכונות כביסה הוא אכן בזבזני, וצריך למצוא לו פיתרון גלובאלי (מחזור מי המקלחת, לדוגמא, זה לא רעיון כזה גרוע).

מערכת שתמחזר את המים זה עסק לא זול ובעיקר ודורש הרבה מקום (מילא ניאגרה, שם מספיק מיחזור בסיסי, אתה רוצה לדעת שהבגדים שלך מכובסים במים שאינם ראויים לשתייה? אגב, מדיחי כלים מודרניים, ואאל"ט גם מכונות כביסה משתמשות במעט יחסית מים (מדיח הכלים שלי בבית צורך 20 ליטר להדחה בודדת לפי הנתונים שידועים לי, שזה לא הרבה יותר, ואולי פחות מהכמות שתדרש לשטיפה ידנית). מחזור גלובלי של הביוב זה דבר שנעשה היום בצורה זאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רק בתנאי שמלכתחילה הפרט יוכל לממן את זה, זה עסק לא זול בכלל (קצת הראה לי שרק מערכת הטיהור עולה כ-25-30 אלף שקלים. זה לא כולל הנחת צינורות נוספים בתוך הבניין [וברחובות כמובן, אבל העלות הזאת נופלת על הערייה, כלומר על הפרט רק בעקיפין] בשביל למכור את המים לערייה, וגם זה מתוך הנחה שיש מקום לצורך העניין הזה בבית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת שתמחזר את המים זה עסק לא זול ובעיקר ודורש הרבה מקום (מילא ניאגרה, שם מספיק מיחזור בסיסי, אתה רוצה לדעת שהבגדים שלך מכובסים במים שאינם ראויים לשתייה? אגב, מדיחי כלים מודרניים, ואאל"ט גם מכונות כביסה משתמשות במעט יחסית מים (מדיח הכלים שלי בבית צורך 20 ליטר להדחה בודדת לפי הנתונים שידועים לי, שזה לא הרבה יותר, ואולי פחות מהכמות שתדרש לשטיפה ידנית). מחזור גלובלי של הביוב זה דבר שנעשה היום בצורה זאת או אחרת.

אף אחד לא אמר שזה עסק זול, אבל שילוב של מתקני מחזור מים כאלה ואחרים (כמו גם מיחזור מי גשם, למרות שבארץ זה כנראה לא הכי יעיל :P ) יכולים להשתלב היום בבניה של מגדלי דיור חדשים. שזה עוד משהו שהיום לא עושים, ואם ירצו להוסיף מתקנים בעתיד, אני מאמין שהעלות תיהיה גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי התנגדות עקרונית לרעיון של מחזור מים או מכירתם לעירייה או לכל גוף אחר (להפך, זה רעיון טוב), הבעיה שיהיה קשה ליישם אותו. אדם שיש לו כסף ומספיק מקום בדירה לצורך העניין כנראה שגם יוכל לעמוד בתשלומי המים ובקנסות, או יהיו כאלה. אדם שאין לו וירצה לחסוך ככה כסף, כנראה שלא יוכל לעמוד בעלות של מערכת כזאת (עשרות אלפי שקלים, זה לא צחוק), ובנוסף, לא יהיה לו מספיק מקום.

אני, אגב, בעד שילוב של מערכות כאלה במבנים חדשים (אולי אפילו כתקן), אבל עוד פעם, זה עניין של כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שנעשה 'יום כנרת' וכולם במדינה יפתחו את כל הברזים, המקלחות והשירותים בבית למשך שעה ונראה בשידור חי איך מפלס הכנרת יורדת.

ואז אולי סוף סוף יתחילו להתפיל מים כמו במדינות נורמליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שנעשה 'יום כנרת' וכולם במדינה יפתחו את כל הברזים, המקלחות והשירותים בבית למשך שעה ונראה בשידור חי איך מפלס הכנרת יורדת.

ואז אולי סוף סוף יתחילו להתפיל מים כמו במדינות נורמליות.

:yelclap:

NICE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מילפורד תוקע פסטות כל יומיים והוא מודה בזה... זה לא מספיק כדי להזיז את הממשלה? :o

אל תגיד לו זה סוד שמור אבל עוד יומים הFBA הולך לעשות לו פשיטה על הבית בצהרים ולתפוס אותו על חם :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...