האם PhysX באמת שווה את הטירחה? מאמר במבט של שנה לאחור... - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם PhysX באמת שווה את הטירחה? מאמר במבט של שנה לאחור...

huber

Recommended Posts

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3539&p=7

ישבתי היום וקראתי את ההשוואה באננדטק בין ה 4890 ל GTX275 אשר במהלכה מעלה הסוקר שאלה שנידונה בסקירות ובפורומים רבות - האם ה PhysX הוא באמת יתרון מהותי והאם הוא מה שאמור להטות את ההחלטה בין שני הכרטיסים?

להזכירכם, נווידיה "הענישה" סוקרים שלא הללו ושיבחו את נפלאות ה PhysX בכך שהפסיקה לשלוח להם מוצרים לסקירות - בעיניי זו התנהלות ניבזית ביותר שבאופן אוטומטית מכניסה את החברה לרשימה שחורה של התנהלות בזויה.

מי שזוכר, כשיצא ה 4870 אננדטק המליצו עליו בחום למרות ה"מחסור" ב PhysX והיום, כשנה אחרי יציאת הכרטיס בודק הסוקר האם ההמלצה שלהם עמדה במבחן הזמן. אז אם גם אתם שאלתם את עצמכם את השאלה הזו - המאמר הבא יתן לכם מידע רב בנושא, מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הכתבה... אין שום ספק ש-anandtech בעלי דיעה קדומה כבר זמן מה. אני לא יודע בדיוק את הסיבה (כנראה לא שלחו להם כרטיס :) )

אבל מרגישים את הזלזול המכוון בטקסט. אם זה לא מספיק - זה אחד הסיקורים הבודדים שמראים ייתרון ביצועים ל-4890 על gtx275.

ומה הטענה המרכזית ? - שבאותו מחיר\ביצועים\צריכת חשמל אפשר לחשוב לכיוון כרטיס עם פיזיקס, אבל מאחר והכרטיס של ATI

"חזק יותר", פיזיקס לא מצדיק רכישה של כרטים \ לא שווה את הטרחה (איזו טרחה?). נו באמת...

והם בודקים משחקים... רק ש.. מי בודק אותם ? החבר ("האובייקטיבי") הנשוי+ילדים שקופץ למשרד שלו לשחק מדי פעם. (אין לו מחשב בבית?)

אני כבר בדקתי את כל המשחקים שעובדים עם GPU Physx ועם זאת שמועטים אילו שמנצלים את החומרה, לי זה כן מוסיף לאווירה. אני כן מבחין בהבדל. ולמה הם לא בדקו את cryostasis ? הא.. כי אין להם DEMO. ומחר שיצא משחק חדש הם יוסיפו אותו לסיקור ? לא.

אני יכול להבטיח לך שהמסקנות של הסיקור היו ידועות לעורך עוד לפני שהוא כתב אותו. הסיקור הזה מכוון לתת בראש לאנוידיה, לא הרבה מעבר.

לגבי כל הדרמה של המדיניות ודרכי השיווק של ... אז אתה מכניס אותם ל"רשימה השחורה", והם מגעילים אותך.. אוקיי.

אבל אם זאת תהיה עבורך הסיבה לא לרכוש מוצרים שלה ולפנות למתחרה - זאת סיבה מעוררת רחמים.

כרטיס מסך רוכשים לפי מחיר\ביצועים\פיצ'רים ועוד נתונים טכנים שונים. אם אתה מתרחק מחומרה איכותית רק בשביל "להעניש" חברה,

אני אגלה לך סוד - אתה מעניש רק את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - אני בתור לקוח לוקח בחשבון גם את ההתנהלות של החברה כלפי לקוחותיה - ובתקופה האחרונה נווידיה הפכה לחברה שאותי אישית מגעילה בתור לקוח, החל ב"מיחזור" האין סופי של ליבות (8800 שהופך ל 9800 שהופף ל GTX250 וכו) וכלה בהתנהלות שלהם כלפי גופים שלא מיישרים קו מולם ולא מלקקים להם כגון מניעת מוצרים לסקירה לאתר הזה למשל בגלל שהם לא חושבים כמו שאנשי השיווק של נווידיה רוצים שהם יחשבו. אז כן, אני מוסיף לשיקול הרכישה גם את ההתנהגות של החברה והשקיפות שלה כלפי לקוחותיה (וזו הסיבה שעד היום אני מחרים את ה XBOX360 אם כבר מדברים על הנושא הזה).

לי אישית כרגע יש כרטיס של נווידיה (8800GTS) וניסיתי את כל השטיקים האלו של הפיזיקס ואני יכול להזדהות לחלוטין עם דברי כותב המאמר, מעבר למשחק אחד אין כרגע שום דבר בשוק שבאמת מצדיק את הכנסת הפיזיקס למשוואה של "האם לרכוש כרטיס זה או אחר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע.. אז אם פיזקס לא סיבה לקנות נוידיה אז אין יותר סיבות?

התמיכה הטובה יותר לכרטיסים כפולים

הקצב המוגבר של שחרור דרייברים

תמיכה טובה יותר ביותר משחקים- גם בגלל אותם מהירים וגם בגלל שנוידיה משתפת פעולה (אתם יכולים להגיד משבשת ביצועים של ATI.... יופי לכם) עם כל מפתחת שניה

CUDA שאולי לא כל כך עוזר לגיימרים אבל that stuff works

אלה לא סיבות?ואני דיי בטוח שאני שוכח כמה....

ואולי נוידיה קצת יותר "אלימה" בשיווק שלה וביחסים שלה עם חברות וגופים חיצוניים אבל לי אכפת מהמוצר לא מה המייצרת עושה בשביל לשמור על מוניטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע.. אז אם פיזקס לא סיבה לקנות נוידיה אז אין יותר סיבות?

מי אמר שאין? אבל אין מספיק סיבות להעדיף אותה באופן גורף. כיום לשני החברות יש מוצרים מצויינים ולא פיזיקס היא הסיבה לתת למוצר שלהם את היתרון - ועל זה בדיוק המאמר, לא שמת לב?!

התמיכה הטובה יותר לכרטיסים כפולים

שוב - לא רלוונטי לרב הרוכשים ככה שזה לא נכנס לשיקול לכל מי שמתלבט בין 2 הכרטיסים בסקירה.

הקצב המוגבר של שחרור .

הא? אם כבר ATI שמשחררת כל חודש כמו שעון יכולה לטעון לשיחרור סדיר הרבה יותר מנווידיה...

תמיכה טובה יותר ביותר משחקים- גם בגלל אותם מהירים וגם בגלל שנוידיה משתפת פעולה (אתם יכולים להגיד משבשת ביצועים של ATI.... יופי לכם) עם כל מפתחת שניה.

אז? בפועל הביצועים הם אלו שקובעים וכפי שאתה רואה ההבדל בין כרטיסי שתי החברות בפועל זניח - אז מה זה משנה?!

CUDA שאולי לא כל כך עוזר לגיימרים אבל that stuff works

ENOUGH SAID - לא רלוונטי לגיימרים ועליהם כרגע מדובר.

אלה לא סיבות?ואני דיי בטוח שאני שוכח כמה....

לא - אלו לא סיבות שקשורות אליי ואל 99 אחוז מהגיימרים.

ואולי נוידיה קצת יותר "אלימה" בשיווק שלה וביחסים שלה עם חברות וגופים חיצוניים אבל לי אכפת מהמוצר לא מה המייצרת עושה בשביל לשמור על מוניטין

קצת? בחיאת ראבק? קצת?! החברה הזו חושבת שהיא האמא והאבא החורגים (הרעים, לא במובן החיובי) של הגיימרים ומתנהגת בדורסנות ובמניפולטיביות שלא הייתה מביישת את .אני אישית לא מעודד התנהגות שכזו ע"י העדפה של החברה המתחרה, במיוחד כיום כשיש תחרות לא רעה ויש לי אופציה יותר מסבירה.

שלא תבין לא נכון, אני לא מעדיף שום חברה באופן גורף ועובדה שבעבר רכשתי מוצרים של נווידיה וכיוםיש לי דווקא 8800GTS ככה שאת השיקולים שלי אני עושה כנראה נכון - לא? ;)

זה ההבדל בין פאנבוי ללקוח חכם, שיקלול של כל המשתנים והחלטה מה מתאים אותו הרגע ולא איזה חברה אני אוהד, אבל כן - התנהגות של חברה כלפי צרכניה הוא גם שיקול שאני מכניס לסך הכל הכללי. זה נקרא צרכנות נבונה.

אבל סטינו לגמרי מהנושא - הכתבה מנסה להבהיר שפיזיקס זה לא שיקול שצריך כרגע להכניס למשוואה, בייחוד שיש רק משחק רציני אחד שעושה בזה שימוש נאות - ואני מסכים עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני אבין אתה מנסה להגיד שאני פאנבוי?

אז? בפועל הביצועים הם אלו שקובעים וכפי שאתה רואה ההבדל בין כרטיסי שתי החברות בפועל זניח - אז מה זה משנה?!

זה לא המשחקים ששניהם באותם ביצועים שזו הבעיה זה המשחקים שבהם נוידיה עובד טוב וATI עובד זבל

כל אותם פורטים שמהווים את המיץ של הזבל שנוידיה לפחות מוודאת שהכרטיסים שלה לא הולכים ליפול

אני לא אומר שנוידיה עושה את זה כי היא נחמדה ועשויה מסוכר... בסופו של דבר זה אינטרס של נוידיה והיא מוציאה על זה כסף בשביל שיתנו לה לשים את הידיים שלה על המשחק

הקצב המוגבר של שחרור .

הא? אם כבר ATI שמשחררת כל חודש כמו שעון יכולה לטעון לשיחרור סדיר הרבה יותר מנווידיה...

אמרתי מוגבר לא סדיר

וגם אצל ATI זה לא בדיוק כמו שעון

והאמת אני מעדיף חברה שמוציאה יותר בזמנים לא ידועים מאשר חברה שאני יודע שאם יש בעיה אני יודע שאני חייב לחכות חודש שלם בשביל שאולי ATI תועיל בטובה לפתור את הבעיות בדרייבר הבא

ואם כבר אנחנו בנושא כמות התיקונים בדרייברים של ATI נהיית קטנה יותר ויותר... וזה לא שאין באגים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שאין לו שום העדפה לחברה אחת על פני אחרת, אני חייב להגיד שנראה לי כי המאמר הזה קצת "נטוי" לכיוון ATI.

בחלק מהמשחקים הם הציגו כי HD4890 אשכרה חזק בפי 1.5 בערך מ GTX260 216- מה שלא נראה לי כ"כ הגיוני, בעיקר משום שעפ"י בנצ'מרקים רבים ברשת, GTX260 216 הוא באותה רמה של HD4870 512/1GB, ו HD4890 זאת סה"כ גרסה משופרת/מומהרת של HD4870.

בכל ה"פיצ'רים" שאנוידיה שיחררה- פיזיקס, קודה, AO וכדומה, כותב המאמר ניסה לגמד אותם כמשהו שהוא חסר ערך ו/או מצא יותר חסרונות מיתרונות.

אני גם שואל, למה לא בדקו משחקים כמו קריוסטסיס- רק מפני שהם לא יכלו להשיג את הדמו? נו באמת. למה הם לא בדקו השוואת טמפרטורות הכרטיסים בקירור סטוק, גודלם, יכולות אוברקלוק וכיצד מתנהלים בתצורת CF/SLI?

אני אישית, בתור אחד שיש לו את הGTX260- חייב להודות שלהמיר 2 סרטים בבת אחת במהירות די גבוהה (סרט אחד עם BADABOOM ושני עם CONVERTX לדוגמא- שכאמור אחד מנצל GPU והשני CPU) חוסר הרבה זמן ויכול להיות שימושי לאנשים שעוסקים הרבה בתחום.

בנוגע לפיזיקה- עד היום במשחקים ששיחקתי ותומכים, באמת שלא ראיתי הרבה הבדל, אבל עדיין לוקח הרבה זמן לדבר כזה להתפתח- יכול להמשך שנים ועובדה שיש היום הרבה יותר משחקים שתומכים בזה, מהכמות שהייתה שנה שעברה (משחק או שניים). ה AO לפי דעתי מאוד מכביד על כרטיס המסך- ניסיתי להפעיל אותו על COD4 ועוד מספר משחקים, הפריימים צנחו בצורה משמעותית, לכן אני חושב שהפיצ'ר הזה יהיה מותאם יותר למי שיש או כרטיסי מסך עתידיים חזקים יותר- בתכלס, הפיצ'ר מאוד פשוט ככה שלא תהיה ל ATI בעיה לפתח אחד כזה.

וכן- כל אלו לא סיבות שבגללן אנשים יקנו כרטיסי NV- אבל החברה מנסה לעשות מהלכים כמו הוספת הפיצ'רים הללו ומיחזור כרטיסים, כדי להרויח כמה שיותר לאחר שATI ממש דפקה אותם עם HD4850/70. משום כך גם יותר אגרסיבית כלפי חברות ודוחפת אותם להוציא כל הזמן כרטיסים חדשים בהתרעה קצרה (לדוגמא GTX275), ודוחפת את מפתחות המשחקים שיעבדו בעיקר איתם ועל כרטיסי ATI המשחקים ירוצו בצורה פחות טובה.

סה"כ התחרות הזו טובה לנו, ורק צריך לדעת מה הכי מתאים ולא להגרר אחרי הפרסומות של החברות ובטח שלא לחרוש על בנצ'מרקים שעלולים להטעות. אני די בטוח שבקרוב ATI יוציאו כמה פיצ'רים לא פחות טובים ממה שהוציאו , ובתכלס זה אומר מחירים נמוכים יותר לכרטיסים (תחרות בין החברות) עם יותר פיצ'רים ואפשרויות עבודה עם הכרטיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם אצל ATI זה לא בדיוק כמו שעון

והאמת אני מעדיף חברה שמוציאה יותר בזמנים לא ידועים מאשר חברה שאני יודע שאם יש בעיה אני יודע שאני חייב לחכות חודש שלם בשביל שאולי ATI תועיל בטובה לפתור את הבעיות בדרייבר הבא

ואם כבר אנחנו בנושא כמות התיקונים בדרייברים של ATI נהיית קטנה יותר ויותר... וזה לא שאין באגים

חייב לחזק, יש כל כך הרבה אנשים שכל כך מעוצבנים על החרבה ב ATI, כל כך הרבה בעיות !

"כל חודש כמו שעון" - איפה אתה חי ? בינואר בכלל לא יצא דרייבר ! ובפבואר יצא ממש מאוחר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ההבדל בין פאנבוי ללקוח חכם, שיקלול של כל המשתנים והחלטה מה מתאים אותו הרגע ולא איזה חברה אני אוהד, אבל כן - התנהגות של חברה כלפי צרכניה הוא גם שיקול שאני מכניס לסך הכל הכללי. זה נקרא צרכנות נבונה.

אני לא רואה שום דיאלוג בין החברה לצרכנים. שמים לך מוצרים על המדף, יש לך השוואות ביצועים ואת כל המידע שתרצה ברשת.

מה יותר מזה אתה צריך ?

שיחלקו כרטיסים בחינם למסקרים שלא מוכנים לפרגן (\ללקק) ? שיפרסמו שהפיזיקס שלהם זה לא נחוץ ? שיוציאו כל שבוע חדשה ו-ATI תכחד?

מה בדיוק אתה רוצה מחברה גדולה, שלא יהיו שחיתויות ? אני לא מבין איפה ה"ההתנהגות" שלהם באה לידי ביטוי עבורך בתור צרכן נבון כשאתה דוחף את הכרטיס לסלוט ה-PCI-E ומתחיל לשחק :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...