חוסר הצלחה בביצוע OC למעבד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוסר הצלחה בביצוע OC למעבד

^Daemon^

Recommended Posts

שלום לכולם, עקב התיישנות המחשב שלי, החלטתי שהגיע הזמן להתעסק קצת עם ההגדרות ולנסות לשפר את מה שעוד נשאר ממנו..

מדובר במעבד AMD Athlon 64 3200+ 939 במהירות ליבה מקורית של 2.0Ghz..

לוח אם AN8 Ultra, וכרטיס מסך ATI READON X800..

בכל אופן, לאחר קריאה של כמה מדריכים, ומעקב ב OCDB של המהירות הממוצעת ל-OC למעבד שלי, החלטתי שאנסה להמהיר את מהירות הבאס מ-200 ל 260 Mhz..

הניסיון הראשון נכשל ברמה כזאת שכבר אחרי ה POST, קיבלתי הודעת שגיאה שיש תקלה בתדר ושעלי להכנס לביוס ולשנות את ההגדרות, ניסיתי להעלות קצת את המתח ל 1.55v.. לא עזר.

משם ניסיתי לעבור למהירות FSB של 250Mhz: הפוסט עבר, אבל הוינדוס לא עלה.. ירדתי ל 240, כנ"ל אותה הבעיה..

ברגע שניסיתי לרדת כבר ל 220Mhz (שיפור עלוב וחסר משמעות), מערכת ההפעלה כבר עלתה, אבל כדקה-שתיים אחרי שהמערכת עלתה, קיבלתי מסך כחול וריסט..

כרגע ביטלתי את ה-OC ויצאתי מאוכזב מכל העיניין.. מה יכולה להיות הסיבה לחוסר ההצלחה??

אשמח לקבל כל עזרה! תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Recommended BIOS Settings:

Disable Cool n Quiet

Disable C1E

Disable Spread Spectrum

Disable Smart CPU Fan Control

Manually set Memory Timings

Windows Power Option and High Performance

Caution:

Here's the obligatory disclaimer about breaking past manufacturer specifications. Overclock at your own risk. Most hardware manufacturers, including , do not warranty damage done by overclocking, even when using utilities they provide. Toms Hardware or this author cannot be held responsible for any damages that may occur while you .

תבטל את האופציות שקיימות בביוס שלך+ תנעל את הPCI-E ל100MHZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם.. ולתשובות:

PCI-E Freq. -> נעול על 100

Coon'N'Quiet -> מבוטל

Command Rate -> 1

Spread Spectrum -> לא קיים אצלי

C1E -> מה זה?

טמפ' במנוחה -> 34-36 מעלות

טמפ' במאמץ -> 42-45 מעלות (אם אני לא טועה, מהפעם האחרונה שבדקתי..)

ושאלות:

1) מה הטעם בלהוריד את מחלק הזכרון? אם אוריד למחלק של 9 או נמוך יותר, מהירות הבאס אולי תעלה, אבל מהירות המעבד תקטן..

2) Manually set Memory Timing -> מאיפה אני אמור לדעת לעשות את זה? יש כל כך הרבה נתונים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Command Rate תגדיר על 2..שכן T1 דורש יותר יציבות מהמערכת והזיכרון..

C1E מצב חיסכון של המעבד (מוריד מכפלה ותדר בזמן מנוחה)..בעקרון רק לצורך היציבות בהתחלה תבטל אותו..אחרי שתגיע לOC שאתה רוצה תחזיר..

1. מחלק של לא של המעבד..המטרה היא להגיע לבאס גבוה בלי להשפיע על תדר הזיכרון !

2. אתה לא צריך להגדיר הכל רק את התזימונים הראשיים..וגם את זה לא חייב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מקפיץ את ההודעה.. עכשיו יש לי יותר זמן לטפל בנושא..

בכל אופן, כל ניסיון שלי לבצע אובר קלוק למעבד פשוט כשל.. למישהו יש מושג למה? כרגע אני מנסה להעלות את תדר המעבד ל 220, רק בישביל הניסיון.. השלבים שביצעתי:

1) העלאת התדר ל 220

2) הגבלת המכפלה ל 10x

3) נעילת תדר ה PCI-E ל 100

3) Cool'N'Quiet מבוטל

4) Command Rate -> 2

5) העלתי מעט את המתחים של כל הרכיבים

6) ניסיתי להוריד את המכפלה ל 9, עדיין לא עוזר.

כל זה, והמערכת עדיין קורסת.. מה יכולה להיות הבעיה?

אגב, איך אני יודע לפי מה להגדיר את ה Memory Timing..? אין לי מושג בזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפכתי את המדריכים ולא מצאתי על מה אתה מדבר.. אתה לא מתכוון למכפלה, כה? (Multiplier Factor)

יכול להיות שלא קיים אצלי הדבר? איך זה נקרא באנגלית?

עוד שאלה, מה זה בדיוק HT Frequency (בין 1x ל-5x או Auto), ו-HT Width.. (מדובר ב-HyperTransport)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את המדריך הנ"ל מספר פעמים כבר.. בנוגע ל HT, הבנתי את העסק.. אם לדוגמא אבחר במהירות באס של 250, עלי לקבוע את ה HT למצב 4x.. כך שהתדר יגיע ל 1Ghz, או קרוב לכך..

בנוגע למחלק הזכרון, גם את הנושא הזה אני חושב שהבנתי, אבל אני פשוט לא מוצא איפה אני קובע את זה אצלי בביוס..

רשום שם שאם אני מעוניין להשאר על מחלק 1:1, יש את האפשרות לשנות את התיזמונים, איך אני יודע כמה ולמה לשנות..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז הבנתי בעצם שאם אני מעוניין לעבוד על תדר FSB של 250Mhz, אני צריך לעבוד על מחלק של 4:5.. בכדי שהזכרון ימשיך לעבוד על תדר של 200Mhz (שהופך בעצם ל 400MHz בעקבות ה DDR)

בכל אופן, אצלי זה הולך ככה: ישנו תפריט שנקרא DRAM Configuration שבתוכו האפשרויות הבאות..

בשורה הראשונה ישנה האופציה DRAM Timing Selectable שמכילה את אפשרויות Auto, By SPD, Manual..

ברגע שאני משאיר על Auto הוא קובע לי את כל שאר הנתונים מתחת למצב Auto.

ברגע שאני משאיר על By SPD, הוא קובע לי את כל שאר הנתונים לפי הנתונים שלו.

וברגע שאני משנה ל Manual הוא מאפשר לי לשנות את כל הנתונים כרצוני.. והאופציות הבאות לפי הסדר הן:

DRAM Clock - מכיל את כל האפשרויות בין 200Mhz, 266Mhz, 333Mhz, 400Mhz, 433Mhz, 466Mhz, 500Mhz. (ברגע שנמצא על SPD הוא משנה לי ל 400, יכול להיות שלזה אתה מתכוון)

CAS# Latency Time

Row Cycle Time

Row Refresh Cycle Time

RAS# to CAS# Delay

RAS# to RAS# Delay

Min. RAS# Active Time

RAS# Precharge Time

Write Recovery Time

Write to Read Delay

DRAM Command Rate

Brust Length

Bank Interleaving

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...