מה מזיק יותר לחומרת המחשב - כיבוי והדלקת המחשב, או השארתו דלוק ? - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה מזיק יותר לחומרת המחשב - כיבוי והדלקת המחשב, או השארתו דלוק ?

אחשוורוש

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יודע מה איתכם, אבל אני אישית מאמין שכיבוי והדלקה יותר מזיק.

החום שנוצר בעת עבודה ללא מאמץ של המחשב זה לא חום באמת שעלול להשפיע על רכיבים אלקטרונים.

אבל - בשביל זה פעם בשבועיים מכבים מנקים ומדליקים שוב.

בעת הכיבוי יש סכנה בפגיעה בסקטורים על הדיסק מתי שמחט הבקר מתיישבת.

כל השאר זה שטויות, וגם עלות החשמל, מחשב כאשר הוא ב IDLE הצריכה שלו האפסית.

והסיכום הוא שטפו טפו יש לי כמה מחשבים שאצלי עבדו 24/7 לא הייתי לי תקלת חומרה חוץ מהחלפת מאווררים

כולל דיסקים של HITACHI 40GB שעדין עובדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד טוב לקבל סקירה על מידע שהיה נכון לפני 10 שנים. טוב שאנחנו לא דנים בשאלות כמו "האם האדם יכול להגיע לירח?" ופותחים על זה 4 עמודים.

יש הרבה מיתוסים בנוגע לכיבוי והדלקה, רובם רלוונטים לטכנולוגייה מיושנת מאוד במונחי מחשבים (10 שנים זה ענתיקה במונחי מחשבים).

נראה לכם באמת שמהנדסים מצטיינים שהוציאו 120000$ על תואר לא ידעו לפתור בעייה של נעילה מסודרת של ראש של הארדיסק ? בעיות בלאי אלקטרוניות ? - אם כן - אני במקומם לא היתי קונה מחשב ואת האמת גם לא אוטו... זה נכון שהם לא עובדים חזק בשביל המעסיקים שלהם בשביל שהמוצר יעבוד 1024 שנים, אבל הם מסתפקים ב128 שנים או 16 במקרה קיצוני, לאחריהן כבר אין ערך למוצר - לא כספי ולא שימושי.

http://www.microsoft.com/smallbusiness/resources/technology/hardware/do-you-need-to-turn-off-your-pc-at-night.aspx

ארבעה עמודים, באנגלית כמובן למי שיש כוח לקרוא.

השורה התחתונה היא שכמובן כדאי לכבות את המחשב, אבל פעם ביום מתי שלא משתמשים בו הרבה שעות (ושעתיים זה לא הרבה). וזו גם ההמלצה שלי - אם בלילה, או ביום עבודה של 7 עד 10 שעות המחשב לא עושה שום דבר אז לכבות, אבל לא יותר מפעם או גג פעמיים ביום. התועלת תהיה גדולה מהאסון הנוראי של להשאיר אותו דלוק רצוף (שלא לדבר על איך מערכת הפעלה של מייקרוסופט הופכת את המחשב שלכם למחשב עם ביצועים של פנטיום 3 אם לא מפעילים אתה מחדש מדי פעם).

למי שמבין ויודע לתחזק מחשב וגם מערכת החשמל שלו בבית איכותית אז זה הרבה פחות משנה להשאיר אותו רצוף, אנשים יודעים מה הם עושים, בונים מחשבים מאוררים ודואגים לנקות אבק בקביעות (האבק = סיבה קריטית למוות של חלקים ביתיים). אבל לכל השאר בהחלט מומלץ לכבות את המחשב בלילה אם הוא לא עושה כלום, בממוצע זה הדבר שהכי משתלם. ראיתי כבר המון מחשבים של אנשים "רגילים" שמתו, לרוב זה ספק ולפעמים ביחד עם חלקים אחרים, בחלק לא קטן מהמקרים - הם פשוט היו מפוצצים אבק ברמות שלא להאמין. אני תמיד נוהג לשאול אם משאירים את המחשב דלוק וברוב המקרים האלו של מחשב מת - התשובה היא כן.

מסקנה - כל עוד אתה לא מכונאי עם רגש לכל פיפס באוטו - אל תשאיר אותו דלוק. כנ"ל לגבי המחשב...

ורק ציטוט מהמאמר:

However, here are some consumer "myths" that are worth addressing:

"Turning your on and off wears it out". A decade ago, there was something to this, but not today, say Hershberg and others. It used to be that hard disks did not automatically park their heads when shut off, and that frequent on/off cycling could damage the hard disks. Today's PCs are designed to handle 40,000 on/off cycles before a failure, and that's a number you likely won't reach during the computer's five-to-seven-year life span.

אם מחשבים נתונים (והמאמר כבר בעצמו מיושן). אם אני אכבה פעם ביום את המחשב, אז בממוצע ההארדיסק שלי יחזיק רק 110 שנים, באמת "מבאס"....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שתאמת אורך החיים של המחשב במילא מספיק גדול ..

גם תיסגור ותדליק ...או תישאיר פתוח ...אתה תגמור את החיים שלו בתוך 3 שניים מהסיבה שהוא כבר ישן ...ולא בגלל שהוא מקולקול ..

תאמת כמה אנשים מחלפים את המחשב שלהן בגלל שהוא מקולקל ?

אני אישית לא מכיר כאלה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...