אסד: "נשחרר את הגולן, בשלום או במלחמה" - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אסד: "נשחרר את הגולן, בשלום או במלחמה"

SaXtoR

Recommended Posts

בטח שיש, זה נקרא נ"מ, והיום נ"מ זה לא תותחים כמו פעם, שבכלל לא הזיזו למטוסים, אלא זה טילים מאוד חכמים עם טכנולוגיות מאוד מתקדמות (ואל תזלזלו בטכנולוגיה האיראנית/רוסית). אני סמוך ובטוח שיש אנשים בחיל אוויר שהתפקיד שלהם זה למצוא דרכים להתגבר על הבעיה הזאת, אבל אסור לזלזל.

חוץ מזה, מה עם כוחות הקרקע שלהם, שהם לא החיזבאללה אלא "קצת" יותר גדול ומאומן (עם כל הכבוד לחיזבאללה שמוכיח כל פעם מחדש שהוא ארגון מאומן ביותר)?

מה עם הטילים שלהם שיכולים לשתק לחלוטין את העורף הישראלי (זה לא קטיושות או קסאמים לטווח של לכל היותר 30-40 ק"מ עם ראשי נפץ מצחיקים, זה סקאדים וטילים מתקדמים אחרים עם ראשי נפץ של טון שיכולים להגיע לכל נקודה בארץ, ומדובר בכמויות ענק)?

אל תזלזל בסוריה (או בכל אחר שאתה נלחם מולו), מכיוון שהצבא שלהם לא מסכן. אני מאמין (רוצה להאמין בכל מקרה) שצה"ל יותר חזק, אבל זה לא יהיה נעים לאף אחד מהצדדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני בכל זאת עדיין סומך על הצבא של ישראל ועל הכוח גם מבחינה אסטרטגית וגם מבחינת .

נכון שמלחמה אם וכאשר תהיה מעתה והלאה, לא תידמה למה שהיה לפני עשרות שנים, אבל מאז גם אנחנו התחזקנו ולמדנו, ומלחמה זה דבר כואב, אבל אני לא דואג לצבא שלנו שהוא אחד משניים החזקים בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש, זה נקרא נ"מ, והיום נ"מ זה לא תותחים כמו פעם, שבכלל לא הזיזו למטוסים, אלא זה טילים מאוד חכמים עם טכנולוגיות מאוד מתקדמות (ואל תזלזלו בטכנולוגיה האיראנית/רוסית). אני סמוך ובטוח שיש אנשים בחיל אוויר שהתפקיד שלהם זה למצוא דרכים להתגבר על הבעיה הזאת, אבל אסור לזלזל.

חוץ מזה, מה עם כוחות הקרקע שלהם, שהם לא החיזבאללה אלא צבא "קצת" יותר גדול ומאומן (עם כל הכבוד לחיזבאללה שמוכיח כל פעם מחדש שהוא ארגון מאומן ביותר)?

מה עם הטילים שלהם שיכולים לשתק לחלוטין את העורף הישראלי (זה לא קטיושות או קסאמים לטווח של לכל היותר 30-40 ק"מ עם ראשי נפץ מצחיקים, זה סקאדים וטילים מתקדמים אחרים עם ראשי נפץ של טון שיכולים להגיע לכל נקודה בארץ, ומדובר בכמויות ענק)?

אל תזלזל בסוריה (או בכל צבא אחר שאתה נלחם מולו), מכיוון שהצבא שלהם לא מסכן. אני מאמין (רוצה להאמין בכל מקרה) שצה"ל יותר חזק, אבל זה לא יהיה נעים לאף אחד מהצדדים.

1- החיזבאללה בעייתי הרבה יותר. להילחם צבא נגד צבא זה הרבה יותר קל מלהילחם צבא נגד ארגון גרילה שמתחבא בין אזרחים, בעיקר כי מנסה להיות פוליטקלי קורקט.

אם סוריה, במקרה של מלחמה, יתחבא בין אזרחים- אלו הם שיחטפו מדעת הקהל העולמית, לא אנחנו.

2- מערכות נ"מ זו אכן בעיה, בעיקר שסוריה רוכשת את המתקדמות מביניהן מרוסיה. אבל... אתה צריך משהו שיגן על המערכות האלו. השריון של סוריה כולל בעיקר טנקים מתפרקים מדגם T-72, לשים דבר כזה מול מרכבה 3 זו בדיחה, שלא להגיד התאבדות.

3- אתה מודע לזה שקשה מאוד לתחזק טיל בליסטי לזמן ארוך, ויש להם תאריך "תפוגה", כן? אני בספק שלסוריה יש יכולת לשגר מתקפת טילים משמעותית, בלי ש 3/4 מהטילים יתפרקו בדרך למעלה או בכניסה חזרה לאטמוספירה. הסקאדים העתיקים שלהם אמינים בערך כמו ראש הממשלה האחרון שלנו. יהיה הרבה יותר אפקטיבי מבחינתם לשגר אינספור רקטות על החצי הצפוני של הארץ, יש להם הרבה יותר מלחיזבאללה, להם אין בעיה לשגר 300 כל יום למשך תקופה לא קצרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכל זאת עדיין סומך על הצבא של ישראל ועל הכוח גם מבחינה אסטרטגית וגם מבחינת .

נכון שמלחמה אם וכאשר תהיה מעתה והלאה, לא תידמה למה שהיה לפני עשרות שנים, אבל מאז גם אנחנו התחזקנו ולמדנו, ומלחמה זה דבר כואב, אבל אני לא דואג לצבא שלנו שהוא אחד משניים החזקים בעולם.

שאננות, ראה ערך יום כיפור (מלחמה)...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

בקשר לצי הטנקים שלהם, הT72 (שיש לו כמה גרסאות) מיוצר עד היום, הוא לא טנק לזלזל בו למרות גילו, נכון שהם לא משתווים

למרכבות שלנו (ה3-ד למשל ובטח שלא ל4) אבל הם עדיין כוח שלא מזלזלים בו..

יש להם גם כוחות קומנדו שמאוד סבלנו מהם ויש להם הכשרה טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1- החיזבאללה בעייתי הרבה יותר. להילחם צבא נגד צבא זה הרבה יותר קל מלהילחם צבא נגד ארגון גרילה שמתחבא בין אזרחים, בעיקר כי ישראל מנסה להיות פוליטקלי קורקט.

אם צבא סוריה, במקרה של מלחמה, יתחבא בין אזרחים- אלו הם שיחטפו מדעת הקהל העולמית, לא אנחנו.

2- מערכות נ"מ זו אכן בעיה, בעיקר שסוריה רוכשת את המתקדמות מביניהן מרוסיה. אבל... אתה צריך משהו שיגן על המערכות האלו. צבא השריון של סוריה כולל בעיקר טנקים מתפרקים מדגם T-72, לשים דבר כזה מול מרכבה 3 זו בדיחה, שלא להגיד התאבדות.

3- אתה מודע לזה שקשה מאוד לתחזק טיל בליסטי לזמן ארוך, ויש להם תאריך "תפוגה", כן? אני בספק שלסוריה יש יכולת לשגר מתקפת טילים משמעותית, בלי ש 3/4 מהטילים יתפרקו בדרך למעלה או בכניסה חזרה לאטמוספירה. הסקאדים העתיקים שלהם אמינים בערך כמו ראש הממשלה האחרון שלנו. יהיה הרבה יותר אפקטיבי מבחינתם לשגר אינספור רקטות על החצי הצפוני של הארץ, יש להם הרבה יותר מלחיזבאללה, להם אין בעיה לשגר 300 כל יום למשך תקופה לא קצרה.

1. אני לא אומר שלא, אבל לחיזבאללה אין את הסדרי גודל והאמלחי"ם שיש לסוריה (יש להם אמצעים של רגלים נטו). הסורים מן הסתם לא יכולים להתחבא בין אזרחים, מה גם שבדרום מערב סוריה אין יותר מידי, אבל מצד שני יש להם המון המון בונקרים, שאפילו יותר בעייתיים עבורנו. חוץ מזה, מאז מלחמת ששת הימים, ישראל נתפסת בעולם כמעצמה ואילו סוריה ושאר מדינות ערב כמדינות "מסכנות".

2. השאלה לא מה, אלא כמה. לפי האנגלית, יש לסוריה יותר מ-3 מיליון חיילים, אלפי טנקים (אם כי הרבה מאוד מושבתים), ותו"לים של גרילה, כלומר, הרבה אמלחי"ם נגד טנקים למשל.

3. כן, אני מודע לכך. אני יודע שהיכולת העיקרית שלה זה רקטות לטווח קצר-בינוני. אבל - מעבר לכך שהם מסוגלים למטחים של מאות-אלפים ביום, מה שישתק לחלוטין את כל אזור הצפון (ואולי יותר מכך), יש לה מאגרי טילים בליסטיים עצומים. גם אם יש להם תאריך תפוגה, שאתה משגר נניח 1000, ו"רק" 200 מגיעים ליעד, אתה עדיין עושה נזק עצום.

davidz85, שלישראל יהיה את הצבא השני בעוצמתו בעולם, אני אהיה צנצנת (איך אתה בכלל מגדיר עוצמה - אמלחי"ם? כ"א? כמויות? בכולם יש יותר מצא אחד שעדיפים עלינו בהרבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, האימרות הטיפשיות האלו וכל האמרות של מנהיגי מדינות ערב עושות לי את זה

אני אישית במלחמה אדע שאני נלחם על קיום בקרב , לעומת הערבים שנלחמים פשוט כי זה האופי שלהם

ומי שבסוף מנצח, תמיד, זה זה שיש לו למען מה להלחם

הגולן עלאק

מה הם מחפשים שם, חסר להם שטח, תאוותנות, גועל, העולם מתעלם, רק מראה את הבורות של העולם שזה עצוב

בוש , שאני אישית מת עליו, בנאדם פשוט אמיתי, אמר יפה והכניס למדינות אירופה שתומכות במדינות ערב משהו בסגנון:

"אתה האירופאים תומכים כדי לצבור פופולריות, אנחנו ארה"ב לא צריכים פופולריות"

איי כמה בוש חסר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה מזלזל בצה"ל.

צה"ל הוא אחד הצבאות המתקדמים בעולם ואולי אף ניתן לומר שהוא הצבא החזק ביותר ביחס לגודלו, אבל מכאן ועד לומר שהוא הצבא החזק בעולם הדרך ארוכה מאד.

יש לך את צבאות ארה"ב, בריטניה, גרמניה, רוסיה, יפן, סין, הודו שהם הרבה יותר חזקים מצה"ל ואני בטוח שיש עוד שלא עולים לי כרגע בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל צבא חזק מאוד ביחס לגודלו (וגם כאן, אם מוצאים דרך לבדוק את זה באופן יחסי, אני לא בטוח שצה"ל הכי חזק). הבעיה היא "גודלו". צבא עם פחות ממיליון חיילים (במיוחד שלוקחים בחשבון שאחוז הלוחמים הוא באופן טבעי נמוך), לא יכול להיות מהחזקים בעולם. היתרון היחיד של צה"ל על צבאות ערב זה (ואולי רמת הכשרה יותר גבוהה, היום אני כבר לא בטוח - לא כי צה"ל הדרדר, כי הערבים השתפרו), וגם זה מוטל בספק (אל תזלזלו לשניה בטכנולוגיה הרוסית/איראנית, ובמיוחד לגבי הרוסית שהוכח כבר יותר מפעם שבנושאים מסויימים היא עולה על המערבית עשרות מונים. המיג 29 למשל, לוקח בקלות את רוב המטוסים המערביים בני דורו. הבעיה היא הטייסים, ואם הם שיפרו את ההכשרה שלהם, אז הרוסים לוקחים בגדול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את הmig 29 ,הsu 27 היה איימת המערב מתיי שהוא יצא (אני יזכיר לכם 1977) ועד היום הוא הבסיס להמון חדישים יחסית.

הבעייה הכי גדולה בבצה"ל היא שהוא לא מיקצועי , ילדים בניי 18 (שנכון שכבר בעלי בגרות אבל ...)שלא הספיקו להיתנסות בחיים והולכים לצבא כי הם חייבים ,מקבלים הכשרה צבאית מינימלית וישר הולכים להילחם ,ועז אחרי 3 שנים משחררים אותם ולא נותנים להם להשתמש במעט ניסיון שהם צברו במהלך השרות . בניגוד לצבאות אחרים שהם צבאות מיקצועים שרק מאמנים את הלוחמים בתקופה שהלוחמים שלנו כבר משוחררים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שאסד אוהב את הסרט לשחרר את וילי..

ותפסיקו לאכול סרט על צה"ל ! אין דבר כזה הצבא החזק,הכל ניסים משמים !

בתור אחד ששירת והגיע למצבים קיצונים,אני יכול להגיד לכם שהכל סלט של תקשורת..

קחו ילד בן 18,תעבירו אותו הכשרה של 7 חודש,והוא יוצא קצת מורעל,שבוז שחושב לישון כל היום..

הכל ניסים חברה ! אפילו שיפצורים לא תקבלו בגדוד...זה לא הכי חזק..זה יהודי שחי על ניסים !

אל תהיו מופתעים מהתגובה,שתתגייסו לקרבי אתם תבינו...

יום סחבק !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...