ביולוגיה או כימיה ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביולוגיה או כימיה ?

liav25

Recommended Posts

אני מבין שיש פה תלמידים שלומדים או אנשים שלמדו כימיה וביולוגיה ב5 יח"ל

אני מרחיב פיזיקה, ואני מתלבט כרגע בין כימיה וביולוגיה כמקצוע שני,

מה לבחור ? מה יותר מעניין ?

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מדעי המחשב בתיכון זה תכנות עם פרק וחצי משבוע שני של איזה קורס בסיסי במדמ"ח. כימיה תתן לו הרבה יותר (כמה שזה קל ופשוט, בתור אחד שלמד מחשבים ביולוגיה, ולומד לתואר הנדסה כלשהו, אני מתחרט על כל שניה שלא למדתי פיזיקה-כימיה. זה היה פותר לי הרבה מאוד בעיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל אותו חרא, בסופו של דבר לא לומדים שום דבר שמה שיעזור לך בחיים חוץ מקצת ידע כללי.

בלימודים אקדמאיים כל החומר של הבגרות זה בערך השעתיים הראשונות של קורס "מבוא ל-"

עצה שלי תקח משהו דפוק כמו גאוגראפיה למרות שגם ביולוגיה אמורה להיות בגרות קלה, תקח מקצוע שלהוציא בו 100 זה משחק ילדים, כי הבונוס לממוצע יעזור לך הרבה יותר בחיים(מבחינה של להתקבל לאונב') מאשר התוכן שתלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב אצלנו זה ג'אווה ושנה הבאה ג'אווה סקריפט וכבר בחרתי את זה

אצלנו בבית ספר יש 3 הרחבות ל5 יח"ל, אחת שלומדים בי' וממשיכים עד הסוף ואחת שלומדים בי"א וממשיכים עד סוף י"ב

בחרתי בתחילת השנה מחשבים ואנחנו לומדים ג'אווה ככה שמדעי המחשב לא רלוונטי בשבילי לבחור.

יש מקצועות כמו ספרות ערבית תנ"ך והיסטוריה שמעניינים מאוד אבל מספיק לי מה שלמדתי ביסודי ועד עכשיו (למרות שבי"א אנחנו עושים עוד יחידה במקצועות האלה).

ויש עוד מקצועות כמו מדעי החברה (שאפשר לבחור או סוציולוגיה-פסיכולוגיה או סוציולוגיה-כלכלה) שאף פעם לא למדתי אבל זה לא נראה לי מעניין כי בכלכלה סתם לומדים על ההיסטוריה של כלכלה ופסיכולוגיה זה לא משהו שאני לא יכול לקרוא באינטרנט סתם ככה.

כרגע אני על בטוח מרחיב פיזיקה וכמו שאמרתי ההתלבטות כרגע בין כימיה לביולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב בתיכון זה תכנות עם פרק וחצי משבוע שני של איזה קורס בסיסי במדמ"ח. כימיה תתן לו הרבה יותר (כמה שזה קל ופשוט, בתור אחד שלמד מחשבים ביולוגיה, ולומד לתואר הנדסה כלשהו, אני מתחרט על כל שניה שלא למדתי פיזיקה-כימיה. זה היה פותר לי הרבה מאוד בעיות).

הפרספקטיבה שהבגרות במדעי המחשב תתן לך על קורס במדמ"ח היא אדירה ובדרך כלל לא חוזרים היטב ולעומק על מושגים פשוטים שנלמדים בתיכון (הדבר נכון בעיקר לגבי פיסיקה בלי רקע בפיסיקה קשה מאוד לשרוד, אבל גם רקע בתכנות עשוי להועיל הרבה).

אני לומד שנה א' הנדסה ולא נתקלתי בשום מושג שקשור לכמיה (אולי קצת בתורת היחסות שמדברים על חלקיקים אלמנטריים והדינמיקה שלהם אבל מסבירים שם די מאפס וזה נושא שולי) , המקצוע הזה מיותר לחלוטין, לפחות לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל אותו חרא, בסופו של דבר לא לומדים שום דבר שמה שיעזור לך בחיים חוץ מקצת ידע כללי.

בלימודים אקדמאיים כל החומר של הבגרות זה בערך השעתיים הראשונות של קורס "מבוא ל-"

עצה שלי תקח משהו דפוק כמו גאוגראפיה למרות שגם ביולוגיה אמורה להיות בגרות קלה, תקח מקצוע שלהוציא בו 100 זה משחק ילדים, כי הבונוס לממוצע יעזור לך הרבה יותר בחיים(מבחינה של להתקבל לאונב') מאשר התוכן שתלמד.

כן והבונוס על גאוגרפיה עצום...

אל תעשה את השטויות האלו, קח מקצוע נורמלי, זה גם יעזור לך לראות מה תרצה לעשות בחיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר האיכות ולא הכמות.

אם אתה לומד מדעי המחשב,5 יח"ל מתמטיקה ופיסיקה לדעתי זה די והותר. חבל סתם להכנס ללחץ מעודף מקצועות מיותרים.

לדעתי עדיף להעמיק במקצועות הללו מאשר סתם להוסיף עוד זבל.

תתרכז בחומר שאתה לומד (בעיקר במתמטיקה ופיזיקה) ותבין כל דבר שאתה עושה לעומק, זה יעזור לך הרבה גם בעתיד וגם הבגרויות יהפכו לשכונה. אם מה שהמורה אומר נשמע כמו חירטוט (ולרוב זה כך) תפתח ספר ותלמד ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מישהו שלמד את אחד מהמקצועות האלה (או שניהם יותר טוב) ויכול פשוט להגיד מה יותר כיף ?

כי זה השאלה שלי פה, תכלס אני לא ממש יודע מה אני ארצה ללמוד (או אם בכלל אני ארצה ללמוד במוסד להשכלה גבוהה).

אמרו לי שביולוגיה זה כיף אבל זה אנשים ששונאים כימיה לרוב ואני אוהב את שני המקצועות (אני לא מוותר על פיזיקה לצורך העניין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...