ביולוגיה או כימיה ? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביולוגיה או כימיה ?

liav25

Recommended Posts

כן והבונוס על גאוגרפיה עצום...

אל תעשה את השטויות האלו, קח מקצוע נורמלי, זה גם יעזור לך לראות מה תרצה לעשות בחיים

20 נקודות בכל אונב' נורמאלית כמו על כל מקצוע 5 יח' אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי ללמוד שניי נושאים מתוך -פיזיקה-כימיה-ביולוגיה זה מיותר, הם על אותה משבצת וכדאי להרחיב רק אחד מהם.

ובמקביל לבחור גם מחשבים ואם אפשר אז טכ"ם.

וזה בעצם מה שאני עשיתי....פיזיקה 5-מדעי המחשב 5-פרוייקט 5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת זה תלוי אונ' ובחלקן גם במקצוע שאתה רוצה ללמוד..

לא נכון, גיאוגראפיה 5 יח"ל נותן מקדם הטבה של 1.2 בכל אונב', יש מקצועות מעטים שבאונב' מסויימות נותנים מקדם הטבה גבוה יותר לדוגמא פיסיקה בטכניון שנותן 1.3, בטכניון גם למקצועות ההנדסה גיאוגראפיה מספק בונוס של 120%, כנ"ל בבן גוריון, ובתל אביב.

לא עשיתי בגרות בגאוגראפיה, אבל אני מבטיח לך שהרבה יותר קל לקבל בה 100 מאשר בפיזיה, או מדעי המחשב, בהתחשב שבתיכון לא משנה מה לומדים לומדים חרא טהור שבמקרה הטוב ישפר את כישורי הטריוויה שלך מקצוע בדיחה כמו גאוגראפיה אומר שנת יב' קלה יותר מה שאומר יותר זמן להתרכז בדברים חשובים באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אתה צודק, אבל בעקרון אם אוהבים מקצועות הנדסיים ויודעים שהולכים ללמוד בעתיד כאלה, עדיף לבחור מקצוע כמו פיזיקה כימיה מדמח.

כי בלי פיזיקה צריך לעשות מכינה, ומדמח וכימיה של 5 יח"ל תורמים רבות לעושי הקורסים "מבוא ל..." (טכניון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יכולים בבקשה לפרט היכן נתקלים במושגים שנלמדים בבגרות בכימיה (למשל סטכיאומטריה, קשרים קוולנטיים וואן דר וואלס,תמיסות,חמצון חיזור, אנרגיה כימית וכו') בשנה א' בהנדסה (ובפרט חשמל\מחשבים)??

לא נתקלתי עדיין בשום מושג שדורש כימיה, הדבר הבסיסי היחידי שיש לדעת עליו (וגם זה לא דרוש למבחנים סתם שיעזור להבין את החומר יותר לעומק) זה מבנה האטום (ליחסות וחשמל) וגם את זה מסבירים די מאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כימיה כללית"\ "מבוא לכימיה"

בחשמל\מחשבים לא נתקלים רק אם לוקחים את זה כקורס בחירה. במכונות\אווירונאוטיקה לדוג' כן נתקלים, ואני מניח שגם בהנדסות אחרות שקשורות לכימיה\ביולוגיה וכאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם זה גם ככה בבתי ספר אחרים, אבל אצלי כימיה זה פשוט סיוט (כנראה בגלל המורה אבל לא רק) שאני מתחרט עליו בצורה שקשה לתאר.

גם אם בשאר בתי הספר זה מקצוע נסבל, אני לא ממליץ עליו כי החומר הנלמד בו הוא ממש ממש רדוד לדעתי, שלא נדבר על משעמם.

אני ממליץ כמו שאמרו לפני לבחור במקצוע קל ולא דורשני שמשאיר לך יותר זמן לחיים/ללמוד משהו שבאמת מעניין אותך (כאמור אין הבדל בין גיאוגרפיה לכימיה באוניברסטאות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח מה שאתה אוהב, ממילא החומר שלומדים בתיכון(לא משנה באיזה מקצוע) הוא מעט מאד ולא יעזור במיוחד בלימודי המשך אקדמאיים(בהנחה שתבחר במשהו שאתה מכיר ויש לך ידע בסיסי בנושא, לא במשהו שהשם שלו נשמע לך מגניב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כימיה כללית"\ "מבוא לכימיה"

בחשמל\מחשבים לא נתקלים רק אם לוקחים את זה כקורס בחירה. במכונות\אווירונאוטיקה לדוג' כן נתקלים, ואני מניח שגם בהנדסות אחרות שקשורות לכימיה\ביולוגיה וכאלה

למעשה רק בחשמל/מחשבים (ותעו"ן, אבל זה לא באמת הנדסה ;D) לא נתקלים בכימיה. ביוטכנולוגיה, ביורפואה, מכונות, אוירו' ואני יכול להמשיך, ובאופן אישי אני חושב שכל מהנדס חייב יסודות גם בכימיה (כולל חשמלטורים), למרות שפעמים רבות זה נראה לא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עושה פיזיקה 5 יח"ל אז יהיה לך יותר קל לעשות כימיה כי הם ממש קשורים זה לזה, בכימיה יש לפחות איזשהי לוגיקה וביולוגיה היא כמו אישה במחזור היא לא צפויה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא צריך להגזים.

מה שלומדים ב 5 יח' כימיה לא מכסים בשעתיים באקדמיה, עם כל הכבוד.

כנ"ל לא במת' ולא בפיזיקה. במקצועות האלו לומדים הרבה. אז כן- באקדמיה בחלק מהמקרים יוצאים מנק' הנחה שאתה יודע את החומר (מת') או עוברים עליו במהרה יחסית (פיזיקה)- אבל בהחלט לא מכסים את כולו בשעתיים וגם לא בארבע.

במקרה של כימיה כמעט תמיד מלמדים מההתחלה.

בנוגע לנושא:

תבחר מה שבא לך. אם בא לך יותר ביולוגיה קח ביולגיה. אם כימיה אז כימיה.

אם בא לך ללכת על היותר קל- ביולוגיה. אם לא איכפת לך מהקושי- כימיה.

בנוגע לתרומה בעתיד:

אני אישית חושב שבן אדם חייב ידע בסיסי בביולוגיה בחיים. לדעתי זה פשוט חשוב (מישהו פה אמר שביולוגיה זה בולשיט- כנראה שהוא אל יודע מה זה בכלל).

מצד שני...גם כימיה זה חשוב. כימיה גם תעזור לך יותר באקדמיה ובסופו של דבר בשביל באמת להבין ביולוגיה- חייבים לדעת כימיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרחיב פיזיקה וביולוגיה.

ביולוגיה דורשת הרבה חרישה ופחות הבנה. כשאתה לומד פיזיקה בבית אתה בעיקר מתרגל. ביולוגיה זה בעיקר לסכם ולקרוא. ביולוגיה יותר קשה, בעיקר אם אתה מתמקד בנושאי בחירה כבדים.

לפי מה שאני מבין לימודי כימיה יותר דומים לפיזיקה, אז אולי העומס יהיה נמוך יותר בשילוב כזה. אבל כימיה די משעמם לדעתי.

אל תחשוב שמגמות כמו גיאוגרפיה ומדעי החברה זה לא בהכרח קל. אם אתה שונא את החומר אז יהיה לך קשה. ההחלטה לבחור פיזיקה וביולוגיה הייתה קלה בשבילי כי אלה הדברים היחידים שעניינו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...