מפרט מחשב למשחקים ועבודה בשרטוט הנדסי. תקציב 5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב למשחקים ועבודה בשרטוט הנדסי. תקציב 5K

thrioue

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני רוצה מפרט מחשב למשחקים חדשים יחסית וסרטי HD, וכן עבודה מאומצת בשרטוט גרפי.

ציוד נוסף: מסך 22" מקלדת ועכבר (רצוי שמקלדת לא תהיה אלחוטית אבל לא נורא אם כן)

רצוי שיהיה שקט ככל האפשר במסגרת התקציב.

יש לי כמה שאלות לגבי המפרט שהכנתי! הכנתי אותו בחנות ZIGZAG2000 שביהוד כי היא קרובה אליי הביתה ושמעתי ממנה דברים טובים.

לגבי הספק: האם הוא ספק טוב? כי אמרו לי שהוא לא גנרי..

לגבי המסך: האם הוא נוח לעבודה במספר חלונות במקביל? איך הוא בלהציג סרטים ומשחקים מהירים ??

לגבי הכרטיס מסך: יש סיבה שהוא כל כך זול בהשוואה לאחרים בקטגוריית GTX260??

כמות מוצרים סה"כ

1 ASUS P5Q SE2 (P45) - ATX

562.20 ש"ח

1 G.Skill DDR2 4096MB 800MHZ Dual Channel 4GBPI CL4-4-4-12 - BLACK

297.00 ש"ח

1 INNOVISION GEFORCE 260GTX NVIDIA CORE 896MB DDR3

878.57 ש"ח

1 WD 500GB-16MB AAKS - 7200RPM S-ATA II

312.38 ש"ח

1 NEC DVD-RW AD-7220S x22 (BLACK) DUAL LAYER - BULK

120.07 ש"ח

1 Mini Tower case NSK4400 NO PSU - mATX

217.31 ש"ח

1 HEC - 500W ACTIVE PFC - ATX 2 - BULK

302.62 ש"ח

1 LG LCD 22" - W2261V - FULL HD

995.00 ש"ח

1 Microsoft - Wireless Optical Desktop 2000 - retail

242.00 ש"ח

1 התקנת רכיבים ובדיקת מעבדה (למחשב חדש בלבד)

170.00 ש"ח

1 Intel 2 Duo E8400 3.0 GHz 6MB 1333FSB 45nm - TRAY

- מצויין למעבד ALPINE 7 PRO

898.22 ש"ח

סך הכל לתשלום: 4,995.37 ש"ח

סך הכל לתשלום במזומן שטרות: 4,845.51 ש"ח

כמה דברים שאני לא מוכן להתפשר עליהן:

כונן של WD ולא של אחרים, אם אפשר יהיה להעלות ל 640GB זה יהיה נהדר.

אני רוצה מעבד חזק וכרטיס מסך טוב ככל האפשר במסגרת התקציב..

תודה מראש לכל העוזרים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת קשה לתת לך המלצות כי הצרכים שציינת דורשים מערכות שונות, עריכה גרפית זקוקה לכרטיס מסך יעודי לעריכה גרפית ומעבד עם כמה שיותר ליבות, גם אם בתדרים נמוכים יותר, בעוד שמשחקים מצריכים כרטיס גרפי שמיועד למשחקים, ומעבד כפול ליבה יספיק כי עיקר החשיבות היא שיהיה לו תדר כמה שיותר גבוה. מס הליבות פחות קריטי.

לכן בשביל עצות אפקטיביות חשוב שתציין מי מהשניים יותר קריטי לך, ויבנו לך מפרט בהתאם.

בקשר לספק, אני באופן אישי חסיד של Corsair ו- , והיה לי גם ניסיון טוב עם Thermaltake ו- Coolermaster. ראיתי שיש בזיגזג ספקים של כמה מהחברות האלו באותו איזור מחירים, וכולם יתנו פיתרון טוב. אין לי ניסיון אישי עם HEC, אז אם אתה מחפש חוות דעת ספציפית עליו הייתי מציע שתשאל בפורום ספקי כוח.

בקשר לכרטיס המסך - יש 2 גרסאות שאני יודע עליהן של ה-260 שמסתובבות שם בחוץ, לאחת יש יותר shaders מלשניה, מה שהופך אותה לחזקה יותר, והיא נקראת במפורש 216 260 (260 הדגם ו-216 מס' ה-shader units שיש לכרטיס). קיצר, בלי להיכנס לבדיקה עמוקה מדי היות ולכרטיס שבחרת לא כתוב 216 בשם, הוא כנראה מהגירסה המעט ישנה יותר והחלשה יותר ולכן כנראה הוא גם זול יותר. זה לפחות הניחוש שלי.

מסך 22" הוא די נוח, הוא בערך כמו 1.5-2 מסכי 19" מוצמדים, אז יש לך שם מקום לפתוח 2 חלונות צד בצד אם אתה רוצה. גודל נוח, נחמד לסרטים ומשחקים.

ה20" (הרחב) לטעמי קצת קלאסטרופובי, וב-24" כבר אפשר ללכת לטייל מסביב (= יותר גדול ממה שבנאדם *צריך* שיהיה לו בשביל עבודה יומיומית סטנדרטית)

אבל שוב - אם אתה מחפש מסך ייעודי לעריכה גרפית.... יש ל- מסך 22" עם פנל e- שכדאי לך לבדוק. הוא קצת יותר יקר כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה!

אני חושב שאני מעדיף לכיוון המשחקים ו HD מאשר עבודה גרפית היות ויש לי בעבודה אז אפשר להתמודד..

אז אתה אומר שהכרטיס מסך שבחרתי לא טוב? כיוון שאין לו shaders?

אז מה דעתכם על המפרט באופן כללי? מה הייתם משנים בתוכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה רגוע, הכרטיס שבחרת הוא טוב ויש לו shaders, אבל אם אני לא טועה יש לו בסביבות ה-180 במקום 216. אל תתפוס אותי במילה, אבל הבנת את העיקרון. כרגיל, אם יש נקודה ספציפית שמטרידה אותך במפרט... פורום .

אין לי זמן כרגע להסתובב ולהסתכל בפרטים הקטנים של איזה מארז לקחת וכיוב', אולי אח"כ. בגדול יש לך מפרט טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס הנ"ל מצויין בעקרון המחיר פשוט ירד עכשיו הוא הכרטיס שנותן הכי הרבה תמורה ב900~ שקל היה פה נושא מאוד ארוך כשאחד הופיע בחנות בפעם הראשונה במחיר הזה.

למרות שב1000~ מופיעים כבר הכרסאות של ה216. שהם טיפה טובים יותר ושווים את המאה שקל אם יש.

מעבד כפול לדעתי פחות נוח להרבה דברים בין היתר תוכנות ועבודה גרפית \ CAD ומרובע יחזיק לך ממילא את כל המשחקים שיש היום (כמו שגם E5200 מקסימום עם OC קל) כי משחקים לא מעמיסים על המעבד בדרך כלל תקח את הQ6700 שבערך באותו מחיר.

או שתחסוך כסף ל9550 ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העצות!

הלכתי לחנות ושאלתי על המפרט, הם אמרו לי שכדאי לי להחליף את הספק של הHEC באחד של Thermaltake, הנה דגם ספציפי שהוא הציע:

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?products_id=3803

מה אתם חושבים עליו?

כמו כן קראתי כמה ביקורות על המסך של .. בחלק מהמקומות אומרים שהוא לא כל כך טוב ומגיע בד"כ עם פיקסלים שרופים.. יש אמת בעניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מסך עלול להגיע עם פיקסלים שרופים, אז ה"יכול" לא צריך להטריד אותך. מה שכן צריך להטריד אותך היא מדיניות ההחלפה של החנות\יבואן. יש כאלה שמוכנים להחליף מסך שיש לו 3 פיקסים שרופים ומעלה, יש כאלה ש-6 ומעלה, ויש כאלה שמוכנים על פיקסל שרוף באשר הוא.

כולם גם מגבילים את הגילוי בזמן - חודש\חודשיים שלושה ראשונים וכיוב', לא גילית בזמן הנ"ל - לא יוחלף לך המסך.

קיצר שווה לבדוק את מדיניות ההחלפה, אם היא טובה אז לך על זה, ואם לא אז אולי כדאי שתחשוב פעמיים.

ובלי קשר הייתי מציע לך לגשת לראות בעיניים מסך ליד מסך כמה אופציות שאתה שוקל כשהן עובדות, שיהיה לך מושג מה אתה קונה.

שווה לנסות לברר על כיול צבעים out of the box (אם אין לך כוונה להתעסק בזה) או כיול צבעים מיטבי שאליו ניתן להגיע (אם יש לך כוונה). שניהם נמדדים בדלתא, ובפורום מסכי מחשב ידעו להגיד לך הרבה יותר ממני על הסיפור. תביא בחשבון שהמידע הזה לא מסופק במפרט הטכני של היצרן אז לפעמים קצת סיפור למצוא אותו, אבל הוא נותן מושג מאוד טוב (יחסית לשטויות שכן דוחפים למפרט טכני) על מה אתה הולך לקבל.

בקשר לספק - היא חברה טובה לספקים, והוא די סטנדרטי. אפשר למצוא ספקים יותר טובים בפחות כסף, אבל לא ראיתי אופציה שעדיפה עליו שם במחירים שלך.

זה המקסימום שאני יכול לעשות בשבילך, אבל אני חוזר ואומר - שאלות על רכיב ספציפי עדיף לך לפרסם בפורום המתאים. יש סיכוי שתקבל תשובות טובות יותר. שאל במסכים מה הכי טוב שאפשר להשיג מזיגזג בגודל 22 בעד 1000 שקל, תקבל תשובה. אותו כנ"ל לגבי ספקים ואתה מסודר.

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...