מישהו יודע מה ההבדל בין gcj וJDK? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יודע מה ההבדל בין gcj וJDK?

SoleKiller

Recommended Posts

אני על יוניקס ואני משתמש בנתיים ב IDE מינימליסטי וJDK לצידו, עכשיו מאחר ולג'אווה יש סינטקס ממש מכוער אם אתה לא משתמש במשהו כמו נטבינס שיעשה את התוספות במציקות בשבילך, אני שוקל לעבוד לנטבינס

הבעיה שנטבינס עובד עם gcj ומעניין אותי לדעת מה ההבדל מאחר והוא לא נתמך בערוצי הקוד הפתוח במיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

?

קובץ ההתקנה הבסיסי של אקליפס הוא 87 מגה (ואקליפס מותקן תופס כ-110 מגה), ושל נטבינס הוא 40 מגה. זה כזה הבדל משמעותי בשבילך?

אמנם לא עבדתי עם NetBeans, אבל לפי איך שהיא נראית היא לא פחות מפורטת מאקליפס, ולא נראה לי שדרישות המערכת שלה הרבה יותר נמוכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי (ובהחלט ייתכן שלאחרים היה נסיון אחר) על כמה פלטפורמות, כולל , red hat, hpux ו-. נטבינז יציבה יותר ונוחה יותר לעבודה למי שרגיל ל-VS. ואילו אקליפס פחות יציבה (ברגע שמכניסים תוספים - שהם כל הפואנטה, שאלוהים יעזור...) אבל רצה יותר מהר על אותה מערכת, עם תמיכה ביותר frameworks (כמו NSIS לדוגמה) ועם GUI פחות נוח לעבודה (עניין סובייקטיבי לחלוטין, אבל שוב אני מתייחס למי שרגיל לעבוד עם הפינוק של VS ולא vi ;) ).

עוד יתרון מבחינתי של נטבינז הוא שמירה והעלאה יותר נוחים של פרויקטים, שילוב עם svn ויצירת makefiles מותאמים לסביבות שונות, אני לא יודע כמה הדברים האלה מעניינים אותך.

לי היו חשובים גם 3 פקטורים אחרים והם:

- עיצוב UI

- עיצוב ועבודה עם UML

- יכולות profilling

ובכולן (שוב, מבחינתי) נטבינז הייתה משמעותית טובה יותר מאקליפס.

אני בד"כ עורך קוד על מכונת ווינדוז ב-notepad++ או ב-netbeans ורק מקמפל אותו על סביבות יוניקס/לינוקס...

הבעיה שנטבינס עובד עם gcj ומעניין אותי לדעת מה ההבדל מאחר והוא לא נתמך בערוצי הקוד הפתוח במיוחד

אני חושב שהתבלבלת - ה-compiler ב-JDK הוא זה שנעשה בו שימוש ב-netbeans (שניהם מבית היוצר של סאן), ואקליפס עובד עם gcj (שהוא אחלה כלי דרך אגב).

יתרון שיש ל-gcj הוא היכולת לקמפל בסוף כקוד c/c++ שמקומפל בסוף לקוד native (מכונה/בינארי) ובעצם רץ כמו כל אפליקציית c/c++ אחרת.

לא תמיד עובד או יעיל, אבל יתרון גדול לאפליקציות קטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

solekiller ~ $ aur -S netbeans
Password:
resolving dependencies...
warning: provider package was selected (java-gcj-compat provides java-environment)
warning: dependency cycle detected:
warning: eclipse-ecj will be installed before its gcc-gcj dependency
looking for inter-conflicts...
:: java-gcj-compat conflicts with jre. Remove jre? [Y/n]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...