האם אפשר לחבר 2 מחשבים נייחים לשקע קיר אחד? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לחבר 2 מחשבים נייחים לשקע קיר אחד?

Yakim Peled

Recommended Posts

לא חשבתי על זה מקודם אבל עכשיו, אחרי שהעלית אותו, הרעיון של שיתוף קבצים ותיקיות בין המחשבים מתאים לי. יש נתבים מומלצים?

עכשיו עלתה על דעתי בעיה אפשרית. המחשב הישן הוא עם שהיא 32 ביט. המחשב החדש יהיה - בסבירות גבוהה - 64 ביט ויתכן שאתקין גם . זה יפריע במשהו לשיתוף הקבצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

השאלה נמצאת בכותרת. :)

בקצרה, יש לי מחשב נייח אחד שמחובר לאינטרנט. אני רוצה לקנות עוד מחשב נייח ולחבר גם אותו.

לשאלתך מקודם - כרגע אני מחובר עם חייגן. כרגע התקשרתי ל-012 והתחלתי בתהליך שיביא אותי בסופו של דבר (הם צריכים לשלוח איזה קובץ ל-HOT) למצב שאהיה בחיבור ללא חייגן. לא יודע כמה זמן זה ייקח אבל שום דבר לא בוער לי. אני לא קונה את המחשב מחר וגם לא מחרתיים. אני עדיין בשלב של איסוף מידע.

צילמתי את המחשב שלי מאחור וגם את המודמים של HOT ושל 012 כדי שתבינו איך אני מחובר כיום לאינטרנט.

לא חשבתי על זה מקודם אבל עכשיו, אחרי שהעלית אותו, הרעיון של שיתוף קבצים ותיקיות בין המחשבים מתאים לי. יש נתבים מומלצים?

ככה:

לא מומלץ לחבר אף פעם חיבור RJ וחיבור באותו המודם, בדקתי את העניין ואם המודם 'מרגיש' את שניהם הוא מחלק by default את המהירות שמגיעה אליו ל-2 באופן זהה וללא להתחשב במשאבים של כ"א.

אם שיתוף מעניין אותך לך על ראוטר, ואם מעניין אותך גישה אלחוטית כאופציה לעתיד לך על ראוטר .

אם שיתוף לא קריטי ואתה מחפש משהו זול וללא אלחוט, אני ממליץ בחום על http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=981&CatCode=60

עושה את העבודה כמו שד.

אם שיתוף + אלחוטית לך על: http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=1341&CatCode=60

הוא אחלה לדירות. ופותר אותך מ'הצורך בחייגן' (מכניסים לו בהגדרות והוא יחייג לבד כל פעם ללא התערבות מצידך) בניגוד לקודם.

ואם שיתוף אך לא לך על האחרון כי ההפרש מינורי ולעתיד לעולם לא תדע איזה צרכים יהיו לך עוד... ;D

אם יש לך עוד שאלות, תרגיש חופשי לירות. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות. מבחינתי גם השיתוף לא קריטי וגם הנושא החוטי/אלחוטי לא קריטי אבל מתוך מחשבה על העתיד כנראה שאלך על האחרון.

ואגב , אתה ממש לא צריך לחבר אותו למחשבים? זה כמו WiFi?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות. מבחינתי גם השיתוף לא קריטי וגם הנושא החוטי/אלחוטי לא קריטי אבל מתוך מחשבה על העתיד כנראה שאלך על האחרון.

ואגב , אתה ממש לא צריך לחבר אותו למחשבים? זה כמו WiFi?

אם אתה קונה אתה מייצר לעצמך WIFI שלך.

אני מאוד ממליץ לך לפני ההתקנה להתייעץ כאן, כי נושא האבטחה חשוב לא פחות !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה קונה אתה מייצר לעצמך WIFI שלך.

רגע, וזה אומר שאחרים בדירות הסמוכות יוכלו גם כן לגלוש על הרשת שלי?

אני מאוד ממליץ לך לפני ההתקנה להתייעץ כאן, כי נושא האבטחה חשוב לא פחות !!

ללא ספק אבל כרגע אני עדיין בשלב של לימוד הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, וזה אומר שאחרים בדירות הסמוכות יוכלו גם כן לגלוש על הרשת שלי?

לא רק לגלוש על חשבונך אלא מן הסתם לגרום לאיטיות מחרידה עד כדי רצון לצאת למסע הרג, ומעבר לזה ניתן גם לגשת לראוטר לא מאובטח ובקלות להרוס אותו ברמה שלא ניתן לתקן אותו אלא לזרוק ממש לפח, ולא נוסיף על כך כאן ;)

בקיצור לאחר הקנייה תעלה לפה הודעת המשך (אין צורך בת'רד חדש) ותאבטח אותו אופליין אחרי שתקבל עזרה כאן ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה עוד כמה סיבות. :)

אבל אני עדיין לא יודע אם אני גולש עם חייגן או ללא חייגן. 4 שיחות ל-012 עדיין לא הניבו תשובה חד משמעית. :nixweiss:[br]פורסם בתאריך: 23.03.2009 בשעה 17:01:27

סוף סוף קיבלתי תשובה סופית: אני מחובר ללא חייגן.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון עדיף לדעתי עם חייגן מהרבה סיבות..

למה? קודם המליצו לי להיות בלי חייגן ואני כבר שמחתי שאני מחובר כך...... :(

אגב מה קורה עם הרכישה של הראוטר ? :silly:

אני אקנה אותו ביחד עם המחשב. כנראה בחודש הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון ה-IP שלך עם חייגן משתנה כל פעם שהמודם מתחבר מחדש לחשמל \ מרסט את עצמו מחדש.

וללא חייגן ה-IP משתנה פעם בחודש לערך...

בעיקרון יותר מאובטח שה- IP שלך ישתנה בתדירות גבוהה, אבל עם הגנות מתאימות במחשב זה ממש לא ישנה.

כשיש לך ראוטר והוא הרי מחייג אוטומטית בשבילך אז אין לך את החייגן המעצבן על שולחן העבודה, וההרגשה היא ללכת עם ולהרגיש בלי.. ולדעתי זה עדיף...

אתה תמיד יכול אגב לעבור חינם לחייגן והחברת אפילו יותר מתשמח להעביר אותך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...