האם כדאי לי לקנות כרטיס קול חדש? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לי לקנות כרטיס קול חדש?

Black Knight

Recommended Posts

היי,

קניתי לפני מספר חודשים את המערכת 5.1 של סמסונג (HT-THX22), עכשיו, כרטיס הקול שיש לי הוא און-בורד.

לוח האם שיש לי הוא של - M2N-E, עם הפירוט הזה באודיו:

ADI 1988 8-channel High Definition Audio CODEC

Support Jack-Sensing, Enumeration, Multi-streaming and Jack-Retasking

S/PDIF out on back I/O port

לא ממש מבין מה כל זה אומר לי.

האם שווה לי לקנות כרטיס קול טוב יותר? אפשר בכלל להפיק טוב יותר מהמערכת הזאת עם כרטיס קול טוב יותר?

ואם כן, איזה כרטיס כדאי לי לקנות (סרטים ומוזיקה הם ההעדפה על פני משחקים).

תודה רבה =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא על הפנים בלשון המעטה. גם עם ההרמן קרדון שלי יש הבדל עצום בין און בורד לכרטיס רבולושן 5.1 שהיה לי.

אבל הייתי מתחיל להשקיע בכרטיס ממדפיים ב1500 (וורפידל למיניהם) ומגבר וינטאג' כלשהו ב400-500 (רוטל, מרנץ, סאנסוי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון המערכת עלתה 1300 (בהנחה), אז ביחס עלות/תמורה איך היא?

ואם אפשר גם לשאול, איך מחליטים איזה מערכת היא טובה ואיזה לא? ז"א, מהם הקריטריונים שאומרים "זאת מערכת טובה וזאת על הפנים", חוץ מלשמוע אותה ולהחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, הבדל יהיה רק שהוא לא ייתן לך את מה שאתה מחפש. אתה תצתרך לחפש אותו בנרות רק בכדי לדעת שהוא קיים וזה בטח לא שווה את ההשקעה.

איך מחליטים מה טוב ? ידע, נסיון ושמיעה. שמיעה בלי נסיון מספיק טוב לא תתן המון בשביל לדעת מה טוב. צריך פשוט להכיר מה הטכנולוגייה מסוגלת לספק ואז ניתן למקם.

כדאי לדעת כלל חשוב שסאונד טוב עולה כסף ועוד לא הצליחו ליצור טוב בזול. אז מחיר זול מאוד זו כנראה אינדיקצייה לדעת מה "לא טוב". קריטריונים כמו ששאלת לא אומרים כלום, צריך הכרה וידע במה שהשוק מציע וזה קל מאוד היום לברר בעידן האינטרנט והפורומים.

כדאי גם להדגיש - אף אחד לא אמר שהמערכת לא מתאימה לך או להמון אנשים שקונים אותה והיא גם לא מוצר זבל חסר שם. פשוט לכל מה שקשור לאיכות היא לא ממש מיועדת וקשורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מניח שגם מערכות של לוג'יטק וקריאטיב הם לא בדיוק בשביל זה? או שפשוט זה לא זה?

ואם כבר, איזה מערכות ורמקולים כן נחשבות "מערכות סאונד" טובות? ואיפה מתחילים המחירים בשביל כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לוג'יטק וקריאטיב לא מספקות איכותי או אודיופילי.

איפה זה מתחיל ? זו שאלה מאוד סוביקטיבית שקשה לענות עליה. זה שיש רמקול של 5000 ש"ח זה לא אומר שהוא לא ישמע רע לאוזניים שלך. מה שכן בכל מערכת רצינית ההבדל בינה לבין רמקולים של מחשב יהיה ניכר מאוד.

קשה להגיד איפה מתחילים המחירים אבל כנראה באיזור האלף וקצת לזוג רמקולים מדפיים ומחיר דומה להגברה. אם רוצים קולנוע המחיר קופץ פלאים.

ציוד שכבר נכנס לתחום אודיופילי תקציבי עומד באיזור ה2.5 עד 3.5 אלף לזוג רמקולים מדפיים, מגברים בין 2000 ל 3000. בציוד קולנוע תקציבי שנכנס להגדרה הזו יושב בלחץ באיזור ה 10000 ש"ח ויותר לכיוון 12-13 אלף. אבל ציוד בעל איכויות כניסה אודיופיליות זה לא משהו שמיועד לכל אחד.

בד"כ באיזור ה 5-6 אלף ש"ח אפשר להרכיב מערכת קולנוע נחמדה עם אמיתי ולא מצועצע.

אני מניח שעכשיו אתה מבין איפה אתה עומד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

פאק.

עכשיו אני באמת מבין איפה אני עומד. יקר העסק.

אז בעצם בשביל מה מוכרים כרטיסי קול? אם האון בורד הוא מספק בשביל המערכות ה"רגילות", אני בספק אם מייצרים אותם רק בשביל מערכות אודיופיליות.

או תקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה אל תטעה אנשים, האון בורד של היום הוא זבל טהור. בהשקעה של 450 שקל, כרטיס רמת כניסה כמו רבולושין 5.1 טוב פי כמה.

היה לי את הכרטיס שנתיים ומכרתי כי אני צריך רק יציאה דיגיטלית, אבל כשבאים חברים אני מפעיל את הרמקולים הדי עלובים שלי

אפשר לומר, והם בלתי שמיעים ולא היה כך עם הרבולושן, שהDAC שלו מספק פירוט מצויין וריכוך קצוות.

אז להגיד שהOB של היום איכותי באופן מדהים זו הטעייה חמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם גם לא כל כך גרועים.

יחסית לכרטיסים הפשוטים/בינוניים של פעם הם אפילו די טובים.

בכל זאת גם אני רוצה לשאול את אותה שאלה.

יש לי כרטיס קול SUPREMEFX II שהגיע עם הלוח.

אני יודע שהוא לא ממש טוב אבל הוא אמור להיות קצת יותר טוב מכרטיסי OB פשוטים (לפי דיבורים באינטרנט).

יש לי בבית מערכת סטראו ישנה אך לא רעה (pioneer + peerless) ואוזניות sennheiser hd280pro שקניתי לא מזמן.

יש סיבה מספיק טובה לקנות כרטיס קול, ואם כן אז איזה בדיוק ולמה ?

כמו כן יש תחליף ראוי לכרטיסים של ? כי אני די כועס עליהם על הסיפור של התמיכה והדריוורים + הסיפור עם הבחור מברזיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה קניית כרטיסי קול למחשבים ביתיים, כמה מצחיק שזה נשמע, התחילה בשביל משחקים (ואני לא מדבר על תקופות שלא היה OB). איכות הסאונד מן הסתם היתה חייבת להיכנס בשביל לתת תמורה לכסף אבל לא שמו עליה דגש רציני אבל בכל מקרה היה ערך מוסף של איכות אל מול הOB שהיה מאוד מאוד בסיסי בנושא האיכות וההבדל היה ניכר על מערכות טובות.

כרטיסים שנמכרו לאיכות עלו המון כי לא היה ואין שום הגיון לשים כרטיס עם איכות טובה על מערכת בסיסית ומערכת טובה כידוע עולה המון ומצדיקה מחיר יקר של כרטיס. צריך להבין שכרטיס כמו הD2 שעולה 800 ש"ח מקביל לCD של 3000 - 2500 ש"ח מבחינת האיכות. אף אחד לא יחבר CD איכותי כזה במחיר כזה למערכת של 1000 או 3000 ש"ח ולכן אין שום סיבה ללהשקיע בכרטיסים טובים על מערכות זולות.

בכל מקרה ההגדרה של מערכת אודיופילית היא מטושטשת. גם מערכת טובה לא אודיופילית תנצל את היתרון של כרטיס טוב, אבל במקרה כזה אין מה לקפוץ ואפשר להסתפק בכרטיס של 300 ש"ח.

החולייה החלשה של הOB היום הוא הDAC, אבל כשמחברים דיגיטלית למערכת נורמאלית הם בהחלט מספקים איכות סבירה והרבה יותר טובה מהעבר. לא היתי מגדיר אתם "איכותיים באופן מדהים" אבל גם לא "זבל טהור". הם פשוט הכי לא מתאימים בעולם לציוד אודיו אמיתי ששם דגש על איכות הסאונד (משהו שלא מעניין את כולם כשהם שומעים מוזיקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...