שאלה בנושא שיבושים בקבצי MP3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנושא שיבושים בקבצי MP3

Wile E Coyote

Recommended Posts

אני יודע שהכותרת נשמעת מוזרה, אבל זה בגלל שהעניין עצמו הוא מוזר.

אני כותב כאן כי לא ממש ידעתי לאיזה פורום לשייך את השאלה.

אז ככה:

יש לי מחשב שרץ תחת מערכת ההפעלה Windows Vista.

הדיסק הקשיח שלי מחולק לשני כוננים (C ו- D), כאשר מערכת ההפעלה היא בכונן C מן הסתם.

יש לי כמה עשרות של קבצי , אשר מאוכסנים בכונן D.

לפני שאני מאכסן קובץ בתיקיה היעודית שלי בכונן D, אני נוהג לשמוע את השיר במלואו ומוודא שהוא לא פגום (CDROM לא תקין או תקלה בתוכנה במהלך ההקלטה בהחלט עלולים ליצור צלילים לא נעימים ולא רצוניים במהלך השיר).

בזמן האחרון אני מגלה, שפה ושם חלק מן השירים, שהיו שמורים בתיקיה שלי במשך שנים, נפגם. במילים יותר פשוטות: אני שומע שיר ופתאום באמצע נשמע מין צליל הפרעה מעצבן (שלא היה קיים עד היום). בכל פעם כשקורה דבר כזה, אני שוב מוודא שזו אינה תקלה בנגן אלא תקלה בקובץ עצמו.

והשאלה שלי היא:

האם ייתכן שקובץ , שכביכול לא משתנה לעולם, מפתח עיוותים ככה מעצמו עקב התיישנות או עקב העתקות מרובות מתיקיה לתיקיה או משהו בסגנון?

אני יודע שהשאלה הזאת קצת לא שגרתית, אבל זה לפעמים יכול להיות ממש מעצבן, במיוחד כאתה רגיש למוזיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפרעות האלה קורות כל פעם באותה נקודה בשיר? כלומר, אם תשמע שיר עם הפרעה פעמיים, ההפרעות יהיו בדיוק באותם זמנים?

ניסית להפעיל את השירים עם נגן אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן. באותה נקודה. הן פשוט "חלק מהשיר" עכשיו. אין שום סיכוי שהן היו שם לפני כן, מאחר שכמו שציינתי, אני בודק כל שיר שנכנס לתיקיה שלי ומוודא שאין בו דברים כאלה.

קבצי אני מפעיל תמיד עם Winamp 2.8. ניסיתי להפעיל את אותו קובץ עם Media Player, וההפרעה נשמעה בדיוק באותה שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן שמדובר בציוד שמיעה זול?

כשבדקת את השירים שמעת נגיד עם איכותיות, ועכשיו אתה שומע עם ב 20 שח נגיד, אז הם לא תמיד מסוגלים לנגן הכל.

היה לי מקרה דומה כששמעתי בנגן עם האוזניות שהגיעו איתו, ורק כשהחלפתי את האוזניות הכל נשמע נהדר.

בקיצור תנסה לשמוע את זה במכשיר האזנה שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיכוי שהכונן הקשיח גרם לזה.

כונן קשיח תקול(/או בדרך להיות תקול) יכול בהחלט לגרום לבעיות כאלו (כמו למשל קבצי RAR שנפגמים באופן פתאומי/בזמן הורדה)

אני מציע שתוריד תוכנה ייעודית לכונן שלך ותבדוק אותו.

*מועבר לפורום תמיכה טכנית לתקלות חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- Kosta88:

זה לא ציוד שמיעה זול. יש לי אחלה ואזניות ברמה בינוני פלוס. אני בספק שזו הסיבה.

ל- Milk Inc:

קצת קשה לי להאמין, כי המחשב (כולל הכונן הקשיח) אפילו לא בן שנה.

לאיזו תוכנה אתה מתכוון? תוכנה שבודקת מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק קשיח יכול להיות תקול ללא קשר לגיל שלו. לפעמים גם יכול להגרם נזק לדיסק הקשיח כתוצאה משימוש לא נכון. לדוגמה אם תילתלת את המחשב בזמן קריאה/כתיבה לכונן הקשיח קיימת אפשרות שהפלטה/ות של הכונן תישרט והמידע ששמור באותו אזור ילך לאיבוד.

התוכנה שהתכוונו אליה זה תוכנת דיאגנוסטיקה שניתן להוריד מאתר הבית של יצרן הדיסק הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין נשמע מוזר...

אילו קבצים היו מתקלקלים ככה, הייתי מצפה לקריסה של עוד כמה תוכנות, ולא רק קבצי .

בכל מקרה אני אנסה לבדוק באתר של Hitachi (היצרן של הדיסק), אם יש להם כלי לדיאגנוזה.

תודה רבה לכולם על העזרה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...