מחשב לגראפיקה דו מימדית (Adobe למניהן), תקציב: אופטימאלי (בבקשה אל תהרגו אותי) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לגראפיקה דו מימדית (Adobe למניהן), תקציב: אופטימאלי (בבקשה אל תהרגו אותי)

xZiPeR

Recommended Posts

שלום כולם. אמא שלי היא גראפיקאית, עובדת הרבה עם Photoshop, קצת פחות עם InDesign ותוכנות קשורות.

יש לה מחשב כבר כמה שנים טובות, והגיע הזמן לשדרג. כמה דגשים:

1. אין שום צורך שיריץ איזשהו משחק , סרט או משהו לא רלוונטי אחר - להפך, ככה אחותי תעזוב לה את המחשב בשקט.

2. חשוב שיהיה מהיר בייעוד שלו.

3. שיהיה שקט כמה שאפשר (בלי להסחף, לא צריך להשקיע 200 שקל בשביל שקט במיוחד).

4. שישרוד הרבהההה זמן (כמה שנים).

עכשיו כמה הערות בנוגע למה שצריך לכלול המחשב והתקציב - ככה, אין תקציב מוגדר, כמובן שאין צורך להסחף וללכת עד 10K+, אבל בכל זאת - השיקול העיקרי הוא שהיחס בין העלות לעמידה בדרישות יהיה הגבוה ביותר (ובכל זאת, אני מניח שאפשר לסדר מחשב כזה בפחות מ3K אפילו). בנוגע לרכיבים - אין צורך בציוד היקפי, כוננים (קשיחים ו\או דיסקים), אבל כן צריך מסך (הגיע הזמן לחדש את המסך החצי מת שלה). אבל שוב - אם אתם חושבים שיש איזשהו עכבר או כונן שיכול לשפר לה משמעותית את חווית השימוש ואיכות העבודה (קחו בחשבון שכרגע יש לה עכבר, מקלדת והכל בסיסיים למדי) - תציעו לשדרג בבקשה.

בנוגע לOC - אני לא אוברקלוקר או מתיימר להיות אחד כזה, אם אבל אפשר לעשות פשוט שיעלה משמעותית את הבציעוים, או יקטין משמעותית את המחיר - לכו על זה. :)

בתודה רבה מראש,

אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש לה מחשב בן 5~ אפילו יותר נראה לי, עבר שדרוג קטן של זיכרון ועוד כמה שטויות, אבל למעשה לא שדרוג משמעותי.

אין צורך בכוננים - יש לה צורב תקין, כמעט חדש, בנווגע להארדיסק - יש לה שני הארדיסקים של 80 ג'יגה + כונן של 160 לגיבוי, נכון לעכשיו הם מספיקים לה (אף על פי שהם ATA אז אולי זה יכול להאט, אני לא יודע מה משמעותי עבור מחשב לגרפיקה).

בקשר למסך - תראה, אם היא הסתדרה עד עכשיו עם איזה מסך 17 אינץ' CRT עגול שהכל בו נראה כמעט שחור ומרוח - אני מאמין שהיא לא צריכה את המסך הכי טוב שיש, אבל כדאי שבכל זאת יהיה משהו ששווה את הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...