מצלמה עד 3500K כולל שאלון - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה עד 3500K כולל שאלון

avishaiar17

Recommended Posts

אני מוסיף לתגובה מעלי

כבעלים של הפנטקס האמורה

היתרון שלה הוא בעיקר איכות הבניה שלה , ואל תצפה לתוספת באיכות התמונות , הן כולן מצלמות כניסה באותה רמה בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההבדל באיכות הבניה הוא הדבר הבולט ביותר כשמחזיקים את שתי המצלמות, אבל יש ל-K200D לא מעט יתרונות אחרים על ה-1000D:‏

- מייצב בגוף

- 11 חיישני AF, מתוכם 9 מוצלבים (בהשוואה ל-7 חיישנים ו-1 בלבד מוצלב בקנון)

- איטומי אבק ולחות

- תמיכה מובנית בפלאש (בקנון צריך להוסיף משדר שעולה מעל $200)

- תמיכה בשלט אלחוטי

- עינית גדולה יותר

- מדידת אור ספוט

- עבודה נוחה יותר במצב M (כפתור ירוק לאיפוס הגדרות; AEL לשינוי קומבינציות צמצם/מהירות מבלי לשנות חשיפה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- תמיכה מובנית בפלאש אלחוטי (בקנון צריך להוסיף משדר שעולה מעל $200)

אפשר להשיג כזה משדר בזול מאד מחברת צד שלישי, שלא לדבר על כמה באמת חברינו פה זקוק לזה....

- תמיכה בשלט אלחוטי

...? גם הקנון...

אגב, avishaiar17, ה- 450D שהיא לדעתי מצלמה עדיפה על כל האופציות שהועלו פה היא בטווח המחירים שלך, עומדת על סביבות 3400~ עם עדשה מיוצבת אופטית כמובן, 12MP, הקיט הזה יתן לך איכות תמונה הכי טובה מכל מה שהוצע פה, אם גם מתחשבים בביצועי ISO גבוה.

לינקים שימושיים:

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk200d/

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/

למרות ששוב, האופציה הכי זולה מבין כל מה שהועלה עד כה אמור לספק אותך, אך אם אתה מתכוון להתקדם קצת בתחום אז פשוט יהיה חבל אם תהיה 'תקוע' עם משהו שהתפשרת עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להשיג כזה משדר בזול מאד מחברת צד שלישי

פלאש TTL? אשמח לקבל לינק. למיטב ידיעתי כל האביזרים צד שלישי תומכים רק בפלאש ידני. ה-K200D לעומת זאת מסוגלת לשלוט על פלאשים חיצוניים כאילו היו מחוברים אליה, עם P-TTL מלא.

...? גם הקנון...

לא ב-1000D.

אגב, avishaiar17, ה- 450D שהיא לדעתי עדיפה על כל האופציות שהועלו פה היא בטווח המחירים שלך, עומדת על סביבות 3400~ עם עדשה מיוצבת אופטית כמובן, 12MP, הקיט הזה יתן לך איכות תמונה הכי טובה מכל מה שהוצע פה, אם גם מתחשבים בביצועי ISO גבוה.

ההבדלים באיכות התמונה זניחים לחלוטין ודרוש peeping מאומץ כדי לראות אותם. אם תנסה להדפיס את התמונות או לצפות בהן במלואן על המסך לא תוכל לראות הבדלים בכמות הרעש או הפרטים, רק בצבע ובמעברי הגוונים (וכאן יש לדעתי יתרון לפנטקס). אגב, גם ב-100% הגדלה הדיעות חלוקות איזו טובה יותר, וכדי להגיע למסקנה של ממש דרוש שינוי של ברירות המחדל כדי להתאים לטעם האישי של הבודק. ב-ISO 1600 למשל אני מעדיף בהרבה את הצבעים של ה-K200D על פני אלה של ה-450D, אבל האם הגדלת Saturation בקנון הייתה פותרת את הבעיה? אין דרך לדעת מהביקורות. האיכות ב-JPEG מאוד תלויה בהגדרות, ואת אלה מוטב שכל אחד יישנה בהתאם לטעמו. מעניין אבל לראות זה את ההבדלים באיכות החיישן בבדיקה של פלט ה-RAW של שתי המצלמות:

7373410.jpg

לפי הטסט הנ"ל (המקור כאן) יש יתרון ברור ל-K200D בכל הפרמטרים, אבל האם היתרון הזה מספיק בשביל לבחור בה? לדעתי התשובה היא שלא. יש הבדלים הרבה יותר משמעותיים בין שתי המצלמות - לטוב ולרע.

בהשוואה להבדלים הזניחים האלה, חיצוני מאפשר לקבל שיפור עצום ומוחשי מאוד בתוצאות. הוא מאפשר לצלם ב-ISO נמוך (עם צבעים מעולים וניקיון מוחלט מרעש), לקבל תאורה רכה ומחמיאה (באמצעות מוקפץ) ולמנוע לחלוטין בעיות של מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא (דבר ש-ISO גבוה לא פותר). כזה לא ניתן לרכוש בתקציב הנ"ל עם ה-450D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פלאש אלחוטי TTL? אשמח לקבל לינק. למיטב ידיעתי כל האביזרים צד שלישי תומכים רק בפלאש ידני. ה-K200D לעומת זאת מסוגלת לשלוט על פלאשים חיצוניים כאילו היו מחוברים אליה, עם P-TTL מלא.

אני מתפלא שקיים שימוש TTL במצב off-camera. במצבים כאלה נהוג ורצוי להשתמש בפלאשים מרוחקים במצב ידני למיטב ידיעתי...

לא ב-1000D.

צודק. אפשרי אגב ב- 450D.

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk200d/page25.asp

מה שכתוב שם וגם התמונות עצמן סותרות את הבארים של DxO. אני מאמין למה שאני רואה ולכן נמנע כמעט תמיד בכלל מלהסתכל מה יש ל- DxO להגיד.

חוץ מכל זה, ודאי, פלאש חיצוני מוקפץ תורם פלאים לתאורה ולרכות התאורה, עם כל שדיברנו עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתפלא שקיים שימוש TTL במצב off-camera. במצבים כאלה נהוג ורצוי להשתמש בפלאשים מרוחקים במצב ידני למיטב ידיעתי...

אין מה להתפלא. TTL אלחוטי קיים בכל החברות, אבל בקנון הוא דורש משדר יקר.

היתרון בפאלש אלחוטי TTL הוא בזמן הקצר שדרוש כדי לקבל חשיפות נכונות, וביכולת להמשיך לקבל אותן גם עם שינויים של צמצם ו-ISO (ומבלי לשנות שום הגדרות בפלאש). לעומת זאת פלאש אלחוטי ידני דורש הרבה ניסוי וטעייה (או שימוש במד-אור חיצוני). זה לא שאי אפשר להשתמש בפלאש אלחוטי ידני, אבל אנשים מעדיפים את הנוחות ומהירות העבודה שניתן לקבל עם TTL - גם כשהפלאש על המצלמה, וגם כשהוא מנותק ממנה.

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk200d/page25.asp

מה שכתוב שם וגם התמונות עצמן סותרות את הבארים של DxO. אני מאמין למה שאני רואה ולכן נמנע כמעט תמיד בכלל מלהסתכל מה יש ל- DxO להגיד.

אין סתירה. הבדיקה הזו של dpreview.com לא מתייחסת ל-ISO גבוה, לטווח הדינמי או לעומק הצבע. היא נותנת אינדיקציה לרזולוציה, שכצפוי ממצלמה עם 2 מ"פ נוספים תהיה עדיפה במעט ב-450D. עם זאת, הדברים שכתבתי קודם רלוונטיים מאוד גם לתמונה הזו. הדרך היחידה שבה תוכל לראות את ההבדלים המזעריים האלה בכושר ההפרדה של שתי המצלמות היא ב- peeping בהגדלה של 100%, כשהאף שלך כמעט דבוק למסך. אין להם שום משמעות בפועל - לא בהדפסה (כולל בהדפסות גדולות), ולא בצפיה בתמונה כולה במסך (כולל במסכים גדולים שתומכים ברזולוציות גבוהות).

חוץ מכל זה, ודאי, פלאש חיצוני מוקפץ תורם פלאים לתאורה ולרכות התאורה, עם כל שדיברנו עליה.

נכון, אבל בתקציב האמור אי אפשר לקבל כזה עם ה-450D. עם ה-K200D ועם ה-1000D לעומת זאת כן אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אפשר להשיג את ה0 PANTEX K200D במחיר סביר כמו שהחברה פה השיגו...?!?

באוולה ובנענע יש מצלמה אחרת של PANTEX K-M כולל עדשה ב- 2000 מה אתם אומרים מכירים אותה?

http://www.nanashops.co.il/a/ap.aspx?pi=MF09C48FF9

http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=MF33564812

לגבי הפלאש לקנון ה- EX220 מספיק ?? או שיש הבדל משמעותי ל- EX430 (במידה ואני לוקח את הקנון...)

יש הרבה חברות לא עם אותו מותג שיש להן שמתאים לחברות השונות האם הם כדאיים??

תודה רבה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אפשר להשיג את ה0 PANTEX K200D במחיר סביר כמו שהחברה פה השיגו...?!?

בתמליל 2000 המחיר סביר.

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=694902

באוולה ובנענע יש מצלמה אחרת של PANTEX K-M כולל עדשה ב- 2000 מה אתם אומרים מכירים אותה?

אני לא מאוד מתלהב מה-K2000 (בהשוואה ל-K200D), אבל במחיר הזה אין ספק שהיא נותנת תמורה מעולה, יותר מאשר כל מצלמת DSLR תקציבית אחרת. היתרון העקרי שלה הוא בקומפקטיות, ולפי הדיווחים - בפוקוס מהיר יותר מזה של ה-K200D. מבחינות אחרות היא מייצגת נסיגה. היא בנויה פחות טוב, יש לה ממשק פחות נוח (אין כפתור ירוק, אין מסך עליון), יש פחות חיישני פוקוס, רק אחד מהם מוצלב (בהשוואה ל-9 ב-K200D) ואפשר לבחור ידנית רק בחיישן הפוקוס המרכזי. גם עדשת הקיט שאיתה היא מגיעה היא עדשה שבנויה פחות טוב מזו שמגיעה עם ה-K200D (ביונט פלסטיק כמו בניקון ובקנון, מול ביונט מתכת בעדשת הקיט הרגילה של פנטקס).

לגבי הפלאש לקנון ה- EX220 מספיק ?? או שיש הבדל משמעותי ל- EX430 (במידה ואני לוקח את הקנון...)

ההבדל עצום. ל-EX220 אין אפשרות הקפצה, ולכן הוא חסר תועלת לחלוטין.

יש הרבה חברות לא עם אותו מותג שיש להן פלאש שמתאים לחברות השונות האם הם כדאיים??

המחיר של ה-430EX סביר בשביל מה שמקבלים, ויש לו את התכונות ההכרחיות שחסרות בפלאש הזולים של קנון. אני לא מכיר פלאשים צד שלישי שנותנים תמורה טובה יותר, אם כי לפחות על הנייר הפלאש הזה נראה כמו מועמד רציני. אין לי מושג איך הוא בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמליל המחיר שרשום הינו 2800 כולל עדשה זה לא 2000 ש"ח

2000 ש"ח הוא המחיר של ה-K2000. ה-K200D עולה 2800 ש"ח. בשני המקרים המחיר כולל עדשה, ובשני המקרים המחיר סביר מאוד בשביל מה שמקבלים. את ה-K200D ניתן היה לקנות קצת יותר בזול לפני כמה חודשים, אבל דברים השתנו מאז. הפרשי שערים עם היין היפני גרמו לרוב ציוד הצילום שנמכר כיום בעולם להתייקר.

איזה פלאש הכי זול אפשר להתאים לפנטקס ?? שמספיק לאולם...

סיגמה EF530DGST

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בהכרח כל כך פשוט. יש יתרונות וחסרונות לשתי המצלמות.

יתרונות לפנטקס K2000 על פני הקנון 1000D:

- מייצב בגוף

- תמיכה מובנית בפלאש אלחוטי

- תמיכה בשלט אלחוטי

- עינית גדולה יותר (וגם מסך LCD מעט גדול יותר)

- מדידת אור ספוט

- קצב צילום מהיר יותר במצב RAW (‏3.5 בשניה מול 1.5 ב-1000D)

יתרונות ל-1000D על פני ה-K2000:

- תצוגה חיה (מהסוג שמתאים לצילומים על חצובה, פחות לצילום אנשים)

- אין מגבלה על כמות התמונות בפורמט JPEG במצב מתמשך ברצף אחד (ב-K2000 הבאפר מתמלא לאחר 6 , וצריך להמתין כמה שניות עד לרצף הבא)

- סוללת ליתיום ומטען כלולים במחיר (ה-K2000 משתמשת בסוללות AA, ומומלץ להשתמש בסוללות AA נטענות בעלות פריקה נמוכה).

- ניתן לבחור את נקודת הפוקוס (ב-K2000 ניתן לבחור רק את האמצעית), ובמצב שבו המצלמה בוחרת את הנקודה יש חיווי בעינית לנקודה הנבחרת

- אפשרות לגריפ

- קנון היא חברה מוכרת ונפוצה יותר מפנטקס, וכתוצאה מכך תתקל בפחות תמיהות ומבטים מזלזלים מאנשים חסרי מושג

שתיהן נותנות תמורה טובה מאוד למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קונה את הפנטקס K200D ...

הפלאש הזה- סיגמה EF530DGST הינו הפלאש היחידי שאפשר להתאים לה?

איזה עוד אופציות אפשר אם בכלל??

לגבי בטריות , למה התכוונת לפריקה מהירה..? למשל 2700MHA ?

מה אתה אומר על הדגם הזה( עם המסך האחורי+פונקציות נוספות)

http://www.mdk.co.il/default.asp?catid={EA27D8CC-AA20-4E11-A389-7F2148F8C0E7}&details_type=1&itemid={4CE27A51-65C7-4AE8-8920-88821509C3ED}

עולה קצת יותר יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלאש הזה- סיגמה EF530DGST הינו הפלאש היחידי שאפשר להתאים לה?

לא. גם הפנטקס AF540FGZ מתאים, אבל הוא יקר יותר.

לגבי בטריות , למה התכוונת לפריקה מהירה..? למשל 2700MHA ?

הכוונה לסוללות נטענות שנשארות טעונות גם לאחר פרקי זמן ארוכים. הסוללות המומלצות הן Sanyo Eneloop. ניתן לקנות אותן בארץ כאן, או להזמין מחו"ל במחיר זול משמעותית. כל מטען שמתאים לסוללות AA יתאים, אבל לטווח הארוך מומלץ לקנות מטען חכם שטוען כל בנפרד. חפש דיונים קודמים בפורום לפרטים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...