שאלה בקשר לזמן - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לזמן

zorgi

Recommended Posts

אגב מאיפה לנו שכל מערכת השמש לא סובבת במהירות האור או הגלקסיה שלנו?

השאלה הזאת לדעתי קשורה גם למה שגילו לגבי "האצת היקום". היקום הידוע לנו (לפחות הגלקסיות) מתרחקות אחת מהשנייה במהירות הולכת וגודלת כול הזמן, במקום להאט כמו שההגיון המצוי אומר. לפי מה שאיינשטיין אומר, ככול שמהירות של חפץ גדלה, המסה שלו גודלת ואז צריך גם יותר כוח כדי להניע אותו. אז עכשיו תחשוב על זה שהגלקסיות המאיצות דורשות כול רגע יותר כוח כדי להניע אותם ולמרות זאת הם ממשיכות להאיץ.

אז בהקשר ישיר לשאלתך, יכול להיות שבסוף הגלקסיות יאיצו עד למהירות האור ויהפכו לאנרגיה (בגלל שלא יוכלו להתקיימם יותר כחומר "רגיל" ). אולי זה יהיה חלק מסופו של היקום הידוע לנו. אז עכשיו תבין מיכך שאם איינשטיין צדק,לא יכול להיות שאנחנו נעים כרגע במהירות האור מהסיבה שאם היה כך, היינו כבר במצב של אנרגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל הבנתי שגילו (אולי זה לא נכון, אודה לכם אם תתקנו אותי ותשפכו קצת אור) שנגיד ומבצעים את פרדוקס התאומים.

שני תאומים נולדים, אחד טס בחללית, אחד נשאר על כדוה"א. כשהוא חוזר, הוא בן שנתיים וזה שעל כדוה"א כבר בן 70.

אבל הבנתי שברגע שהוא חוזר ונוחת הוא חוטף את כל מה שהוא "הפסיד" כביכול, בבום אחד. ז"א מזדקן בשניות. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל איך בכלל אפשר לדעת יחסית למה אתה זז במהירות האור-הרי אם היקום בסוף ההאצה שלו הופך לאור-זה לא אומר שכל מה שקרוב אליו זז במהירות האור?

ואולי בכלל היקום הוא עגול כמו כדור ואנחנו חושבים שהוא אינסופי-כמנו שאם אתה הולך ממקום מסוים בכדה"א וממשיך ישר 40 אלף ק"מ אתה חוזר לאותו נקודה כמו אהבל. לגבי הפלאנקים-שאלתי פיזיקאי מוסמך והוא אמר לי שזה ניסיון לאחד שני מערכות-הקוואנטים והיחסות בתורה אחת-ועוד לא גילו איך לעשות את זה(את האיחוד של מרינה מכוכב נולד).

די..אני מחליט שאני לא יודע, הכי פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הבנתי שגילו (אולי זה לא נכון, אודה לכם אם תתקנו אותי ותשפכו קצת אור) שנגיד ומבצעים את פרדוקס התאומים.

שני תאומים נולדים, אחד טס בחללית, אחד נשאר על כדוה"א. כשהוא חוזר, הוא בן שנתיים וזה שעל כדוה"א כבר בן 70.

אבל הבנתי שברגע שהוא חוזר ונוחת הוא חוטף את כל מה שהוא "הפסיד" כביכול, בבום אחד. ז"א מזדקן בשניות. לא?

לא. הוא נשאר צעיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הזאת לדעתי קשורה גם למה שגילו לגבי "האצת היקום". היקום הידוע לנו (לפחות הגלקסיות) מתרחקות אחת מהשנייה במהירות הולכת וגודלת כול הזמן, במקום להאט כמו שההגיון המצוי אומר. לפי מה שאיינשטיין אומר, ככול שמהירות של חפץ גדלה, המסה שלו גודלת ואז צריך גם יותר כוח כדי להניע אותו. אז עכשיו תחשוב על זה שהגלקסיות המאיצות דורשות כול רגע יותר כוח כדי להניע אותם ולמרות זאת הם ממשיכות להאיץ.

חשבת על זה שאולי הגלקסיות לא מאיצות אלא היקום מתמתח ולכן זה גורם לגלקסיות להתרחק אחת מהשניה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה היא פשוטה:

יחידת הזמן שמחוג השעון יעבור היא קבועה- שניה. את יחידת הזמן הזו אנחנו יכולים לחלק לכמה חלקים שאנו רוצים, אך בכל מקרה השעון יעבור את אותה יחידת הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...