netbook לעומת נייד זול (והמלצה לנייד 12 עד 3k) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

netbook לעומת נייד זול (והמלצה לנייד 12 עד 3k)

demultiplexer

Recommended Posts

אהלן,

אני שוקל לקנות נטבוק שאוכל לקחת איתי להרצאות. העניין הוא שאני רוצה לתכנת איתו ואני לא רואה את עצמי מצליח לעבוד בלי לאבד את השפיות עם קונפיגורציה של נטבוק. לכן אני שוקל לקנות מחשב נייד עם מסך קטן. הם יכולים להיות מאוד יקרים אבל מצאתי את זה למשל:

http://zap.co.il/compModels.aspx?modelid=694300

שהוא די בטווח המחירים של נטבוק, אבל עם מעבד בעל שתי ליבות, 2 גיגה (שאני מניח שניתן לשדרג).

מה אתם חושבים עליו? על איזה אתם ממליצים עם מסך לא יותר מ12 אינצ בסביבות 3k?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה מחשב 12 הייתם ממליצים בתקציב גבוה יותר? נאמר שהתקציב אינו מוגבל, אבל אני מחפש את הזול ביותר מאלו המומלצים או את זה שמביא יחס עלות\תועלת הגבוה מכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזול ביותר מבין המחשבים ב-12.1" שהייתי מגדירה הכי מומלצים הוא בוודאי ה-X200 של לנובו שאותו אפשר להשיג מינימום בסביבות ה-6000-6500 ש"ח.

בסביבות 5000 ש"ח אפשר לפעמים למצוא מחשבים טובים מדור קודם כמו ה-X61 של לנובו או ה-2510p של .

זולים מזה כבר מדובר במחשבים סטנדרטיים סבירים שיתרונם במחיר נמוך, יש את ה-2230s של וה-PR201 של MSI בסביבות ה-4000 ש"ח ואת ה-tx2500 של בסביבות 4500 (עליו אני לא ממליצה). שים לב שמחשבים בקטגוריית מחיר כזו שוקלים הרבה יותר ממחשבי 12.1" איכותיים ולכן אולי כדאי לשקול גם מחשבי 13.3" אם אתה ממילא מוגבל בתקציב.

מחשב יד 2 יכול גם הוא להיות אופציה במקרה הזה. תוכל למצוא מחשבי 12.1" איכותיים בתקציב של 3000-4000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכור שתוכל תמיד לשים יד על 12.1" מסדרת דרך איביי. רכשתי משם חמש כאלה במחירים מצחיקים:

X30 ב 750 ש"ח

X41 ב 1500 ש"ח

שניהם במצב מדהים

3 מחשבי X61s ב 3000 ש"ח והיום אפשר להשיג בזול יותר.

יופי של מכשירים. כל מה שצריך זה מישהו שיוכל להביא לך את המחשב מארה"ב. תמיד יש מישהו...

אגב, כשאני משווה בין ה X41 ל X61 אני ממש לא רואה סיבה להשקיע. ה X41 מדהים ועושה את העבודה כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביצועים של ה-X41 הרבה פחות טובים מאלה של ה-X61, בגלל המעבד האיטי, ובעיקר בגלל הדיסק הקשיח האיטי במהירות 4200RPM.

כמובן, לצרכים בסיסיים מסוימים לא יורגש ההבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה. פשוט עם המחיר של המשלוח + המע"מ שצריך לשלם במכס על כל מוצר שעולה מעל $50, המחיר כבר יכול להיות ממש לא כדאי. בקלות אפשר להגיע לתוספת של 50% ומעלה למחיר המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך איזה אחד מהשלושה למכור לי?

אין. כל אחד הלך ליעדו. כמובן שאם תציע 3K על ה X41 זה יגרום לי לשקול לשתי שניות, אבל כנראה שגם אז אסרב. דיי מאוהב בו (ה X41 הוא שלי. כל השאר הלכו לאחרים). הנה קצת להשוויץ. בן שלוש, כמעט כאילו יצא מהקופסא...

dsc8521.th.jpg

dsc8533.th.jpg

אגב, את ה X41 רכשתי דרך בחור נחמד מפורום קנייה ומכירה של http://forum.thinkpads.com. ה-פורום לענייני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שהוא באותו מצב כמו שלך - קנית X31 דרך יד2 ב 1200 שח. פרט לעובדה שהוא יחסית (מאד יחסית) "כבד" שוקל 1.6 זו קנייה מעולה. אומנם עוד לא יצא לי לעבוד איתו בסביבות "כבדות" כמו .NET וכאלה, אבל עבודה ארוכה מול אקליפס למשל , היא די נוחה. וגם המקלדת מעולה. והכתיבה זורמת.

יד2 מלא בדי הרבה X31 בזמן האחרון בקונפיגורציות שונות. והמחיר הוא בסביבות ה 1500-1300. אני מניח שכמו שאמרו שאיבי תוכל למצוא אותם יותר בזול וגם במצב יותר טוב, אבל סה"כ 1200 שח זה גם מחיר מעולה למחשב הזה.

X41 ממש לא מומלץ כי לא תוכל לשדרג את הדיסק שלו במחיר שפוי. (מדובר על דיסקים של 1.8" ולא 2.5" )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

x31 חלש מידי עבורי. אין דגם חזק יותר מ41 אבל זול יותר מ61 שהוא גם tablet? ראיתי גם כמה x61 במחירים הגיוניים בשבילי, אבל לא . טבלט מצריך תוספת של עוד 1000 בממוצע. בכל מקרה, מהרעיון של הנטבוק ירדתי לגמרי, אני לא מבין למה לקנות נטבוק כשאפשר לקנות עם 12.1 בלא הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...