חיבור בין שתי רשתות ביתיות אשר לשתיהן יש ר&#14 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור בין שתי רשתות ביתיות אשר לשתיהן יש ר&#14

KvodHagab

Recommended Posts

אהלן, אני ושכן שלי החלטנו להריץ כבל רשת בין הבתים, ע"מ שנוכל לשחק משחקי רשת אחד עם השני במינימום לאגים.

כרגע פרסנו את הכבל, אבל נתקלנו בשאלה

הרשת הביתית שלי בנויה כך -> מודם ADSL 2.5M ->ראוטר של 3COM-> מחשבים (חוטיים, לראוטר יש 4 פורטים, כרגע 2 בשימוש)

הרשת הביתית שלו בנויה כך -> מודם ??->ראוטר של אדימקס-> מחשב חוטי אחד ו2 מחשבים אלחוטיים (לראוטר יש רק יציאה אחת, והיא בשימוש)

שתי הרשתות מוגדרות כDHCP והמחשבים משיגים את כתובותיהם באופן אוטומטי.

את החיבור של הכבל בצד שלי אנחנו רוצים לעשות ע"ג אחד הפורטים הפנויים בראוטר, בעוד אצלו ע"ג כרטיס נוסף במחשב שלו

מה אנחנו צריכים להגדיר כדי שאני אוכל לראות את המחשב שלו והוא את שלי, אבל שלא נוכל לראות את המחשבים האחרים ברשת ולגשת לאינטרנט דרך החיבור שלא שלנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו אותה רשת פנימית עם אותו subnet כאשר כל אחד מהנתבים יחלק כותובת IP לפי בלבד או שתגדירו ידנית את הGW שיהיה לכתובת של כל , זה בתנאי שאפשר להגדיר את הכתובת הדיפולטיבית של הנתב, את הכבל רשת עצמו תחברו בין הסוויצ'ים שמחוברים לנתב(צריך להיות מוצלב אם הסוויצ' הוא לא auto sense).

כלומר

בית 1

כתובת רשת 192.100.1.0/24

כתובת 192.100.1.1

בית 2

כתובת רשת 192.100.1.0/24

כתובת 192.100.1.2

לחילופין אפשר לעבוד עם רשת CLASS B למשל ועם הגדרות Scope שונות בDHCP Server, שוב עדיין כדאי לשריין את החלוקה לפי כתובת MAC\הקצאה ידנית, למרות שבמצב הנוכחי המחשבים יבקשו כתובת IP מהשרת DHCP שהם מכירים ולא ייבצעו DHCP Discover מחדש, כמו כן אם מדובר בסוויצ' שמובנה בתוך הנתב עצמו אז אם השרת DHCP "המקומי" למטה רוב הסיכויים שכל הנתב למטה והסוויצ' יחד איתו.

כלומר

בית 1

כתובת רשת 192.100.0.0/16

כתובת 192.100.1.1/16

הגדרות סקופ 192.100.1.2-192.100.1.255

בית 2

כתובת 192.100.0.0/16

כתובת נתב 192.100.2.1/16

הגדרות סקופ 192.100.2.2-192.100.2.255

זאת ההגדרה האידיאלית, ממה שאתה מציע אתה עושה את אותו הדבר רק ללא שינוי כלשהו בנתב השני, או ע"י הקצאה של Alternative Configuration לכרטיס הרשת שלך, כלומר לתת לו עוד כתובת IP ששייכת לרשת "הפרטית" שלכם, אבל בכל בדיפולט המערכת עושה packet bridging ככה שאם הוא יירצה תיהיה לו גישה לשאר המחשבים ברשת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך שליטה בשורות ניתוב בראוטרים ?

זה לא ישנה שום דבר אלא אם לנתב יש 2 רגלי "WAN" שאני מבטיח לך שאין לו, אתה לא יכול להוציא דרך רגל בסוויצ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...