Samsung, WD, Seagate? ייעוץ לפני קנייה של כונן בנפח 1TB - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung, WD, Seagate? ייעוץ לפני קנייה של כונן בנפח 1TB

BommBoomOn

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני דווקא בעד ה-EADS המצויין והחרישי שגם הוכתר כבחירה היחידה האפשרית לחובבי שקט/HTPC ע"י XBIT LABS המוערך.

When it comes to choosing an optimal hard drive for home, we can recommend the Hitachi E7K1000 and Western Digital Caviar Black. Both can do well as a system disk. The WD is somewhat faster than the Hitachi is quieter and consumes less power.

The WD Green Power WD10EADS will be the best and only choice for a quiet and cold home multimedia center, though.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד לא ביקש צריכת חשמל נמוכה-

ה-HD103UJ מציג ביצועים עדיפים והוא גם שקט באותה מידה (לא שיש שם השוואה של רמת הרעש)

ואני לא יודע לגבי XbitLabs "המוערך"- לא חסרים אתרים שמספקים השוואות אמינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי רמת השקט יש הבדל אובייקטיבי לא זניח גם ב-SPCR, TOMS, XBIT ומניסיוני האישי לפחות, אבל כפי שכבר אמרתי:

* שקט זה עניין סובייקטיבי ולא כולם ירגישו בהבדל.

* את ההבדל בביצועים עוד ירגישו הרבה פחות אם בכלל.

* גם צריכת ההספק נמוכה במעט וכך גם פליטת החום

אז איזו סיבה בעולם יש להעדיף את הסמסונג (אולי מחיר?).

מבחינת ביצועים ההבדלים בין כל הדגמים (כולל ה-5400RPM) זניחים עד לא מורגשים ל-99.9% מהמשתמשים גם כך. זה נחמד מאוד לגרפים וסקירות אולטרא-מקצועיות אבל לרוב הכמעט מוחלט של המשתמשים זה זניח לחלוטין. הסיבה לכך היא שמיעוט נרדף של האפליקציות באמת מוגבל ע"י ביצועי הדיסק הקשיח ומלבד עורכי מקצועיים שעובדים עם קבצי ענק (כמה גיגות) בזמן אמת או שרתים עם כמה עשרות/מאות משתמשים בו זמנית - אף אחד לא ממש ירגיש בהבדל.

מה שנותר זה ה"אמינות", צריכת ההספק ורמת הרעש (אם נניח לרגע למחיר ;)).

מכיוון שלאף אחד אין צל-צילו של מושג אובייקטיבי ואמין לגבי ה"אמינות", נותרנו עם השניים האחרונים ושם יש זוכה ברור ובולט בטווח המחירים השפוי, ה-EACS או אחיו הבכור ה-EADS שלמרות ה-7200RPM שומר על צריכת הספק, שקט ורמת רעידות נמוכה במיוחד כשל אחיו בעל ה-"5400RPM" לעיל.

גם ה-SAMSUNG F1 ללא ספק מהווה בחירה מצויינת ומהתרשמות סובייקטיבית לא קל להבחין בנחיתות הטכנית שלו מול ה-EACS (כמעט פי 2 הספק ורמת ויברציות/רעש מעט גבוהות יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה לא תרגיש אבל יש שירגישו, וגם ההבדל לא תמיד מורגש..

כמו שתעשה אוברקלוק של 200 מגהרץ למעבד חזק, לא תרגיש בעבודה שוטפת אבל בנקודות מסוימות אתה תרוויח זמן של קידוד, המרה וזמן של הרבה פעולות- זה מזערי עד לכדי לא מורגש אבל בכל זאת שווה.

לגבי השקט- נכון שכל אחד ודעתו אבל בשורה התחתונה אתה אמרת שה-10EADS שקט ואני אומר (וזה נכון) שה-HD103UJ שקט באותה מידה.

וזה לא נכון לקבוע שאת הביצועים ירגישו פחות מרמת הרעש, אתה לא יכול לקבוע בשם כולם מה מרגישים ומה לא. זו דעתך וזכותך, זה הכל.

צריכת ההספק לא מעניינת את רוב האנשים, וכנ"ל לגבי פליטת חום. לגבי חום, מן הסתם שהרבה אנשים רוצים שהכונן הקשיח יהיה בטמפ' סבירה ומטה ולפעמים גם דואגים לכך (אני מדבר על אנשים מעורים בחומרה כמונו ולא על אנשים שלא מבינים בתחום)- לכן אם קשיח אחד פולט מעט יותר חום מהשני, זה לא רלוונטי כי ההבדל אינו גדול וגם יש מאווררים במארז שדואגים לכוננים הקשיחים מהבחינה הזו.

לגבי הציטוט שרשמת- אני לא התייחסתי לזה בתגובה שלי (הנ"ל). (שלא תחשוב שעם מה שרשום בציטוט אני מסכים כי לא ציינתי אחרת)

נ.ב.- אם אתה חושב שהכל לא משנה, למה אתה ממליץ על הדיסק קשיח הזה? המחיר שלו זהה למחיר של הסמסונג.. הרי לפי מה שאתה אומר, נשמע שלא משנה הביצועים והשקט, הרי I-, , RAID... הכל בולשיט- בשורה התחתונה לא מרגישים בהבדל. לא? אז למה אתה ממליץ על כונן ספציפי ומגבה את זה עם התבססויות וטענות? הייתי רוצה לדעת.

נ.ב.2- אתמול התבלבלתי וחשבתי שה-WD10EADS עולה כמו ה-HD103UJ, עכשיו רק קלטתי שהוא עולה 100 שקלים יותר- ממש לא שווה את ההבדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לא הצלחתי להבין כל מה שניסית לומר כי חלק ממה שאמרת נראה לי סותר את עצמו, אבל יכול להיות שבי האשם.

בכל מקרה, מנסיוני האישי אני יכול לומר:

1. מי שרגיש לנושא השקט בהחלט מבחין בהבדלים וזה משמעותי הרבה יותר מהפרש הביצועים שבפועל כמעט לא קיים.

2. הפרש הביצועים בפועל הוא אפסי וחסר משמעות לרוב, גם עם חומרה מהירה ב-ה-ר-ב-ה כמו שציינתי (IRAM למשל).

3. פחות פליטת חום ופחות הספק משפיעים גם כן רק על מי שרגיש לשקט כי אז אפשר להסתפק במאווררים חרישיים עם CFM נמוך

ולא צריך מאוורר יעודי לקירור הדיסק הקשיח (או מאווררי מארז חזקים יותר).

לכן...

* אם המחיר דומה אני לא רואה כל סיבה לקחת דיסק פחות שקט ופחות קריר.

* אם יש עדיפות לשקט אז ה-EADS ללא ספק עדיף בהחלט מניסיוני וגם בכל סקירה מקצועית שראיתי.

* אם יש עדיפות ומשמעות אמיתית לביצועים (נדיר מאוד) ואין רגישות לשקט אז עדיף לקחת את ה- Caviar Black ממילא.

* אם אין צורך אמיתי בביצועים מיוחדים והשקט לא ראשון בסדר העדיפויות - קח את הזול ביותר שתמצא.

ה-HD103UJ ללא ספק מהווה פשרה טובה מאוד בין שקט, ביצועים סינטטיים ומחיר אך הוא לא מצטיין במיוחד באף אחד מהם.

ה-EADS עולה עליו בתחום השקט, ההספק והחום ונותן בפועל ביצועים כמעט זהים לחלוטין והמחיר משתנה מחנות לחנות.

כל אחד שיעשה את השיקולים בהתאם לצרכים וההעדפות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש מי שרגיש לשקט ויש מי ש"רגיש" לביצועים, או במילים אחרות אוהב כמה שיותר ביצועים- יש כוננים שההבדל בניהם אינו משמעותי אבל יש מקרים בהם ההבדל קיים (לא חייב להיות כ"כ משמעותי כמו ההבדל בין כונן בודד לשני כוננים ב-RAID0).

2. הוא לא אפסי, אי אפשר לבצע הכללה שכזו- אתה יכול לקחת שני דיסקים קשיחים שבמקרה שלהם ההבדל הוא מזערי ואפשר לקחת שני מקרים אחרים שבהם יש הבדל ביצועים. ההבדל מורגש ועוד איך, זה מתחיל בזמן הפעלת מערכת ההפעלה (או כל המערכת אם תרצה, כפי שעושים בהשוואות) וזה ממשיך לפעולות שדורשות המתנה ובהן דיסק קשיח מהיר (או מערך/SSD) יהווה שיפור משמעותי. אני כבר קראתי על הנסיון שלך עם IRAM ולא הגבתי קודם לציטוט מאותה סיבה- יש שיפור ביצועים ואתה מתעקש לומר שאין, אני לא אחפש את הסיבה לכך- אני פשוט אומר שאתה טועה והרבה אנשים שברשותם מערכי RAID כאלו ואחרים חלקו עליך בעבר.

3. כאן אני מבין את השורה ההתחלתית שלך, שלא הבנת את מה שאמרתי. אני אחזור על מה שאמרתי:

"אם קשיח אחד פולט מעט יותר חום מהשני, זה לא רלוונטי כי ההבדל אינו גדול וגם יש מאווררים במארז שדואגים לכוננים הקשיחים מהבחינה הזו." - לצורך העניין גם אם מדובר ב- זה לא משמעותי. (הערה: זה נחמד כפלוס, כלומר כיתרון נוסף לקשיח טוב, אבל זה ממש לא משמעותי כדי לבסס כשלעצמו קניה של קשיח X במקום Y.)

לכן..

1. המחיר אינו דומה, יש הבדל של 100 שקלים, ואפילו אם המחיר היה זהה- ה-WD10EADS אינו שקט יותר ואינו קריר יותר, בהשוואה של Xbit כלל אין בדיקות שכאלו. (בתחום הפיזי יש רק בדיקות של צריכת חשמל)

2. אם יש עדיפות לשקט אז גם ה-WD10EADS וגם ה-HD103UJ הם כוננים מאוד שקטים ולכן מהבחינה הזו בלבד עדיף לקחת את הזול יותר.

3. ההבדל בביצועים שבין ה-WD1001FALS לבין ה-HD103UJ הוא באמת מזערי וירגישו אותו רק בשימושים מסוימים שבהם ה-WD עדיף, כמו שיש שימושים בהם ה- עדיף.

4. זה ברור מאליו.

ה-HD103UJ מצטיין בשקט ובביצועים. הסיבה שהוא מצטיין בשקט היא שהוא עומד לרוב אי שם בראש הרשימה של הכוננים השקטים ביחד עם כונני 5400RPM. ה-WD10EACS בעל 3 הפלטות שקט יותר ממנו בדציבל בודד במאמץ ובמנוחה אין הבדל, אז למה שיהיה הבדל לעומת ה-WD10EADS? סינתטיים? תרשה לי לגחך, רוב המבחנים שבהם ה-Black למשל טוב יותר הם סינתטיים, ה-F1 1TB מצטיין ברוב המבחנים סינתטיים ולא סינתטיים.

ההספק לא מעניין את רוב האנשים ומי שמעניין אותו הספק אז היה מציין כך והיה מקבל מומלץ בהתאם. רוב האנשים רוצים שקט וביצועים ועל זה הדיון. בפועל הוא לא נותן ביצועים זהים, הוא אינו שקט יותר, הוא יקר ב-100 שקלים ולכן הוא אינו משתלם בכלל.

עכשיו, שכל אחד יעשה את השיקולים בהתאם לצרכים וההעדפות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה WD10EAC\DS יתאים יותר לבעלי PS3\HTPC\סטרימר שם השקט והחיסכון בצריכת חשמל (ופליטת החום הנמוכה כתוצאה מכך) הם חשובים

לדעתי יתאים גם ככונן וגיבוי חיצוני

וה HD103UJ יתאים יותר לבעלי המחשב השולחני שם השקט והביצועים הגבוהים הם חשובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון.

שניהם שקטים, מבחינת פליטת חום אין הבדל משמעותי..

אז אין לאף אחד מהם יתרון על השני מלבד ביצועים וצריכת חשמל.

חוץ מזה מה כל ההסחפות לגבי HTPC/סטרימרים/PS3? תחשוב שאתה קונה חיצוני עשוי פלסטיק כמו MyBook ויש לו מעט חורי אוורור, זה מספיק ואם הוא ימות זה לא יהיה כתוצאה מפליטת חום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסטרימרים וקונסולות משחק ישנם רכיבים אלקטרוניים נוספים בצפיפות לכונן העלולים להיות מושפעים מפליטת החום שלו ולכן מומלץ על הסדרה הירוקה המיועדת לצרכים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים, בגלל זה אמרתי כל מקרה לגופו כי יתכן מארז שמאוורר כמו שצריך ובמצב כזה עדיין עדיף ה-HD103UJ.

לא עולה לי סיבה הגיונית לראש אבל אם מסיבה כזו או אחרת מישהו צריך כונן חסכוני בחשמל אז יש מוצרים עדיפים ולא צריך לשלם 100 שקלים יותר בשביל 10EADS (למשל 10EACS בגרסת 3 הפלטות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...