Samsung, WD, Seagate? ייעוץ לפני קנייה של כונן בנפח 1TB - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung, WD, Seagate? ייעוץ לפני קנייה של כונן בנפח 1TB

BommBoomOn

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הסמסונג מקבל הרבה תגובות טובות, הוא שקט, מהיר, ממה שידוע לי הוא גם אמין, ויש לו מחיר מעולה.

מומלץ. :xyxthumbs:

הSEAGATE גם לא רע מבחינת שקט, ביצועים ומחיר, אבל יש לו היסטוריה של בעיות שלא חייב שתיפול עליהם, אבל לא יהיה נעים אם תיפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.samsung.com/global/business/hdd/productmodel.do?type=61&subtype=63&model_cd=249

interface : Serial ATA 3.0 Gbps

http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA

Popular usage may refer to the SATA 3 Gbit/s specification as "Serial ATA II" ("SATA II" or "SATA2")

אין כבר הרדיסקים SATA1 חוץ מהרדיסקים קטנים ישנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה שהוא עולה "רק " 480 ש"ח ?

( יש עוד מקומות שהמחיר הוא כזה מלבד IVORY ? אני פחות מעדיף לקנות מהם , וב KSP לא ראיתי שיש ... )

כדאי לקנות בלי אריזה OEM ?

ושאלה נוספת : אם השיקול הוא הסמסונג המדובר , או ההדיסק של 640GB ( לא זוכר אם זה או WD ) שכל הזמן ממליצים עליו פה , מה עדיף ?

( הכי חשוב אמינות אח"כ מהירות סבירה , ומבחינת שקט גם שיהיה סביר ברמה שאפשר לישון ליד בלי שיציק .... אה , ושלא יתחמם יותר מידי :)

אני צריך את זה בעיקר לאיכסון של ( גם HD )

ושאלה נוספת אחרונה :) , מצטער שאני סוטה מהנושא : קראתי פה על הסדרה הירוקה של שעוד לא הגיעה כנראה לארץ. דיסקים חסכוניים ושקטנים במיוחד , אבל פועלים במהירות של 5200 .

האם קצב העבודה ה"איטי" יכול להיות מכשול במידה ומאוכסנים עליהם סרטי HD ?

תודה

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידוע לי על מחירים של הרדיסקים זהים לIVORY וKSP.

יכול להיות שיש משהו קרוב למחיר, אני לא עוקב אחרי חנויות שלא בסביבה הקרובה שלי או שיש להם מחירים גבוהים.

מישהו אחר אולי יודע.

ההבדלים בין שני ההרדיסקים הם לא משמעותים, שניהם מעולים.

אם זה אותו מחיר הייתי לוקח את הWD כי יש לי היסטוריה טובה איתם.

לא מזמן קניתי 1TB FALS של WD שעלה הרבה יותר מהסמסונג.

הסיבה היחידה שקניתי אותו ולא הסמסונג זה בגלל שלא היה להם את זה בחנות ואני אוהב לקנות ליד הבית, אחרת הייתי בכייף לוקח את הסמסונג.

לא אמורה להיות בעיה להריץ סרטי HD מהרדיסק קצת פחות מהיר.

בין 80 ל120 מגה בשניה יש הבדל גדול בביצועים.

אבל אפילו עם סרט של שעה יתפוס 40GB, תחשוב כמה MB הוא צריך לקרוא בשניה. ::)

עשיתי את החישוב בשביל הצחוק.

אם סרט של שעה תופס 60GB אז זה 1GB לדקה.

1000MB לחלק ל60 שניות = 16.6 לשניה.

כך שאפילו ההרדיסק הכי ישן שתמצא בעולם שיכול להכיל סרט HD, יוכל להריץ אותו בלי בעיה מבחינת מהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל ב BUFFER לא יכול להיות חשוב ?? פה 32M ו בדיסק של 640 זה רק 16M

מה לגבי אריזת OEM ? שווה לקחת את הסיכון שכמה דיסקים במארז כזה טולטלו יותר מכרגיל או שלא צריכה להיות בעיה ?

{לגבי WD , היה לי ניסיון לא טוב איתם בעבר , למרות שה HD שלי היום הוא של WD ואני מאוד מרוצה ( טפו טפו :) )

לעומת זאת , הייתי מאוד מאוד מרוצה מ MAXTOR שהיא חברת בת של , ותראה מה הולך היום עם ... }

מעבר לזה לא ידוע לך על חדשה , דיסקים משמעותית יותר גדולים או כל דבר כזה שצפויים בזמן הקרוב ויכולים להפוך קניה של HD היום ללא כדאית ?

ה 250G שלי נע כ הזמן בין 15 ל 7 GB פנויים אחרונים , הייתי חם בזמנו על ה ב 480 במיוחד בגלל המחיר והביצועים הטובים , אבל כל הבעיות איתו הוציאו לי את הרוח מהמפרשים .... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך מה ההבדלים בניהם בדיוק אם אתה רוצה.

הWD FALS יותר מהיר בתזוזת ראשים.

הSAMSUNG יותר מהיר בהעברת נתונים רציפה.

הWD יותר מרעיש בגלל הראשים שלו.

הSAMSUNG צורך פחות חשמל באופן כללי אבל מדובר באחוז שולי שלא שווה אפילו להזכיר (ובכל זאת ::)).

בגלל ההפרש במחיר עדיף לך הSAMSUNG.

קשה להצדיק את התוספת לWD.

אני כמובן מדבר רק על הBLACK CAVIAR של WD, יש להם גם GREEN שעולה יותר זול אבל לא שווה קניה לדעתי בגלל הביצועים הנמוכים.

הBUFFER לא אמור לעניין אותך.

בכל מקרה בשניהם הוא 32MB.

וב640GB FALS של WD הוא גם 32BM.

לא שזה משנה שום דבר.

ה640GB AAKS שיש לו רק 16MB buffer גם מאוד מהיר, לא נראה שהbuffer משפיע יותר מדי על ביצועים של הרדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה אומר FALS ?

יש משמעות מבחינתי לתזוזות ראשים , או שאני צריך להסתכל על הסה"כ שזה מהירות העברת הנתונים ?

מבחינת כדאיות ?

כדאי עכשיו או שצפוי בקרוב משהו משמעותי גודל/טכנולוגיה / הוזלת מחירים ששווה לחכות בגללו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שני דגמים של WD שנמכרים ב1TB וב640GB.

ב1TB זה FALS ו EADS.

ב640GB זהAALS וAAKS.

מבחינת ההבדלים בין הFALS לSAMSUNG ב1TB לכל דבר יש משמעות אבל זה מיותר להיכנס לזה.

מבחינה מסוימות אחד מהם יהיה יותר מהיר ומבחינה אחרת השני יהיה יותר מהיר.

בסך הכל ההבדלים בניהם לא משמועותיים ומתקזזים פחות או יותר.

ההבדל היחידי שאולי יש לו משמעות גדולה יותר לאנשים מסוימים זה הרעש.

הWD FALS רועש באופן מורגש יחסית לסמסונג, לא כל הזמן אבל מספיק כדי שזה יהיה עניין.

אני כבר חפרתי בקשר לזה מספיק בשביל שנינו. :lol:

תאמין לי כשאני אומר שעדיף לקחת את מה שיותר זול, ואם שקט הוא בשבילך חשוב מאוד עד כדי אובססיביות אז אל תיקח את הWD FALS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הרעש הוא מורגש זה אכן יפריע לי קצת ...

מבחינת ביצועים/ אורך חיים של הדיסק : המחשב שלי נוטה לעבוד 24/7 במשך רוב השנה .

פעם היו דיבורים על זה שהורדות רצופות , או מחשב שעובד NON STOP מקצר משמעותית את אורך החיים של הדיסק .

לכן אם תבדוק במפרט של הדיסק שלי תראה שהוא YS ----- , אמור להיות דיסק עמיד במיוחד שמיועד לעבוד קשה .

לגבי הדיסקים שעליהם דיברנו , זה משנה ??

אני לא ממש מכיר אנשים שטורחים לכבות את המחשב , ואם יהיה לי טרה נוסף של מקום, המחשב יעבוד שעות נוספות כדי למלא אותו :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...