ניו יורק ווושינגטון DC-המלצות למקומות - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניו יורק ווושינגטון DC-המלצות למקומות

ariel-ro

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תעשה סיבוב בסנטרל פארק, 5th ave., בדאון דאון (כן כן, בWTC ובבאטרי פארק), ציינה טאון, טיים סקואר (בלילה!), פסל החרות, כל זה בNYC, כשאני יזכר בעוד מקומות אני יוסיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגדלי התאומים!!

oh wait a second...

חחחחחח

בוושינגטון יש מוזיאונים טובים בחינם (אם אני זוכר נכון). אני אישית הייתי בכמה מהם ואני זוכר מאוד לטובה את מוזיאון החיות. הייתי גם במוזיאון השואה, אבל לא נראה לי שהוא מגיע לרמה של יד ושם. את האחרים אני פחות זוכר.

יש שם גם את החרוט הזה, Washington Monument, לעלות לשם זה נחמד, יש אחלה נוף.

בניו יורק, אם יש לך אפשרות, הצגה בברודווי זה פשוט מעולה. אני ראיתי שם את מלך האריות :)

תהנה 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזיאון הסמיתסוניאן, כמובן. אפשר לבלות שם ימים.

ה-Washington Monument נמצא באיזור של המון המון פסלים ו-monuments אחרים

http://wikitravel.org/en/Washington_(D.C.)#See

ולגבי ניו יורק:

קודם כל:

http://wikitravel.org/en/New_York_City

יש שם תשובות לרוב השאלות הנפוצות (כמו איזה אמצעי תחבורה עדיף וכו')' date=' והמלצות על אתרים תיירותיים.

מחזק את ההמלצה ל-Intrepid, במיוחד עכשיו - בדיוק לפני שבוע פתחו את המוזיאון אחרי שנתיים(!) של שיפוצים (כבר הספקתי להיות בניו יורק פעמיים בשנה האחרונה, ובשתיהן הצטערתי שהוא עוד לא נפתח).

כאמור, הרכבת התחתית היא הכי מומלצת. כשהייתי בניו יורק לא נגעתי באוטובוסים.

מוזיאונים:

הכי מומלץ ללכת ל-Metropolitan. זה מוזיאון ענק ומדהים, עם המון אגפים שונים (מבחינת אומנות קלאסית, זה המוזיאון הכי מרשים שראיתי עד כה). אפשר לבלות שם שבועות.

MOMA - Museum of Modern Art - מוזיאון אומנות מודרנית, אם זה מעניין אותך. יש לידו, למיטב זכרוני, מוזיאון לעיצובים מודרניים שגם היה מאוד מעניין (אני לא זוכר ממש איך קוראים לו).

כמו שתמר אמרה, כדאי לך ללכת להצגה בברודוויי (גם אם אתה לא בקטע של מחזות זמר, יש דברים שימצאו חן בעיניך כנראה). בכל מקרה, אני אמליץ גם ללכת למופע של ה-Blue Man Group (זה אחד הדברים הקורעים). רק שים לב שמופעים זה דבר די יקר (המחיר הוא בד"כ 60-100 דולר, אלא אם אתה משיג קופון הנחה איפשהו).

אם כבר אתה בא בחורף, אז לך ל-Rockefeller Center, איפה שמחליקים על הקרח :)

חנויות:

אם אתה בקטע של גאדג'טים, לך ל-B&H (שים לב שזו חנות חרדית, אז היא סגורה בשבת). חוץ מזה, יש חנויות כיפיות כמו Toys R Us ו-FAO Schwartz (חנות הצעצועים שהייתה בסרט "ביג"), וגם החנות של M&M, והאפל סטור.

אישית אני ממליץ לך ללכת לצ'יינהטאון ולאכול במסעדה סינית אותנטית (רמז, יהיו שם הרבה סינים).

[/quote']

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה מוזיאון הסימתסוניאן, מה רואים שם?

בנוגע לניו יורק ולמוזיאונים של האומנות והאלה, זה פחות מעניין אותי, אבל תודה.

בקשר לB&H שזאת חנות לגאדג'טים.

יש שם גם ודברים כאלה?

ואם קונים שם , אפשר להביא אותם לארץ(מבחינת מכס?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

b&h זו בסה"כ חנות אלקטרוניקה

http://www.bhphotovideo.com

אם אתה בקטע של אלקטרוניקה אז יש גם את J&R

http://www.jr.com/

הסמיתסוניאן:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%9E%D7%99%D7%AA%27%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%90%D7%9F

רוב המוזיאונים נמצאים ב"מול":

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9C

תראה ברשימה איזה מעניינים אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני אסתכל ושאני יהיה שם, אני יהיה ב"מול" ויבחר מה אני רוצה(לא צריך להזמין מראש או משהו נכון?)

אלקטרוניקה זה כן מעניין אותי, אבל יש שם חנויות גדולות של AUDIO וVIDEO?(רמקולים+מסכים וכד')

והם הB&H והJ&R זה גם עם כל הגאדג'טים והשטויות האלה?

אז הסמיתסוניאן זה גם של אומנות כזאת(פסלים וכד')

לא עברתי ערך ערך שם, אב ממה שהסתכלתי זה זה.

אריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה קצת מהשיעורי בית שעשיתי בטיול שלי, אחרי שניפיתי מה שלדעתי היה מאכזב:

ניו יורק:

Empire State Building - האמפייר סטייט

19$ תצפית מקומה 86 על מנהטן (משהו כמו 10$ נוספים בשביל עוד 15 קומות).

Madame Tussaud - מוזיאון השעווה מאדאם טוסו

מהסניפים היותר גדולים ומרשימים של המוזיאון. 35$, 31.5$ בהזמנה באינטרנט.

American Museum of Natural History - מוזיאון היסטורית הטבע

מציג את טבעו של כדור הארץ: חלל, אוקיאנוס, ודינוזאורים, כולל סיור מודרך. 15$, 24$ כולל IMAX.

New York Stock Exchange - בורסת המניות

בורסת המניות ברחוב וול סטריט, כדאי לתאם מראש, כי אין כניסה בכל יום. סיור חינם.

World Trade Center - מרכז הסחר הלאומי או "התאומים"

רק בשביל לראות את השטח הענק שבו ניצבו התאומים, אפשר להציץ בפרגוד שם ולראות את הבניה במקום.

Times Square - טיימס סקוור

אזור קניות מרכזי, מפורסם בזכות שלטי הניאון שניצבים בכל פינה, חובה להגיע בערב!

Statue of Liberty - פסל החירות

שיט לאי ליברטי במחיר 12$, שם אפשר לקנות כרטיס כדי לעלות על הפסל. אגב, הוא לא גדול כמו שהוא נראה בסרטים.

Central Park - טיול אופניים בסנטרל פארק

אפשר להשכיר אופניים במחיר שנע בין 20$-40$ כדי לשוטט בפארק הענק הזה ובאזורים המיוחדים שלו.

וושינגטון:

White House - הבית הלבן

אפשר לבקש סיור אם מתאמים מראש כמה חודשים לפני ומציגים אישורים מתאימים ואז מבקרים רק בכמה חדרים בבית הלבן.

או בקיצור, אפשר לעמוד כמו מסכנים מחוץ לגדר עם שאר הקהל ולצלם את משכנו של בוש אובאמה.

Capitol Hill - גבעת הקפיטול

סיור מודרך של כ-40 דקות בבית הנבחרים וברחבות של בית הקונגרס. הסיור חינם, לברר זמנים לפני!

Bureau of Engraving and Printing - משרד החריטה וההדפסה

סיור אל מאחורי דלתות המשרד הממשלתי בוושינגטון, אשר מדפיס מיליוני דולרים בכל יום. מחיר- חינם, מעניין מאוד, כדאי!

National Air and Space Museum - המוזיאון הלאומי לתעופה וחלל

מוזיאון בו מוצגים של הצבא ושל , כולל החליפה של ניל ארמסטרונג, הסברים על כח המשיכה ועוד. הצגות IMAX שונות בעלות 8.5$ לאחת. כניסה חינם.

וחוץ מזה בוושניגטון יש הרבה דוכני Information שמחלקים עלונים למוזיאונים שלהם (כולם חינם).

אפשר ללכת שם למוזיאון השואה, שצמוד למשרד החריטה וההדפסה- מוזיאון במימדים עצומים כולל מוצגים אותנטיים. אולם זה די מדכא לעשות את זה בטיול, אבל כדאי.

דבר נוסף- אפשר ללכת לפנטגון, בנסיעה קצרה מאוד לפנסילבניה, יש במקום אנדרטה מרשימה לזכר הנופלים מהמטוס שהתרסק בסמוך.

הייחוד של המקום- עצם היותו מחומש ענק לא מתבטא כשאתה מגיע כתייר ורואה את המקום מהקרקע, אז זה רק כדי לסמן V.

אם אתה רוצה מידע יותר מדויק לגבי המקומות- תגיד.

ואם אתם מתכנים ערים נוספות, יש לי עוד מידע מטיול קודם. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...