ההבדל בין Ynet ל-NRG - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההבדל בין Ynet ל-NRG

leyaniv

Recommended Posts

^^^^

ככה זה בכל פורום ואל תיקח את זה אישית או משהו כזה :lol: :lol:

אבל מה שעצוב זה שהרבה דיונים מדרדרים לגזענות

[br]פורסם בתאריך: 12.03.2009 בשעה 13:25:09

יש מקומות שישמחו לקבל אנשים איכותיים כמוך

http://www.hagada.org.il/hagada/html/

יש מקומות איכותיים לא פחות כמו משמרות הצניעות או לה פמיליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^

נכון, באמת עצוב. אפילו מדאיג אם חושבים שהפורום הזה מייצג את האוכלוסיה החילונית הצעירה בארץ.

אני בטח לא לוקח את זה אישי. אני ממש לא בנאדם של פוליטיקלי קורקט ורגשנות. אבל צריך הרבה סבלנות כשבשיטתיות מגיבים בצורה נלוזה לדברים רציניים. לי יש סבלנות אבל לא לכולם יש וזה מה שחבל.

יש מקומות שישמחו לקבל אנשים איכותיים כמוך

http://www.hagada.org.il/hagada/html/

טוב נו, ציפיתי לתגובות כאלו. אבל אני יענה בכל זאת.

גם אם נגיד היה פורום בגדה השמאלית, למה נראה לך שבתור שמאלני אני ארצה להתווכח עם שמאלנים? אם זה נראה לך כיף, לך תווכח עם אנשים בפורום של ביבי. דיון בפורום שמייצג את כל הקשת הפוליטית אמור להיות הרבה יותר מעניין, לפחות עד שקופצים כל הילדי הגנון ומבריחים משם כל מי שיש לו קצת שכל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אנשים שהם דתיים לא תורמים איברים גם יהודים גם ערבים וגם נוצרים

כך גם הרבה יהודים דתיים לא יתרמו איברים בידיעה שערבי יקבל או חילוני נו אז?

קראת אותי מצחוק

הא עכשיו הבנתי שאר האוכלוסיה בארץ אם תבקש מהם להיות בשקט יתחשבו ברגשות העדינים שלך נכון ???? הייתי רוצה לראות אותך מבקש שקט באוכלוסיה הלא ערבית הנאורה בשכונת התקווה ולראות את התוצאה בחדשות

חוץ מזה ככה זה אצל כל האנשים (ולא לא משנה אם הוא ערבי יהודי כחול לבן ירוק או כתום) אם הם לא יכבדו אותך אז הם לא ישתקו

דבר ראשון, אני שמח שאני מסוגל לקרוא אנשים מצחוק. לא ידעתי שזה אפילו אפשרי...

דבר שני, עם חבורות הערסים שהסתובבו לנו במעונות (אונ' באר שבע... לא פחות ערסים משכונת התקוה...) הסתדרנו לא רע. אם הם חיפשו לסחוב לנו מחשבים מכיתות הלימוד באמצע הלילה, הם היו משתתקים אחרי הבקשה הראשונה. יותר מזה- אם מישהו מהם הייה עושה רעש באמצע הלילה החברים שלו היו מעירים לו (מידי פעם... מה שבחבורות של הערבים לא הייה).

ו-"אם הם לא יכבדו אותך אז הם לא ישתקו" זה בדיוק הנקודה שלי. לא אני (נגיד והם מכירים אותי ויודעים מה אני חושב עליהם) ביקשתי מהם שקט (אני אחרי השנה הראשונה הבנתי שזה לא מועיל וכשהם היו מפריעים לי הייתי קורא למישהו מהביטחון של האוניברסיטה שהיה מפזר אותם). בד"כ היו מבקשים מהם בחורות, שרוב הסיכויים שהם אפילו לא מכירים.

איזה סיבה יש למישהו לזלזל במישהו אחר שהוא לא מכיר, ורק מבקש ממנו (כמה פעמים, ובצורה הכי מנומסת שיש) שלא יפריע? (ואל תנסו להפוך את זה עלי- אפילו לא קרוב ללהיות דומה).

מכאן המסקנה שלי שמדובר בחלאות (שוב- אפילו חיות לא מתנהגות ככה), ו"חסרי התחשבות" זה הביטוי היחיד שאני יכול לחשוב עליו מבלי לעבור על חוקי הפורום בצורה מוגזמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG, התרבות של חלק גדול מהערבים בארץ לא קיימת ואין הרבה מה לעשות בנידון, אין פתרון מהיר.

עשרות שנים של הקצאת משאבים גזענית יצרו פה תרבות, תת תרבות, ותרבות ערבית.

אין מה להצטדק כאן, רוב הערבים שאני מכיר הם "שונאי ערבים" בגלל חוסר התרבות של הרבה מהם.

הפתרון שלך, לקרוא להם חלאות, לא יפתור את הבעיה אלא רק יחמיר אותה.

ברגע שהמדינה תתנער מהגזענות ותקצה משאבים בצורה שיווינית אולי יתחיל השינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG, התרבות של חלק גדול מהערבים בארץ לא קיימת ואין הרבה מה לעשות בנידון, אין פתרון מהיר.

עשרות שנים של הקצאת משאבים גזענית יצרו פה תרבות, תת תרבות, ותרבות ערבית.

אין מה להצטדק כאן, רוב הערבים שאני מכיר הם "שונאי ערבים" בגלל חוסר התרבות של הרבה מהם.

הפתרון שלך, לקרוא להם חלאות, לא יפתור את הבעיה אלא רק יחמיר אותה.

ברגע שהמדינה תתנער מהגזענות ותקצה משאבים בצורה שיווינית אולי יתחיל השינוי.

וואי, כמה אפשר לאכול את הבולשיט שהערבים מנפיצים?

הקצאת משאבים גזענית?!

בלי הקצאת המשאבים הגזענית הזו חלק גדול מאותם ערבים לא היו אפילו קרובים לאוניברסיטה (הפליה "מתקנת"...).

הקצאת המשאבים היא גזענית נגד היהודים, אם כבר.

בישובים הערבים חלק גדול לא משלמים ארנונה, ולכן לרשות המקומית אין כסף לתשתיות. זה בעייה שלהם שהם חיים בחרא, ולא של שאר האזרחים. אין שוםחלוקת תקציב גזענית נגדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, כמה אפשר לאכול את הבולשיט שהערבים מנפיצים?

הקצאת משאבים גזענית?!

בלי הקצאת המשאבים הגזענית הזו חלק גדול מאותם ערבים לא היו אפילו קרובים לאוניברסיטה (הפליה "מתקנת"...).

הקצאת המשאבים היא גזענית נגד היהודים, אם כבר.

בישובים הערבים חלק גדול לא משלמים ארנונה, ולכן לרשות המקומית אין כסף לתשתיות. זה בעייה שלהם שהם חיים בחרא, ולא של שאר האזרחים. אין שוםחלוקת תקציב גזענית נגדם.

עם כל הכבוד, אין לך נתונים. על מה אתה מתבסס? כותרות בעיתון? תחושה?

האם קראת את מסקנות ועדת אור? האם קראת את הדוחות של האוגדה לזכויות האזרח?

בנוגע להעדפה מתקנת יש פה מאמר מאד מעניין:

http://www.idi.org.il/ResearchAndPrograms/Shesa/Pages/Research_and_Programs_Shesa_PP_11.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

יש הרבה אפליה אצלנו במדינה והיא לא רק נגד הערבים אלה גם נגד אתיופים, עולי מדינות אפריקה וכו...

גם בתוך המגזר הדתי יש אפליה מאוד קשה

גם נגד המעמד הנמוך העניים יש אפליה קשה:

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3685048,00.html

מה שאתה עושה זה לוקח את זה ואומר "זה רק נגד הערבים" אז לא זה כנגד הרבה מאוד אוכלוסיות הייתי אומר אפילו שכנגד הערבים היא פחות קשה

איזה סיבה יש למישהו לזלזל במישהו אחר שהוא לא מכיר, ורק מבקש ממנו (כמה פעמים, ובצורה הכי מנומסת שיש) שלא יפריע? (ואל תנסו להפוך את זה עלי- אפילו לא קרוב ללהיות דומה).

אני מסכים איתך שמדובר באוכלוסיה קשה (בלשון המעטה) אבל זה לא נכון להכליל את כל הערבים ובטח שלא כדי לקראו מחבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, אין לך נתונים. על מה אתה מתבסס? כותרות בעיתון? תחושה?

האם קראת את מסקנות ועדת אור? האם קראת את הדוחות של האוגדה לזכויות האזרח?

בנוגע להעדפה מתקנת יש פה מאמר מאד מעניין:

http://www.idi.org.il/ResearchAndPrograms/Shesa/Pages/Research_and_Programs_Shesa_PP_11.aspx

בלה בלה בלה.

לא אמרתי שאין פערים- אמרתי שהערבים עצמם אחראים לפערים האלה, ולפי דעתי אין שום סיבה שתהייה אפליה "מתקנת" לטובתם. שקודם ילמדו לנצל את מה שהמדינה נותנת לכולם בלי להתלונן, אחרי זה אפשר לחשוב על זה שוב.

אני מסכים איתך שמדובר באוכלוסיה קשה (בלשון המעטה) אבל זה לא נכון להכליל את כל הערבים ובטח שלא כדי לקראו מחבל

"אוכלוסיה קשה"?!

אני מדבר על סטודנטים. ה"עילית" של החברה שלהם. אם מעל ל-90% מהם מנייקים, מה זה אומר על השאר?

מחבל אני קורא לערבי שמסתובב בשדה מוקשים באמצע היום. למה? בגלל שהם כבר הוכיחו שהם מזדהים עם אירגוני טרור ואין להם בעיה עם לסייע להם, ובגלל שבשדה מוקשים אין שום דבר לחפש, חוץ ממוקשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות:

NRG

8e480c1be0.gif

גזענים: 10

סיכויי פגיעה במדינה [פגיעת פ??נ?ים]: 0

סיכויי פגיעה בהסברה: 25%

אפיון: ימניים

h9zclrqobd98eqyf27.gif

גזענים: 0

סיכויי פגיעה במדינה [פעיגת פ??נ?ים]: 85%

סיכויי פגיעה בהסברה: 0

אפיון: SMALL'אנים

הייתי בוחר בימין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כואב לי הלב, שאלוקים ירחם עליו ועל נשמתו"

-"כואבת"

מטומטמת!

אם הוא היה זורק את המוקש הזה באמצע ת"א גם היית כואבת?

בתור מסע ההסברה הבא של פיקוד העורף הם צריכים לחלק בלוני חמצן ומשקפיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה.

לא אמרתי שאין פערים- אמרתי שהערבים עצמם אחראים לפערים האלה, ולפי דעתי אין שום סיבה שתהייה אפליה "מתקנת" לטובתם. שקודם ילמדו לנצל את מה שהמדינה נותנת לכולם בלי להתלונן, אחרי זה אפשר לחשוב על זה שוב.

"אוכלוסיה קשה"?!

אני מדבר על סטודנטים. ה"עילית" של החברה שלהם. אם מעל ל-90% מהם מנייקים, מה זה אומר על השאר?

קראתי ושמעתי יותר מפעם אחת דברים נכונים, שאומרים שהבעיה הכי גדולה עם החברה הערבית זה הבדלי תרבויות עצומים. החברה הערבית היא חברה מפגרת, מיושנת. אפשר לומד שהאסלאם היום הוא הנצרות של ימי הביניים. אם נניח שליד אמא שלך בזמן שהיא ילדה אותך הייתה אמא ערביה שילדה את הבן שלה. שניכם התחלתם אותו דבר, מסכים איתי?

ההבדל הוא שאתה קיבלת חינוך מערבי וערכי, והוא קיבל חינוך ערבי, פשוטו כמשמעו, על כל היתרונות ובעיקר החסרונות של זה. הם יצרו את הפערים האלה, תן להם כלים לצאת מזה. מצד שני, תפסיק להתעלם. ולהתעלם זה אומר גם להעניש מי שלא משלם ארנונה או בונה בצורה לא חוקית. זה ככה מימיה הראשונים של המדינה, שאז פשוט לא היה מספיק כוח וכסף להתעסק עם זה, ועד היום נשמר הסטטוס קוו הזה. לטעון שאין אפליה (למרות שיש העדפה מתקנת בכל מיני מקומות, וזה בולט בעיקר באוניברסיטאות) זה עיוורות, כי קיימת אפליה וגזענות מאוד חמורה כלפי הערבים (ואני חושב שבת'רד הזה יש מספר דוגמאות).

אגב, לגבי המקרה שלך באונ', אפשר להביא מספיק דוגמאות נגדיות. אני חושב שמה שקורה זה שברגע שהם מתחילים להתערבב עם יהודיים, שחלקם (וכמו שנאמר פה, רחוק מכולם) מחונכים בצורה קצת יותר תרבותית (וגם זה יחסי), ההתנהגות משתנה לטובה. זה אגב, היה משפט מאוד גזעני ומתנשא, אבל נכון.

אגב, בתור חיפאי שלמד עם דרוזים, אני יכול להגיד בלב שקט דברים רבים נגד החינוך הדרוזי (חלקם אנשים מקסימים, אבל הצעירים יותר גורמים לך להשתגע מחוסר ההתחשבות והנימוס), אבל אף אחד לא אומר כלום נגדם כי הם (חלקם יותר נכון) עושים , נכון? גם הם לא משלמים ארנונה ומיסים אחרים ויש בעיה של בניה לא חוקית, אגב.

מחבל אני קורא לערבי שמסתובב בשדה מוקשים באמצע היום. למה? בגלל שהם כבר הוכיחו שהם מזדהים עם אירגוני טרור ואין להם בעיה עם לסייע להם, ובגלל שבשדה מוקשים אין שום דבר לחפש, חוץ ממוקשים.

ללא ספק מדובר בפושעים (פיקניק אין מיי אס), אבל תסכים איתי שלהפיל אותם "בטעות" זה גם לא מעשה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הבעיות העקרוניות היא החלוקה של השמאל החברתי של החברה לקבוצות מופלות:

יש אפליה כלפי ערבים - צריך אפליה מתקנת

יש אפליה כלפי נשים - צריך אפליה מתקנת

יש אפליה כלפי הומוסקסואלים - צריך אפליה מתקנת

יש אפליה כלפי מזרחיים -צריך אפליה מתקנת

יש אפליה נגד "מעמד הפועלים" - צריך אפליה מתקנת

וכו' וכו'

והם מנסים גם לקשור בין כל הדברים "נגד הכיבוש הגזענות והשוביניזם" :lol:

צריך להכיר שיש רק קבוצה אחת שזקןקה לזקוקה לזכויות - היחידים - שהם המיעוט האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...