מחפש נייד ב-4-5K, שימושים בפנים + הרבה שאלות כלליות על ניידים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש נייד ב-4-5K, שימושים בפנים + הרבה שאלות כלליות על ניידים

Aner

Recommended Posts

שימושים:

עיקרי - פיתוח תוכנה, פיתוח ווב, אינטרנט

משני - סרטים וסדרות פה ושם

נדיר - משחקים סגנון וכו', לא משהו כבד ורצחני

לא יודע כמה חזק צריך להיות המחשב ת'כלס, בבית אני עובד על איזה ענתיקת פנטיום 4 דואל קור (לא קור דואו, סתם דואל קור שקרי ממש נראה לי אפילו סוג של אימולציה ולא חומרתי) מקרטע גוסס מת שלוקח שעה עד שהוא עולה עם 512 ראם והארדיסק 40+30 ג'יגה וכ.מסך רדיאון 9600...

אחרי שנתיים הבטריה הולכת? ואז מה? קונים חדשה וכל השאר בסדר?

עוד שאלות זה למי יש את האחריות והתאימות בין החלקים שלו הכי טובה? אני שמעתי על ודל, ושHP והשאר לא להיט בכלל

איך החנות שבה אני קונה משפיעה על הנייד? נגיד חנויות עם מוניטין כמו אייבורי וכו'

יש להם השפעה\נגיעה למחשב הנייד בעצמן? או שהוא פשוט בא בקופסא? יש מצב לזיופים?

לגבי הניידות - בעיקר בבית, ופעם-פעמיים בשבוע אוטובוס

עוד שנה+ אוניברסיטה - בית

מבחינת לסחוב משקל אין לי בעיה...

וגם המחיר ניתן להגמשה אם זה שווה את זה כי בסה"כ המחיר הוא בתשלומים ועוד 30 שקל לחודש זה לא משמעותי אם זה משהו טוב שיחזיק ושווה את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שנתיים הבטריה הולכת? ואז מה? קונים חדשה וכל השאר בסדר?

בדר"כ שנתיים-שלוש זה טווח החיים של סוללה ממוצעת. זה תלוי בשימוש ותנאים. כן, אפשר פשוט לקנות חדשה. כל השאר בסדר? כן, אלא אם כן התקלקל לך משהו אחר במחשב. אין אלמנט אחר שצפוי להיהרס בוודאות תוך כמה שנים אם זה מה שאתה שואל.

עוד שאלות זה למי יש את האחריות והתאימות בין החלקים שלו הכי טובה? אני שמעתי על לנובו ודל, ושHP והשאר לא להיט בכלל

לא תמצא תשובה חד משמעית לשאלה הזו, יש דעות לכאן ולכאן. אישית הנסיון שלי עם הפעלת אחריות הוא כמעט רק על מחשבים עסקיים ולכן הוא לא בהכרח רלוונטי למחשב שאתה הולך לקנות.

איך החנות שבה אני קונה משפיעה על הנייד? נגיד חנויות עם מוניטין כמו אייבורי וכו'

יש להם השפעה\נגיעה למחשב הנייד בעצמן? או שהוא פשוט בא בקופסא? יש מצב לזיופים?

לרוב, אין כל השפעה. במקרים מסויימים החנות היא גם היבואן ולכן נותנת השירות. אייבורי, למשל, מייבאת את מחשבי MSI ולכן כל מחשב MSI שתקנה יקבל שירות ממעבדת אייבורי. יש גם חנויות שעוסקות ביבוא מקביל של מותגים כמו דל/ לנובו/ HP ונותנות אחריות שלהן ולא של נותן השירות הרשמי.

מבחינת לסחוב משקל אין לי בעיה...

וגם המחיר ניתן להגמשה אם זה שווה את זה כי בסה"כ המחיר הוא בתשלומים ועוד 30 שקל לחודש זה לא משמעותי אם זה משהו טוב שיחזיק ושווה את זה

מבחינת משקל, אני ממליצה לך בחום שלא לבחור משהו ביותר מ-14.1" אם אתה מתכנן להתנייד לאוניברסיטה. 3 ק"ג אולי נשמע מעט אבל זה לא נוח במציאות. על איזה גודל מחשב חשבת? בנוגע למחיר, אם אתה לא סגור על תקציב כדאי שתחשוב לכמה זמן אתה מתכנן להחזיק את המחשב. מחשבים יקרים יותר (בסביבות ה-6000 ש"ח ומעלה) נותנים בדר"כ איכות גבוהה יותר ועמידות לאורך שנים. אפשר גם להסתכל על מחשבים איכותיים ועמידים מדור אחד קודם שיתאימו לתקציב הנוכחי שלך. ה-D630 של דל נמכר במחיר מעולה ב-NotebookClub כרגע (אם עדיין לא היתה התנפלות היסטרית):

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-d630-t8100-nvd.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשנה את הסדרי עדיפויות ונהיה יותר ספיציפיים...

מעדיף כמה שיותר מחשב VALUE FOR MONEY

גם אם הוא עולה 3 עד 4 וביצועים מן הסתם פחות משל לפטופ שעולה 5 שזה המקסימום, למעשה מעדיף כזה מחשב

לגבי מסך - אין לי מושג, אני חושב שאלך פשוט לראות את הגדלים ת'כלס בחנויות

הכי חשוב לי זה הבטריה

מחשב שיהיה עם הרבה זמן בטריה ינצח כל מפרט

מה הסדרי גודל של זמן? שעתיים זה נורא מעט...

האם אני צריך מסך מט בכלל? המקומות שאני אהיה בהם עם הלאפטופ זה בית\אוטובוס\אוניברסיטה (מדמ"ח)\בית-קפה פעם ב...

ז"א לא בשמש בשיט

אני גם לא יודע כמה חזק המחשב שאני צריך, כי פיתוח ווב זה שטויות, חוץ מזה שכנראה גם אריץ (דואל בוט\VM), וסרטים ואינטרנט

השאלה היא כאמור לגבי הVISUAL STUDIO

מה צריך מבחינת רצוי\מינימום כיום במחשב? בקטע של זכרון\מעבד\הארדיסק

כי ראית מה רשמתי שאני עובד איתו ומסתדר בבית (שזה לא להיט אבל לא כ-ז-ה נוראי)

ומה קורה אם החנות יבואן פושטת את הרגל? בגלל זה צריך אחריות בינלאומית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעדיף כמה שיותר מחשב VALUE FOR MONEY

גם אם הוא עולה 3 עד 4 וביצועים מן הסתם פחות משל לפטופ שעולה 5 שזה המקסימום, למעשה מעדיף כזה מחשב

אני חושבת ש-Value for money זה ברור מאליו שאתה מחפש, אני גם לא אמליץ לך על מחשב שלא נותן תמורה טובה למחיר לדעתי. תמורה טובה למחיר כלל לא מעידה על רמת המחיר של המחשב, הוא יכול לתת תמורה מצויינת למחיר ב-3000 ש"ח או ב-10,000 ש"ח. אגב, ה-D630 שציינתי נותן תמורה מאד טובה למחיר, קשה להאמין שתמצא דיל יותר טוב מזה למעשה.

הכי חשוב לי זה הבטריה

מחשב שיהיה עם הרבה זמן בטריה ינצח כל מפרט

מה הסדרי גודל של זמן? שעתיים זה נורא מעט...

בתקציב כזה אתה יכול בדר"כ לצפות לשלוש שעות בממוצע, לפעמים יותר לכיוון ה-4. זה על סוללת 6 תאים בדר"כ ועם שימוש ממוצע, אפשר לסחוט עוד עם הורדת בהירות המסך מאד רו נטרול אלמנטים מסויימים. בשביל חיי סוללה טובים יותר יש לעלות בתקציב לכיוון 6000-6500 ש"ח.

האם אני צריך מסך מט בכלל? המקומות שאני אהיה בהם עם הלאפטופ זה בית\אוטובוס\אוניברסיטה (מדמ"ח)\בית-קפה פעם ב...

ז"א לא בשמש בשיט

אין "צריך", זו שאלה של העדפה. מבחינתי אני לעולם לא אקנה מחשב שמיועד לעבודה ממושכת עם מסך מבריק כמעט ללא קשר לתנאי העבודה, אני תמיד רואה את ההשתקפויות. יש אחרים שלא יקנו מחשב עם מסך מט כי הם אוהבים את התחושה שיותר המסך המבריק, תחליט מה אתה מעדיף.

ומה קורה אם החנות יבואן פושטת את הרגל? בגלל זה צריך אחריות בינלאומית?

אם אתה קונה מחשב של חנות יבואן ספציפי אחריות בינלאומית ממילא לא תהיה או תעזור כי מדובר ביבואן קטן מקומי. אם הם יפשטו את הרגל אז סביר להניח שתדפק. קשה לי להאמין שדל לדוגמא תפשוט את הרגל אבל אין לי מושג מה יקרה במצב כזה. אחריות בינלאומית נדרשת בעיקר למי שמתכנן לעזוב את הארץ בה המחשב נקנה או מי שמטייל הרבה מאד בין מדינות וחייב יכולת שירות מיידי.

מבחינת עצמה, זה לא בעייתי במיוחד. בתקציב של 5000 ש"ח כמעט כל מחשב מתאים (כלומר, לא מחשבים ששמים דגש על גיימינג וכרטיסי מסך יקרים) יספק מפרט מספק. תוכל למצוא מעבד כמו ה-T8100/ P8400 / T8300 בתקציב כזה אבל זה לא שלא תוכל להספק גם בפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...