כמה שאלות לגבי מערכת רצינית למכונית - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי מערכת רצינית למכונית

wowohw

Recommended Posts

שלום.... אני מתכנן בעתיד הקרוב ( מקווה לכמה שיותר קרוב ) להוציא את הרישיון שלי כבר...

אני יהיה מעוניין לקנות אוטו ולשים בו מערכת רצינית בפנים אז רציתי לדעת כמה דברים

1) איך קוראים לדבר הזה שנותן POWER אל המערכת באוטו?

2) אני מתכוון לקנות באס 12 אינץ של CVR ( ראיתי אותו ביוטיוב איכות מעולה בדיוק בדיוק כמו שאני אוהב התלבטתי בינו לבין הפיונר אבל החלטתי עליו ) כמה אמורה לעלות בשבילו קופסא מוכנה בשבילו?

3) האם המגבר וUSC9980וPlatinum Audio יספיק? ( קישור: http://zap.co.il/model.aspx?modelid=18292 )

4) כמה אמור לעלות חיווט מקצועי לדבר שכזה? כי אני מפחד לגעת מכיוון שזה ציוד יקר וטוב שאני הולך להשקיע עליו את הנשמה )

5) יש עוד משהו ששכחתי? הטוויטרים אני יבחר בהמשך יותר אבל כמה אמורים לעלות שיספיקו בשביל באס שכזה שיהיה להם איכשהו סיכוי?

תודה ענקית לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון תודה רבה על המדריך... אבל באמת שאין מצבשאני יחבר הדבר היחידי שאני רוצה לגעת בו זה רק המתג של הווליום ( :D ) שהולך להיות רוב הזמן על 70-80 אחוז :)

לא מבין כ"כ הרבה בקשר למושגים האלה.. וראיתי שצריך להתאים בינהם... אז השאלה שלי אם המגבר והסאב האלו מתאימים ביחד? כי קראתי שאם לא זה עלול להישרף... המערכת הולכת לשמש הרבה לשמיעת מוסיקה עם סאבים באיכות גבוהה ככה שלא סתם אני משקיע... אתם אומרים עד 4 אלף ככה אפשר לעשות משהו טוב חזק ואיכותי? ואם זה יעלה פחות זה יהיה ממש טוב :) יהיה מצב שאני יעלה בתקציב אם לא...

דרך אגב קבלו אתם נקרעים מצחוק:

חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה כבר הולך למתקין מקצועי, הייתי מציע לך לברר איתו את כל עניין התאמת החלקים (כי בסופו של דבר זאת העבודה שלו ואתה כבר משלם לו עליה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבר ג'נרי (במיוחד זה שהבאת) הוא מגבר שיתן לך איכות שמיעה פחות טובה ובמקרה הנורמלי, מערכת חזקה הוא לא יחזיק לך ממש ויזייף בווליום גבוה.

המגבר הזה חלש מאוד יחסית לאחרים ולהחזיק סאב כזה אני חושב שיהיו לך המון ניתוקים ו SHUTDOWN של המערכת בגלל חימום או משהו אחר של המערכת.

בכל מקרה, מערכת איכותית דורשת גם HU(רדיו דיסק) איכותי, מגבר איכותי וזוג קומפוננטים טובים, כמובן חיווט חדש של המערכת ברכב דרוש אף כן, קבל מונע קפיצות חשמל, ואולי זוג 6X9 מאחורה...

הכל קשור במה אתה מוכן להשקיע וכמה...

בנוסף חיווט מקצועי עולה בין 200 ומעלה ש"ח..כלומר יכול להגיע גם ל 800 אפילו אבל תלוי אם זה חיבורים מסובכים והמון חוטים ועבודה..

יש לך מיקום ל 6X9 מאחורה? יש לך מיקום לקומפוננטים מקדימה? כי אם צריך לעשות חיתוכים זה עוד קצת עבודה..

אני באותו ראש כמוך לקנות מערכת חדשה ברכב, אבל אני עשיתי עם 6X9 מאחורה ועכשיו מגבר ולאחר מכן סאב ו HU חדש..עסק כזה זה מאוד לא זול..בערך 2000-3000 ש"ח להשקעה בסיסות וסבבה לגמרי. (סאב מגבר ורדיו דיסק + 6X9)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבר ג'נרי (במיוחד זה שהבאת) הוא מגבר שיתן לך איכות שמיעה פחות טובה ובמקרה הנורמלי, מערכת חזקה הוא לא יחזיק לך ממש ויזייף בווליום גבוה.

המגבר הזה חלש מאוד יחסית לאחרים ולהחזיק סאב כזה אני חושב שיהיו לך המון ניתוקים ו SHUTDOWN של המערכת בגלל חימום או משהו אחר של המערכת.

בכל מקרה, מערכת איכותית דורשת גם HU(רדיו דיסק) איכותי, מגבר איכותי וזוג קומפוננטים טובים, כמובן חיווט חדש של המערכת ברכב דרוש אף כן, קבל מונע קפיצות חשמל, ואולי זוג 6X9 מאחורה...

הכל קשור במה אתה מוכן להשקיע וכמה...

בנוסף חיווט מקצועי עולה בין 200 ומעלה ש"ח..כלומר יכול להגיע גם ל 800 אפילו אבל תלוי אם זה חיבורים מסובכים והמון חוטים ועבודה..

יש לך מיקום ל 6X9 מאחורה? יש לך מיקום לקומפוננטים מקדימה? כי אם צריך לעשות חיתוכים זה עוד קצת עבודה..

אני באותו ראש כמוך לקנות מערכת חדשה ברכב, אבל אני עשיתי עם 6X9 מאחורה ועכשיו מגבר ולאחר מכן סאב ו HU חדש..עסק כזה זה מאוד לא זול..בערך 2000-3000 ש"ח להשקעה בסיסות וסבבה לגמרי. (סאב מגבר ורדיו דיסק + 6X9)

בקשר ל- 6X9 אין לי מושג אפילו מה זה אומר...

מה שדיברת עכשיו זה על באס 12 אינץ שהכול כלול קופסא עם הבאס עם הרדיו דיסק עם חיווט והכול? אם כן 2000-3000 זה פחות ממה שחשבתי שזה... בכל מקרה אני מקווה שעוד חודשיים אני יצליח להוציא רישיון ( יימלאו לי 18 ב-28 למאי ) ישתחרר לי כסף למכונית בינתיים אני יילך לעבוד בשביל לפחות עוד לקנות מערכת טובה ואיכותית ואם תיכננתי את זה טוב אז יהיה לי כסף לבילויים וגם לדלק עם ביטוחים... =]

סתם שאלה עכשיו כמה אמורים לעלות נאונים כאלה לבאסים שמהבהבים לפי קצב הבאס? כאלו:

תודה רבה לכולם עזרתם לי מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח תראה 2-3K זה מינימום כן? כמו שאמרתי כמה אתה מוכן להשקיע..מה התקציב שלך?..

6X9 הכוונה לרמקולים אליפסה "ביצה" מאחורה..יש דגמים מאוד חזקים שמשמשים תחליף לסאבוופר רוב הפעמים..אצלי למשל יש דגם כזה..

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=411295

עם מגבר חזק ואיכותי הם מרעידים את כל הרכב בצורה טובה..כמובן עם סאב וופר תהיה הדגשה של הצליל הנמוך אתה תרגיש יותר באס.

תן תקציב וננסה לסדר לך משהו בעניין..

סתם לידיעה,

רדיו דיסק נורמלי ואיכותי עולה בערך 800 ש"ח (מהסדרה החדשה של פיוניר..הם אחלה)

עוד קומפוננט או 6X9 מאחורה (אני אישית מעדיף קומפוננט כי אז הסאונד הוא מולך וליד האוזניים ולא מאחורה, כמו שאתה הולך להופעה אתה מול הבמה לא מאחוריה)

למשל קומפוננט טוב, http://zap.co.il/RateModel.aspx?modelid=23401 של מורל פולס, זה במחיר טוב וזול.

מגבר איכותי, http://zap.co.il/model.aspx?modelid=360873 של מאק אודיו, מספיק חזק בשביל לסחוב הרבה..כמובן יש יותר טובים אבל זה במחיר זול ונחמד לגמרי.

וסאבוופר אני לא יודע על איזה דגם אתה מדבר בדיוק..אבל תכניס לתקציב...

כל זה ללא בניה או הרכבה, שזה + חיווט יעלה בערך 400 ש"ח לדעתי תלוי בסוג הרכב גם..אצל בן דוד שלי למשל לקח לו 200 ש"ח אבל אולי זה בגלל שהוא הכיר אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח תראה 2-3K זה מינימום כן? כמו שאמרתי כמה אתה מוכן להשקיע..מה התקציב שלך?..

6X9 הכוונה לרמקולים אליפסה "ביצה" מאחורה..יש דגמים מאוד חזקים שמשמשים תחליף לסאבוופר רוב הפעמים..אצלי למשל יש דגם כזה..

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=411295

עם מגבר חזק ואיכותי הם מרעידים את כל הרכב בצורה טובה..כמובן עם סאב וופר תהיה הדגשה של הצליל הנמוך אתה תרגיש יותר באס.

תן תקציב וננסה לסדר לך משהו בעניין..

סתם לידיעה,

רדיו דיסק נורמלי ואיכותי עולה בערך 800 ש"ח (מהסדרה החדשה של פיוניר..הם אחלה)

עוד קומפוננט או 6X9 מאחורה (אני אישית מעדיף קומפוננט כי אז הסאונד הוא מולך וליד האוזניים ולא מאחורה, כמו שאתה הולך להופעה אתה מול הבמה לא מאחוריה)

למשל קומפוננט טוב, http://zap.co.il/RateModel.aspx?modelid=23401 של מורל פולס, זה במחיר טוב וזול.

מגבר איכותי, http://zap.co.il/model.aspx?modelid=360873 של מאק אודיו, מספיק חזק בשביל לסחוב הרבה..כמובן יש יותר טובים אבל זה במחיר זול ונחמד לגמרי.

וסאבוופר אני לא יודע על איזה דגם אתה מדבר בדיוק..אבל תכניס לתקציב...

כל זה ללא בניה או הרכבה, שזה + חיווט יעלה בערך 400 ש"ח לדעתי תלוי בסוג הרכב גם..אצל בן דוד שלי למשל לקח לו 200 ש"ח אבל אולי זה בגלל שהוא הכיר אותו.

אוקיי דבר ראשון תודה רבה על התגובה...

התקציב שלי זה בין 3.5 אלף לבין 4 אלף בהכי לחץ כמובן שאני מעדיף להוציא איכות מקסימאלית מתקציב מינימלי.... אז אם אפשר להוציא פה מערכת איכותית בפחות אז סבבה....

עכשיו בקשר לסוג המכונית.. אני לא הולך לעשות את זה באוטו של אבא שלי כרגע יש לי מספיק כסף למכונית ככה שאני לא יודע איזה מכונית אני ייקנה... אבל אם זה יכול לעזור אני אוהב מכוניות אמריקאיות... גדולות ומרווחות נוחות חזקות גם מבחינת מנוע וגם מבחינת שלדה... בקיצור יש לי העדפות לאמריקאיות אז יש סיכוי גדול שאני יקנה אמריקאית...

בקשר ל- 6X9 היית אומר טוויטריםם והייתי מבין xD....

אני מבין שהטוויטרים אמורים לעלות עוד 400 שקל בערך...

בקשר לבאס CVR 12 אינץ....

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=130618

אני סגור לגבי הבאס עצמו ככה שהוא אמור לעלות 500 שקל ( אני מעדיף לקנות מחברה אמינה עם המון ביקורות חיוביות ולשלם 50 שקל יותר.. )

עד עכשיו יוצא 900 שקל בערך.

בקשר למגבר אם לדווגמא אני ייקח את המגבר שהצעת לי הוא יעלה לי בנוסף עוד 900 שקלים אני לא כזה מבין במגברים וכל זה ככה שאני מעדיף לקחת דגם מומלץ...

עד עכשיו יוצא 1800 שקלים

רדיו דיסק עולה עוד 800 שקל איכותי כמו שאמרת לי פיונר הגרסא החדשה עכשיו יש לי שאלה לגביו... הוא קורא דיסק און קי גם?

עד עכשיו יוצא 2600 +חיווט יעלה 3000 שקלים....

לגבי מצבר... יש צורך לקנות מצבר נוסף לאוטו במיוחד אל המערכת או שתהיה אפשרות להשתמש במצבר הקיים אבל שלא יעמיס לי על האוטו והוא ייסע כמו שצריך?

סתם שאלה עכשיו כמה אמורים לעלות נאונים כאלה לבאסים שמהבהבים לפי קצב הבאס? כאלו:

תודה ענקית מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בקשר לסאב:

1. המגבר שבחרת הוא בעל גישור לסאב, אבל זה מוריד אותו ל-2 ערוצים (משמע, 2 מוגברים + סאב).

2. הייתי מציע לך לקנות מונובלוק עבור הסאב, הבדל של שמיים וארץ.

3. אני לא בטוח שהמגבר הזה כולל קרוסאובר (הוא מספק את הגישור אבל אין לו LPF).

4. בכל מקרה, מומלץ שליחידת הראש יהיה SUB-PREOUT ואותו תחבר בצורה נקייה למגבר.\

ב. בקשר למצבר והאלטרנטור:

1. אם המצבר קטן (פחות מ-65 אמפר/שעה) יש מצב שתצטרך קבל ע"מ לתת מענה לביקושים ריגעיים של המגבר.

2. אתה תמיד יכול לקנות מצבר גדול יותר אבל אם הרכב לא מתוכנן לעבוד עם מצבר גדול תצטרך להחליף את כל ה"שילוש" עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בקשר לסאב:

1. המגבר שבחרת הוא בעל גישור לסאב, אבל זה מוריד אותו ל-2 ערוצים (משמע, 2 מוגברים + סאב).

2. הייתי מציע לך לקנות מונובלוק עבור הסאב, הבדל של שמיים וארץ.

3. אני לא בטוח שהמגבר הזה כולל קרוסאובר (הוא מספק את הגישור אבל אין לו LPF).

4. בכל מקרה, מומלץ שליחידת הראש יהיה SUB-PREOUT ואותו תחבר בצורה נקייה למגבר.\

ב. בקשר למצבר והאלטרנטור:

1. אם המצבר קטן (פחות מ-65 אמפר/שעה) יש מצב שתצטרך קבל ע"מ לתת מענה לביקושים ריגעיים של המגבר.

2. אתה תמיד יכול לקנות מצבר גדול יותר אבל אם הרכב לא מתוכנן לעבוד עם מצבר גדול תצטרך להחליף את כל ה"שילוש" עבורו.

תודה רבה על התגובה...

מונדולבלוק זה קופסא? כי אם כן זה מה ששכחתי xD.. כמה אמור לעלות?

בקשר למגבר... המגבר הזה טוב? או שצריך משהו אחר? אני לא מתכוון להעלות ברמת המערכת ליותר מזה גם בעתיד... אני עושה השקעה חד פעמית וזהו... אם הרמקולים 6X9 האלו מספיק חזקים שאני יישמע משהו ולא רק באס אז אין לי בעייה שזה יהיה 2.1 ...

בכללי זאת מערכת טובה? או שב-3,000 אפשר להוציא משהו יותר טוב?

ובקשר לרדיו דיסק יש לו כניסה ל- ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מונובלוק זה מגבר יעודי לסאב.

תיבה (קופסה) זה ברור שאתה תצטרך, אתה צריך להחליט אם אתה מעוניין בתיבה פתוחה או סגורה ולתכנן אותה ע"פ הנוסחאות האלה:

פתוחה:

http://www.autosound.co.il/main.asp?url=content/portedbox/27-12-04-Theory-ported-Box-design.html

סגורה:

http://www.autosound.co.il/main.asp?url=content/closedbox/26-04-04-Theory-Closed-Box-design.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בלי להעליב או משהו, אתה עדיין לא ממש מבין בנושא, אבל כבר החלטת ממה אתה רוצה להרכיב את המערכת.

אני ממליץ לך לקרוא קצת בcarsforum, שמה תמצא את המידע הנכון ביותר בעברית בנושא הזה.

עכשיו הסבר קטן: למערכת שהמטרה שלה זה לשמוע נקי וטוב בחלק הקדמי של האוטו כל מה שצריך זה:

רדיו דיסק (כל פיוניר עם 3 [או 6 תלוי איך אתה סופר] יציאות למגבר יהיה בסדר גמור למערכת כזאת),

מגבר (המק אודיו יהיה בסדר, רק תדאג שהRMSים של המגבר יהיו קרובים לשל הקומפוננט והסאב, ושהאומים [התנגדות] יתאימו.)

קומפוננט אחד (שזה זוג 6.5 אינץ' + זוג טוויטרים + זוג קרוסים. זה סט שלם, בשום אופן אל תקנה את הרכיבים האלה בנפרד בתקציב כזה כי רוב הסיכויים זה יהיה זבאלה שלא שווה כלום)

וכמובן סאב וופר. הסאב שבחרת דרך אגב הוא בסדר, אבל הוא ברמה דיי נמוכה. פיוניר אפילו יותר גרוע. מומלץ לעשות מחקר קטן לפני שאתה סתם קונה אותו בלי ידע אמיתי עליו.

אם אתה רוצה שגם מי שיושב מאחור ישמע בסדר ולא רק את הסאב, אז אפשר להוסיף מאחורה, 6x9 פשוטים בלי מגבר זה הבחירה הנפוצה.. אבל זה לא ישפר את האיכות מקדימה ואפילו יהרוס, כי 6x9 הוא ממש לא ברמה של קומפוננט.

אם מסיבה כלשהיא לא תוכל לשים סאב באוטו, אז 6x9 מאחורה במקום זה הפשרה הכי טובה גם כן.

אם אתה רוצה קצת לעלות ברמה אז אתה יכול לקנות מגבר מונובלוק נוסף בשביל הסאב. אבל אפשר להסתדר בלי אם יש לך בעייה עם התקציב לכזה או אם אתה רוצה להשאיר את זה פשוט יחסית עם מגבר אחד וזהו.

בקשר לאוטו עצמו, עוד לא קנית אותו, אז כדי להמנע בצורך מבניית פיברגאס יקרה, תשתדל לקנות אוטו שיש לו בדלתות הקדמיות מקום לרמקולים 6.5 אינץ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שכמו שכבר כתבתי, אם אתה כבר משלם עבור התקנה, תן למתקין להתאים לך מפרט בהתאם לתקציב שלך.

עריכה:

שכחתי לגמרי שתצטרך גם זוג מנחתים אם ברצונך להגביר 4 ערוצים שכן לרוב יחידות הראש יש יציאות PREAMP רק ל-2 ערוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שהוא יצתרך מנחתים? בפיוניר ב800 שקל קודם כל יהיה כבר את כל היציאות שצריך.. זה לא שהוא מנסה לבנות מערכת על רדיו מקורי של האוטו...

ובכל מקרה גם אם יש רק 2 יציאות זה מספיק בשביל מגבר 4 ערוצים. עדיף 3 בשביל השליטה הנפרדת בסאב, אבל גם אם יש 2 זה מספיק ואין צורך בשום מנחת.

גם קבל הוא לא צריך ברמה הזאת של מגבר אחד, וגם לא ביותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך תוציא 4 ערוצים מחיבור PREAMP של 2 ערוצים בלבד? (ולא, מפצלי Y ממש, אבל ממש לא מומלצים).

ואני לא אמרתי שהוא בטוח יצטרך קבל, אלא רק ציינתי שאם המצבר שלו קטן, יכול להיות שהוא יצטרך אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...