כיצב לחזק סיגנל של WIFI? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצב לחזק סיגנל של WIFI?

orengore2

Recommended Posts

בדיוק היום קראתי את זה (יש שמה כמה דברים ממש מטורפים :silly:):

http://themarker.captain.co.il/captain/spages/1066273.html

שה לך משופר

אם המודם האלחוטי בביתכם לא מגיע לקצה השני של הבית, אל תמהרו לרכוש עוד ציוד כדי למתוח את הטווח של הרשת: אפשר לבנות מחזיר גלי רדיו פאסיווי מנייר אלומיניום. יש לעקוב אחר ההוראות באתר freeantennas.com/projects/template. כשהושלמה הבנייה, הניחו את המחזיר - מעין צלחת לוויין קטנה - מאחורי המודם האלחוטי. המכשיר ממקד את אנרגיית המודם אל העבר השני של הבית, מונע פיזור מעגלי של כוחו ומכפיל את טווח הרשת.

אין לי מושג אם זה עובד או לא, אבל שווה לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה בסדר, רוב אחראי הפורום בד"כ מתעלמים מהערות בנושא "אפשר לנעול" בדיוק מהסיבות האלה.

ב. למה פרינגלס? הרבה יותר יעיל וזול הוא עניין רשת\נייר כסף פשוט, השקעה של 10 דקות + קרטון + נייר כסף וזהו.

http://www.instructables.com/id/DIY-WIFI-Antenna-Reception-Booster/

http://www.freeantennas.com/projects/template2/index.html

אין לי מושג אם זה עובד או לא, אבל שווה לנסות.

ברור שזה עובד, לא היינו מציעים את זה לאנשים סתם כך.

יש לא מעט דוגמאות יפות אצלנו בפורום לאנשים שהנושא עבד להם בהצלחה רבה.

(שלא לדבר על כל שאר האנשים שניסו והצליחו שלא קשורים ל hwzone)

לפני מס' חודשים היה אפילו דיון של בחור שהרים 2 access points עם מרכזי אות שכאלה על עמודים בשטח חקלאי,

במרחק של כמה מאות מטרים זה מזה, והוא קולט יופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחבר שלי שמבין בזה אמר שזה לא כזה פשוט וצריך להיות קימור מדויק

שטויות, לא מדובר פה במשהו מקצועי שכל איבוד עוצמה מתרגם לאיבוד רוחב סרט. חוצמזה שזאת סה"כ פרבולה פשוטה ושהטמפלייטים מהרשת הם מדויקים למדי, לפחות מספיק בשביל האפליקציה שלך.

תקח קצת נייר כסף, תקופף אותו בערך ותחזיק ביד, אתה כבר תראה שינוי לטובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה : האם זה מחזק רק טווח או גם עוצמה (או שזה ביחד?), הכוונה היא האם זה יעזור לאות לחדור קירות ממ"ד עבים ?

זה לא "מחזק" לא טווח ולא עוצמה.

עוצמה - ע"מ לחזק את עוצמת השידור צריך מגבר, אתה לא יכול לקבל עוצמת שידור גבוהה יותר מנייר כסף, תוספת האנרגיה הזאת צריכה לבוא ממשהו (כאמור מגבר).

טווח - נגזרת של עוצמה, עם אין תוספת של עוצמה אז מן הסתם גם טווח השידור לא יגדל.

מה שדברים כאלו עושים זה לרכז את אלומת השידור לנתיב מסויים (דמיין צינור מים לשטיפת האוטו, אם אתה רוצה להגדיל את הלחץ מבלי לפתוח יותר את הברז, אתה שם את האצבע על הפייה, ככה אתה מרכז את האלומה).

מכיוון שאין תוספת עוצמה ורק "ריכוז" האלומה, כל "תוספת" קליטה שהמחשבים בצד אחד של האנטנה יקבלו (הצד המרוכז) "יגרע" למעשה מהצד השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל לשבור את הראש יותר מידי, רוב המידע על זה כבר נמצא בסטיקי. ;)

רק תיקון קטן למה ששי אמר. בגדול ההסבר נכון, אבל כשמדברים על עוצמת שידור, מדברים בדר"כ על הEIRP, שזהו ערך שמחושב יחד עם שבח האנטנה, כלומר עם התוספת שנותנת האנטנה לכיוון מסויים. זאת כיוון שהעוצמה מחושבת ע"פ השטף במרכז האלומה. לכן לא יהיה מדוייק להגיד שהאנטנה לא מוסיפה לעוצמה, אלא שהאנטנה מוסיפה לעוצמה בכיוון מסויים על חשבון כיוונים אחרים. אנטנה בעלת שטח גדול גם תוסיף בקליטה, אבל שוב על חשבון הכיווניות.

לגבי טווח, החישוב הוא דיי פשוט יחסית (יש גם נוסחה למצב אידיאלי שאני לא זוכר עכשיו :P). אם אתה מתחיל בשידור בעוצמה של 23dbm והרגישות של המקלט היא 71dbm-, יש לך בערך 104dbm שהאות יכול לדעוך ועדיין תהיה לך היכולת לתקשר. בתנאים אידיאלים זה יכול להספיק להרבה מאוד, אבל אם מתחשבים בניחות שנובע מהאטמוספירה, מדברים שהאות עובר בדרך (קירות, , דלתות), מכך שעוצמת האות יורדת ביחס לריבוע המרחק ומתוספת רעש אלקטרומגנטי של הסביבה, רואים שקליטה ל20 מטר בתוך בית יכולה להיות מעבר לקצה היכולת. למרות שהחישוב פשוט, למצוא את כל הגורמים המשפיעים ועוצמתם היא קשה מאוד, לכן קשה לדעת היכן תהיה קליטה והיכן לא. ע"מ למפות איך האות מתנהג בתוך הבית יש צורך במחשב ופשוט למדוד את העוצמה במקומות שונים, אני זוכר שגם נתקלתי בכל מיני תוכנות שעוזרות לייצג את זה בצורה גרפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...