באיזה תדר E5200 באוברקלוק ישתווה בביצועים ל E8400 ללא אוברקלוק? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה תדר E5200 באוברקלוק ישתווה בביצועים ל E8400 ללא אוברקלוק?

cochav1

Recommended Posts

מתח מקסימלי על פי : 1.3625

מעבדי ה5200 זה קצת כמו לוטו, הם מגיעים במגוון מתחים התחלתיים VID. בתאורייה מתח התחלתי כמה שיותר נמוך אמור להיות יותר טוב אבל כבר ניתקלתי בכל מיני מקרים. לאוברקלוק טוב רצוי מתח התחלתי של פחות מ 1.2. יש נדירים עם מתח של 1.11 1.12 אבל קשה מאוד למצוא אותם. 1.16 - 1.18 היה די נפוץ עד לא מזמן. הרבה מעבדי 5200 עכשיו מגיעים אפילו עם 1.25 והם לא משהו.

לי יש מעבד עם 1.18 VID שיכול לעשות בוט גם ב4.3 GHZ עם מתחים לא גבוהים במיוחד, הבעייה שהלוח שלי וה5200 לא חברים טובים ויש לי בעייה להוריד מכפלה מעל באסים מסויימים איתו (היא מתאפסת) ובבאסים יותר נמוכים אני ניתקל ב"חור" בFSB, מה שנקרא FSB HOLE שמגביל אותי לקצת פחות מ 3.6 GHZ, שאני אולי יכול ליפתור עם BSEL MOD אבל אין שום צורך כרגע להתעסק עם זה.. עדיין אני מגיע למהירויות יציבות סבירות כמו שאר מעבד ה E5200 אבל הלוח מגביל אצלי את הפוטנציאל של המעבד שנמצא אצלי. מתוך אולי 15 מעבדי E5200 שראיתי מהארץ בכל מיני VID (הרבה היו 1.16 או 1.18 ) זה היחיד שעשה בוט ב 4.3 לא משנה המתח (לפחות על הלוח שלי). בכל מקרה הוא עדיין לא יציב במהירויות גם של 4 GHZ (לפחות על הלוח שלי).

הוא מגיע מסידרה מוזרה ועגולה B000, לא זכור לי שלושה אפסים עגולים בסיומת של הסידרה אז כנראה מדובר במשהו טוב, ראיתי אולי 5 כאלו, 1 היה גם 1.16V אבל לא יצא לי לראות מה הוא עושה בOC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:) אופס - טעות קטנה - איפה שרשמתי 1.1-1.2-1.6-1.8 זה בעצם 1.11 - 1.12 - 1.16 - 1.18, וגם זה קצת מעוגל.

תודה על ההערה (למרות שלא בדיוק הבנת שמדובר בטעות הקלדה), תיקנתי בגוף ההודעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה אומר שחלק מהמעבדים לא משהו...האם יש מצב למעבד שלא יגיע גם לתדר של3.2צ עד 3.4 כי הוא לא מוצלח?....או שהסיכוי לכך נדיר?

מעבד בתדר הזה נראה לי מצוין מבחינת יחס עלות\תועלת וזה מה שאני מחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכל המעבדים יגיעו ל 3.2 בלי שום בעייה. רובם יגיעו גם ל 3.4. הסיכוי לפחות מתדרים אלו אני חושב שבאמת נדיר (מבחינת המעבד בלבד).

וכן - מדובר באחד המעבדים הכי טובים שיש מבחינת יחס עלות תועלת, בלי שום ספק (כמובן כל עוד מדברים על אוברקלוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה השאלה פה בכלל

אני עם קירור סטוק וזה המערכת מחשב שלי

cpu:Intel Pentium Doul E5200 2.5GHZ@3.3GHZ

MB:Abit I-N73V

RAM:Patriot 6400LL Series 1GBX2 -800

GPU:NVIDIA 7050 O/B

HD:Samsung 640GB HD642JJ

Optical Drive:Samsung X22 -RW

POWER SUPLY:Cooler Master 420W

CASSE:Cooler Master Elite 334

אני יכול להגיע לך שהגעתי ל3.6 בקלות על מתח 1.2 מה שמגביל אותי בעיקרון זה הטמפ' שאני עם סטוק אם אני יקנה תF7P EX או תF7P הרגיל אפילו אני יוכל בכיף להגיע ל4GHZ אפילו עם לוח הכי פשוט שיש כיום(בקצת יותר טוב מהG31)וכמובן ביטול הכ.מ המובנה שיהיה חיצוני

הטמפ' המקסימלית אצלי היא 54 במנוחה על 32

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה השאלה פה בכלל

אני עם קירור סטוק וזה המערכת מחשב שלי

cpu:Intel Pentium Doul E5200 2.5GHZ@3.3GHZ

MB:Abit I-N73V

RAM:Patriot 6400LL Series 1GBX2 DDR2-800

GPU:NVIDIA 7050 O/B

HD:Samsung 640GB HD642JJ

Optical Drive:Samsung X22 DVD-RW

POWER SUPLY:Cooler Master 420W

CASSE:Cooler Master Elite 334

אני יכול להגיע לך שהגעתי ל3.6 בקלות על מתח 1.2 מה שמגביל אותי בעיקרון זה הטמפ' שאני עם קירור סטוק אם אני יקנה תF7P EX או תF7P הרגיל אפילו אני יוכל בכיף להגיע ל4GHZ אפילו עם לוח הכי פשוט שיש כיום(בקצת יותר טוב מהG31)וכמובן ביטול הכ.מ המובנה שיהיה חיצוני

הטמפ' המקסימלית אצלי היא 54 במנוחה על 32

אתה אופטימי, אני היתי ניזהר מלהצהיר הצהרות לפני שניסית בעצמך בפועל. איך הגעת למסקנה שהוא קורס דווקא בגלל טמפרטורה ? איך אתה יכול להיות בטוח שכשבעיית הטמפרטורה שלך תיפטר הוא לא יקרוס מסיבה אחרת ? (הרי אם מעבד לא מסוגל לעשות X מהירות בטמפרטורה נמוכה - הוא גם לא יוכל לעשות X מהירות בטמפרטורה גבוה...).

אתה בטוח שאתה יציב על 3.6 עם 1.2 ? כמה שעות בOCCT אתה עושה בתנאים הללו (ואני מדבר על OCCT ולא על אורטוס).

אם מה שאתה מתאר נכון אז יש לך מעבד סופר נדיר - וההערה שלך לא במקום כי זה לא דבר אופייני.

אנא פרסם לנו את סידרת הייצור (מלזיה או קוסטה ריקה - והמיספר הסידורי בשורה האחרונה) אבל חשוב מזה - המתח ההתחלתי של המעבד שלך - הVID (זה רשום במסך הראשי של TEMP).

עריכה - 54 מעלות במאמץ ? או שהמעבד שלך לא מתאמץ, או שהמאמץ מפעיל רק אחת - או שלא הבנת מדובר בטמפרטורה שהיא בסדר גמור. עד 70 מעלות זה בסדר, אוברלוקרים צריכים לקחת מרווח ביטחון לעבודה יציבה ולא לעבור את ה 65. המקפידים - צריכים לא לעבור את ה 60.

F7P - נחמד ביותר ומאוד משתלם, אבל לא פיתרון טוב לבעיות חום ולאוברקלוק רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן אני הייתי על זה קצת יותר במתח לא ממש זוכר על כמה אבל ממש בקצת מעל 2.12 משהו כזה לא ממש עולה לי בראש

יציבות בדקתי עם S&M אחרי כל OC קטן למעבד

אחרי זה בדקתי גם עם OCCT בדיקה של שעתיים לא הייתה בכלל בעיה

הטמפ' במאמץ הייתה על 56-58

וכמובן שניוטתי בREAL TEMP את הTJMAX ל100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד, אבל מה עם תשובות לשאלות ששאלתי ? (VID?, איך אתה יודע שיש לך בעית חום ?, איך אתה בטוח שתרוץ ב 4 ? למה בדיוק אתה רץ במהירויות כלכך נמוכות כשאתה כלכך בטוח שיש לך מעבד זהב שעובד בתנאי זהב גם באוברקלוק בריא ? ....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על ההתעלמות

הVID זה 1.7500

תמונה מCPU-Z

oqsszl3e2m.jpg

לא הבנתי לגבי הסדרת יצור אתה יכול לראות לבד

זה מחשב מFOXPC ההוא שעלה 1K עם שיפורים קטנים שלי שאחרי זה עלה 1.4K

ואני לא מעלה יותר בתדר בגלל הטמפ' אני לא רוצה להכביד גם ככה הOC שעשיתי בתכ'לס מיותר מאוד שעם תדר סטוק היה מספיק לי מאוד

שאני יקנה F7P אני רק יעשה OC הכי גבוה שאני יכול למבחני הבאנצ'רמרק ותמונות

אחרי זה אני שוב יוריד אותו ל3.4 ושיהיה טמפ' נמוכות זה מה שחשוב לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי כבר למעלה :bash:

יציבות בדקתי עם S&M אחרי כל OC קטן למעבד

אחרי זה בדקתי גם עם OCCT בדיקה של שעתיים לא הייתה בכלל בעיה

הטמפ' במאמץ הייתה על 56-58

וכמובן שניוטתי בREAL TEMP את הTJMAX ל100

הדעה האישית שלי היא שכבר אין צורך במעבדים יקרים שיש כיום בשבילי רק את הE8400/E5XXX שום דבר אחר

אישית אני חושב שעדיף לקנות E5300/E5400 עם מכפלה יותר ל5400 ולוח P45 ולעשות לו OC רצחני עם בהתאם שכן הוא יהיה בהרבה יותר טוב מהE8400 לגיימרים וכן יגיע לתדר יותר גבוה גם אם יעשו לE8400 OC המשתמש הממוצע מגיע איתו לסביב ה4 לא יותר עם בהתאם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...