מדמ"ח באת"א, עצות לקורסים סמסטר ב' - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדמ"ח באת"א, עצות לקורסים סמסטר ב'

BiG_BuG

Recommended Posts

שלום לכולם

אשמח אם מישהו יכול לעזור לי בנושא הבא

הרישום לקורסים של סמסטר ב' בעיצומו (טוב נו, הוא לקראת סופו כבר..)

וכבר שמעתי הרבה דעות ואני מבולבל, האם כדאי לי להירשם ל חמשת הקורסים בתוכנית המומלצת ? האם זה לא יותר מדי ?

אני יכול לבחור רק 4 (איזה?) ולהשלים אח"כ בצורה נוחה ?

הקורסים הם :

חדו"א 2

לינארית 2

תוכנה 1

מבנה נתונים

מבוא להסתברות

ואשמח אם תוכלו לסכם כל קורס בכמה מילים.. קשה\ קשה מאוד\ בדידה סטייל וכו'

תודה רבה !

למען האמת זה קצת דחוף, אז בבקשה לא להתעצל ולענות. זה חשוב לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה יותר מדי. שנה א' תמיד נוטה להיות קצת יותר עמוסה משאר השנים, בעיקר כי לומדים הרבה קורסים שהם דרישות קדם לשנים ב ו-ג', ואלה גם קורסים יחסית כבדים (6-7 שעות שבועיות).

אני רואה שלפי תכנית הלימודים גם בסמסטר הקודם היו לך 26 שעות שבועיות, אז אני לא ממש מבין מה הבעיה כאן.

אני אישית לקחתי בסמסטר א' שישה קורסים, 25 שעות שבועיות סה"כ, ולא הרגשתי יותר מדי עומס. חוץ מזה, אנשים אחרים שלומדים בכל מיני פקולטות אחרות לומדים הרבה יותר מזה (אני מכיר אנשים שלומדים 34 שעות בשבוע ומעלה).

לגבי הקושי של הקורסים, קצת קשה לי לומר כי לא בדיוק לקחתי את הקורסים האלה בתל אביב. אם חדו"א 1 ולינארית 1 היו לך קלים, אז חדו"א 2 ולינארית 2 אמורים להיות קשים יותר, אבל עדיין סבירים. מבוא להסתברות זה קורס די קל, אם אתה מצליח לתפוס את העניין. אם יש לך רקע בתכנות, תוכנה 1 אמור להיות גם קורס קל יחסית (אתה יכול גם לראות באתר של הקורס מה בדיוק לומדים שם). לגבי מבנה נתונים אין לי מושג.

בכל מקרה, אתה תמיד יכול להירשם לכל 5 הקורסים ובמקרה הכי גרוע לנשור מאחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא במקרה הזה לא. אם הוא היה לומד מתמטיקה אז כן, אבל אם זה תואר במדמ"ח אז לא.

http://www.cs.tau.ac.il/bsc8.html

הקורס היחיד שדורש חדו"א 2 הוא מד"ר, ואין שום קורס ברשימה שדורש לינארית 2.

(אבל בכל מקרה מומלץ לקחת את הקורסים האלה עכשיו, אלה קורסים שמיועדים לשנה א')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה יותר מדי. שנה א' תמיד נוטה להיות קצת יותר עמוסה משאר השנים, בעיקר כי לומדים הרבה קורסים שהם דרישות קדם לשנים ב ו-ג', ואלה גם קורסים יחסית כבדים (6-7 שעות שבועיות).

אני רואה שלפי תכנית הלימודים גם בסמסטר הקודם היו לך 26 שעות שבועיות, אז אני לא ממש מבין מה הבעיה כאן.

אני אישית לקחתי בסמסטר א' שישה קורסים, 25 שעות שבועיות סה"כ, ולא הרגשתי יותר מדי עומס. חוץ מזה, אנשים אחרים שלומדים בכל מיני פקולטות אחרות לומדים הרבה יותר מזה (אני מכיר אנשים שלומדים 34 שעות בשבוע ומעלה).

לגבי הקושי של הקורסים, קצת קשה לי לומר כי לא בדיוק לקחתי את הקורסים האלה בתל אביב. אם חדו"א 1 ולינארית 1 היו לך קלים, אז חדו"א 2 ולינארית 2 אמורים להיות קשים יותר, אבל עדיין סבירים. מבוא להסתברות זה קורס די קל, אם אתה מצליח לתפוס את העניין. אם יש לך רקע בתכנות, תוכנה 1 אמור להיות גם קורס קל יחסית (אתה יכול גם לראות באתר של הקורס מה בדיוק לומדים שם). לגבי מבנה נתונים אין לי מושג.

בכל מקרה, אתה תמיד יכול להירשם לכל 5 הקורסים ובמקרה הכי גרוע לנשור מאחד מהם.

תודה על התשובה דבר ראשון.

אז ככה, סמסטר א' היה מאוד קשה לי! 26 שעות לימוד זאת לא הבעיה. אלא השעות הבלתי מבוטלות כל יום שאני לומד בבית ובקושי מספיק..

אז החלטתי שאני דוחה קורס לשנה הבאה כדי להוריד עומס.

בקשר למה שכתבת על הקורסים, אז כמו שאמר bluemail, את החדו"א והלינארית אני בכל מקרה לוקח כי אני חייב אותם להמשך.

ואני מתלבט איזה שני קורסים לקחת מבין השלושה שנשארו, עם עדיפות למבוא בהסתברות כי כמו שהבנתי הוא "קל" יחסית.

והרקע שלי בשפת C הוא בסיסי ביותר, אפילו אפשר להגיד כלום כי אני כמעט ולא זוכר דבר ממה שלמדתי בתיכון.

האם אפשר להסתדר עם "תוכנה 1" בלי הרבה בעיות ? ולדחות את מבנה נתונים לשנה הבאה.

מה דעתך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

26 שעות שבועיות זה נראה הרבה . בחדו"א , ליניארית ומבוא להסתברות שעורי המעבדה זה שעות עם עוזר מרצה שעוזר על שעורי הבית/החומר שהמרצה נתן . ככה שזה הרבה פחות שבועיות של הרצאה . אני מניח שאתה חוזר על החומר ולא בונה על החומר שניקלט בשעור ? בכול מקרה נראה שתוכנה 1 נראה שאפשר ללמוד במגביל עם החומר של סמסטר הבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, בשביל מבנה נתונים אתה צריך לקחת תוכנה 1 במקביל. ככה שאתה לא יכול לוותר על תוכנה 1 ועדיין לקחת מבנה נתונים.

חוץ מזה, לפי מה שהבנתי מבנה נתונים זה קורס יותר קשה (אבל אני לא מדבר מנסיון אישי, זה פשוט דברים ששמעתי).

אתה צריך לקחת מבוא להסתברות, כי יש קורסים בשנה ב שדורשים אותו. חוץ מזה, לדעתי זה קורס יחסית קל.

bluemail - אלה לא "שעות מעבדה", אלה תרגולים. בהרבה קורסים התרגולים משלימים חומר שלא נלמד בשיעור (הרבה פעמים לומדים את התיאוריה בשיעור, אבל את הפרקטיקה בתרגול). המתרגל בעיקר פותר בשיעור תרגילים שמבוססים על החומר שנלמד בשיעור, ואחר כך יופיעו גם בתרגילי הבית. לפעמים המתרגל גם פותר תרגיל משיעורי הבית, אבל לרוב לא. אגב, מי שאחראי על שיעורי הבית (מחלק אותם ומקבל אותם חזרה) הוא המתרגל, לא המרצה.

בעקרון 26 שעות שבועיות זה הרבה (בשביל תואר ראשון צריך בממוצע 22 שעות בסמסטר, אם רוצים לגמור תוך 3 שנים), אבל כמו שכבר אמרתי, בשנה הראשונה לומדים יחסית הרבה, והיא תמיד נחשבת הכי קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית הייתי לוקח את כול ה5 קורסים . זה נראה קשה אבל זה אפשרי . אני הייתי מתאמץ גם בשביל ממוצא 80-85 לפחות . בתקופה שלנו יהיה קשה למצוא עבודה בתחום והממוצא יאפשר להמשיך לתואר 2 ולעבוד כעוזר מרצה במגביל ללימודים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחת את 5 הקורסים זה לא בא בחשבון, זה פשוט יותר מדי בשבילי.

אחרי ש"שניצל" הזכיר לי שאני חייב "תוכנה 1" במקביל למבני נתונים, החלטתי סופית שאני לוקח ארבע קורסים:

חדו"א, לינארית, תוכנה והסתברות.

אה, וממוצע 80-85 אני לא אוציא בסמסטר הזה :\

קיבלתי את השוק מאוחר מדי וכבר "הצלחתי" להוציא נכשל. וזה מאוד מתסכל :\

מקווה לסמסטר יותר טוב..

תודה רבה לשניכם !! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני לא קשור, אבל סטודנטי מדמ"ח לא אמורים ללמוד חשבון אינפיניטיסימלי שקשה פי כמה מחדו"א [ככה זה לפחות בעברית]..?

ואם תוותר על מבני נתונים כיצד תוכל ללמוד אלגוריתמים בשנה ב'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לחסוך זמן, כדאי לך אולי לקחת מבנה מחשבים בסמסטר הקרוב. עם איתן רופין זה הרבה יותר קל, מאשר עם אפק ואינטרטור בסמסטר א'. הקורס גם לא דורש שום ידע קודם, מלמדים הכל די מאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, על תוכנה והסתברות אתה לא יכול לוותר, אתה צריך אותם.

שמע, זה שיקול שלך. אם אתה חושב שאתה לא מסוגל לעמוד בזה, אל תיקח את הקורס. כמו שאמרתי, אתה תמיד יכול לקחת את הקורס ואז לנשור באמצע, במקרה הכי גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...